مالی و سرمایه‌گذاری

شغل‌ های رشته حسابداری

شغل‌ های رشته حسابداری چه مشاغلی هستند؟ فارغ التحصیلان حسابداری در چه سمت‌هایی مشغول به کار می‌شوند؟ حسابداری امروز یکی از پیشرفته‌ترین و پیشرفته‌ترین حرفه‌های خارج از کشور است که در زمینه‌های مختلف از تجزیه و تحلیل Big Data، رایانش ابری گرفته تا فناوری بلاکچین پیشرفت می‌کند.

حسابداران متخصصانی هستند که از استفاده درست از پول شرکت‌ها، دولت‌ها، سازمان‌ها و افراد اطمینان پیدا می‌کنند و این بدان معنی است که تا زمانی که پول وجود داشته باشد، شغل‌ های رشته حسابداری ضروری خواهند بود.

حسابداران چه کاری انجام می‌دهند؟

بدیهی است که وظایف خاص شغلی به مشاغل خاص بستگی دارد اما مهارت‌هایی نیز وجود دارد که تقریباً در سراسر کشور مورد نیاز است. بدیهی است که درک قوی ریاضیات ضروری است.

حسابدار، در هر سطح، علاوه بر درک پیچیده‌تر از زمینه‌هایی مانند حسابرسی، حقوق و دستمزد، گزارشگری مالی و (البته) مالیات، باید درک عمومی حسابرسی اساسی را داشته باشد.

حتی اگر به عنوان یک حسابدار راه خود را به سمت سطح مدیریتی یا اجرایی پیش برده باشید، دانستن کارهای سطح پایین و روزمره حسابداری، شما را به یک رهبر بهتر تبدیل می‌کند.

حسابداری مدرن کاملاً مشترک و مبتنی بر تیم است. در حالی که حسابداران سهم عادلانه کار فردی خود را انجام می‌دهند، توانایی کار با دیگران به ویژه در یک محیط شرکتی بسیار مهم خواهد بود.

از آنجا که حسابداری، تجارت و امور مالی کاملاً با هم گره خورده‌اند، گرایش حسابداری می‌تواند بسیار انعطاف‌پذیرتر از آنچه بقیه می‌دانند باشد.

علاوه بر حسابدار معمولی مالیات یا دفتردار، یک مدرک حسابداری می‌تواند دانشجویان را به عنوان افسران دولتی به بخش دولتی یا موسیقی، مد، ورزش و هالیوود در آموزش، تحقیق و سیاست گذاری یا انواع تمرین‌های خصوصی سودآور ببرد.

حسابداران پاداش‎های مالی قابل توجهی دارند. اداره آمار کار نشان می‌دهد ۱۰٪ حسابداران برتر با درآمد سالانه به طور متوسط ۱۱۱،۵۱۰ دلار. فضای کافی برای موارد بیشتر نیز وجود دارد. BLS پیش بینی می‌کند که با افزایش بیش از ۱٫۴ میلیون شغل در سال ۲۰۲۲ ، حسابداری با سرعت ۱۳ درصد رشد کند.

تحصیلات مورد نیاز برای انواع شغل‌های حسابداری:

مشاغل بسیار پردرآمد برای حسابداران در هر سطح درجه، از کاردانی تا دکترا در دسترس است.

مدرک کاردانی حسابداری:

اکثر دانشجویان یک مدرک کاردانی ۲ ساله در رشته حسابداری یا یک مدرک دیپلم در رشته حسابداری از هنرستان دریافت می‌کنند و این تقریباً تمام چیزی است که افراد برای گرفتن شغل حسابداری یا شغل دستیار حسابدار نیاز دارند. در حالی که از نظر فرصت داشتن فرصت کاری محدود است.

لیسانس حسابداری:

اکثر دانشگاه‌ها مدرک لیسانس را در رشته‌های حسابداری ارائه می‌دهند. بخش عمده‌ای از کلاس‌ها در این رشته و این مقطع بر روی دوره‌های حسابداری، استراتژی تجارت و آموزش عمومی تمرکز خواهد داشت. به عنوان متداول‌ترین نوع درجه، دانشجویان می‌توانند کارهای حسابرسی زمین، برنامه‌ریزی مالی، مشاوره و حسابداری فنی را انجام دهند. اکثر دانشجویان می‌توانند طی چهار تا پنج سال فارغ التحصیل شوند.

مدرک کارشناسی ارشد:

بهترین برنامه‌های کارشناسی ارشد در رشته حسابداری می‌تواند دانشجویان را برای تبدیل شدن به یک حسابدار رسمی مجاز یا برای کار در شرکت خود یا کار برای یک شرکت دیگر، آماده کند. برای واجد شرایط بودن برای مدرک مدیریتی، کارشناسی ارشد ممکن است لازم باشد.

دوره‌های کارشناسی ارشد معمولاً به دو سال بیشتر بعد از دوره کارشناسی نیاز دارند. اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد به یک تخصص مانند حسابداری مالیاتی یا حسابرسی نیاز دارند که می‌تواند جایگاه‌های بالاتر در زمینه حسابداری را باز کند.

پردرآمدترین شغل‌ های رشته حسابداری

ما Payscale را به عنوان منبع استاندارد خود انتخاب کرده‌ایم زیرا آمار Payscale بر اساس درآمد گزارش شده افرادی است که این شغل‌ها را داشته‌اند، پس واقعی است.

شغل های رشته حسابداری

معاون رئیس امور مالی

معاون مالی یک پیوند حیاتی بین بالا‌ترین و بهترین مدیران اجرایی و مدیریت است و وظیفه او رساندن پیام‌ها به افراد پایین‌تر در شرکت است.

وظیفه معاون رئیس امور مالی، هدایت و هماهنگی برنامه ریزی مالی شرکت، تأمین مالی بدهی و مدیریت بودجه است، در حالی که به سطوح بالاتر گزارش می‌دهد. معمولاً داشتن مدرک کارشناسی ارشد ضروری نیست، اما داشتن MBA یا MAcc در امور مالی می‌تواند فرد بلند پرواز را به فرد شایسته و لایق این کار تبدیل کند.

مسئولیت‌های اصلی:

معیارهایی را برای اندازه گیری عملکرد تنظیم کنید

تهیه کلیه گزارش‌های مالی، پیش بینی‌ها و مقالات را مدیریت کنید

تجزیه و تحلیل‌های مالی را جهت مذاکرات برای قرارداد و تصمیمات سرمایه گذاری آماده کنید.

برای تهیه برنامه‌های بلند مدت با مدیران بخش همکاری کنید

در کمیته‌های برنامه ریزی و سیاست گذاری شرکت وظایف مختلفی را برعهده خواهید داشت.

اگرچه همیشه برای یک حسابدار باهوش و توانمند فرصت رسیدن به معاونت وجود دارد اما اکثر شرکت‌ها برای این سمت استخدام می‌کنند. برای رسیدن به سمت معاونی در هر شرکت، علاوه بر سال‌ها تجربه، حداقل مدرک کارشناسی ارشد در حسابداری، مدیریت بازرگانی یا امور مالی ضروری است.

رئیس مالی (مدیر مالی)

مدیر ارشد مالی، مدیر مالی، یکی از بالاترین سطح اختیارات و مسئولیت‌هایی است که یک حسابدار می‌تواند داشته باشد. برای تبدیل شدن به مدیر مالی، یک حسابدار باید بالاترین سطح تخصص، تجربه و سابقه عالی و طولانی مدت در زمینه رهبری و نتایج خوب داشته باشد.

هر چه یک سازمان بزرگ‌تر و پیچیده‌تر باشد، نقش مدیر مالی به عنوان یک قسمت مهم و قدرتمند در مورد هر چیز مرتبط با پول شرکت حیاتی‌تر می‌شود. به عبارت دیگر، با مدیر مالی شوخی نباید کرد!

مسئولیت‌های اصلی:

  • تنظیم اهداف و بودجه‌های سالانه و بلند مدت
  • از صحت، به موقع بودن و انطباق گزارش‌های مالی ارائه شده اطمینان حاصل کنید
  • برای حفظ رفاه مالی بلند مدت شرکت، استراتژی‌هایی را چیده، توسعه و پیاده سازی کنید.
  • نظارت بر مدیران بخش‌های مالی (مانند حسابداری، حساب‌های قابل پرداخت و دریافتنی و غیره).
  • گزارش وضعیت مدیران شرکت به مدیرعامل و هیئت مدیره

برای رسیدن به سطح اجرایی در یک شرکت یا شرکت مستقر، حداقل به مدرک کارشناسی ارشد نیاز خواهید داشت (این فرض بر این است که شرکت خود را تأسیس نکرده‌اید و نام خود را CFO گذاشته‌اید. در غیراین صورت، شما به هیچ چیز احتیاج ندارید!). با این حال، با افزایش رقابت، افراد حرفه‌ای بیشتری که تمایل به داشتن این مقام هستند، در حال دریافت دکترا، اغلب در یک فرم اجرایی سریع یا آنلاین هستند.

مدیر مالیات بین المللی

تجارت برای مدت طولانی است که جهانی شده است اما در عصر اینترنت، دیگر واقعاً هیچ مرزی وجود ندارد. شرکتی مستقر در ایالات متحده ممکن است محصولات تولید شده در چین را از مواد اولیه خریداری شده در آفریقا و اجزای تخصصی ساخت آلمان تولید کند.

به همین دلیل تجارت بین الملل یکی از تخصص‌های سریع در زمینه رشد تجارت است و مدیران مالیات بین المللی برای یک شرکت بسیار ارزشمند هستند.

مدیر مالیات بین المللی نه تنها به شناخت کامل بازار ایران و مقررات مالیاتی، بلکه از مقررات خارجی، فرهنگ‌ها، شیوه‌های تجارت و تدارکات نیاز دارد. مدیران مالیات بین المللی در ادغام و مشارکت بین کسب و کارهایی که با خارج از کشور تعامل دارند، نقش اساسی دارند.

مسئولیت‌های اصلی :

  • تجزیه و تحلیل و تعیین تغییرات در نرخ ارز
  • ثبت سود و زیان حاصل از تغییرات
  • قوانین و مقررات مالیاتی را برای کشورهای مختلف بررسی کنید.
  • استراتژی‌ها و مدل‌های تجاری را برای انجام معامله طبق مقررات سایر کشورها ایجاد کنید.

سطح دانش، مهارت‌های تحقیقاتی و تخصصی که شما برای تبدیل شدن به یک مدیر مالیات بین المللی نیاز دارید، به معنای حداقل تحصیلات تکمیلی است. تخصص در امور مالی بین المللی، تجارت و حسابداری به طور فزاینده‌ای در رشته‌های حسابداری و مدیریتی، حتی به صورت آنلاین نیز تدریس می‌شوند.

معاون مدیر مالی

معاون امور مالی معمولاً مستقیماً با مدیران و کارمندان برای تهیه برنامه‌ها کار می‌کند. از آنجا که افرادی که به سطح معاون مدیر مالی می‌رسند، سال‌ها تجربه دارند، یک مدیر مالی می‌تواند انتظار داشته باشد که برای توسعه رویه‌ها و بهترین روش‌های خود، محدودیت زیادی نداشته باشند زیرا اگر آنها نتیجه بگیرند، مقامات بالاتر نیز از بینه سازی برنامه‌ها و رویه‌های مالی خوشحال خواهند شد.

مسئولیت‌های اصلی:

تنظیم سیاست‌های مالی مستقیماً برای شرکت‌ها

بر کلیه عملکردهای مالی از جمله حسابداری، بودجه، اعتبار، بیمه، مالیات و خزانه داری نظارت می‌کنند

در مورد دستاوردهای بخش‌های مالی به مدیران ارشد و مدیر مالی گزارش می‌دهد.

بسیار بعید است که حداقل بدون مدرک MBA یا MAcc و حداقل یک دهه تجربه و سابقه کار خوب در این زمینه به سطح مدیر مالی برسید.

شغل های رشته حسابداری

کنترل کننده شرکتی

کنترل کننده شرکتی یکی از مهم‌ترین مشاغل موجود در هر شرکت است. در حالی که، در یک شرکت کوچک‌تر، کنترلر ممکن است معادل مدیر مالی باشد، در اکثر شرکت‌های بزرگ کنترل کننده شرکتی، مدیری متخصص است و اطمینان حاصل می‌کند که کار در صورت‌حساب، بودجه‌بندی، تهیه مالیات و موارد دیگر به‌درستی انجام می‌شود.

آنها به طریقی گروهبان در سنگر هستند که سربازان را در حال انجام وظیفه نگه می‌دارند در حالی که افراد بالاتر از آنها برنامه ریزی می‌کنند و برای حمله و دفاع برنامه‌ریزی می‌کنند.

بدون اینکه یک کنترل‌کننده خوب یکپارچگی مالی روزمره آنها را حفظ کند، بسیاری از شرکت‌های بزرگ غرق خواهند شد.

مسئولیت‌های اصلی:

میزان مالیات پرداختی را برای شرکت آماده کنید.

هزینه مستقیم بر اساس بودجه مصوب.

کارمندان را در صورتحساب، حساب‌های دریافتنی و سایر بخش‌های مالی مدیریت کنید.

از مطابقت با مقررات محل کار و اقدامات منابع انسانی اطمینان حاصل کنید.

کنترل کننده‌های شرکت ممکن است تنها با داشتن مدرک لیسانس در امور بازرگانی، حسابداری یا امور مالی مشغول به کار شوید، هرچند در شرکت‌های بزرگتر با مدرک کارشناسی ارشد شانس بیشتری برای استخدام دارید. کنترل کننده‌ها مسئولیت زیادی دارند و می‌توانند انتظار حقوق ماهانه خوبی را داشته باشند.

مدیر حسابداری هزینه

رشته حسابداری مدرن توسط تخصص‌های به ظاهر بی پایان آن تعریف می‌شود. هرچه تجارت پیچیده‌تر می‌شود، متخصصان متخصص بیشتری برای پیگیری همه امور نیاز دارند. حسابداری هزینه یکی از این تخصص‌هاست که بسیار محدود بر روی تجزیه و تحلیل هزینه‌های تولید یک محصول متمرکز شده است و قیمتی که باید برای سودآوری تعیین شود.

مدیران حسابدار هزینه به توانایی‌های تحلیلی قوی و همچنین درک گسترده‌ای از همه نیروهای اقتصادی که هزینه و ارزش را تعیین می‌کنند، نیاز دارند.

مسئولیت‌های اصلی:

رویه‌ها و سیستم‌های کنترل هزینه را مدیریت می‌کند.

تجزیه و تحلیل و تفسیر حسابرسی هزینه برای مدیر مالی

گزارش در مورد حسابداری هزینه به مدیر عامل

مدیریت کارمندان در بخش حسابداری هزینه

به دلیل دانش تخصصی، در بسیاری از زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و حسابداری، یک مدیر حسابداری هزینه ممکن است به یک مدرک کارشناسی ارشد یا حداقل یک مدرک لیسانس و سال‌ها تجربه نیاز داشته باشد.

درست است مه فرد با آموزش، مهارت موردنیاز را به دست می‌آورد اما تجربه مهارت واقعی قضاوت، تحلیل و حل مسئله برای تصمیم گیری‌های مهم را به فرد می‌دهد.

آنالیزگر مالی

تقریباً در هر صنعتی می‌توان تحلیلگران مالی را یافت. تا زمانی که یک شرکت به اندازه کافی بزرگ باشد و به یک تیم مالی نیاز داشته باشد، معمولاً یک تحلیلگر مالی استخدام خواهد کرد. وظایف اصلی آنها بررسی امور مالی یک شرکت و ارائه توصیه‌هایی برای چگونگی کاهش هزینه‌های یک شرکت و بهبود وضعیت مالی خود است. یک تحلیلگر ارشد مالی رهبر گروهی از تحلیل گران مالی است.

 یک آنالیزگر باید بسیار جزئی‌نگر و دقیق باشند.

مسئولیت‌های اصلی:

ریاست تیمی از تحلیلگران سطح پایین مالی را بر عهده دارد

گزارش‌ها را برای مدیر امور مالی، معاون مالی یا مدیر مالی تهیه می‌کند

پیش‌بینی‌های مالی را تهیه می‌کند و برای برنامه‌های آینده توصیه‌های مفید جهت بهبود آن‌ها می‌دهد.

تهیه و بررسی گزارش‌های مالی برای انتشار

مهارت‌های رهبری که یک تحلیلگر ارشد مالی نیاز دارد، طی سال‌ها تجربه به عنوان مشاور مالی کسب خواهد شد، اما مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت، حسابداری یا مدیریت بازرگانی تأثیر زیادی بر موفقیت آن‌ها برای ورود به بازار کار خواهد داشت.

مسئول تطابق

نقض مقررات دولت از قوانین مالی تا مصوبات محلی می‌تواند حتی موفق‌ترین شرکت‌ها را از بین ببرد، بنابراین به همین دلیل است که بیشتر شرکت‌های بزرگ فردی با عنوان مسئول تطابق استخدام می‌کنند. وظیفه مسئول انطباق این است که اطمینان حاصل کند شرکت به کلیه مقررات مربوطه، از مقررات زیست محیطی گرفته تا قوانین تبعیض، پایبند است. مسئول انطباق همچنین باید اطمینان حاصل کنند که شرکت در تمام معاملات خود از نظر اخلاقی و همچنین قانونی به درستی عمل می‌کند.

مسئولیت‌های اصلی:

ابلاغ قوانین، مقررات و استانداردهای مربوطه را به کارمندان، مدیران و مدیران اجرایی

آموزش کارکنان در زمینه نقش آنها در حفظ موازین اخلاقی و قانونی

از تغییرات در مقررات مطلع باشید

یک تیم انطباق را مدیریت کنید

مقررات دولتی پیچیده است و وظیفه یک مسئول انطباق مستلزم این است که آنها نه تنها مهارت‌های مدیریتی بلد باشند، بلکه بتوانند با تغییرات سیاسی و فرهنگی همگام پیش روند. به همین دلیل، شرکت‌ها ممکن است نیاز به داشتن مدرک فوق لیسانس برای رعایت قوانین داشته باشند و تخصص در زمینه‌هایی مانند اخلاق، حسابداری دولتی یا قانون تجارت ترجیح داده می‌شود.

توسعه دهنده نرم افزار حسابداری

حسابداری در قرن ۲۱ به شدت مبتنی بر فناوری است. تقریباً همه جنبه‌های این حرفه از فرم‌های کاغذی و مدادهای آبی گذشته به آنلاین منتقل شده است. برای سازگاری با تغییرات در این زمینه، توسعه دهندگان نرم افزار روزانه ابزارهای جدیدی برای رسیدگی به کارهای کوچک و بزرگ ایجاد می‌کنند.

یک توسعه دهنده نرم افزار حسابداری برای طراحی و ایجاد برنامه‌هایی که نیازهای حسابداری مدرن، مالی، بانکی و تجاری را برآورده می‌کند، باید از مهارت قابل توجهی در هر دو زمینه برخوردار باشد. توسعه دهندگان همچنین به تجربه و مهارت‌های رهبری نیاز دارند، زیرا تیم توسعه برنامه نویسان و طراحان را برای هر پروژه بزرگ و پیچیده هدایت می‌کنند.

مسئولیت‌های اصلی:

تحقیق و تجزیه و تحلیل نیازهای فن آوری حسابداری

طراحی برنامه‌هایی برای رفع نیازهای خاص

هدایت یک تیم توسعه را به سمت ابزار برنامه برای حسابداری و امور مالی

حداقل یک مدرک لیسانس و ترجیحاً یک مدرک کارشناسی ارشد، مهارت لازم در زمینه حسابداری و علوم کامپیوتر را فراهم می‌کند.

  

ویدئو پیشنهادی : حسابداری
 حسابداری

 

مدیر حسابداری

در یک شرکت بزرگ، مؤسسه مالی یا آژانس دولتی که به یک بخش حسابداری کامل احتیاج دارد، کسی باید این بخش را مدیریت کند که به آن مدیر حسابداری می‌گویند. در بیشتر مواقع، مدیر یک بخش حسابداری خود یک حسابدار بوده است، بنابراین یک مدیر مؤثر از هر کاری که حسابداران انجام می‌دهند، از حسابداری گرفته تا حسابرسی و گزارش‌های سه ماهه و سالانه، آگاهی و درک خواهد کرد. در حالت ایده آل، مدیر حسابداری مهارت رهبری و کار تیمی نیز خواهد داشت.

مسئولیت‌های اصلی:

آماده کردن اطلاعات مالی برای مدیر عامل یا مدیران اجرایی

ارسال گزارش‌ها به صورت هفتگی، سه ماهه یا سالانه

بررسی داده‌های مالی برای اهداف پیش بینی شده.

رهبری و مدیریت تیم‌ها و بخش حسابداری

برای حسابداران شاغل در سازمانی کاملاً امکان‌پذیر است که بتوانند در موقعیت مدیریتی فعالیت کنند اما در بیشتر موارد، امروزه بیشتر شرکت‌ها برای استخدام به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند.

  

مقاله پیشنهادی : سند حسابداری 
سند حسابداری

 

استاد حسابداری

یکی دیگر از مشاغل رشته حسابداری ، آموزش و استادی است. آموزش برنامه‌های حسابداری، هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد، رونق زیادی دارد و چه کسی همه این کلاس‌ها را آموزش می‌دهد؟ اساتید حسابداری!

اساتید گروه حسابداری عموماً علاوه بر تحصیلات، تجربه واقعی نیز خواهند داشت، زیرا بسیاری از اساتید بازرگانی و حسابداری پس از کار در این زمینه به تدریس روی می‌آورند.

مسئولیت‌های اصلی:

آموزش دوره‌های حسابداری

تحقیق و ارائه مقالات جدید در این زمینه

کمک به دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

خدمت در کمیته‌ها و انجمن‌های حسابداری

اگر به تدریس حسابداری علاقه دارید، درک سلسله مراتب علمی مهم است. شما می‌توانید حسابداری را با مدرک کارشناسی ارشد تدریس کنید.

حسابداری قانونی یکی از تخصص‌های رو به رشد است. حسابداران دادگستری در زمینه‌هایی مانند کلاهبرداری، حسابرسی و جرایم تخصص دارند.

تقاضا برای استخدام حسابداران پزشکی قانونی بسیار زیاد است. حسابداری پزشکی قانونی دانش حسابداری، قانون، تکنیک‌های تحقیق، جمع آوری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و فناوری حسابداری را ترکیب می‌کند. این یک زمینه پیچیده است که به آموزش و تجربه زیادی نیاز دارد.

حسابداران پزشکی قانونی ممکن است در شرکت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی یا سازمان‌های دولتی کار کنند.

مسئولیت‌های اصلی:

تحلیل گزارش‌های مالی برای بی‌نظمی

طراحی روش‌های محافظت از تقلب

بررسی تخلفات مالی

گواهی و ارائه شواهد در دادگاه

با داشتن سطح تخصص بالا و طیف گسترده‌ای از دانش چند رشته‌ای، حسابداران دادگستری به سطح بالایی از تحصیلات نیاز دارند.

مدیر تجزیه و تحلیل اعتبار

این یک واقعیت ناخوشایند در دنیای کار است، اما هر از چند گاهی، هر سازمانی با مشکل صورتحساب پرداخت نشده مشتری روبرو می‌شود. در این صورت است که مدیر تجزیه و تحلیل اعتبار باید وارد عمل شود. مدیر اعتبار این است که اطمینان حاصل کند که بدهی‌های شرکت پرداخت می‌شود، خواه به معنای تنظیم برنامه‌های پرداخت با بدهکاران، داوری یا اقدامات رسمی قانونی است.

مسئولیت‌های اصلی:

آغاز اقدامات قانونی برای مجموعه‌ها

مذاکره در مورد گزینه‌های پرداخت برای بدهکاران

ردیابی حساب‌های معوق

برای تبدیل شدن به یک مدیر تجزیه و تحلیل اعتبار، حداقل به یک مدرک لیسانس و یک تجربه چند ساله قدرتمند در رهبری نیاز دارید.

  

مقاله پیشنهادی : بازار کار رشته حسابداری
بازار کار رشته حسابداری

 

مشاور مالی شخصی

هرگز بیشتر از این به مشاوران مالی شخصی نیاز نبوده که دلایل زیادی دارد. از طرف دیگر، افراد ثروتمند ثروتمندتر می‌شوند.

اگر درآمد زیادی از کسب و کار خود دارید، به کسی نیاز دارید که بداند چه کاری انجام می‌دهد تا به شما در مدیریت آن و سرمایه‌گذاری بهتر آن کمک کند.

مسئولیت‌های اصلی:

ملاقات با مشتریان

به مشتریان کمک کنید تا وضعیت فعلی امور مالی خود را درک کرده و گزینه‌هایی را در نظر بگیرند

استراتژی‌های سرمایه گذاری را توصیه یا انتخاب کنید

پیشرفت در سرمایه گذاری‌های مشتری را کنترل کنید

معمولاً، برای تبدیل شدن به یک مشاور مالی در یک شرکت یا کار به عنوان یک مشاور مستقل، حداقل مدرک لیسانس ترجیح داده می‌شود.

آنالیز خزانه داری

از دیگر شغل های رشته حسابداری می‌توان به تحلیلگر خزانه اشاره کرد.

تحلیلگر خزانه‌داری شخصی است که چه در یک بانک، آژانس دولتی یا شرکت‌ها، بر فعالیت‌های مالی نظارت می‌کند. مواردی مانند جریان نقدی، درآمد، بدهی اعتباری و همه دارایی‌ها (واقعی، مالی و فیزیکی) که سازمان در اختیار دارد. آنها تمام مدرک‌های مالی (دفاتر حسابداری، حساب‌های دریافتنی و غیره) را نظارت می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که پول به طور مؤثر مدیریت می‌شود.

مسئولیت‌های اصلی:

تجزیه و تحلیل و آماده سازی معاملات پیچیده، از جمله نقل و انتقال پول بین المللی

سازماندهی و نگهداری حساب‌ها و فرایندهای خزانه‌داری

نظارت بر هزینه‌ها و ارائه توصیه‌های مختلف برای کاهش آن‌ها

نظارت بر حساب‌های بانکی، سرمایه گذاری‌ها و پول نقد موجود

شرط ورود، یک مدرک لیسانس است اما برای رسیدن به بالاترین سطح، به یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارید. برای یک شرکت جهانی یا چند ملیتی، تخصص در تجارت بین المللی اعتبار معتبری در رزومه شما خواهد بود.

حسابرس

یکی دیگر از مشاغل رشته حسابداری ، حسابرسی است. یکی از تخصص‌های در حال رشد در حسابداری، حسابرسی است.

شما می‌توانید نوعی حسابرس باشید که شرکت‌ها نمی‌خواهند ببینند. نوعی که برای IRS یا یک سازمان دولتی دیگر کار می‌کند. یا می‌توانید از نوع حسابرسانی باشید که برای یک شرکت به صورت مستقل یا کارمند برای اطمینان از درستی حساب‌ها کار می‌کند.

  

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا