زبان خارجی

معرفی بهترین کتاب رایتینگ آیلتس

با این کتاب‌ها نمره‌ی بالای ۸ در رایتینگ آیلتس از آن شما خواهد شد

دغدغه‌ی بسیاری از شما به عنوان داوطلب آزمون آیلتس یافتن بهترین کتاب برای رایتینگ آیلتس است: کتابی که استفاده از آن آسان باشد و در عین حال حل تمرینات آن به عنوان بخشی از فعالیت مستمر روزانه بتواند تا آخرین روز آزمون همراهتان باشد. پس در این‌جا هستیم با معرفی بهترین کتاب رایتینگ آیلتس. شما می‌توانید بهترین‌های کتاب‌های رایتینگ آیلتس را از این‌جا دانلود کنید.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش رایتینگ آیلتس
آموزش رایتینگ تسک 2

 

Best Practice Book for IELTS Writing

تفاوت و شباهت بین آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال، طریقه‌ی نمره‌ دهی، ابزار لازم برای کسب امتیاز بالا در رایتینگ آیلتس و کلی اطلاعات مفید دیگر مواردی هستند که تنها با خواندن کم‌تر از دو سه برگ از این کتاب به آن‌ها دست خواهید یافت.

همان‌طور که بر روی جلد کتاب نیز مشاهده می‌کنید، در این کتاب بیش از ۷۰ نمونه از رایتینگ تسک (۱) و بیش از ۱۷۰ نمونه برای رایتینگ تسک (۲) در اختیار شما قرار گرفته است.

علاوه بر آن در ابتدای کتاب توضیحات مفصلی در رابطه به طریقه‌ی انجام رایتینگ‌های آیلتس، نحوه‌ی ارزیابی و هر نکته‌ی مهمی که برای موفقیت در بخش رایتینگ آیلتس مورد نیاز شماست، ارائه شده است.

در این کتاب توضیحات جالبی در رابطه با قسمت‌ اسپیکینگ آزمون آیلتس نیز آورده شده است که می‌تواند راهنمای دقیقی برای شما باشد.

چه متقاضی آیلتس آکادمیک باشید، چه متقاضی جنرال، در هریک از تسک‌ها که احساس ضعف کنید، بدون شک توضیحات کاربردی این کتاب می‌تواند برای شما راه گشا باشد.

دانلود کتاب Best Practice Book for IELTS Writing

دانلود کتاب Best Practice Book for IELTS Writing

کتاب رایتنگ آیلتس Writing for IELTS

این کتاب شامل ۱۲ فصل است. محوریت هر فصل روی یکی از موضوعات پرتکراری است که در آزمون‌های آیلتس دیده شده است.

با مطالعه‌ی این کتاب که یکی دیگر از بهترین منابع رایتینگ آیلتس محسوب می‌شود، بانکی از ایده و واژگان به توشه‌ی آمادگی آیلتس خود اضافه خواهید کرد.
در بخش‌های ۱۱-۱ این کتاب تمامی مراحل پروسه‌ی پاسخ دهی به سوالات بخش رایتینگ آیلتس از آنالیز سوال گرفته تا نوشتن پاسخ تسک‌ها را یاد می‌گیرید.

بخش ۱۲ در واقع تمرین نهایی رایتینگ آیلتس است.

علاوه بر همه‌ی این‌ها شما در این کتاب با استراتژی‌هایی که برای جلب نظر مثبت مصححان آیلتس نیاز دارید، آشنا خواهید شد.

هر فصل خود به سه قسمت تقسیم می‌شود:

 • کلمات کاربردی رایتینگ آیلتس پیرامون موضوع در نظر گرفته شده، ارائه می‌شود.
 • راهنمای کلیدی گام به گام برای نوشتن در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • شما به گونه‌ای با بازسازی بخش رایتینگ آزمون آیلتس مواجه خواهید شد.

خوب است بدانید در بخش Answer Key برای هر بخش یا به عبارت دیگر هر موضوع پاسخی پیشنهاد شده است.

دانلود کتاب Writing for IELTS

دانلود کتاب Writing for IELTS

 

 

IELTS Writing Essentials

یکی دیگر از بهترین کتاب‌های رایتینگ آیلتس که مهارت نوشتاری شما را تقویت می‌کند، کتاب IELTS Writing Essentials است.

این کتاب آمادگی داوطلب را برای پاسخ دهی به انواع تسک‌های رایتینگ آزمون آیلتس در نظر گرفته و شامل سه بخش است:

– Graphical Representations:  مناسب آن دسته از افرادی است که متقاضی نوع آکادمیک آزمون آیلتس هستند و می‌خواهند از پس تسک (۱) رایتینگ آیلتس را به خوبی  بربیایند.

– Letter Writing: همان‌طور که می‌دانید در آیلتس جنرال از شما می‌خواهند رایتینگی در قالب نامه بنویسید. این بخش از این کتاب به هدف بالا بردن توانایی متقاضیان آیلتس جنرال گرد‌آوری شده است.

Essays for the IELTS Exams -: این قسمت مناسب تمرین تسک (۲) آزمون آیلتس است.

لغات و مباحث رایج، اهمیت آن‌ها در حال و آینده، استفاده درست واژگان در زبان انگلیسی وتعداد زیادی تمرین برای ارتقای مهارت نوشتاری در دسترس شما است.

دانلود کتاب IELTS Writing Essentials

دانلود کتاب IELTS Writing Essentials

Get Ready for IELTS Writing

یکی از بهترین کتاب‌های رایتینگ آیلتس که اغلب مدرسان آیلتس مطالعه‌ی آن را پیشنهاد می‌کنند، کتاب Get Ready for IELTS Writing است:

 • این کتاب از آن دسته از کتاب‌هایی است که با اندکی دانش زبان انگلیسی بدون کمک معلم نیز به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس در ۱۲ فصل به شما ارائه که هر فصل روی یک موضوع متمرکز شده است.
 • در انتهای هر ۳ فصل بخشی به نام Review Unit وجود دارد که به کمک آن شما می‌توانید تمام آن‌چه آموخته‌اید را مرور و تکرار کنید و از یادگیری آن خاطر جمع شوید.
 • در این کتاب نمونه سوالات رایتینگ آیلتس تحت عنوان Practice test آورده شده است که به شما این امکان را می‌دهد که دانش خود را بسنجید.
 • اگر ایده‌ای برای نوشتن ندارید، خوب است بدانید که در بخش Answer Key پاسخ‌های پیشنهادی در اختیار شما قرار گرفته است. از این نمونه رایتینگ‌ها ایده بگیرید و با چندین مرتبه تمرین و تکرار ساختار، الگو و ویژگی‌های مهم آن‌ها را از بر شوید.
 • در انتهای کتاب بخشی وجود دارد به نام glossary. این بخش شامل کلمات مفید و کاربردی به همراه معانی آن‌هاست. یاد گرفتن این واژگان به همراه معانی و مثال‌های آن‌ها قطعا برای شما به عنوان داوطلب آزمون آیلتس خالی از لطف نخواهد بود و نه تنها در بخش رایتینگ آزمون آیلتس، بلکه در سایر بخش‌های این آزمون نیز می‌تواند مفید واقع شود.

دانلود کتاب Get Ready for IELTS Writing

دانلود کتاب Get Ready for IELTS Writing

 

مقاله پییشنهادی : تکنیک‌های رایتینگ آیلتس

 

IELTS Writing Task 1 and Task 2

کم‌تر کتابی در رابطه با رایتینگ آیلتس را می‌توانید پیدا کنید که دارای تنوعی از  انواع و اقسام جدول‌ها، نمودارها و دیاگرام‌ها را به عنوان مثالی از سوالات تسک (۱) آیلتس آکادمیک باشد و تمامی نمونه‌ها را با جزئیات برای خواننده تشریح کند.

اگر متقاضی آیلتس آکادمیک هستید، در مطالعه‌ی این کتاب شک نکنید. آن‌قدر در این کتاب نمودار، جدول و دیاگرام تجربه خواهید کرد که سطح دانش شما از آشنایی به تسلط تبدیل شود.

استراتژی‌های مفید برای نوشتن رایتینگ آیلتس برای هر یک از تسک‌ (۱) آیلتس آکادمیک و تسک (۲) ارائه شده است که رعایت آن‌ها هنگام نوشتن رایتینگ آیلتس می‌تواند تاثیر بسزایی در امتیاز شما داشته باشد.

در قسمت دوم این کتاب به تسک (۲) رایتینگ آیلتس پرداخته شده و بیش از ۴۰ صفحه از این کتاب ۱۰۴ صفحه‌ای شامل نمونه سوالات تسک (۲) رایتینگ به همراه جواب آن‌ها است.

دانلود کتاب IELTS Writing Task 1 and Task 2

دانلود کتاب IELTS Writing Task 1 and Task 2

Essay Writing

اگرچه کتاب Essay Writing منحصرا برای داوطلبان آزمون آیلتس طراحی نشده است اما از آن‌جا که مطالعه و انجام تمرینات فوق مفید این کتاب ساختار استاندارد نوشتن رایتینگ را به شما می‌آموزد، می‌توان آن را منبع خوبی برای ارتقا مهارت نوشتن شما دانست.

شاید به نظرتان عجیب برسد اما رکورد بیش‌ترین ایراد رایتینگ در متقاضیان آزمون آیلتس به خاطر درست نخواندن . یا به عبارت دیگر متوجه نشدن سوال است. این کتاب به شما می‌آموزد:

 • سوال را بفهمید.
 • اطلاعات مرتبط با سوال را پیدا کنید.
 • تفاوت میان شواهد و ایده را تشخیص دهید.
 • نظر خود را وارد نوشته‌تان کنید.
 • برای بیان نظر خود برنامه و ساختمان طراحی کنید.
 • نظریه‌ی خود را به خوبی تشریح کنید.
 • واضح و قابل فهم بنویسید.
 • در آخر نوشته‌ی خود را بخوانید و در صورت نیاز اصلاح کنید.

دانلود کتاب Essay Writing

دانلود کتاب Essay Writing

هیچ فرمول و منبع یکسانی وجود ندارد که بتواند پاسخ‌گوی نیاز تمامی داوطلبان آیلتس در رابطه با رایتینگ باشد. تمام منابعی که در این‌جا آوردیم، بسته به نیاز و توانایی شما می‌تواند بهترین کتاب رایتینگ آیلتس شما باشد. بهترین و مناسب‌ترین منبع خود را از بین این کتاب‌ها و سایر منابع معتبر پیدا کنید و با تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کتاب Collins Writing for IELTS

یکی از بهترین کتاب رایتینگ آیلتس که کتابی معروف و معتبر برای آموزش رایتینگ آیلتس به‌شمار می‌آید، کتاب Collins Writing for IELTS است. این کتاب شامل ۱۲ درس است که هر کدام به یک موضوع مرتبط با آزمون آیلتس می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا لغات متنوعی را در مورد موضوعات رایتینگ رایج انگلیسی یاد بگیرید. همچنین با استفاده از نمونه سؤالات و پاسخ‌های موجود در آن، خودتان را ارزیابی کنید.

در‌س‌های  ۱-۱۱ collins، مهارت‌ها و تکنیک‌های نوشتاری آیلتس را آموزش می‌دهد و شما را برای شرکت در تسک 1 و تسک 2 نوشتاری آزمون آیلتس آماده می‌کند. درس ۱۲ یک تمرین کامل برای رایتینگ امتحان آیلتس است.

ساختار هر کدام از ۱۱ درس‌ كتاب collins شامل سه بخش است:

 • ‌بخش اول: هر درس لغات و اصطلاحات مهم مربوط به موضوع آن درس را آموزش می‌دهد و با طرح تمرینات مختلف به شما امکان می‌دهد که از این لغات در متون مختلف استفاده کنید.
 • بخش دوم: تمرینات گام به گام در مورد مراحل اصلی نوشتن برای تسک 1 و 2 آیلتس در هر درس ارائه می‌شوند. سؤالات با استفاده از مثال‌هایی همراه است تا شما را با پاسخ‌های مؤثر در آیلتس آشنا کند.
 • بخش سوم: در این بخش سؤالات تمرینی شبیه با ساختار آزمون برای هر دو تسک جهت تقویت رایتینگ ارائه شده است.

 Improve Your Skills Writing for IELTS 4.5-6.0

این کتاب از مجموعه کتاب Improve your Skills بوده که توسط انتشارات MacMillan منتشر شده است. از این کتاب می‌توان به عنوان بهترین کتاب رایتینگ آیلتس نام برد و برای بهبود مهارت رایتینگ زبان‌آموزانی که هدف آن‌ها کسب نمره ۴.۵تا ۶ در آزمون آیلتس بسیار مؤثر است.

نکته‌ی مهم در مورد کتاب Improve your Skills Writing for IELTS 4.5-6.0، تمرکز زیاد بر انواع مختلف تمرینات است. شما در حین مطالعه این کتاب با انواع پرسش‌های چالش‌برانگیز مواجه می‌شوید.

کتاب Improve your Skills Writing for IELTS 4.5-6.0 شامل ۱۰ فصل است که در هر فصل، موضوعات مختلف و متداول در آزمون آیلتس را مورد بررسی قرار می‌دهد. ساختار کتاب ساده و عملی این کتاب از ۴ بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

 • Skills Focus: این بخش برای بهبود مهارت‌های رایتینگ طراحی شده و به‌صورت ویژه برروی Writing task 1 و Writing task 2 متمرکز است.
 • Language Development: در این بخش، کلمات و عبارات مفید و کارآمد آموزش داده می‌شود.
 • Technique Boxes: روش‌های بهبود مهارت‌های Writing در این بخش توضیح داده شده‌اند. اگر از تکنیک‌های معرفی‌شده در این قسمت استفاده کنید، نمره‌ی آزمون شما به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
 • Practice Test: در این قسمت، براساس موضوع فصل متنی از رایتینگ ارائه شده و در آخر پرسش و پاسخ‌هایی به‌عنوان مثال آمده است.

کتاب Longman Academic Writing Series 5th Edition Essays 4

کتاب Longman Academic Writing Series 5th Edition Essays 4، جلد سوم از مجموعه ۵ جلدی Longman Academic Writing Series  است که یک منبع کامل و مناسب برای آمادگی در آزمون آیلتس آکادمیک است. اگر می‌خواهید رایتینگ را از پایه یاد بگیرید، بهترین کتاب رایتینگ آیلتس پیش روی شماست.

در این کتاب به تمام بخش‌های مهم برای نوشتن یک متن صحیح اشاره شده که شامل ساختار‌های کارآمد برای نوشتن متون پایه آکادمیک، دستورالعمل‌ها و ویژگی‌های طبقه‌بندی متن، گرامر، ساختار جملات و روند نوشتن است.

هر فصل از این کتاب با یک صفحه‌ معرفی «عنوان فصل» و «اهداف فصل» شروع می‌شود که مشخص می‌کند در این فصل قرار است چه مباحثی آموزش داده شود. برخی از بخش‌بندی‌های کتاب به شرح زیر است:

 • Realistic Writing Models7: در این قسمت مثال‌هایی مطرح شده که باید آن‌ها را تحلیل کرده و سپس به سؤالات مطرح شده پاسخ بدهید.
 • Noticing Vocabulary: کلمات جدید، مهم و کاربردی به همراه مثال‌ در این بخش ارائه شده ‌است.
 • Applying Vocabular: کلمات جدیدی که در مثال‌ها استفاده شده در این قسمت نوشته شده ‌است.
 • Sentence Structure: در این بخش جملات با ساختار متنوع و نحوه درست جایگذاری علامت کاما «،» آموزش داده می‌شود.
 • Try it out: با حل تمرین‌های این بخش، شما قادر خواهید بود تا فهم مطالب و میزان پیشرفت خود را محک بزنید.
 • Writer’s Self-Check Worksheets: در این قسمت پیشنهادهای کاربردی برای رایتینگ ارائه شده است که به شما کمک می‌کند تا نگاه دقیق‌تری به متن خود داشته باشید و آن را هرچه بهتر ویرایش کنید.
 • Writing Activities: نحوه صحیح نوشتن متن در آزمون‌ها در این بخش آموزش داده ‌می‌شود.
 • Preparation for Writing: در این بخش تکنیک‌های چیدمان صحیح و نظم دادن به متن آموزش داده شده است.

در ویرایش پنجم، کاستی‌های کتاب رفع شده و Longman Academic Writing Series 5th Edition Essays 4  به صورت کامل‌تری در اختیار شما قرار گرفته است. بخش‌بندی‌ها دقیق و همچنین قسمت‌‎های جدید و بسیار پرکاربردی به آن اضافه شده ‌است و به این ترتیب این کتاب را در دسته بهترین کتاب آموزش رایتینگ آیلتس قرار داده است.

 کتاب Essential Words For The IELTS 3rd edition

در معرفی بهترین کتاب رایتینگ آیلتس به کتاب Essential Words For The IELTS 3rd edition می‌رسیم. این کتاب محبوب و پرفروش توسط انتشارات بارونز با هدف گسترش دایره واژگان و تقویت نکات مهم و اساسی زبان انگلیسی طراحی شده است.

کتاب Essential Words For The IELTS 3rd edition شامل ۱۰ فصل است که در هر فصل، حدود ۶۰۰ لغت رایج و مهم در آزمون آیلتس آموزش داده می‌شود. در ابتدای هر فصل از این کتاب آیلتس رایتینگ، ۳۰ لغت به همراه معنی آن‌ها به صورت نامرتب آورده شده است که زبان‌آموزان باید این لغات را با معنی صحیح آن مطابقت بدهند. هر فصل از این کتاب شامل تمرین‌های درک مطلب مرتبط با موضوع همان فصل است بنابراین برای آموزش رایتینگ آیلتس کتاب Essential Words For The IELTS 3rd edition را می‌توان در لیست اولویت‌ها‌ قرار داد. ساختار این کتاب از سه بخش زیر تشکیل شده است:

 • بخش Word Family: شامل آموزش لغات هم‌خانواده است. همچنین برای تمرین بیشتر، سؤالاتی نیز آورده شده است.
 • بخش Paraphrases: در این بخش زبا‌ن‌آموز باید جملات را خوانده و جمله‌ای را که هم‌معنی با آن است را انتخاب کند. این بخش بسیار مهم است زیرا توانایی بیان همان مفهوم با لغات متفاوت نشان دهنده تسلط بر زبان است.
 • بخش Word skill: در این بخش قواعد ساخت واژگان به طور مفصل توضیح داده شده است.

کتاب  IELTS Advantage Writing Skills

بدون شک می‌‌توان از IELTS Advantage Writing Skills به عنوان بهترین کتاب رایتینگ آیلتس نام برد. این کتاب برای خودآموزی یا مطالعه در کلاس مناسب است و زبان‌آموزان نحوه‌ پاسخ‌ها به انواع سؤالات Task 1 و 2 را آموزش می‌دهد.

در هر درس یک مقاله با موضوع عمومی نیز آورده شده است که برای آگاهی زبان‌آموزان از انواع ایده‌ها و موضوعات درسی مفید است. در هر درس تمرین‌های گرامری وجود دارد و به زبان‌آموزان نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند طیف وسیعی از آیتم‌های گرامر را در رایتینگ آیلتس به کار ببرند. نمونه‌های رایتینگ از داوطلبان آیلتس، به همراه نظرات ممتحنین، به صورت جزئی تحلیل شده‌اند.

کتاب IELTS Advantage Writing Skills شامل ۹ درس است که عناوین آن‌ها به شرح زیر است:

 • Advantage and disadvantages essays1: living abroad
 • Problem and solution essays1: education and teaching
 • Opinion essay: crime
 • Advantage and disadvantages essays2: work
 • Problem and solution essays2: cities
 • Opinion essay2: running a business
 • Graphs with a trend
 • Comparative graphs
 • Prosses and maps

آموزش آیلتس با مکتب خونه

اگر به دنبال مدرسان فارسی‌زبان با سابقه و مجرب در زمینه آموزش آیلتس هستید؛ می‌توانید با خیالی راحت روی دوره آموزش آیلتس در مکتب خونه تمرکز کنید. دوره‌های این سایت، فضایی فراهم کرده تا شما بتوانید هر زمانی که دوست دارید آموزش ببینید و در مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس یعنی مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن امتیاز بالایی کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا