زبان خارجی

معرفی بهترین انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی

آیا با روش‌های جدید یادگیری زبان انگلیسی آشنایی دارید؟ می دانید این روش‌ها تا چه اندازه بر سرعت یادگیری و ماندگاری نکات در ذهن زبان آموزان کمک می‌کنند؟ تا به حال چیزی درباره یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن شنیده‌اید؟ انیمیشن به زبان انگلیسی برای یادگیری زبان چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان یکی از راه‌های مؤثر و سرگرم کننده است. تعداد بسیار زیادی کارتون زبان انگلیسی برای کودکان و انیمیشن‌های کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی بزرگسالان وجود دارد. ممکن است برخی از افراد فکر کنند که یادگیری زبان با کارتون فقط ویژه کودکان است و نوجوانان و افراد در سنین بالا باید فیلم ببینند و انیمیشن برایشان مناسب نیست. اما باید بگوییم که این تصور اشتباه است و سودمندی انیمیشن در روند یادگیری زبان برای همه سنین به اثبات رسیده است.

ویژگی‌هایی که باعث می‌شود انیمیشن به زبان انگلیسی راهی مناسب برای یادگیری باشد

تماشای کارتون و آموزش انگلیسی با انیمیشن راهی عالی برای یادگیری است، چرا که جزو روش‌های جدید بوده و برای هر گروه سنی مؤثر و مفید است. کلمات، عبارات و تلفظ‌ها به کمک انیمیشن بهتر در ذهن نقش می‌بندد و باعث می‌شود شما با انگیزه بهتری زبان انگلیسی را دنبال کنید. حتی یادگیری کلمات پیچیده و مکالمات پیشرفته نیز با این روش بهتر به زبان آموزان آموزش داده می‌شود.

یادگیری کلمات و اصطلاحات پرکاربرد

شما به لطف انیمیشن‌ها می‌توانید اصطلاحات و مکالمات محاوره زبان انگلیسی را نیز یاد بگیرید و با کاربرد گرامر و لغات در قالب کارتون آشنا شوید. یکی از مزایای انیمیشن‌ها این است که به تکرار عبارات و موضوعات می‌پردازند و با تکرار چندین باره باعث می‌شوند که افراد به خوبی آن مبحث را یاد بگیرند و با جملات پیرامون آن آشنا شوند. از طرفی ساختار کارتون ساده و قابل درک است و باعث می‌شود درک مطلب شما نیز تقویت شود.

کوتاه بودن مدت آموزش

یک نکته مهم دیگر در رابطه با یادگیری با انیمیشن به زبان انگلیسی، در این است که طول مدت زمان آن‌ها کوتاه است و معمولاً بیشتر از ۳۰ دقیقه نیست. از این رو یادگیری خسته کننده نیست و بلکه بسیار سرگرم کننده و جذاب خواهد بود. اما سؤال اینجاست که چه کارتون‌های انگلیسی را انتخاب کنیم؟ ما در این مقاله از موسسه مکتب خونه به شما چندین کارتون عالی برای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم تا بتوانید با تماشای آن‌ها خیلی سریع و آسان، زبان انگلیسی را یاد بگیرید. پس با ما همراه باشید.

آموزش زبان با انیمیشن

چرا از انیمیشن برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

آموزش انگلیسی با کارتون یکی از روش‌های مطلوب در یادگیری است ولی این روش نیز مانند سایر روش‌های آموزشی دارای مزایا و معیب مخصوص به خود می‌باشد. ما در زیر به برخی از این مزایا و معایب اشاره می‌کنیم.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

  • استفاده از انیمیشن‌های تعامل زبان آموزان و معلمان را بهبود می‌بخشد. فراگیران را در کل فرآیند یادگیری به مشارکت سوق می‌دهد. همچنین کارتون به قوه تخیل آن‌ها کمک می‌کند و مفاهیم را با سهولت و در زمان کوتاهتری به آن‌ها یاد می‌دهد.
  • انیمیشن‌ها مفاهیم زبان انگلیسی را به صورت صوتی، گرافیکی و تصویری با جذابیت بیشتری آموزش می‌دهند.
  • انیمیشن برای یادگیری انعطاف پذیری بیشتری دارد و می‌تواند مربوط به هر موضوعی باشد. همچنین باعث ایجاد علاقه و انگیزه بیشتری در زبان آموزان می‌شود. به کمک انیمیشن، افراد می‌توانند مهارت‌ها و توانایی‌هایشان را ارزیابی کنند و به تقویت هر چه بهتر آن‌ها بپردازند.

 

معایب یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

  • ایجاد انیمیشن نیاز به تلاش و زمان زیادی برای ساخت دارد. از نظر فنی خوب کار می‌کند، اما ممکن است مربیان برای قرار دادن آن در برنامه درسی خود مشکل داشته باشند.
  • نمی‌توان سطح هر دانش آموز را در یک کلاس فقط با انیمیشن قضاوت کرد.
  • فناوری انیمیشن از فضای ذخیره سازی و حافظه بیشتری استفاده می‌کند. بنابراین نیاز به پهنای باند بیشتر و استفاده سرعت بالا و اتصال بی وقفه به اینترنت دارد.
  • گرافیک و رنگ‌های زیاد ممکن است حواس زبان آموزان را از آموزش پرت کند.

 

معرفی چند انیمیشن به زبان انگلیسی

دوست دارید بدانید بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی کدام ها هستند؟ در ادامه به شما چند کارتون آموزش انگلیسی را معرفی می‌کنیم.

– خوک پپا (PEPPA PIG)

پپا معروف‌ترین کارتون برای یادگیری زبان است که پیرامون یک خوک کوچک در وب منتشر می‌شود. آن یک کارتون انگلیسی ساده برای کودکان با سنین پایین است ولی می‌تواند برای بزرگسالان در مراحل اولیه یادگیری زبان انگلیسی نیز مفید باشد. این کارتون به زبان انگلیسی ساده را می‌توان به راحتی در اینترنت و گاهی حتی با زیرنویس دریافت کرد و از تماشای آن لذت برد.

 

PEPPA PIG انیمیشن

– باشگاه میکی موس (Mickey Mouse Clubhouse)

این مورد بهترین انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی از سری انیمیشن‌های دیزنی است و همیشه مورد علاقه همه گروه‌های سنی بوده است. معمولاً اغلب انیمیشن‌های دیزنی هیجان انگیز و آموزشی هستند. آثار کلاسیک دیزنی سرگرم کننده هستند و به خوبی انتقال زبان انگلیسی به کودکان نوپا و بزرگسالان را انجام می‌دهند. انواع انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی را می‌توانید در مجموعه آثار دیزینی پیدا کنید و از تماشای آن‌ها هم لذت ببرید و هم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

باشگاه میکی موس

 

– مارتا صحبت می‌کند (Martha Speaks)

مارتا صحبت می‌کند یک انیمیشن آموزش زبان انگلیسی است که داستان سگ کوچکی به نام مارتا را روایت می‌کند. این سگ سوپی را می‌خورد و با خوردن آن به سفری عجیب می‌رود. در هر قسمت بر موضوعی خاص برای آموزش زبان تمرکز شده است و به خوبی با آن می‌توانید کلمات کلیدی مهمی را یاد بگیرید. در این انیمیشن به زبان انگلیسی، واژگان در ابتدا و انتهای هر قسمت توضیح داده می‌شود و همچنین تکرار عبارات کلیدی به حفظ آن‌ها کمک می‌کند. این کارتون نیز برای همه سنین مناسب است و محتوای هوشمند و آموزشی خوبی دارد.

 

انیمیشن Martha Speaks

 

– ماجراهای دوکی (Doki Adventures)

اگر به دنبال بهترین انیمیشن برای یادگیری زبان هستید توصیه می‌کنیم دیدن کارتون ماجراهای دوکی را از دست ندهید. دوکی یک سگ کنجکاو هفت ساله است. او یک کاشف با سؤالات زیادی است که با سفر به دور دنیا با بهترین دوستانش به آن‌ها پاسخ می‌دهد. دوکی یک کارتون ایده آل برای زبان آموزان سراسر جهان است و برای یادگیری زبان انگلیسی مفید واقع می‌شود. در عین حال که آموزشی و سرگرم کننده است، نکات خوبی را برای کودکان و بزرگسالان در زبان انگلیسی آموزش می‌دهد.

 

انیمیشن  Doki Adventures

 

– Beat the bugs

این انیمیشن به زبان انگلیسی، درباره ماجراهای پنج حشره کوچک است که در باغ خانه‌ای در حومه ایالات متحده زندگی می‌کنند. دیالوگ‌های آن با لهجه آمریکایی است و شما را به خوبی با این لهجه آشنا می‌کند. همچنین همراه با آهنگ‌های معروف بیتلز است که توسط هنرمندان معاصر تفسیر شده است. گاهی آهنگ‌های انتخاب شده مربوط به درس‌های زندگی است و از مهم‌ترین ویژگی‌های این انیمیشن می‌توان به ترکیب دو منبع ارزشمند دیالوگ‌ها و آهنگ‌های آن اشاره کرد.

 

انیمیشن  beat bugs

 

– Phineas and Ferb

یک انیمیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و بزرگسالان، مجموعه Phineas and Ferb است که ماجراهای دو برادر ناتنی را روایت می‌کند که روزهای تابستانی خود را صرف اختراعات باورنکردنی و دیدنی می‌کنند. شما با تماشای این کارتون زیبا یاد می‌گیرید که همیشه باید سعی کنید. این کارتون برای کسانی که خواهان یادگیری زبان جدید هستند، بسیار ارزشمند است. تقریباً در همه قسمت‌ها، یک یا چند آهنگ پخش می‌شود که توسط شخصیت‌های اصلی خوانده می‌شود و به تقویت مهارت شنیداری زبان آموزان کمک می‌کند.

 

انیمیشن Phineas and Ferb

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا