مالی و سرمایه‌گذاری

بهترین نرم افزار حسابداری

بهترین نرم افزار حسابداری

امروزه حسابداری به یکی از دانش‌های کاربردی و پر اهمیت تبدیل شده‌است که روزانه در اکثر سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید برای شما سؤال پیش بیاید که در این علم ازچه ابزارهایی استفاده می‌شود؟ یا در چه شرکت‌ها و سازمان‌هایی از علم حسابداری استفاده می‌کنند؟ همچنین شرکت‌هایی که نیازمند دانش حسابداری هستند دغدغه این را دارند که چه نرم‌افزارهایی مناسب این کار است؟ کار با این نرم افزار‌ها به چه شکل است؟ آیا نرم‌افزارهای حسابداری می‌توانند پاسخ گوی نیازهای مختلف باشند؟ بهترین نرم افزار حسابداری کدام اند؟ ما در این قسمت به همه این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

امروزه به دلیل استفاده زیاد از این نوع نرم ‌افزارها تنوع آن‌ها بالا رفته‌است و در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که برای همه حسابداران این سؤال پیش می‌آید که کدام نوع بهتراست؟

این نرم‌ افزارها کارهای مربوط به حسابداری را انجام می‌دهند و می‌توان گفت تا حدود زیادی کارها را راحت‌تر کرده‌‌اند. بهتر است بدانید استفاده از نرم‌ افزار حسابداری باعث کاهش خطا در کارهای مربوط به حسابداری شده‌است. این نرم افزارها هر کدام ویژگی‌های مثبت و منفی دارند و نمی‌توان گفت کدام یک از آن‌ها کاملاً بی نقص است ولی در این میان باید نرم افزاری را انتخاب کنیم که معایب کمی داشته باشد. در ادامه به معرفی بهترین نرم افزار حسابداری می‌پردازیم.

  

ویدئو پیشنهادی : حسابداری
 حسابداری

 

 • معرفی نرم افزار حسابداری پارسیان

یکی از نرم افزارهای حسابداری ایرانی نرم افزار پارسیان است که دارای رابط کاربری زیبا و راحتی است که قابل استفاده در شرکت‌های مختلف است. این نرم افزار دارای نمودارهای مختلف حسابداری، گزارشات مختلف، جدول‌های مختلف برای ثبت اطلاعات است که می‌تواند پاسخ گوی نیازهای حسابداری باشد. همچنین برنامه‌های مختلفی برای نگهداری از اطلاعات را دارد که این مورد خیال شما را از بابت گم شدن و یا از بین رفتن اطلاعات راحت می‌کند. از جمله مزیت‌هایی که پارسیان دارد داشتن گارانتی بی قید و شرط و آپدیت کاملاً رایگان است.

 • معرفی نرم افزار حسابداری هلو

یکی از بهترین نرم افزار حسابداری، نرم افزار هلو است که در شرکت‌ها و سازمان‌های اقتصادی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد زیادی دارد. با این نرم افزار می‌توان گزارش‌ها و فاکتورهای مختلف صادر کرد و کار با آن بسیار راحت است. شرکت‌ها و سازمان‌های و یا هر واحد اقتصادی می‌تواند این نرم افزار را به صورت تک کاربره و یا به صورت شبکه دریافت کنند و برای انجام کارهای مختلف حسابداری مورد استفاده قرار دهند.

بهترین نرم افزار حسابداری

 • معرفی نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک در سازمان‌ها و شرکت‌های اقتصادی و فروشگاه‌های مختلف کاربرد دارد. گروه تهیه این نرم افزار همواره تلاش می‌کنند تا یک نرم افزار کاربردی با استفاده خیلی راحت و آشان همچنین دارای امنیت بالا در اختیار افراد قرار دهند و تا حدود زیادی هم موفق شده‌اند زیرا محک یک نرم افزار بسیار سریع و دقیق در انجام کارهای حسابداری است. از جمله جاهایی که این نرم افزار کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به فروشگاه‌ها، تولیدی‌ها، انجام امور مالی شرکت‌ها، صندوق فروشگاه‌ها، مشاغل مختلف و در حالت کلی واحدهای اقتصادی مختلف اشاره کرد.

 • معرفی نرم افزار حسابداری پارمیس

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری، نرم افزار پارمیس است که قدمت نسبتاً طولانی دارد. شرکت تولید کننده این نرم افزار در تلاش بوده تا با استفاده از تجربیات مختلف توسط افراد نخبه نرم افزارهای کاربردی تولید کنند که نیازهای مختلف اقتصادی شرکت‌ها و کسب‌ و کارهای مختلف را برطرف کند.

این محصول در چهار نوع مختلف ساخته شده‌است که هر کدام در قسمتی کاربرد دارد به طور مثال این نرم افزار با عنوان پارمیس پرو برای کسب و کارهای کوچک ساخته شده و نوع دیگر آن یعنی پارمیس استار برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ مناسب است. هر کدام از این نرم افزارها مزیت‌ها و معایب زیادی دارند و در حالت کلی مزیت آن‌ها بیشتر بوده از این رو در سازمان‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌است.

 • معرفی نرم افزار حسابداری قیاس

یکی از بهترین نرم افزار حسابداری، نرم افزار قیاس است که سال‌های زیادی است در واحدهای اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت تولید کننده قیاس چندین سال است که بهترین نرم افزارهای موبایل و ویندوز را تهیه و تولید می‌کند که همه آن‌ها از تکنولوژی‌های روز دنیا تبعیت می‌کنند. نرم افزار حسابداری آن نیز کیفیت و سرعت بسیار بالایی دارد و می‌توان با آن‌کاره‌ای مختلف حسابداری را انجام داد. بهترین است بدانید این نرم افزارها به صورت رایگان در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرند. نرم افزار حسابداری این شرکت در سه نوع تولید شده‌است که هر کدام مزیت‌هایی دارند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های مثبت نرم افزار حسابداری شخصی قیاس اشاره می‌کنیم.

توانایی نمایش حساب‌های بانکی به صورت نموداری

قابلیت تعریف حساب، هزینه، درآمد و … به صورت نامحدود

توانایی ثبت پرداخت‌ها و دریافت‌ها به صورت روزانه

توانایی ثبت وام و تمامی موارد مربوط به آن از جمله نوع وام، مبلغ قسط آن، تعداد قسط آن، تمامی اطلاعات فرد دریافت کننده وام و … .

قابلیت به‌روزرسانی

استفاده از رمز و پسورد برای ورود به برنامه به منظور ایجاد امنیت بیشتر

دریافت انواع گزارش‌ها به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه

 • معرفی نرم افزار حسابداری آرین سیستم

نرم افزار آرین سیستم جز بهترین نرم افزار حسابداری به حساب می‌آید زیرا بسیار کاربردی و دقیق است. این نرم افزار مزیت‌های زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سرعت بالای آن و کاهش خطا اشاره کرد به این شکل که اطلاعات را به حالت گزارش‌های دقیق در می‌آورد که در هر زمانی موقعیت مکانی واحد اقتصادی را مشخص می‌کند از این رو خطا خیلی کم می‌شود. این نرم افزار با کمک هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات را به صورت هوشمندانه ثبت کند که در آن‌ها تمامی استانداردهای حسابداری رعایت می‌شود.

 • معرفی نرم افزار حسابداری پیوست

نرم افزار پیوست به منظور در دسترس قرار دادن گزارشات مختلف، رویدادهای مالی مختلف را جمع آوری می‌کند و سپس بعد از بررسی آن‌ها، آن‌ها را ثبت و طبقه بندی می‌کند این کار مزیت‌های زیادی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها دارد برای مثال با توجه به آن‌ها به راحتی می‌توان جایگاه سازمان در بازارهای داخلی و خارجی مشخص کرد. با توجه به این که گزارش‌های مالی موفقیت کارهای مربوط به اقتصاد و مالی شرکت و سازمان را بیان می‌کند با استفاده از آن‌ها می‌توان مسیر حرکت شرکت را مشخص کرد و برای رسیدن به هدف برنامه ریزی انجام داد از این رو نرم افزار حسابداری با در اختیار قرار دادن گزارش‌های مالی می‌تواند باعث توسعه سازمان شود.

نرم افزار پیوست جز بهترین نرم افزار حسابداری است زیرا محیط بسیار ساده‌ ای دارد و امکان طراحی کدینگ حرفه‌ای در آن وجود دارد. از جمله ویژگی‌های مثبت آن ارائه گزارش‌های مدیریتی است از این رو در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی به این منظور استفاده می‌شود.

 • معرفی نرم افزار شایگان

یکی دیگر از نرم افزارهای حسابداری شایگان نام دارد که امکانات منحصر به فردی دارد. این نرم افزار در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی کاربرد دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کارخانه‌های مختلف، شرکت‌های بازرگانی، صادرات و واردات، شرکت‌های خدمات و پیمان کاری و … اشاره کرد. شایگان امکانات یکپارچه انبارداری، دفتر چک، دفتر قسط، حسابداری، خرید و فروش و … را دارا است که می‌تواند در سازمان‌ها به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. از جمله مزیت‌هایی که این نرم افزار دارد قابلیت بروزرسانی و مطابقت با آخرین استانداردها و قوانین حسابداری است. گزارشاتی که این نرم افزار ارائه می‌دهد این کمک را به مدیران می‌کند که خیلی سریع، درست و به موقع تصمیم گیری کنند.

 • معرفی نرم افزار حسابداری سپیدار

شرکت سپیدار یکی از شرکت‌های تولید کننده انواع نرم افزارهای حسابداری است. ما در این قسمت به معرفی نرم افزار حسابداری سپیدار می‌پردازیم. این نرم افزار مخصوص شرکت‌های کوچک است که شامل محصولات مختلفی است و هر کدام براساس شرکت و سازمان کارایی متفاوتی دارند.

نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار:

این نرم افزار اطلاعاتی از جمله زمان سفارش کالا، مقدار آن موجود انبار را بررسی می‌کند و با بررسی کالاهای فروخته شده و میزان سود و هزینه آن کالاهای پرفروش را شناسایی می‌کند و با توجه به آن میزان کالاهای پرسود را افزایش داده و از این طریق سود شرکت را بالا می‌برد.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار:

نرم افزار سپیدار به دلایل مختلفی جز بهترین نرم افزار حسابداری است که از جمله آن‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد. این نرم افزار به صورت دقیق و خیلی راحت تمامی اطلاعات مربوط به یک پروژه را از جمله هزینه، تسویه حساب‌ها و گزارش‌های مختلف مالی آن را به سرعت ثبت و طبقه بندی می‌کند که این مورد باعث می‌شود با قدرت بیشتری چند پروژه مختلف را از نظر مالی مدیریت کنند.

نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار:

این نرم افزار در شرکت‌های خدماتی تمامی اطلاعات مالی را ثبت می‌کند و تمامی نقدینگی ورودی و خروجی، چک‌های پرداختی و دریافتی مورد بررسی قرار داده و هر زمانی در اختیار افراد قرار می‌دهد و گزارش‌های مختلفی را ارائه می‌دهد.

نرم افزار حسابداری تولیدی سپیدار:

در قسمت تولیدی این نرم افزار به افراد کمک می‌کند تمامی هزینه‌های موارد اولیه، مونتاژ و بسته بندی را محاسبه کنند. این اطلاعات به تولیدی‌ها این امکان را می‌دهد که از منابع اولیه به درستی استفاده کنند و با محاسبه هزینه تولید محصولات قیمت گذاری آن‌ها را بهینه انجام دهند. در حالت کلی همه این موارد باعث رشد و توسعه سازمان می‌شود.

 • معرفی نرم افزار حسابداری کاوش فردا

یکی از بهترین نرم افزار حسابداری، نرم افزار کاوش فردا است که توسط یک شرکت معتبر ساخته است. این نرم افزار به دلیل داشتن مزیت‌های زیاد توسط سازمان‌ها و شرکت‌های اقتصادی مختلفی مورد استفاده قرار گرفته‌است. از جمله مزیت‌های این نرم افزار عبارت اند از:

 • قابلیت ثبت سند حسابداری به صورت خودکار و دستی را دارد.
 • قابلیت ثبت چک‌های بانکی از جمله دریافتی، پرداختی و … را دارد.
 • می‌توان با استفاده از این نرم افزار چندین صورت سود و زیان را ثبت کرد و از آن‌ها گزارش تهیه کرد.
 • قابلیت ثبت و تغییر فاکتورهای مختلف (خرید، فروش و …)
 • دریافت موجود کالاها و گزارش آن‌ها
 • محاسبه سود و زیان کالاها
 • معرفی نرم افزار حسابداری ابرستان

از جمله دلایلی که باعث شده‌است نرم افزار ابرستان جز بهترین نرم افزار حسابداری باشد امنیت بالای آن است. در این نرم افزار اطلاعات با استفاده از جدیدترین استانداردهای بین المللی حسابداری در یک محیط کاملاً امن ثبت می‌شود که این مورد باعث می‌شود شما نگران از بین رفتن و یا گم شدن اطلاعات مالی خود نباشید. با توجه به این که در ابرستان به طور کامل از فناوری هوش مصنوعی بهره گرفته شده‌است تمامی اصول و قوانین حسابداری در رعایت می‌شود، در آینده شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند هیچ گونه مشکل قانونی نخواهند داشت.

 • معرفی نرم افزار حسابداری مالیران

مالیران یکی دیگر از نرم افزارهای حسابداری است که امکانات مختلفی دارد و در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله مزیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت ثبت اسناد با تاریخ و شماره دلخواه
 • قابلیت چاپ، اصلاح و حذف تمامی اسناد
 • قابلیت تعریف کدینگ حسابداری
 • قابلیت تهیه سند کپی و کاملاً مشابه

همان طور می‌بینید در این قسمت به معرفی چند تا از بهترین نرم افزار حسابداری ایرانی پرداختیم. شما می‌توانید با توجه به نیاز و شرایط شرکت خود مناسب‌ترین نرم افزار را تهیه کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری

 • میزان هزینه لازم برای تهیه بهترین نرم افزار حسابداری

هزینه این نرم افزارها کاملاً با یکدیگر متفاوت می‌باشند زیرا این هزینه بستگی به عواملی مختلفی از جمله کارایی، مدل، قدرت و … دارد که شما باید طبق نیاز خود نرم افزار را تهیه کنید. توجه کنید که هرچه امکانات نرم افزار بیشتر باشد هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. برخی از شرکت‌ها نرم‌ افزار‌های حسابداری رایگان در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند که عملکرد بسیار ضعیف و قابلیت‌های محدودی دارند.

  

مقاله پیشنهادی : بازار کار رشته حسابداری
بازار کار رشته حسابداری

 

کلام آخر

نرم افزارهای حسابداری کاربردی‌ترین نرم افزار در حسابداری می‌باشند و می‌توانند کمک‌های زیادی به مدیریت رویدادهای مالی داشته باشند. بهتر است بدانید برای تهیه این نرم افزار‌ها باید هزینه‌ای پرداخت کنید زیرا نرم افزارهای رایگان کارایی چندانی برای شرکت‌ها ندارند این هزینه مربوط به هزینه تولید آن می‌شود زیرا برای ساخت یک نرم افزار کاربردی هزینه نسبتاً زیادی مورد نیاز است.

ما در این قسمت بهترین نرم افزار حسابداری را معرفی کردیم که شما می‌توانید با مطالعه ویژگی و مزیت‌ها و معایت آن‌ها با توجه به نوع شرکت خود نرم افزار مناسب خود را تهیه کنید اگر نرم افزار صحیحی تهیه نکرده باشید پاسخ گوی نیازهای شما نخواهد بود و شما با مشکل برخورد خواهید کرد.

  

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا