برنامه نویسی و ITمهندسی کامپیوتر

بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس

کدام کشور برای مهاجرت برنامه نویسان مناسب است

برخی از افراد بنا به شرایط کاری و زندگی خود تصمیم می‌گیرند که مهاجرت نمایند، برنامه نویسان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، بنابراین به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می‌گردند. در اینجا سعی کرده‌ایم با ارائه اطلاعاتی در مورد کشورهای مختلف و میزان درآمد که یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب کشور برای مهاجرت می‌باشد، به شما در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس کمک نماییم.

ویدئو پیشنهادی: آموزش فوت و فن های اپلای

 

مهاجرت برنامه نویس

برنامه‌نویس کیست؟

برنامه نویس کسی است که برای کامپیوتر کدی می‌نویسد که به او می‌گویند چه کاری را باید انجام دهد. کار برنامه‌نویس در واقع کاری با چالش‌های خاص خود می‌باشد. یک برنامه‌نویس باید ایده خلاقانه را در نظر گرفته و سپس کد زبان برنامه‌نویسی مورد نظر را به طوری بنویسد که رایانه بتواند آن را به انجام برساند. در نهایت نیز باید کدهایی که نوشته را اشکال‌زدایی کرده، تست کند و شاید نیاز باشد که بارها و بارها تست نماید تا بتواند به بهترین عملکرد دست یابد. برنامه‌نویس کامپیوتر در طیف گسترده‌ای از صنایع کار می‌کند، آن‌ها کدنویسی، طراحی، عیب یابی و .. نرم افزارهای کامپیوتری را انجام می‌دهند.

 

مقاله پییشنهادی : چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

 

برنامه‌نویسان باید از بخش گسترده‌ای از الگوریتم‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی اطلاع داشته باشند. آن‌ها ممکن است برای تست و تایید محصولات خود با فروشندگان در ارتباط باشند. برنامه‌نویسان کدهای که می‌نویسند را مستندسازی کرده که این مستندات شامل نمودارها، الگوریتم ها، ساختمان های داده، … می‌باشد.

داشتن مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات یا رشته‌های مرتبط با برنامه‌نویسی کامپیوتر و سابقه کار مناسب برای اخذ شغل برنامه‌نویسی لازم است و اغلب کارفرمایان ممکن است کسانی را که دارای مدرک کارشناسی ارشد و تجربه‌کاری یا پژوهشی هستند را ترجیح دهند. برنامه‌نویسان کامپیوتر در اغلب موارد به یک یا چند زبان از زبان های c  ،C++  ،C#، جاوا، جاوا اسکریپ، و زبان‌های ویژوال و پایتون مسلط هستند.

شما به عنوان یک برنامه نویس لازم است که مهارت‌های ارتباطی نوشتاری و کلامی قوی داشته باشند. همچنین باید توانایی کار در محیط های گروهی را داشته و با فناوری‌های جدید و زبان‌های برنامه‌نویسی به‌روز آشنایی لازم را داشته باشید.

مقاله پییشنهادی : شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد

از جمله وظایف برنامه نویس کامپیوتر

در زیر به چند نمونه از وظایف برنامه‌نویسان در کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس اشاره نموده ایم:

 1. با طراحان و تولیدکنندگان محتوا همکاری نماید.
 2. کدنویسی نرم افزارها را انجام دهد.
 3. نرم افزارها را برای برنامه‌های سرور اصلاح و اشکال‌زدایی نماید.
 4.  برای برنامه‌های سرور چند شبکه ای، کد نویسی نماید.
 5. تست و مستندسازی نرم افزار را انجام دهد.

مشاغل مربوط به برنامه نویس کامپیوتر

 • مهندس نرم افزار
 • مهندس نرم‌افزار ،توسعه‌دهنده نرم‌افزار، برنامه‌نویس
 • تحلیل‌گر نرم‌افزار
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • معمار نرم‌افزار
 • مدیر توسعه نرم افزار

 

مقاله پییشنهادی : برنامه‌نویسی وب را از کجا شروع کنیم؟
برنامه‌نویسی وب را از کجا شروع کنیم؟

مهارت‌های معمول برای یک برنامه‌نویس

هرچند برای استخدام به عنوان برنامه‌نویس، الزامی برای دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط وجود ندارد و برخی از برنامه‌نویسان با توجه به کسب تجربه توانسته‌اند به مهارت کافی در برنامه‌نویسی دست یابند. اما باید گفت که کارفرمایان در کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس ترجیح می‌دهند که فردی را استخدام نمایند که علاوه بر تجربه، دارای مدرک مرتبط با کار برنامه‌نویسی باشد. به‌طور معمول مهارتهای برنامه نویسی زیر، از جمله مهارت‌هایی هستند که از یک برنامه‌نویس انتظار می‌رود:

کشور مناسب مهاجرت برنامه نویسان

 

مهارت‌هایی که بیشترین درآمد را برای برنامه نویسان خواهند داشت مربوط به برنامه‌نویسی لینوکس، جاوا، جاوا اسکریپ، asp.net می‌باشد.

چه کشوری برای مهاجرت برنامه‌نویس مناسب است

مهاجرت تنها محیط شما را تغییر نمی‌دهد، بلکه می‌تواند به بر روی جنبه‌های مختلف شغلی نیز تاثیرگذار باشد و چشم انداز شغلی شما را تغییر دهد. بنابراین مهاجرت، می‌تواند یک از مهم‌ترین تصمیماتی باشد که در طول زندگی خود خواهید گرفت. اما، بهتر است قبل از مهاجرت در مورد بازارکار رشته تخصصی خود که برنامه‌نویسی است در کشورهای مختلف بدانید و سپس کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس را براساس شرایط خود انتخاب نمایید.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش ساخت ربات تلگرام با استفاده از پایتون
آموزش ساخت ربات تلگرام با استفاده از پایتون

 

برای انگلیسی‌زبانان، بیشترین مشاغل برنامه‌نویسی در امریکا، انگلستان، ایرلند، هلند، سوئیس و بلژیک می‌باشد. نیوزیلند و استرالیا نیز در بین برنامه‌نویسانی که علاقمند به سبک زندگی آرام هستند، بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می باشند. در ادامه در مقاله ی آیا برنامه نویسی شغل پردرآمدی است؟ باما همراه باشید.

هنگامی که در مورد افراد غیرانگلیسی زبان صحبت می کنیم، سناریوها تغییر می نماید. کشور ژاپن به صورت چشمگیری در حال رشد و توسعه می باشد. تعداد زیادی از برنامه نویسان در روسیه و چین مشغول به کار هستند و این کشورهای وسیع و بزرگ، دارای تعداد زیادی شرکت فناوری اطلاعات هستند و هرکدام از این کشورها می‌تواند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس باشد و شرکت های فناوری اطلاعات در این کشورها رشد بسیار سریعی دارند.

کشورهای آسیایی

هند و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند کشور سنگاپور و اندونزی، همچنین کشور کره جنوبی از دیگر کشورهایی هستند که فناوری اطلاعات در حال گسترش دارند و آینده روشنی برای برنامه نویسان کامپیوتر در این کشورها پیش‌بینی می‌گردد. در این کشورها اغلب هزینه زندگی نسبت کشورهای پیشرفته‌تر پایین‌تر می‌باشد و البته میزان حقوق در این کشورها نیز پایین تر از متوسط کشورهای پیشرفته می‌باشد، برای افرادی که نزدیک بودن کشوری که به آن مهاجرت مهم است شاید این کشورها بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس باشند.

 

ویدیو پییشنهادی: آموزش پایتون مقدماتی
برنامه‌نویسی با پایتون (مقدماتی)

 

آنچه اهمیت دارد این است که ما بتوانیم بهترین کشور برای مهاجرت را از نظر خود معنا کنیم. بهترین کشور بستگی به ترجیحات هر فرد دارد و در واقع می‌توان گفت سلیقه هر فرد در انتخاب کشوری که برای زندگی و کار انتخاب می‌نماید اهمیت دارد. در اینجا سعی شده که برخی از بهترین کشورها را برای مهاجرت یا اپلای برنامه نویس ها بررسی نماییم.

لیست بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس به ترتیب شاخص خوشبختی و پیشرفت فناوری اطلاعات به شرح زیر است که البته شما با توجه به سلیقه و سبک زندگی خود می‌توانید کشور مناسب خود را انتخاب نمایید.

 • سوئیس
 • کانادا
 • استرالیا
 • هلند
 • آلمان
 • امریکا
 • سوئد
 • دانمارک
 • سنگاپور
 • انگلیس

زبان های برنامه نویسی محبوب کارفرمایان

برای انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس لازم است بدانید که مهارت شما چقدر در کشورهای دیگر خواهان دارد. براساس جستجوها در گوگل، می‌توان محبوب‌ترین زبان‌‌های برنامه نویسی را مشاهده کرد. تعداد دفعات بالایی که یک زبان برنامه‌نویسی جستجو می‌شود، می‌تواند نمایانگر علاقه بازارکار و نیاز حرفه‌ای به متخصصین آن زبان برنامه نویسی باشد.

 

کشور مناسب برنامه نویسان

 

نتایج مربوط به زبان‌های برنامه نویسی محبوب نشان می‌دهد که زبان برنامه نویسی جاوا، بیشتر از بقیه زبان‌های برنامه نویسی محبوبیت دارد. پایتون نیز یکی از بیشترین جستجوها را به خود اختصاص داده است. زبان برنامه نویسی سی شارپ با اینکه جزو زبان های برنامه نویسی محبوب بازارکار است، اما در جستجوها مقام سوم را کسب نموده است. در سوئد زبان برنامه نویسی سویفت و در ایرلند زبان برنامه نویسی روبی محبوب است و این کشورها کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس زبان روبی هستند.

براساس دیگر سایت های جستجوی اینترنتی ، باز هم جاوا در تمامی کشورها به عنوان محبوبترین زبان برنامه نویسی برای کار انتخاب شده است. همچنین برنامه نویسی به زبان‌های C و C++ و C# هم جزو زبان های مورد نیاز مشاغل می باشد. می توان گفت که PHP در کشورهای امریکا، چین ، هند و ژاپن بازار کار مناسبی دارد. برای برنامه نویسان پرل، کانادا می تواند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس باشد.

 

مقاله پییشنهادی : طراحی اپلیکیشن را از کجا شروع کنیم
طراحی اپلیکیشن را از کجا شروع کنیم

بازار کار برای برنامه نویس در کشورهای مختلف

در آمارهای جهانی ، درصد رشد شغلی برای برنامه نویسان رایانه ای بین سال های 2016 تا 2026 در حدود 7.2 تخمین زده شده است که درصد رشد بالایی در بین دیگر مشاغل محسوب می شود و البته این به دلیل ماهیت صنعت فناوری اطلاعات می باشد که می توان گفت هنوز در اول راه است.

در ادامه به بررسی چند کشور که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس باشند، اشاره می نماییم:

کانادا در فناوری اطلاعات پیشرفت چشمگیری داشته و از برنامه نویسان با آغوش باز استقبال می نماید. شهر تورنتو از نظر تعداد برنامه نویسان در رتبه پنجم می باشد. در واقع کشور کانادا می تواند یک انتخاب عالی برای لیست کشور مناسب برای برنامه نویس باشد. در کشور کانادا فرصت های بسیاری برای برنامه نویسان جاوا و پایتون وجود دارد. با حقوق متوسط یک برنامه نویس در تورنتو، می تواند یک زندگی راحت و سالم داشته باشید. اگر به دنبال تجربیات جدید ، پیشرفت شغلی هستید کانادا یک انتخاب بی نظیر و بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می باشد.

کشور آلمان

آلمان، کشوری است که در آینده‌ای نزدیک پذیرای برنامه‌نویسان بسیاری خواهد بود، در این کشور شرکت‌های بزرگ جهانی از جمله زیمنس، بی ام دبلیو و دیگر شرکت‌های بزرگ حضور دارند، که می‌تواند آلمان را کشور مناسب برای مهاجرت سازد. زندگی در آلمان برای افرادی که فرهنگ پرجنب و جوش، خلاقیت را دوست دارند بسیار مناسب می‌باشد.

 

مقاله پییشنهادی : وضعیت بازار کار php برای درآمدزایی چگونه است؟
وضعیت بازار کار php برای درآمدزایی چگونه است؟

 

در آلمان زبان‌های C ،C++، جاوا بیشترین خواهان را دارند و هنوز پایتون و روبی که در کانادا بسیار محبوبند در آلمان جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند. در آلمان هزینه‌های زندگی به نسبت دیگر کشورهای پیشرفته پایین‌تر می‌باشد. شاید ارزانترین کشور برای مهاجرت نباشد ولی بدون شک ارزانتر از لندن و پاریس است. هر فرد مجرد در آلمان می‌تواند با ماهی 1500 یورو به‌راحتی زندگی نماید.

 

مهاجرت برنامه نویسان

کشور فنلاند

فنلاند نیز یک کشور اسکاندیناوی عجیب، زیبا می‌باشد، اگر مشکلی با زمستان‌های طولانی و تاریک آن ندارید، می‌توانید به عنوان یک برنامه‌نویس موقعیت مناسبی در شهرهای هلسینکی و اسپو بیابید. شرکت‌های فناوری مانند Rovio Entertainment که خالق انگری بردز می‌باشد و شرکت Supercell که خالق بازی کلش آف کلنز می باشد و شرکت نوکیا در کشور فنلاند واقع هستند. بنابراین فنلاند، کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس هوش مصنوعی یا هر فناوری جدید دیگری می‌باشد.

 سوئیس یکی از زیباترین مکان ها برای زندگی است، بالاترین کیفیت زندگی، قدرت خرید، میزان جرم پایین و امنیت بالا ، باعث شده که سوئیس از جمله پنج کشور برتر دنیا قرار بگیرد. این کشور شاید بالاترین حقوق را برای برنامه نویسان داشته باشد بنابراین می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه‌نویس باشد. نیاز به برنامه نویسان R در کشور سوئیس بیش از سایر نقاط جهان است. جاوا نیز تقاضای کار زیادی دارد. شاید زندگی در سوئیس گران به نظر برسد اما شما می‌توانید با 1600 دلار در ماه به‌خوبی زندگی نمایید.

 

ویدیو پییشنهادی: آموزش طراحی سایت
طراحی وب سایت (Front-End)

درآمد یک برنامه نویس در کشورهای مختلف

بدون شک یکی از مهمترین گزینه‌ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، میزان متوسط درآمد یک برنامه نویس در آن کشور می‌باشد. براساس آمارها، برنامه‌نویسان در کشورهای سوئیس، سوئد، استرالیا و امریکا بیشترین درآمد را داشته‌اند. براساس همین آمارها، کشور آرژانتین، به برنامه‌نویسان پی اچ پی (PHP)، دستمزد سخاوتمندانه‌تری به نسبت دیگر برنامه نویسان می دهد. اگر برنامه‌نویس PHP هستید این کشور برای شما مناسب خواهد بود.

فرانسه نیز به دنبال افرادی با تخصص جاوا و Front-end می‌باشد و به آنها در ازای تخصصشان دستمزد خوبی می‌پردازد. پس فرانسه نیز بهترین کشور برای مهاجرت برنامه‌نویس با تخصص جاوا می‌باشد. ژاپن، سنگاپور، چین و هند، با وجود نیاز بالایشان به برنامه نویسان متبحر، حقوق پایینی به آنها می‌دهند، البته باید توجه داشت که این آمارها و میزان درآمد براساس دلار امریکا می‌باشد و میزان درآمد را باید متناسب با هزینه زندگی در آن کشور ارزیابی نمود.

 

مهاجرت برای برنامه نویسان

 

در زیر کشورهایی را که می‌توانند برای مهاجرت برنامه نویس با مهارت در زبان برنامه نویسی خاص را براساس درآمد لیست نموده‌ایم :

5 کشور که می توانند کشور مناسب برای برنامه نویس جاوا باشند:

 • سوئیس
 • ایالات متحده
 • استرالیا
 • آلمان
 • انگلیس
 • امریکا
 • انگلیس
 • آلمان
 • فرانسه
 • سوئد/ استرالیا

5 کشور که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس .net باشند:

 • امریکا
 •  کانادا
 • آلمان
 • هلند
 • ژاپن

کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس

 

می توان گفت که تصمیم گیری نهایی در مورد کشور مناسب مهاجرت می‌تواند کمی سخت باشد، کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس را هر فرد با توجه به شرایط و سلیقه خود، کیفیت زندگی مورد انتظار، امنیت، هزینه زندگی و مالیات و سایر موارد در نظر می‌گیرد و انتخاب می نماید. و نمی‌توان برای تمامی افراد کشوری را به عنوان کشور مناسب برای مهاجرت معرفی نمود. شما با توجه به اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده و میزان مهارت و تخصص خود می‌توانید بهترین تصمیم را اخذ نمایید و بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس را برای خود انتخاب نمایید.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

‫43 دیدگاه ها

 1. ببخشید میشه بگید این اطلاعاتو از کجا جمع آوری کردید؟ بخاطر اینکه الان یکی از بهترین زبان ها با بازار کار عالی در کشور های اروپایی پایتون هست که شما هیچ اشاره ای بهش نکردید.

  1. پایتون خوبه، ولی تو اروپا بیشتر برای کار تو زمینه ماشین لرنینگ و تا حدودی در زمینه آی او تی استفاده میکنند. واسه همین نسبت به زبانهای دیگه بازار کارش کمتره. نمیگم نیست ولی نسبی بخواید حساب کنید کمتره. زبان سی، سی پلاس پلاس، جاوا و ای اس پی بیشترین نیاز رو دارند. اندروید جایگاه خوبی داره و بعد از اون پی اچ پی و ..

   1. حالا بنده اطلاع دقیقی ندارم از شرایط کار تو کشور های اروپایی. اما ماشین لرنینگ کاران غالبا با پایتون کار نمی‌کنند ؟

    1. چرا غالبا با پایتون کار میکنند .. ولی مسئله اینه که نسبت فرصت های شغلی که برای ماشین لرنینگ هست از کارهای دیگه کمتره و باعث میشه فرصت کمتری برای کار داشته باشید.

  1. بله شما درست میگید یکی از پر درامد ترین و بهترین زبان های برنامه نویسی پایتون هست ولی متاسفانه توی این مقاله توضیحی راجع بهش گفته نشده😕

 2. سلام و خسته نباشید
  برای برنامه نویسی
  اگر دانشگاه نرفته باشیم و فقط مدارک آموزشگاهی داشته باشیم ( با رزومه کاری قوی) میتونیم ویزای کاری بگیریم؟
  مسئله ی اصلی من مدرک دانشگاهیه که دانشگاه نرفتم و قصد رفتنشو ندارم و دیپلم هستم، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   برای اینکه بتونید ویزای تحصیلی و یا بورسیه بگیرین نیاز به مدرک معتبر دانشگاهی با رتبه‌ی مناسب دارین همچنین باید مقاله بین المللی مربوط به رشته it و همچنین مدرک زبان با نمره قابل قبول داشته باشین. باز تمام اینها به شرایط کشوری و دانشگاهی داره که قصد دارین مهاجرت کنین تغییر میکنه.

   1. به عنوان کسی که خودم درحال تحصیل هستم تو اروپا میتونم بگم اینهایی که فرمودین به هیچ وجه قطعیت نداره. برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشورها اروپایی و کانادا و آمریکا حتی از شهری به شهر دیگه شرایط کاملا میتونه متفاوت باشه. بهترین راه اینه که اول مقصد رو انتخاب کنید بعد در مقصد دانشگاههای مرتبط با رشته و در نهایت یک یا چند دانشگاه خاص که با شرایط شما سازگار باشه. ولی قطعا نمره زبان بالا فاکتور خوبیه برای همه دانشگاه ها و اساتید.

 3. سلام ببخشید بنده الان 15 سالمه و برنامه نویسی سی شارپ و Asp.Net Core2 و زامارین رو رو 5 ماه میشه که روشون کار میکنم وتا 40یا 50% رو یاد گرفتم به نظرتون اگه من تلاش هامو چند برابر کنم جایی برای من در کانادا هست می تونم تو 18 یا 19 سالگی به انجا مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   ممکن هر زمانی شرایط مهاجرت تغییر کنه برای هرکشور و قوانین جدیدتری شکل بگیره اما شما به عنوان برنامه نویس تخصص خودتون رو ادامه بدین قطعا کیس مهاجرت براتون پیش میاد.

  2. بهتره الان بجای زامارین روی ری اکت نیتیو کار کنی اگه میخوای موبایل اپلیکیشن کار کنی، برای وب هم تو اروپا بیشتر دات نت نیاز دارند و آمریکا و کانادا پی اچ پی. برای دسکتاپ اپلیکیشن هم همون دات نت خوبه.

 4. سلام خسته نباشید
  برای برنامه نویسان asp.net core توی کانادا بازار کار خوبی هست واقعا و اگه من مدارک mcsa, mcsd رو بگیرم میتونم برم کانادا

  1. سلام
   نمیشه به صورت دقیق پاسخ داد چون شرایط کاری و درآمدتون بستگی شهری داره که قصد دارید اقامت کنید

 5. سلام و خسته نباشید
  اگر دانشگاه نرفته باشیم و فقط مدارک آموزشگاهی داشته باشیم ( با رزومه کاری قوی ) میتونیم ویزای کاری بگیریم؟

  1. سلام
   ممنون از همراهیتون. در آینده محتوایی برای همین منظور ارائه میدیم که به طور کامل میزان دستمزد و شرایط را معرفی کنیم

 6. درود
  در بخش نخست دات‌نت رو به عنوان زبان برنامه‌نویسی آوردین. دات‌نت یک زبان برنامه‌نویسی نیست. یک چهارچوب (فریم‌ورک) هست که با چندین زبان برنامه‌نویسی از جمله سی‌شارپ، اِف‌شارپ، سی‌پلاس‌پلاس، جاوا اسکریپت که تو ویرایش ۲۰۱۹ پایتون هم جزوشونه، می‌شه براش برنامه نوشت.
  پیروز باشید.

  1. نکته ای که اشاره کردین داخل مقاله چیزی در موردش گفته نشده. اگه قسمتی از متن در مورد دانت نت صحبت شده برای ما بفرستین

 7. سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و زبان
  php, python,css3,htm5,c#,javascript,java رو بلدم
  تقریبا میشه گف تموم زبان های کاربردی رو بلدم
  و مدرک تحصیلیم لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتی فنی حرفه ای انقلاب اسلامی هستش
  چجوری میتونم با کمترین هزینه مهاجرت کنم ایا بهم ویزا میدن ، بورسیه میده خوده دانشگاه؟

  1. سلام
   شرایط مهاجرت تحصیلی هر کشور و دانشگاهی متفاوت هستش و باید با دانشگاه مورد نظرتون مکاتبه داشته باشین تا شرایط رو دقیق تر باهاتون در میون بذارن.

  2. مطمعنی که همشون رو بلدی؟یادگیری کامل پایتون پنج شش سال زمان لازم داره چطوری همشون رو بلدی؟بهتره یه زبان خاص رو کامل یاد بگیری تا اینکه همشون رو نصف و نیمه یاد بگیری

   1. من تو ۳ ماه یاد گرفتم کامل کاری نداره پایتون ساده است ۱۰ سالمه دارم یونیتی و سی شارپ و ویژوال استودیو رو یاد میگیرم،همت می خواد

 8. سلام.من قصد مهاجرت به ونکور کانادا دارم.و دوست داشتم بدونم چه زبانی بازار کار بهتری داره
  لیسانس نرم افزار دارم و خودم علاقه به پایتون دارم

  1. سلام
   ممنون از همراهی شما. محتوایی برای آشنایی با بازارکار تمامی زبان‌های برنامه نویسی به زودی انتشار خواهیم داد

 9. سلام با عرض خسته نباشید
  من یه سوال دارم اگه کسی برنامه نویسی جاوا . برنامه نویسی اندروید بلد باشه به کشور امریکا یا لندن سفر کنه و اقامت بگیره مدرکش فوق دیپلم باشه و روزمه کاری و زبان انگلیسی خوبی داشته باشه میتونه داخل یه شرکت استخدام بشه؟برای شرکت های برنامه نویسی که داخل امریکا یا المان هست مدرک تحصیلی براشون مهمه؟

  1. سلام
   برای استخدام در یک شرکت خارجی نیاز به یک مدرک داشنگاهی معتبر و یا معادل آن را دارید. اما با شرکتی که قصد همکاری دارید باید مکاتبه داشتید باشید که با توجه به رزومه و میزان مهارت شما به صورت فریلنسر شروع به فعالیت کنید

 10. بهتر بدونید یکی از قدرت مند ترین زبان های برنامه نویس LABVIEW است برای شرکت NI نشنال امریکا
  توی این مدل برنامه نویسی احتیاج به نوشتن نیست کاملا گرافیکی می باشد خخخخ خودتونو هم بکشید نمیتونید با پایتون و C و جوا کد برنامه LABVIEW بنوسید

 11. سلام
  برای برنامه نویسی که مدرک دانشگاهی مربوط به برنامه نویسی (مثل مهندسی کامپیوتر یا …) نداره و خود جوش یاد گرفته هیچ راهی برای مهاجرت نیست به علت نبود مدرک؟
  اگه راهی هست توضیح میفرمایید؟

  1. سلام
   برای اینکه داخل ایران فعالیت کنید نیازی به مدرک ندارید و تنها با استفاده از مهارت و رزومه ی خوب میتوانید درامد خوبی داشته باشید اما برای اینکه خارج از ایران در یک شرکت معتبر فعالیت کنید، نیاز به مدرک تحصیلی معتبر دارید. مگر اینکه به طور فریلنس یا پروژه محور با یک شرکت خارجی قرارداد کاری ببندید.

 12. سلام من۳۲ سالمه کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم .با تسلط داشتن برنامه نویسی جاوا میتونم مهاجرت تحصیلی اتریش یا هلند رو داشته باشم.

  1. سلام
   عزیز ممنون از همراهیتون. یه سوال کلی هستش و شرایط بستگی به شهر و دانشگاهی داره که قصد دارید براشون رزومه ارسال کنید.

 13. سلام، اگر سابقه کار برنامه نویسی همزمان با تحصیل در رشته مرتبط باشه آیا قابل قبول هست؟ یا تنها سابقه بعد از فارغ‌التحصیلی محاسبه میشه؟

 14. سلام
  من خیلی وقت نیست که برنامه نویسی رو دارم یاد میگیرم میشه برای ۷یا ۸ سال بعد یه پیش بینی بگید که ببینم کدوم زبان و کدوم کشور اروپایی مناسب برای مهاجرت هست من هنوز htmlرو یاد میگیرم و میتونیم مسیرم رو به سمت یک زبون دیگه عوض کنم .
  کشوری که می خوام برم اروپایی باشه و زبونی که صحبت میکنن خیلی سخت نباشه

  ممنون بخشید اگه خیلی خواسته هام زیاد بود

  1. سلام دوست عزیز
   سوالاتی که میپرسین خیلی جامع و کلی هستش و باید قطعا مشخص بشه که چه کشوری رو برای مهاجرت مشخص میکنین و دانشگاهی که قصد سفر دارین رو شرایطش رو در نظر بگیرین ولی در حال حاضر برای شروع آموزش پایتون می تونه کمکتون کنه.

 15. سلام من حداقل ۶ سال دیگه قصد مهاجرت به کشور سوئد رو دارم چه زبان هایی توی اون کشور مورد نیاز هست ؟ و اینکه با مدرک فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر و مسلط بودن به زبان انگلیسی می تونم اقامت بگیرم؟

 16. سلام
  میشه کشور هایی که برای زبان برنامه نویسی php مناسب هستند و بازر کار خوبی دارند رو معرفی کنید؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا