00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
679,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
839,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مدیریت پروژه با اکسل

دوره‌های مکتب‌پلاس
26 ساعت
98٪ (167 رای)

کاربرد اکسل در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه روزبه‌روز گسترده­‌تر و عمیق‌­تر می­‌شود. شما هم اگر سابقه کار با اکسل را داشته باشید می‌­دانید که این نرم‌افزار چقدر می‌تواند کار شما را در مدیریت و انجام پروژه­‌های مختلف ساده‌­تر کند. برای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه نرم‌افزارهای متعددی وجود دارند اما بدون شک اکسل یکی از کاربردی‌­ترین نرم‌افزارها است.

آموزش اکسل جز مواردی است که برای تمام افراد به‌خصوص کسانی که قصد آموزش مدیریت و مدیریت پروژه دارند بسیار حائز اهمیت است.

دوره مدیریت پروژه با اکسل چیست؟

کارشناسان طراحی و برنامه‌ریزی پروژه معمولاً با دو نرم افزار مایکروسافت پروجکت و پریماورا کار می‌کنند اما این دو نرم‌افزار به‌تنهایی تمام نیازهای طراحی و برنامه‌ریزی پروژه را بر طرف نمی‌کنند. به‌این‌ترتیب است که کاربران در بسیاری از موارد نرم‌افزار اکسل را نیز به‌عنوان مکمل در طراحی و برنامه‌ریزی پروژه به کار می‌بندند. در دوره برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با اِکسل شما با نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی پروژه‌­های مختلف به‌وسیله برنامه اکسل آشنا می‌­شوید. به‌این‌ترتیب در این دوره آموزشی به شما آموزش داده می‌­شود که چطور از نرم‌افزار اکسل در کنار نرم‌افزارهای پریماورا و مایکروسافت پروجکت برای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه استفاده کنید.

هدف از دوره مدیریت پروژه با اکسل چیست؟

هدف دوره آموزشی برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با اکسل آموزش چگونگی برنامه‌ریزی و کنترل انواع پروژه­‌ها به‌وسیله اکسل می‌باشد. در این دوره آموزشی هدف به نحوی پیش‌بینی شده است که آموزش در سطحی بالاتر از آموزش مقدماتی اکسل است. مرحله برنامه‌ریزی پروژه طراحی ساختار شکست کار Work Break down Structure (WBS) در یکی از دو نرم‌افزار MSP (مایکروسافت پروجکت) یا پریماورا انجام می‌شود. بسیاری از کارشناسان نیز این ساختار را به دلیل انعطاف‌پذیری بالاتر در اکسل انجام می‌­دهند و سپس به یکی از دو نرم‌افزار MSP(مایکروسافت پروجکت) یا پریماورا منتقل می‌­کنند. در این دوره شما با چگونگی انتقال اطلاعات میان نرم‌افزار اکسل و دو نرم‌افزار گفته شده آشنا خواهید شد. هدف دیگر این دوره آموزش چگونگی انتقال اطلاعات بین نرم‌افزار اکسل و نرم‌افزارهای پریماورا و مایکروسافت پروجکت می­‌باشد.

در دوره مدیریت پروژه با اکسل چه می­‌آموزیم؟

در این دوره چگونگی انتقال اطلاعات بین نرم‌افزار اکسل و مایکروسافت پروجکت و پریماورا یاد می‌­گیرید. علاوه بر این در این دوره چگونگی برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌­ها به‌وسیله اکسل را می‌­آموزید و در ادامه این دوره با نرم‌افزارهای مایکروسافت پروجکت و پریماورا نیز به طور عمیق و کلی نیز آشنا می‌­شوید. همچنین موضوع وزن‌دهی و تعیین روش پیشرفت پروژه یکی از چالش‌برانگیزترین مباحث برنامه‌ریزی پروژه است که لازم است با کمک نرم‌افزار اکسل این امر را به انجام رساند. در این دوره ضمن معرفی انواع روش‌های وزن‌دهی، نحوه فرمول‌نویسی و انجام این کار در نرم‌افزار اکسل تدریس خواهد شد و در ادامه روش انتقال اوزان به مایکروسافت پروجکت و پریماورا نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

 

در مراحل مختلف انجام یک پروژه مدیر و کارشناسان مختلف پروژه نیازمند دریافت اطلاعات مربوط به پروژه از پیمانکاران، مشاوران و سازمان‌­های مختلف هستند. به‌این‌ترتیب لازم است اطلاعات در فرمت استاندارد و مناسب دریافت شود. نرم‌­افزار اکسل به دلیل دارابودن قابلیت‌­های فراوان امکان دریافت این گزارش‌­ها با فرمت مناسب را فراهم می‌­کند. قالب‌های گزارش‌های روزانه یا کارگاهی، هفتگی و ماهانه از مهم‌ترین کاربردهای اکسل در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه است. همچنین می‌توان باتوجه‌به قابلیت‌­های نرم‌افزار اکسل انواع گزارش‌­های پیشرفت را به همراه نمای گانت چارت در اکسل طراحی نمود.

 

باتوجه‌به توانمندی‌های نرم‌افزار اکسل، امروزه اغلب کارشناسان مدیریت پروژه داشبورد­های مدیریت پروژه را در نرم‌افزار اکسل طراحی می­‌نمایند. قابلیت ترسیم انواع نمودارها و جدول­‌ها در اکسل به همراه ترکیب با اشیایی مانند چک باکس، کامبو باکس، اسکرول بار و ... امکان ایجاد گزارش­‌های پویا را در پروژه‌­ها به وجود می‌­آورد. در این دوره به طور عملی یاد خواهید گرفت چگونه می­‌توان از این قابلیت‌ها در یک پروژه استفاده نمود.

 

در پایان این دوره آموزشی تعدادی فایل با محتوای پروژه‌های عملی و نحوه برنامه‌ریزی و مدیریت آن‌­ها در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت. این فایل­‌ها به شرکت‌کنندگان و افرادی که به برنامه‌ریزی پروژه علاقه‌­مند هستند کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت پروژه با اکسل

فصل دوم: ارتباط اکسل با Microsoft Project و Primavera
04:08 ساعت
01:08
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

در مرحله برنامه‌ریزی پروژه طراحی ساختار شکست کار (Work Break down Structure (WBS)) در یکی از دو نرم‌افزار MSP یا پریماورا انجام می‌شود. بسیاری از کارشناسان نیز این ساختار را در اکسل به دلیل انعطاف‌پذیری بالاتر در اکسل انجام می‌دهند و سپس به یکی از نرم‌افزار منتقل می‌نمایند. در این دوره یاد خواهید گرفت انتقال اطلاعات را چگونه میان نرم‌افزار اکسل با نرم‌افزارهای پریماورا و مایکروسافت پراجکت انجام دهید. با این توانمندی هر زمان که لازم باشد می‌توان به اکسل منتقل شد و کار برنامه‌ریزی و کنترل پروژه را انجام داد و در صورت لزوم مجدد به نرم‌افزار مربوطه اطلاعات را انتقال داد.

انتقال اطلاعات از اکسل به نرم‌افزار کنترل پروژه و بالعکس
"22:43
ارتباط اکسل به primavera و بالعکس
"12:16
ساخت ساختار شکست کار در اکسل بر اساس اطلاعات Primavera
"05:13
انتقال اطلاعات از اکسل به Primavera - قسمت اول
"17:09
انتقال اطلاعات از اکسل به Primavera - قسمت دوم
"08:26
پروژه میانی اول - انتقال اطلاعات
"02:31
پروژه میانی اول

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
فایل‌های جانبی فصل دوم
"00:03
فصل سوم: وزن‌دهی در اکسل و انتقال آن به Primavera و MSP
04:04 ساعت
01:04
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

موضوع وزن‌دهی و تعیین روش پیشرفت پروژه یکی از چالش‌برانگیزترین مباحث برنامه‌ریزی پروژه است که لازم است با کمک نرم‌افزار اکسل این امر را به انجام رساند. در این دوره ضمن معرفی انواع روش‌های وزن‌دهی، نحوه فرمول‌نویسی و انجام این کار در نرم‌افزار اکسل تدریس خواهد شد و سپس روش انتقال اوزان به مایکروسافت پروجکت و پریماورا آموزش داده می‌شود.

مفاهیم وزن‌دهی
"09:10
وزن‌دهی از طریق MSP و نرم‌افزار اکسل
"23:52
وزن‌دهی از پایین به بالا توسط اکسل و MSP
"06:35
وزن‌دهی از طریق Primavera و اکسل
"10:46
انتقال اکسل به پریماورا - قسمت دوم
"10:05
پروژه میانی دوم - وزن‌دهی
"03:50
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
فصل چهارم: طراحی Gantt chart و گزارشات در اکسل
10:20 ساعت
04:20
Combined Shape Created with Sketch. 19 جلسه
بارم:
40%
نمایش جلسات فصل  

در فرایند مدیریت یک پروژه، مدیر و کارشناسان مربوطه نیازمند دریافت اطلاعات از ذی‌نفعان مختلف مانند پیمانکاران، مشاوران و سازمان‌های مرتبط با پروژه هستند بدین منظور لازم است اطلاعات مورد نظر در قالب‌های استاندارد دریافت شود. نرم‌افزار اکسل با داشتن قابلیت‌های فراوان امکان ارائه این فرمت‌های گزارش‌گیری را فراهم می‌نمایند. قالب گزارش‌های روزانه یا کارگاهی، هفتگی و ماهانه از مهم‌ترین کاربردهای اکسل در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه است. همچنین می‌توان باتوجه‌به قابلیت‌های نرم‌افزار اکسل انواع گزارش‌های پیشرفت را به همراه نمای گانت چارت در اکسل طراحی نمود.

طراحی گانت چارت در اکسل - قسمت اول
"20:50
طراحی گانت چارت در اکسل - قسمت دوم
"14:17
گزارش پیشرفت - قسمت اول
"03:23
گزارش پیشرفت - قسمت دوم
"22:38
رسم نمودار پیشرفت از طریق Primavera و اکسل
"09:44
رسم نمودار S-curve از طریق اکسل و Primavera
"17:42
رسم نمودار S-curve Dynamic - بخش اول
"14:48
رسم نمودار S-curve Dynamic - بخش دوم
"24:37
پروژه میانی سوم - طراحی نمودار S-Dynamic
"02:31
پروژه میانی سوم

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی گزارش‌های کارگاهی - بخش اول
"24:35
طراحی گزارش‌های کارگاهی- بخش دوم
"17:04
طراحی گزارش‌های کارگاهی - بخش سوم
"13:11
پروژه میانی چهارم - طراحی گزارش‌های کارگاهی
"03:46
پروژه میانی چهارم

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
برنامه‌ریزی و کنترل فعالیت‌ها در اکسل - مقدمه
"10:23
برنامه‌ریزی فعالیت‌ها در اکسل
"21:44
کنترل فعالیت‌ها در اکسل
"25:31
نکات تکمیلی برنامه‌ریزی و کنترل فعالیت‌ها
"14:07
فصل پنجم: طراحی داشبوردهای مدیریت پروژه در اکسل
05:55 ساعت
02:55
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

باتوجه‌به توانمندی‌های نرم‌افزار اکسل، امروزه اغلب کارشناسان مدیریت پروژه داشبوردهای مدیریت پروژه را در نرم‌افزار اکسل طراحی می‌نمایند. قابلیت‌های ترسیم انواع نمودارها و جداول در اکسل به همراه ترکیب با اشیایی مانند چک باکس، کامبو باکس، اسکرول بار و ... امکان ایجاد گزارش‌های پویا را در پروژه‌ها ایجاد می‌نماید. در این دوره به طور عملی یاد خواهید گرفت چگونه می‌توان از این قابلیت‌ها در یک پروژه استفاده نمود.

طراحی قالب Dashboard
"15:58
استفاده از اشیا در داشبوردهای مدیریت پروژه
"18:40
ترسیم نمودار Gage
"14:29
کار با عکس‌ها در Dashboard
"14:06
طراحی نمودار عقربه‌ای
"24:59
کار با ابزار List Box
"07:08
استفاده ار تابع Offset در طراحی Dashboard - بخش اول
"20:08
استفاده ار تابع Offset در طراحی Dashboard - بخش دوم
"12:56
ترسیم نمودار doughnut
"06:41
کار با نمودارها و جداول محوری در Dashboardها
"18:52
کار با جدول‌ها در گزارش‌ها
"15:59
پروژه نهایی - طراحی داشبورد مدیریت پروژه
"05:28
پروژه پایانی

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
سجاد شکوهیار سجاد شکوهیار

دکتر سجاد شکوهیار از سال 1392 استاد و عضو هیئت‌علمی و از سال 1397 تا سال 1399 مدیرگروه فناوری اطلاعات و همچنین از سال 1399 معاون پژوهشی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان و همچنین رتبه 30 کنکور کارشناسی ارشد و فارغ‌التحصیل ممتاز دوره ارشد و دکتری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی صنایع می‌باشند. دکتر شکوهیار از برترین اساتید و مشاورین دوره‌های تخصصی مدیریت و مهندسی صنایع هستند و سابقه تدریس و مشاوره در برترین مؤسسات کشور در زمینه مهندسی صنایع را دارا می‌باشد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت پروژه با اکسل

برای شرکت در این دوره آموزشی باید با مفاهیم مدیریت پروژه آشنا باشید. همچنین در این دوره مرور بسیار کوتاهی به نرم‌افزارهای MSP و Primavera شده است اما هدف این دوره آموزش این دوره‌ها نیست و صرفاً از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

آموزش اکسل کاربردی
اطلاعات بیشتر
آموزش برنامه ریزی با نرم افزار Primavera 15.1
اطلاعات بیشتر
آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزار MSP نسخه 2016
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت پروژه با اکسل

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (4 نظر)

علی
11:22 - 1401/08/11
فارغ‌التحصیل دوره
شیوه ی تدریس جناب شکوهیار برای من بسیار مناسبه. میزان تکرار موضوعات مختلف و سرعت ارائه ی مطالب به شیوه ایه که نه خسته کننده است و نه نامفهوم. تسلط ایشون به موضوع و گستره ی مباحث تدریس شده هم عالیه
احمد
16:12 - 1401/06/26
دانشجوی دوره
مطالب بسیار کاربردی و عملیاتی هست، به نوبه خودم این دوره رو به دوستانی که سعی در کنترل و برنامه ریزی پروژه دارن توصیه میکنم (البته که نیازمند دید کنترل پروژه و همچنین آشنایی نسبی با نرم افزار های MSP و Primavera هم نیاز هست) زبان تدریس هم بسیار شیوا و روان و قابل فهم و درک و بسیار ملموس... ممنون از استاد و مکتبخونه
پارمیس
14:57 - 1401/06/26
فارغ‌التحصیل دوره
واقعا از تدریس و نحوه آموزش استاد با سواد و با حوصله این دوره لذت بردم بی نهایت ممنون.
زهرا
13:00 - 1401/02/03
دانشجوی دوره
استاد باسواد و عالی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم: ارتباط اکسل با Microsoft Project و Primavera
04:08 ساعت
01:08
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

در مرحله برنامه‌ریزی پروژه طراحی ساختار شکست کار (Work Break down Structure (WBS)) در یکی از دو نرم‌افزار MSP یا پریماورا انجام می‌شود. بسیاری از کارشناسان نیز این ساختار را در اکسل به دلیل انعطاف‌پذیری بالاتر در اکسل انجام می‌دهند و سپس به یکی از نرم‌افزار منتقل می‌نمایند. در این دوره یاد خواهید گرفت انتقال اطلاعات را چگونه میان نرم‌افزار اکسل با نرم‌افزارهای پریماورا و مایکروسافت پراجکت انجام دهید. با این توانمندی هر زمان که لازم باشد می‌توان به اکسل منتقل شد و کار برنامه‌ریزی و کنترل پروژه را انجام داد و در صورت لزوم مجدد به نرم‌افزار مربوطه اطلاعات را انتقال داد.

انتقال اطلاعات از اکسل به نرم‌افزار کنترل پروژه و بالعکس
"22:43
ارتباط اکسل به primavera و بالعکس
"12:16
ساخت ساختار شکست کار در اکسل بر اساس اطلاعات Primavera
"05:13
انتقال اطلاعات از اکسل به Primavera - قسمت اول
"17:09
انتقال اطلاعات از اکسل به Primavera - قسمت دوم
"08:26
پروژه میانی اول - انتقال اطلاعات
"02:31
پروژه میانی اول

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
فایل‌های جانبی فصل دوم
"00:03
فصل سوم: وزن‌دهی در اکسل و انتقال آن به Primavera و MSP
04:04 ساعت
01:04
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

موضوع وزن‌دهی و تعیین روش پیشرفت پروژه یکی از چالش‌برانگیزترین مباحث برنامه‌ریزی پروژه است که لازم است با کمک نرم‌افزار اکسل این امر را به انجام رساند. در این دوره ضمن معرفی انواع روش‌های وزن‌دهی، نحوه فرمول‌نویسی و انجام این کار در نرم‌افزار اکسل تدریس خواهد شد و سپس روش انتقال اوزان به مایکروسافت پروجکت و پریماورا آموزش داده می‌شود.

مفاهیم وزن‌دهی
"09:10
وزن‌دهی از طریق MSP و نرم‌افزار اکسل
"23:52
وزن‌دهی از پایین به بالا توسط اکسل و MSP
"06:35
وزن‌دهی از طریق Primavera و اکسل
"10:46
انتقال اکسل به پریماورا - قسمت دوم
"10:05
پروژه میانی دوم - وزن‌دهی