مقالات دیجیتال مارکتینگ

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه به مجموعه روش‌هایی گفته میشود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق ابزارهایی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کنند ، استفاده می شود. اصطلاح “کلاه سیاه” در فیلم های غربی ایجاد شده است تا “افراد بد” را از “افراد خوب” که کلاه سفید به سر می گذارند متمایز کند. اخیراً ، معمولاً برای توصیف هکرهای رایانه ای ، سازندگان ویروس و کسانی که کارهای غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند ، از این اصطلاح استفاده می شود.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتنیگ
آموزش دیجیتال مارکتنیگ

 

یک تعریف ساده: به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی که مخالف قوانین موتور جستجو باشند و تولید محتوا به قصد گول زدن موتور جستجو انجام شود، سئو کلاه سیاه گفته می شود.

به هر حال سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه معمولاً به عنوان عملی نپذیرفته تعریف می شود که با این وجود می تواند رتبه یک صفحه را در صفحه نتیجه موتور جستجو (SERP) افزایش دهد. این روش ها مغایر با شرایط خدمات موتور جستجو است و می تواند منجر به ممنوعیت سایت از موتور جستجو و سایت های وابسته شود. لیستی از تاکتیک ها و استراتژی های استفاده شده توسط متخصصان سئو کلاه سیاه به طور آشکار در رهنمودهای وب مستر گوگل و رهنمودهای وب مستر بینگ محکوم شده است.

“آیا کاری که من انجام می دهم برای کاربر ارزش افزوده دارد یا فقط این کار را می کنم تا موتورهای جستجو ببینند؟”

سئو کلاه سیاه چیست

تاکتیک های شناخته شده سئو کلاه سیاه:

روشهای زیر از مراحل سئو کلاه سیاه به حساب می آیند و اگر می خواهید در گوگل و سایر موتورهای جستجو در صدر لیست جستجو باشید ، به هیچ وجه نباید از آنها استفاده کنید:

·        اتوماسیون محتوا

·        صفحات درب

·        متن یا پیوندهای پنهان

·        پر کردن کلمات کلیدی

·        گزارش یک رقیب (یا SEO منفی)

·        ریدایرکت های زیرآب زنانه

·        پوشاندن

·        بک لینک های نامناسب

·        شبکه های ارسال مهمان

·        دستکاری لینک (مثل خرید لینک)

·        چرخش مقاله

·        لینک مزارع ، چرخ های پیوند یا شبکه های پیوندی

·        سوالات خودکار به Google

·        ایجاد صفحات ، زیر دامنه ها یا دامنه هایی با محتوای تکراری

·        صفحات با رفتارهای مخرب ، مانند فیشینگ ، ویروس ها ، تروجان ها و سایر بدافزارها

 

 

·        Content Automation

·        Doorway Pages

·        Hidden Text or Links

·        Keyword Stuffing

·        Reporting a Competitor (or Negative SEO)

·        Sneaky Redirects

·        Cloaking

·        Link Schemes

·        Guest Posting Networks

·        Link Manipulation (including buying links)

·        Article Spinning

·        Link Farms, Link Wheels or Link Networks

·        Rich Snippet Markup Spam

·        Automated Queries to Google

·        Creating pages, subdomains, or domains with duplicate content

·        Pages with malicious behavior, such as phishing, viruses, trojans, and other malware

 

با استفاده از کدام روش سئو نتیجه بهتری می گیریم؟

هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. در واقع ، بسیاری از بازاریابان و / یا توسعه دهندگان وب در تصمیم گیری برای انتخاب راه خود تلاش می کنند. به عنوان مثال ، سئو کلاه سفید می تواند فوق العاده خوب کار کند ، اما دیدن نتایج به زمان بیشتری نیاز دارد. از طرف دیگر ، سئو کلاه سیاه نتایج نسبتاً سریعی را ارائه می دهد ، اما همیشه خطر آسیب به اعتبار یا قرار گرفتن وب سایت در لیست سیاه وجود دارد.

مقاله پیشنهادی : الگوریتم مرغ مگس خوار 
الگوریتم مرغ مگس خوار

 

بیایید بررسی کنیم دقیقاً چه نوع تکنیک هایی در سئو کلاه سیاه به کار گرفته می شود؟

تکنیک هایی که تحت عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شوند:

کسانی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند برای بالا رفتن رتبه خود به شکستن قوانین متکی هستند و اگرچه این می تواند موثر باشد ، اما در نهایت می تواند وب سایت شما را در لیست سیاه قرار دهد. به دلایل واضح ، شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد. در عصر امروز ، قرار گرفتن وب سایت شما در لیست سیاه می تواند تأثیر شدیدی بر توانایی شما در به دست آوردن فرصت های جدید تجاری داشته باشد.

روش های سئو کلاه سیاه

 1. افزودن کلمات کلیدی غیر مرتبط به جستجوی طعمه ها

این روش سئو کلاه سیاه معمولا به عنوان بازاریابی “طعمه و سوئیچ” نامیده می شود. اکثر صاحبان مشاغل می دانند که استفاده از این تاکتیک غیراخلاقی است ، اما گاهی اوقات ، بدون اینکه متوجه شوید در دام می افتید. شاید رتبه بندی موفقیت چندانی برای کلمات کلیدی مورد تحقیق خود پیدا نکنید ، بنابراین برخی از کلمات کلیدی را که به نظر می رسد پرطرفدار هستند امتحان می کنید و کار می کند! آمار بازدید از وب سایت شما بیشتر از گذشته می شود. دلیل آن این است که این کلمات کلیدی بسیار پر جستجو می شوند اما رقابت زیادی ندارند!

متأسفانه ، افزودن کلمات کلیدی که هیچ ارتباطی با وب سایت شما ندارند و یا کلمات کلیدی که فقط به منظور رتبه بندی استفاده شود از نظر موتورهای جستجو غیر طبیعی است.

 1. استفاده از اتوماسیون محتوا در نظرات / متن به عنوان یک روش سئو بلک هت

گوگل و سایر موتورهای جستجو دوست دارند نظرات مربوط به پست های وبلاگ شما را ببینند. با این حال ، آنها باید طبیعی و منطقی باشند. برنامه های زیادی برای دستیابی به اتوماسیون محتوا وجود دارد که در آن نظرات و / یا متن اصلی شما به طور خودکار توسط یک ربات تولید می شود.

در این برنامه ها شما به عنوان کاربر می توانید کلمات کلیدی خاص خود را وارد کنید ، سپس برنامه مورد نظر شما حداقل یک یا دو بار از آن کلمات کلیدی در نظرات / متن اصلی وبلاگ استفاده می کند. این به URL کمک می کند تا از رتبه بالاتری برخوردار شود ، اما از آنجا که به طور تصادفی تولید می شود ، اغلب برای خواننده نهایی یا موتورهای جستجو معنی چندانی ندارد.

در حالی که نظرات در مورد وبلاگ شما ضمن ارتقا کیفیت مطالب ، به افزایش تنوع کلمات کلیدی کمک می کند ، در نهایت نظرات بی ربط در مورد پست های وبلاگ شما باعث آسیب به وب سایت شما  می شود. بعلاوه ، نظرات هرزنامه ای که در پست های وبلاگ یافت می شود ، بازدیدکنندگان واقعی را از نوشتن نظر منصرف می کند.

 1. مخفی کردن متن یا پیوندها در محتوا:

یک روش معمول در سئو بلک هت شامل پنهان کردن متن یا پیوندها در سراسر محتوای شما است. این ممکن است شامل تنظیم اندازه قلم روی صفر ، افزودن متن سفید روی پس زمینه سفید ، استفاده از برچسب div یا پنهان کردن پیوند در یک کاراکتر کوچک باشد.

گوگل و سایر موتورهای جستجو به جستجوی تعداد دفعات یافتن یک کلمه کلیدی خاص در صفحه متوقف شده اند ، بنابراین اگرچه ممکن است نوعی نتیجه به دست آورد ، اما به اندازه ۵ سال پیش کارآمد نیست. گوگل امروزه از هوش مصنوعی استفاده می کند و از این طریق به تعیین کیفیت و ارتباط محتوای موجود در وب سایت شما می پردازد.

به همین دلیل توصیه می شود به جای نوشتن برای موتورهای جستجو ، برای مخاطبان هدف خود بنویسید. البته ، افزودن کلمات کلیدی خود یک یا دو بار در هر صفحه یا پستی خاص بسیار جالب است ، اما در مورد پر کردن صفحه با کلمات کلیدی اکتفا نکنید ، به خصوص اگر پنهان باشد. لازم نیست.

 1. راه اندازی صفحات درب:

صفحات Doorway اساساً سایتها یا صفحاتی هستند که برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص ایجاد شده اند. هدف این است که کاربران را به سمت شرکت شما سوق دهد زیرا آنها هر زمان سایت ها و صفحات شما را برای کلمات یا عبارات خاص جستجو می کنند ، پیدا می کنند.

گرچه این از نظر تئوری منطقی است ، اما در نهایت کاربران چندین صفحه مشابه را پیدا می کنند – هر بار که روی پیوندهای موجود در موتور جستجو کلیک می کنند ، در همان مقصد قرار می گیرند. در آخر آنها چشم بزرگی برای موتورهای جستجو و ناامیدی بازدیدکنندگان هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو این کار را دستکاری می دانند و به عنوان سئو کلاه سیاه از آن یاد می کنند و اگر این روند ادامه پیدا کند به دلیل آن شما را در رتبه پایین تری قرار می دهند.

آنها نمی خواهند که کاربرانشان هر بار که روی اولین نتایج جستجو برای هر جستجوی مشخص کلیک می کنند ، به همان صفحه منتقل شوند. اگرچه این ممکن است در ابتدا بسیار خوب کار کند ، اما این امکان را دارد که بد پایان یابد.

 1. استفاده از Cloaking برای فریب موتورهای جستجو:

پنهان کاری تکنیکی است که در آن محتوا یا اطلاعات ارائه شده به خزنده های موتور جستجو کاملاً متفاوت از آنچه به افرادی که از URL بازدید می کنند ارائه می شود. این کار برای دستیابی به نمایه سازی بهتر و به نوبه خود ، رتبه بندی بالاتر جستجو برای کلمات کلیدی خاص انجام می شود.

مشخص شده است که گوگل و سایر موتورهای جستجو به طور دائمی هرگونه سایت یا نویسنده سایت را که از cloaking استفاده می کنند ، ممنوع می کنند ، بنابراین گرچه می تواند موثر باشد ، اما در نهایت یکی از روش های سئو بلک هت است و می تواند منجر به پایان رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجو شود.

 

چرا باید از سئو کلاه سیاه دوری کنیم؟

گرچه سئو کلاه سیاه غیرقانونی نیست ، اما دستورالعمل های مربوط به مدیر وب سایت (webmaster) را که توسط موتورهای جستجو تعیین شده را نقض می کند. به عبارت دیگر ، سئو کلاه سیاه خلاف قوانین است. این بدان معناست که اگر به سئو کلاه سیاه بپردازید ، باید انتظار جریمه شدن از نوع ناخوشایند داشته باشید!

جریمه شدن از موتورهای جستجو باعث می شود وب سایت شما در نتایج جستجو پایین بیاید یا بدتر از آن ، می تواند به طور کامل حذف شود. این بدان معناست که وب سایت شما بازدید کمتری خواهد داشت و درنهایت مشتری کمتری خواهید داشت.

موتورهای جستجو در ردیابی تکنیک های سئو کلاه سیاه بهتر و پیشرفته تر شده اند. این روزها فرار از قوانین مجازات کننده سئو کلاه سیاه، بسیار اجتناب ناپذیر است. سئو کلاه سیاه نه برای جستجوگر کاربرد دارد و نه برای موتور جستجو. اگرچه ممکن است به مرور زمان به دستاوردهای مثبت اما کوتاه مدت سئو کلاه سیاه دسترسی پیدا کنید.

 

چگونه از سئو بلک هت جلوگیری کنیم؟

بدون شک سئو کلاه سیاه یک تجارت خطرناک است که پرداختن به آن ارزش ندارد. بهترین روش ها برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه:

 

 • با جستجوگر و موتورهای جستجو یکسان رفتار کنید. با هدایت مجدد آنها به صفحه دیگر ، از “پوشاندن” یا فریب خزنده های موتور جستجو خودداری کنید. شما همیشه باید تلاش خود را برای حل جستجوگر متمرکز کنید و یک تجربه کاربری عالی از موتور جستجو به سایت دیگر ایجاد کنید.
 • فقط محتوای اصلی با کیفیت خوب بنویسید که از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری کند. هرگز محتوایی که متعلق به دیگران است را خلاصه ، کپی یا تکرار نکنید.
 • هنگام افزودن داده ها و محتوای خود به وب سایت ، از قوانین پیروی کنید. اطمینان حاصل کنید که نشانه گذاری طرحواره ای که اضافه کرده اید دقیق بوده و برای کاربران گمراه کننده نیست.
 • هرگز پیوندها را خریداری یا فروش نکنید  به یاد داشته باشید ، این فقط پول نیست که مبادله کلاه سیاه محسوب می شود. ارائه محصولات رایگان در ازای دریافت لینک نیز ممنوع است.
 • به منظور دریافت لینک از راه اندازی شبکه وبلاگ خصوصی خودداری کنید. وب سایت و محتوای خود را از یکدیگر متمایز کنید تا افراد به طور طبیعی به جای اینکه آن را جعل کنند ، به شما پیوند دهند. که هرگز خوب ختم نمی شود.
 • از دستورالعمل های وب مستر مطلع باشید تا بتوانید از روشهای کلاه سیاه ممنوع توسط موتورهای جستجو جلوگیری کنید.

 

در نهایت

هنگامی که می خواهید رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو بالاتر ببرید ، استفاده از راه حل های سریع وسوسه انگیز است. اما به یاد داشته باشید که به این دلیل از تکنیک های سئو کلاه سیاه به عنوان “کلاه سیاه” یاد می شود که آنها به احتمال زیاد نتایج مثبت کوتاه مدت به شما می رسانند ، اما خطرات زیادی را به همراه دارند.

به طور معمول ، این تکنیک ها دیر یا زود شناسایی می شوند و ممکن است وب سایت شما به نوعی ممنوع یا مجازات شود.

گوگل و سایر موتورهای جستجو ، روشهای سئو کلاه سفید را ترجیح می دهند زیرا تمام قوانین را رعایت می کنند و مخاطبان انسانی را برعکس فریب موتورهای جستجو ، هدف قرار می دهند. اگرچه ممکن است زمان و تلاش بیشتری برای اجرای این تکنیک ها لازم باشد ، اما در بلند مدت نتیجه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا