اکسل

انتقال نمودار از اکسل به ورد

آیا می‌خواهید اطلاعات و نمودار‌های خود را از اکسل به ورد انتقال دهید؟ از قابلیت‌های اکسل آگاهی دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا نحوه انتقال نمودار از اکسل به ورد را بطور کامل برای شما، همراهان همیشگی، شرح دهیم.

گفتنی است که ویژگی و خصوصیات اکسل موجب شده تا اطلاعات اکسل به طور مستقیم در ورد باز نشود. با این حال، امروز قصد داریم تا شما را با نحوه انتقال نمودارها و جدول‌های اکسل به ورد آشنا سازیم.
برای این منظور بهتر است در ابتدا با نگاهی کلی، مروری بر نرم افزارهای ورد و اکسل، این دو برنامه محبوب شرکت مایکروسافت، داشته باشیم.

همانطور که می‌دانید تمامی نرم‌افزار‌های آفیس در این بیست و چند سالی که از ارائه آن‌ها می‌گذرد به یکی از کاربردی‌ترین نرم افزارهای مورد استفاده در بین تمامی اقشار جامعه تبدیل شده‌اند. مجموعه آفیس شامل برنامه‌های ورد، صفحه گسترده اکسل، پاورپوینت، اکسس، آوت‌لوک و پابلیشر می‌شود که سه برنامه اکسل، ورد و پاورپوینت از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر برنامه‌ها برخوردار هستند.

آموزش تخصص آفیس + اعطای گواهینامه معتبر

 

طبیعتا در بحث مدیریت سند اسم نرم افزار آفیس همواره گزینه اول است که آشنایی با آن نیاز ابتدایی و لازم هر فرد بخصوص کارمندان و مهندسان می‌باشد. اگر شما هم از دسته افراد علاقمند به یادگیری اکسل و ورد هستید، تا آخر مطالب همراه ما باشید تا با نحوه انتقال نمودار از اکسل به ورد بدون تغییر آشنا شوید.

جدول های خود را از اکسل به ورد انقال دهید.

نرم افزار ورد (Word‌)

نرم افزار ورد پراستفاده ترین نرم افزار برای واژه پردازی در رایانه‌های شخصی و اداری است و به احتمال زیاد انتخاب اول شما برای تایپ یک متن یا نامه، برنامه ورد است. این برنامه در عین امکانات فراوان و ویژگی‌های کاربردی زیادی که دارد، کاربری ساده و آسانی را دارا می‌باشد که بر اساس میزان آشنایی شما با این امکانات، قابلیت‌های مختلفی را برای استفاده عرضه می‌کند.

نرم افزار اکسل(Excel)

اکسل، برنامه‌ صفحه گسترده‌ای است که برای محاسبه، ذخیره، دسته بندی، تجزیه و تحلیل و مدیریت داده‌ها بکار می‌رود. از برنامه اکسل می‌توان به عنوان پایگاه مدیریت داده‌ها نیز استفاده کرد. کاربرد این نرم افزار با توجه به گستردگی ابزار‌ها و قابلیت‌های آن در اکثر حوزه‌های کاری و حرفه‌ای بسته به نوع و دسته بندی داده‌ها قابل ملاحظه است.

انتقال نمودار از اکسل به ورد

یکی از کاربردها و ویژگی‌های اکسل که باعث برتری و محبوبیت این نرم افزار شده قابلیت طراحی جداول حرفه‌ای و بزرگ‌ است. معمولا نرم افزار اکسل کارایی بیشتری نسبت به ورد دارد و گزینه اول ما برای طراحی انواع جدول و نموارد به حساب می‌آید.

آموزش اکسل نسخه 2021

 

لازم به ذکر است که ساخت و طراحی نمودار و جدول در خود برنامه ورد نیز امکان پذیر است اما کمی سخت‌تر و زمان‌برتر از ساخت جدول در اکسل است؛ لذا بهتر است که اکسل که برای طراحی جدول و نمودار طراحی شده است، استفاده نمایید. تا آمخر این بخش همراه ما باشید تا با نحوه انتقال نمودار از اکسل به ورد به طور کامل آشنا شوید.

روش اول ـ‌ انتقال نمودار از اکسل به ورد با روش کپی کردن

یکی از ساده‌ترین روش‌ها و تکنیک‌های انتقال نمودار از اکسل به ورد، کپی کردن است. در این روش، کافی است که برنامه ورد و اکسل را باز کنید. سپس جدول و یا نمودار مورد نظرتان را طراحی نمایید.
در گام بعد کافی است که کل جدول و نمودار را انتخاب و کپی کنید. همچنین می‌توانید با فشردن همزمان Ctrl و C در ویندوز یا Command و C در مک قسمت مورد نظر را کپی نمایید. سپس به برنامه ورد رفته و در قسمت مورد نظرتان دکمه‌های Ctrl و V را همزمان با هم فشار دهید تا نمودار مورد نظر به نرم افزار ورد منتقل یا اصطلاحا Paste شود.
همچنین می‌توان مانند عکس زیر روی تب Home بروید، در منوی ویرایش نیز روی گزینه Paste کلیک نمایید تا جدول یا نمودار مورد نظر در صفحه مورد نظر کپی شود.

نمودار را از اکسل به ورد انتقال دهید.

در صورتی که قصد دارید انتقال نمودار از اکسل به ورد، بدون قالب بندی را دارید، کافی است که تنها بر روی گزینه‌های جایگذاری که در پایین سمت راست جدول قرار دارد کلیک کرده و گزینه Keep Text Only را انتخاب نمایید تا اطلاعات شما بدون قالب بندی Paste می‌شود.
همچنین با انتخاب گزینه Paste special در بخش Paste که در تب Home قرار دارد و انتخاب Microsoft Excel Worksheet Object و در آخر انتخاب گزینه OK رابط کاربری اکسل ایجاد می‌شود و انتقال جدول از اکسل به ورد بدون تغییر انجام خواهد شد.
نکته‌ای که در رابطه با کپی کردن جدول و نمودار در ورد وجود دارد این است که تغییرات جدیدی که در نمودار اکسل اعمال می‌کنید، بر روی نمودارهایی که در گذشته به ورد انتقال داده‌اید، اعمال نخواهد شد.

روش دوم ـ انتقال نمودار از اکسل به ورد با پیوند دادن

روش بعدی که قصد معرفی آن را داریم، انتقال نمودار از کسل به ورد بدون تغییر با روش پیوند دادن یا لینک کردن است.
مزیت این روش در مقایسه با روش کپی کردن این است که اگر اطلاعات را در اکسل تغییر دهید، فایل کپی شده در ورد نیز دچار تغییرات می‌شود که همین موضوع موجب شده تا این روش کاربردی‌تر از روش قبل به نظر برسد.
برای این منظور همانطور که در مطالب فوق هم گفته شد، ابتدا وارد نرم افزار ورد شده و بر روی گزینه Paste در تب Home کلیک نمایید. سپس گزینه Paste Special را انتخاب کنید.
در گام بعد باید گزینه Paste Link که در سمت چپ پنچره قرار دارد کلیک کنید و در آخر گزینه OK را انتخاب نمایید تا انتقال نمودار از اکسل به ورد بدون تغییر صورت بگیرد.
در این روش، هر تغییری که در نرم افزار اکسل اعمل شود، در نرم افزار ورد نیر اعمال خواهد شد.

روش سوم ـ انتقال نمودار از اکسل به ورد با ساخت صفحه اکسل در ورد

یکی دیگر از روش‌های انتقال نمودار از اکسل به ورد، ساخت صفحه اکسل در نرم افزار ورد است. در این روش کافی است که نرم افزار ورد را باز کرده و گزینه Object در قسمت Text group که در تب Insert و در بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید.
در گام بعدی به سراغ گزینه Object در قسمت Text group رفته و گزینه Microsoft Excel Worksheet را انتخاب نمایید. بعد از کلیک بر روی گزینه OK شما یک Worksheet خالی اکسل در ورد دارید که با کلیک بر روی آن می‌توان تغییرات مختلف را در نمودار و جداول اعمال کرد.

انتقال نمودار از اکسل به ورد

ساخت اکسل در نرم افزار ورد

در مطالب فوق با انواع روش‌های مختلف انتقال نمودار از اکسل به ورد آشنا شدید. نکته‌ای که وجود دارد این است که یک راه ساده برای ایجاد جدول و نمودار در نرم افزار ورد وجود دارد. برای ساخت نمودار در ورد تنها کافیست که بر روی گزینه Table که در تب Insert کلیک کنید. سپس با انتخاب گزینه Excel Spreadsheet شاهد یک پنجره خالی اکسل در نرم افزار ورد خواهید بود که می‌توانید آن را براساس نظر نظر خود تغییر دهید.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم دو نرم افزار محبوب آفیس یعنی نرم افزار ورد و نرم افزار اکسل قابلیت‌های زیادی دارند و ما در این مقاله به بررسی راه‌های انتقال نمودار اکسل به ورد بدون تغییر اشاره کردیم.

آموزش اکسل برای مدیریت پروژه

 

بعد از مطالعه مطالب فوق و استفاده از روش‌های ذکر شده در بالا، می‌توانید استفاده حرفه‌ای تری از برنامه ورد داشته باشید و با طراحی نمودارهای خود در نرم افزار اکسل و سپس کپی و انتقال آن به ورد، نمودارها و جداول حرفه‌ای تر و با جزئیات بیشتری را برای کار خود طراحی کنید و در آخر امیدواریم مطالب ارائه شده تاثیری حائز اهمیت در پیشرفت شخصی و کاری شما داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا