برنامه نویسی و ITپایتون

پایتون کار کیست + وظیفه، میزان حقوق، نقشه راه و نحوه تبدیل شدن به یک برنامه نویس پایتون

کسانی که با استفاده از زبان پایتون و مهارت‌های برنامه نویسی خود به ایجاد کد و ساخت برنامه‌های کاربردی در حوزه علوم کامپیوتر می‌پردازند، به عنوان برنامه نویس پایتون یا پایتون کار شناخته می‌شوند. برنامه نویس پایتون یک برنامه نویس کامپیوتری است که در زبان برنامه نویسی کامپیوتر پایتون تخصص دارد. او از مهارت‌های زبان پایتون برای توسعه، اشکال‌زدایی و اجرای پروژه‌های کاربردی استفاده می‌کند. در این مطلب از مجله مکتوب قرار است که در مورد برنامه نویس پایتون، وظایف او، میزان درآمد برنامه نویس پایتون، تخصص‌های لازم و بسیاری از موارد دیگر اطلاعات ارزشمندی به شما ارائه کنیم.

تقاضا برای برنامه نویس پایتون

بیش از سه دهه از زمان آغاز به کار، پایتون به عنوان نوعی زبان برنامه نویسی بسیار مهم ظاهر شده که هم توسط کسب‌وکارها و هم توسعه‌دهندگان مورد پذیرش گسترده‌ای قرار گرفته است. در چشم‌انداز شرکتی، نیاز به شغل برنامه نویسی پایتون همیشه در حال صعود است. این افزایش به طور قابل‌توجهی توسط قلمروهای رو به رشد هوش مصنوعی و علم داده، جایی که پایتون حضور همه‌جانبه‌ای دارد، بسیار خودش را نشان داده است. کاربرد زبان پایتون در این حوزه‌ها و سایر حوزه‌های دیگر به طور قابل‌توجهی به افزایش تقاضا برای برنامه نویسان پایتون کمک کرده است و ارتباط آن را در بازار کار معاصر بیشتر تقویت می‌کند. توجه به آمار عکس زیر در این رابطه بسیار اهمیت دارد:

تقاضا برای برنامه نویس پایتون

چرا برنامه نویسی پایتون آن‌قدر محبوب است؟

عواملی که به محبوبیت گسترده پایتون کمک می‌کنند بسیار زیاد هستند و همین دلایل و عوامل موجب شده است افراد زیادی وارد دنیای برنامه نویسی پایتون شده و به عنوان پایتون کار شناخته شوند. در میان این‌همه عوامل مهم‌ترین آن‌ها به صورت موارد زیر است:

 • انجمن برنامه نویسان پررونق و گسترده: پایتون محبوبیت و برجستگی خود را مدیون جامعه پر جنب‌وجوش و گسترده‌ای از برنامه نویسان است که آمادگی تبادل دانش، ارائه مشاوره عملی و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود و غیره را نشان می‌دهند.
 • فراوانی منابع آنلاین قابل‌دسترس: در دسترس بودن منابع آنلاین مقرون‌به‌صرفه یا حتی رایگان برای برنامه نویسی و یادگیری به طور قابل‌توجهی به جذابیت و دسترسی پایتون کمک کرده است.
 • سریع و سادگی در برنامه نویسی: ویژگی بارز پایتون در ماهیت اجرای سریع و رویکرد برنامه نویسی ساده آن نهفته است که آن را به یک انتخاب مطلوب در میان توسعه‌دهندگان تبدیل می‌کند.
 • تمایل قوی برای برنامه نویسی شی‌ءگرا: پایتون به طور یکپارچه پارادیم‌های برنامه نویسی شی‌ءگرا را در خود جای می‌دهد و جذابیت و سازگاری آن را با سبک‌های مختلف کد نویسی افزایش می‌دهد.
 • چشم‌انداز شغلی سودآور در صنایع به سرعت در حال تحول: استفاده فراگیر پایتون در بخش‌هایی مانند هوش مصنوعی و علم داده که به سرعت در حال گسترش هستند، فرصت‌های شغلی جذابی را ایجاد کرده است و جایگاه آن را در عرصه حرفه‌ای بیشتر تقویت کرده است.

پایتون کار کیست؟

برنامه نویس پایتون یا پایتون کار فردی است که در استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون برای طراحی، ساخت و عیب‌یابی برنامه‌های کاربردی نرم‌افزار مهارت دارد. آن‌ها هم مؤلفه‌های بک‌اند و هم رابط‌های فرانت‌اند را توسعه می‌دهند و از تطبیق‌پذیری پایتون برای پروژه‌های متنوع استفاده می‌کنند. برنامه نویسان پایتون با تیم‌های چند رشته‌ای همکاری کرده و ارتباط یکپارچه بین توسعه‌دهندگان، طراحان و ذینفعان را تضمین می‌کنند. تخصص آن‌ها به ایجاد کد کارآمد، آزمایش و اشکال‌زدایی، کمک به ایجاد راه‌حل‌های نرم‌افزاری کاربردی و نوآورانه گسترش می‌یابد.

برنامه نویس پایتون

وظایف پایتون کار چیست؟

یک توسعه‌دهنده پایتون یا پایتون کار نقشی اساسی در یکپارچه‌سازی برنامه‌ها با سرویس‌های وب خارجی و ارائه پشتیبانی به توسعه‌دهندگان فرانت‌اند دارد. وظایف اصلی آن‌ها شامل کد نویسی، طراحی، استقرار و عیب‌یابی پروژه‌های درحال‌توسعه است. علاوه بر این، یک توسعه‌دهنده پایتون با تیم‌های جمع‌آوری داده و تجزیه‌وتحلیل برای ارائه بینش‌های ارزشمند همکاری نزدیکی دارد.

 • هماهنگی: نقش یک توسعه‌دهنده پایتون شامل هماهنگی مؤثر با تیم‌های توسعه برای درک الزامات برنامه است.
 • کد نویسی: توسعه‌دهندگان پایتون کدی را برای ایجاد برنامه‌های کاربردی وب و کامپیوتری متنوع می‌نویسند که برای سازمان‌های مختلف تهیه می‌شود.
 • توسعه: توسعه‌دهندگان پایتون وظیفه ارتقای عملکرد و پاسخگویی را از طریق توسعه مؤلفه‌های پشتیبان، منطق سمت سرور، مدل‌های یادگیری آماری و برنامه‌های کاربردی وب به عهده دارند.
 • طراحی و پیاده‌سازی: پایتون کاران مسئول طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌ها با تمرکز بر در دسترس بودن بالا، تأخیر کم، ویژگی‌های امنیتی و روش‌های حفاظت از داده‌ها هستند.
 • تست و رفع اشکال: برنامه نویسان پایتون با استفاده از ابزارهای فریمورک‌های پایتون مانند Behave، Pytest، PyUnit و غیره، برنامه‌های نرم‌افزاری را به طور کامل آزمایش و اشکال‌زدایی می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: کد پایتون آماده به همراه معرفی چندین منبع سورس کد پایتون

انواع برنامه نویسان پایتون

در زیر دسته‌بندی‌های متمایز افراد پایتون کار به همراه شرح وظایف مربوط به آن‌ها آورده شده است. افراد مشتاق می‌توانند با استفاده از مهارت خود در برنامه نویسی پایتون، هر یک از مشاغلی را که در زیر مشخص شده است، دنبال کنند.

 • توسعه‌دهنده وب: یک توسعه‌دهنده وب در توسعه وب‌سایت‌ها به صورت فرانت‌اند یا بک‌اند مشارکت می‌کند که اغلب به‌عنوان توسعه‌دهنده فول استک کار می‌کند. مسئولیت‌های آن‌ها از طراحی طرح‌بندی تا مدیریت عملکردهای سرور را شامل می‌شود. توسعه‌دهندگان وب با متخصصان ارتباطات و مدیریت و همچنین سایر برنامه نویسان همکاری می‌کنند.
 • توسعه‌دهنده پایتون: یک توسعه‌دهنده پایتون از تخصص خود در برنامه‌نویسی پایتون برای نوشتن کد، طراحی برنامه‌های کاربردی، ساخت چارچوب‌ها، ایجاد ابزارها و توسعه وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند.
 • مهندس نرم‌افزار: یک مهندس نرم‌افزار که در علوم کامپیوتر به خوبی مسلط است، از زبان برنامه‌نویسی و اصول مهندسی خود برای درک، بهبود و عیب‌یابی برنامه‌ها و محصولات نرم‌افزاری استفاده می‌کند.
 • دانشمند داده: یک دانشمند داده از دانش خود در زمینه علوم کامپیوتر، آمار و ریاضیات برای تجزیه‌وتحلیل، پردازش و مدل‌سازی داده‌ها استفاده می‌کند. آن‌ها نتایج را تفسیر کرده و استراتژی‌های عملی را برای سازمان‌های مختلف تدوین می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: مسیر هکر شدن با پایتون + نمونه کد پایتون برای هک

محیط شرایط کاری برنامه نویس پایتون

افراد پایتون کار ملزم به کار با سیستم‌های کامپیوتری و نوشتن کد به زبان برنامه نویسی پایتون هستند. با توجه به نیازهای شغل، در این زمینه سلامتی بینایی بسیار ضروری است، زیرا برنامه نویسان پایتون ساعت‌های طولانی را در مقابل صفحه‌نمایش کامپیوتر می‌گذرانند. همچنین نوع کار برنامه نویسان پایتون شامل موارد زیر است:

 • کار تمام وقت (استخدام به عنوان برنامه نویس پایتون)
 • پاره وقت
 • ساعتی
 • دورکاری

شرایط کاری برنامه نویس پایتون

برنامه نویسان پایتون این انعطاف را دارند که بین ترتیبات کاری تمام وقت، پاره وقت یا ساعتی یکی را انتخاب کنند. روند کنونی محبوب دورکاری است

مهارت‌های مورد نیاز شغل پایتون کار

یک برنامه نویس پایتون باید در زبان برنامه نویسی پایتون تسلط بالایی داشته باشد تا بتواند کدهای تمیز، کارآمد و مؤثر برای برنامه‌ها و پروژه‌های مختلف بنویسد. در ادامه مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای فردی به عنوان برنامه نویس پایتون آورده شده است.

مهارت‌های برقراری ارتباط

ارتباطات کلیدی در توسعه نرم‌افزار است. یک برنامه نویس پایتون باید دارای مهارت‌های ارتباطی عالی برای همکاری مؤثر با توسعه‌دهندگان فرانت‌اند و بک‌اند باشد. ارتباط شفاف به درک الزامات برنامه و تسهیل توسعه یکپارچه کمک می‌کند.

هوش مصنوعی و استعداد یادگیری ماشین

داشتن دانش هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) یک مزیت قابل‌توجه برای افراد پایتون کار، به ویژه در حوزه علم داده است. آشنایی با تکنیک‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به برنامه‌نویسان پایتون این امکان را می‌دهد تا در صنعت برتر باشند و به راه‌حل‌های مبتنی بر داده کمک کنند.

پیشنهاد مطالعه: یادگیری هوش مصنوعی با پایتون + مزایا، نقشه راه و معرفی بهترین منابع

آشنایی با فناوری‌های فرانت‌اند

برنامه نویسان پایتون باید با تیم‌های فرانت‌اند همکاری نزدیک داشته باشند و تعادلی هماهنگ بین توسعه سمت سرور و سمت سرویس گیرنده ایجاد کنند. درک فناوری‌های فرانت‌اند توانایی آن‌ها را برای کار در کنار تیم‌های UX، مدیران پروژه، مدیران محصول و اساتید SCRUM افزایش می‌دهد.

مهارت حل مسئله

حل مسئله هسته اصلی برنامه نویسی است. برنامه نویسان پایتون باید دارای مهارت‌های تحلیلی و تفکر انتقادی قوی برای شناسایی مسائل، ابداع راه‌حل‌های نوآورانه و عیب‌یابی چالش‌هایی باشند که در طول فرآیند توسعه ایجاد می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: کد آنلاین پایتون – معرفی منابع و کامپایلرهای آنلاین پایتون

توجه به جزئیات

دقت در کد نویسی بسیار مهم است. یک فرد پایتون کار باید توجه دقیقی به جزئیات داشته باشد تا از دقت و سازگاری در کد خود اطمینان حاصل کند و در نتیجه نرم‌افزار قابل‌اعتماد و با کیفیت بالا ایجاد شود.

یادگیری مستمر و سازگاری

چشم‌انداز فناوری به طور مداوم در حال تغییر است. برنامه نویسان پایتون باید تعهد خود را به یادگیری مستمر نشان دهند و با آخرین پیشرفت‌های پایتون، فریمورک‌ها، کتابخانه‌ های پایتون و بهترین شیوه‌های برنامه نویسی به‌روز باشند. برنامه نویسان پایتون اغلب با پروژه‌ها و الزامات متنوعی مواجه می‌شوند. سازگاری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بین وظایف، پروژه‌ها و فناوری‌ها به خوبی خود را تطبیق دهند.

مشارکت و نوآوری

توسعه موفق نرم‌افزار تلاشی مشترک است. افراد پایتون کار باید دارای ذهنیت مشارکتی باشند، به طور مؤثر در تیم‌های چند رشته‌ای کار کنند و به طور سازنده به بحث‌ها و فرآیندهای تصمیم‌گیری کمک کنند.

برنامه نویسان پایتون

از طرفی دیگر نوآوری باعث پیشرفت در برنامه نویسی می‌شود. برنامه نویسان پایتون که خلاقیت را در کار خود به ارمغان می‌آورند، می‌توانند راه‌حل‌های خلاقانه‌ای ابداع کنند، کارایی کد را بهینه کنند و احتمالات جدید را کشف کنند و باعث رشد و پیشرفت در حرفه خود شوند. همچنین برخی دیگر از مهارت‌های لازم برای برنامه نویسان پایتون به صورت موارد زیر هستند:

 • دانش قوی از پایتون و کتابخانه‌های آن
 • آشنایی با منابع و محدودیت‌های پایتون
 • دانش تخصصی فریمورک‌های مرتبط با پایتون از جمله جنگو و فلاسک
 • آشنایی با فناوری‌های فرانت‌اند مانند جاوا اسکریپت و HTML5
 • آشنایی با نگاشت شی‌ء رابطه‌ای (ORM)
 • امکان ادغام چندین منبع داده در یک سیستم واحد
 • آشنایی با ابزارهای تست
 • توانایی خلق ایده‌های جدید
 • مهارت‌های تفکر تحلیلی
 • و غیره

پیشرفت مسیر شغلی برای برنامه نویس پایتون

مسیر پیشرفت شغلی برنامه نویس پایتون در زیر مشخص شده است. کسانی که مشتاق در این نقش هستند، می‌توانند از دانش و تجربه خود در این زمینه از برنامه نویسی استفاده کنند.

برنامه نویس معمولی پایتون:

نقش یک برنامه نویس معمولی پایتون معمولاً شامل یک دوره 1 تا 4 سال تجربه حرفه‌ای است. در این ظرفیت، افراد در درجه اول به کد نویسی با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون می‌پردازند. آن‌ها با گسترش پشتیبانی از توسعه‌دهندگان فرانت‌اند و بک‌اند، همکاری در تیم‌های توسعه را تقویت می‌کنند.

برنامه نویس ارشد پایتون:

فرد با تبدیل شدن به یک پایتون کار ارشد پایتون، یک تجربه کاری قابل‌توجه 10-19 سال یا حتی بیشتر به دست می‌آورد. در این مرحله، برنامه نویسان ارشد پایتون مسئولیت‌های جامع‌تری را بر عهده دارند. حوزه کاری آن‌ها فراتر از کد نویسی است و جنبه‌های مختلفی مانند توسعه برنامه، آزمایش دقیق و اشکال‌زدایی دقیق برنامه‌های نرم‌افزاری را در بر می‌گیرد. همان‌طور که برنامه نویسان پایتون در این مراحل شغلی کار می‌کنند، می‌توانند مهارت‌های خود را تقویت کنند، پایگاه دانش خود را گسترش دهند و نقش بسیار مهمی در حوزه توسعه نرم‌افزار داشته باشند.

حقوق پایتون کار

درآمد سالانه یک برنامه نویس پایتون به طور متوسط 77000 دلار در سطح متوسط بین‌المللی است. همچنین این میزان برنامه نویسان معمولی حدود 58000 دلار و برای برنامه نویسان باتجربه به طور بالقوه تقریباً 107000 دلار خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشت که دستمزدها به طور قابل‌توجهی تحت تأثیر عواملی مانند تجربه، بخش و اندازه شرکت قرار می‌گیرند که مبنای قابل‌توجهی برای جبران خسارت در این نقش است. برای مثال دستمزد پایتون کاران در سه کشور آلمان، انگلیس و ایالات‌متحده آمریکا به صورت زیر است:

 • در آلمان 20000 تا 70000 یورو
 • در بریتانیا بین 42500 تا 80000 پوند
 • در هندوستان تقریباً 65720 روپیه
 • در آمریکا 77000 تا 107000 دلار

درآمد برنامه نویس پایتون در ایران

متأسفانه آمار دقیق و مشخصی برای افراد پایتون کار در ایران وجود ندارد و هر عدد و رقمی در این رابطه شاید چندان صحیح نباشد. به صورت کلی و به طور متوسط می‌توان گفت که برنامه نویسان پایتون در ایران از چند میلیون تومان در ماه تا ده‌ها میلیون تومان می‌توانند حقوق داشته باشند. همچنین این حقوق تحت عوامل مختلف شرایط کاری مانند کار در شرکت، کار به صورت فریلنسری و غیره کاملاً متفاوت است.

درآمد برنامه نویس پایتون در ایران

از طرفی دیگر برنامه نویسان پایتون ایرانی می‌توانند با استفاده از پلتفرم‌های کاریابی به صورت دورکاری روی پروژه‌های خارجی هم کار کنند و به کسب درآمد دلاری بپردازند.

چگونه به یک پایتون کار تبدیل شویم؟

برای تبدیل شدن به برنامه نویس پایتون کاربران ملزم به گذراندن مراحل مختلفی هستند. جوهره اصلی تبدیل شدن به یک پایتون کار موفق تلاش، صبر و استمرار است. در زیر مراحل و قدم‌های لازم برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس پایتون آورده شده است:

پیشنهاد مطالعه: چگونه پایتون را شروع کنیم؟ مسیر یادگیری پایتون از مبتدی تا پیشرفته

مرحله 1: یادگیری پیش‌نیازهای پایتون:

قبل از شروع سفر خود برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس پایتون، مطمئن شوید که پایه و اساس محکمی از اصول کار با کامپیوتر دارید.

مرحله 2: یادگیری اصول برنامه نویسی:

با مفاهیم برنامه نویسی، منطق و تکنیک‌های حل مسئله آشنا شوید. منابع آنلاین، آموزش‌ها و دوره‌های مقدماتی می‌توانند برای ایجاد این دانش‌بنیادی ارزشمند باشند. در این رابطه آموزش اصول برنامه نویسی از مکتب خونه به شما توصیه می‌شود.

مرحله 3: آشنایی با اصول پایتون:

به سینتکس، انواع داده‌ها، متغیرها، حلقه‌ها و عبارات شرطی پایتون مسلط شوید. پلتفرم‌های آنلاین مانند Codecademy، Coursera یا مکتب خونه دوره‌های جامع پایتون را برای مبتدیان ارائه می‌دهند. برای این هدف دوره آموزش مقدماتی پایتون در مکتب خونه به زبان فارسی و به صورت رایگان در دسترس است.

چگونه به یک پایتون کار تبدیل شویم

مرحله 4: آشنایی با کتابخانه‌ها و فریمورک‌های پایتون:

برای دست‌کاری، تجزیه‌وتحلیل و مصورسازی داده‌ها باید در کتابخانه‌های پایتون مانند NumPy، pandas و matplotlib مسلط شوید. با استفاده از همچنین با استفاده از فریمورک‌هایی مانند جنگو یا فلاسک، بینش‌هایی را در مورد توسعه وب به دست آورید.

مرحله 5: ساخت پروژه‌های شخصی:

یادگیری خود را با ایجاد پروژه‌های کوچک پایتون به کار بگیرید. برنامه‌ها، اسکریپت‌ها یا بازی‌های ساده را می‌توانید توسعه دهید تا مهارت‌های خود را تقویت کنید.

مرحله 6: یادگیری برنامه نویسی شی‌ءگرا (OOP) در پایتون:

بر اصول OOP برای طراحی و سازماندهی مؤثر کدها مسلط شوید. درک کلاس‌ها، اشیاء، وراثت و کپسوله سازی که برای برنامه نویسی پیشرفته پایتون ضروری هستند. برای این هدف دوره آموزش شی‌ءگرایی در پایتون بسیار توصیه می‌شود.

مرحله 7: یادگیری مفاهیم پیشرفته پایتون:

مفاهیم پیچیده‌تر پایتون مانند دکوراتورها، ژنراتورها و برنامه‌نویسی ناهم‌زمان از اهمیت بالایی برای حرفه‌ای شده برخوردار هستند. همچنین کار با API ها در پایتون، پایگاه‌های داده و مدیریت استثناها نیز در این رابطه مهم است. از طریق دوره آموزش پیشرفته پایتون می‌توانید به‌کلی این مباحث مسلط شوید.

مرحله 8: تخصص در یک حوزه:

حوزه موردعلاقه خود را در برنامه نویسی پایتون، مانند توسعه وب، علم داده، یادگیری ماشین یا اتوماسیون شناسایی کرده و در این رابطه دوره‌ها و پروژه‌های مرتبط را برای تقویت تخصص خود انتخاب کنید.

مرحله 9: ساخت نمونه کار قوی:

به عنوان پایتون کار یک نمونه کار که پروژه‌ها، تکالیف و دستاوردهای شخصی خود را به نمایش می‌گذارد، تهیه کنید. یک نمونه کار چشمگیر برای نشان دادن مهارت‌های شما به کارفرمایان بسیار ضروری است.

مرحله 10: شبکه‌سازی و همکاری:

از طریق انجمن‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی با جامعه پایتون در ارتباط باشید. در پروژه‌های منبع باز همکاری کنید یا به جلسات برنامه نویسی بپیوندید تا با علاقه‌مندان به پایتون ارتباط برقرار کنید.

مرحله 11: یادگیری مستمر:

پایتون زبانی محسوب می‌شود که به سرعت در حال تکامل است. با شرکت در کارگاه‌ها، کنفرانس‌ها و پیگیری دوره‌های پیشرفته به‌روز باشید. با دنبال کردن مراحل فوق و پذیرش ذهنیت یادگیری مستمر، می‌توانید از یک برنامه نویس مبتدی به پایتون کار ماهر تبدیل شوید.

سخن پایانی

نقش برنامه نویس پایتون یا پایتون کار در چشم‌انداز فناوری امروزی انکار ناپذیر است. این متخصصان با درک عمیق از قابلیت‌های همه‌کاره پایتون، شکاف بین ایده‌های خلاقانه و راه‌حل‌های کاربردی را پر می‌کنند. با ادامه شکوفایی پایتون در حوزه‌های متنوع، از توسعه وب گرفته تا علم داده و فراتر از آن، برنامه نویسان پایتون آماده هستند تا نوآوری‌های شگفت‌انگیزی را خلق کرده و مشکلات پیچیده را حل کنند. تخصص آن‌ها در کد نویسی، حل مسئله و همکاری، آن‌ها را به مشارکت‌کنندگان اساسی در دنیای پویای توسعه نرم‌افزار تبدیل می‌کند.

آموزش پایتون

اگر به فکر یادگیری برنامه ‌نویسی پایتون هستید ابتدا باید اصول برنامه ‌نویسی و مقدمات پایتون را یاد بگیرید. برای کمک به یادگیری پایتون در مکتب خونه انواع دوره آموزش پایتون موجود است که به کاربران کمک می‌کند به ساده‌ترین شکل ممکن پایتون را بیاموزند. از طریق صفحه آموزش پایتون مکتب خونه می‌توانید انواع دوره‌های موجود برای پایتون را ببینید. در مکتب خونه انواع آموزش پایتون با رویکردهای مختلفی مانند رویکردهای زیر وجود دارد:

 • آموزش طراحی سایت پایتون
 • آموزش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با پایتون
 • آموزش ساخت بازی با پایتون
 • آموزش علم داده با پایتون
 • و غیره

از طریق آموزش‌های بالا می‌توانید مهارت خود را در پایتون به سطح حرفه‌ای برسانید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

‫14 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از مقاله تون. یک سوال داشتم،
  میخواستم بدونم که به نظر شما بهترین آموزش پایتون کدام آموزش است؟

  1. سلام
   ممنون از توحهتون، پایتون به دلیل یادگیری آسان و کاربردی بودن آن همین حالا هم محبوبیت بالایی دارد و آینده خوبی خواهد داشت.

 2. سلام و درود بر شما که مطالب مفیدی رو ارائه کردید بنده قصد دارم برنامه نویسی یاد بگیرم حقوقش زیاد مهم نیست چون شغل دیگه ای هم دارم ولی خوب زمان بیکاری میخوام برنامه نویسی کنم و یه درآمد هم از این طرف داشته باشم، به نظرتون کدوم زبان رو یاد بگیرم بهتره که درآمد تضمینی داشته باشم، خودم به خاطر سادگی پایتون رو انتخاب‌ کردم و هزینه سنگینی رو واسه آموزشش دادم اما هنوز شروع نکردم خواستم ببینم ارزش داره زمان بگذارم واسه یادگیری پایتون؟

 3. اگر واقعا حقوقش همین باشه اصلا بدرد نمیخوره این شغل
  من خودم واقعا علاقه دارم ولی تا ۱ تا ۳ میلیون رو دیدم کلا آیندم پاشید ۱ میلیون الان اجاره خونه آدم در نمیاد

 4. من به نظرم در آمد کمی گفتید. برنامه نویسی در آمد بیشتری داره ؛ حد اقل ماهی ۱۰ میلیون الان
  مخصوصا یه برنامه نویس گیم مثلا اگر خودش تنها بازی بسازه ، تو مایکت ۱۰ تومان هم بزاره ، ۵۰۰ نفر بخرند در آمدش از ۳ میلیون بیشتر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا