برنامه نویسی و ITلینوکس

بهترین کتاب‌های آموزش لینوکس

بهترین کتاب های لینوکس در ٢٠٢١

در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین کتاب آموزش لینوکس را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. لیست پایین از بهترین کتاب های لینوکس طبق گفته کاربران و متخصصان لینوکس است. تمامی منابع از رفرنس‌های معتبر خارجی هستند این منابع توسط متخصصان خبره در این زمینه نوشته‌شده است.

برای یادگیری لینوکس و مباحث مرتبط می‌توانید به صفحه آموزش لینوکس مراجعه کنید.

 

کتاب لینوکس Linux Pocket Guide: Essential Commands

اولین کتابی که در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس قرار می‌گیرد کتاب Linux Pocket Guide است. این راهنمای جیبی لینوکس کتابی است که توسط جیسون کانن نوشته‌شده است. این کتاب آموزش لینوکس یک مسیر یادگیری سازمان‌یافته را فراهم می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند تا بر مفیدترین و مهم‌ترین دستورات تسلط پیدا کنید. این‌یک کتاب مرجع ایده‌آل برای افراد مبتدی یا کسانی است که می‌خواهند در لینوکس در مدت‌زمان کوتاهی مسلط و به‌سرعت عمل کنند.

این کتاب دارای دستورات جدیدی برای پردازش فایل‌های تصویری و فایل‌های صوتی، خواندن و اصلاح کلیپ بورد سیستم و دست‌کاری فایل‌های PDF است.

 

دانلود کتاب لینوکس Linux Pocket Guide

 

دانلود کتاب لینوکس Linux Pocket Guide

 

کتاب لینوکس The Linux Command Line

کتاب بعدی در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس The Linux Command Line است. خط فرمان لینوکس کتابی است که توسط ویلیام شاتز نوشته‌شده است. نویسنده شمارا با نوشتن برنامه‌های کامل با استفاده از پوسته یا خط فرمان لینوکس آشنا می‌کند و شامل صفرتا صد این موضوع است.

در این کتاب، پیمایش فایل، پیکربندی محیط، تطبیق الگو با عبارات منظم و غیره را نیز خواهید آموخت. این کتاب علاوه بر دانش عملی، مفهوم اساسی هر موضوع را نیز توضیح می‌دهد.

لینک دانلود کتاب خط فرمان لینوکس:

https://wiki.lib.sun.ac.za/images/c/ca/TLCL-13.07.pdf

 

کتاب خط فرمان لینوکس

 

لینوکس برای مبتدیان: مقدمه‌ای بر سیستم‌عامل لینوکس و خط فرمان

لینوکس برای مبتدیان کتابی است که توسط جیسون کانن نوشته‌شده است. بهترین بخش این کتاب این است که شما نیازی به دانش قبلی در مورد سیستم‌عامل لینوکس ندارید. شما با استفاده از رویکرد منطقی و سیستماتیک قدم‌به‌قدم راهنمایی خواهید شد.

این کتاب در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس همچنین مفاهیم جدیدی را در دنیای لینوکس پوشش می‌دهد. بهترین ویژگی در مورد این کتاب آموزشی این است که تمام جزئیات در این کتاب به زبانی آسان و مفاهیم اولیه آن پوشش داده‌شده است.

 

دانلود کتاب لینوکس برای مبتدیان

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

کتاب لینوکس Linux Command Line and Shell Scripting Bible

Linux Command Line and Shell Scripting Bible یک کتاب مرجع است که توسط ریچارد بلوم نوشته‌شده است. این کتاب شامل دستورالعمل‌های دقیق و مثال‌های فراوان است.

با استفاده از این کتاب در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس، یاد خواهید گرفت که چگونه رابط گرافیکی را دور بزنید و با کامپیوتر خود ارتباط برقرار کنید. این کتاب لینوکس سی صفحه از نمونه‌های کاربردی جدید است که به‌طور کامل به‌روز شده است تا با آخرین ویژگی‌های لینوکس هماهنگ شود.

موضوعات کتاب با اصول خط فرمان شروع می‌شود. این کتاب اطلاعاتی در مورد اسکریپت نویسی پوسته می‌دهد و کاربرد عملی دستورات را برای توابع خودکار و مکرر به شما نشان می‌دهد.

لینک دانلود:

https://github.com/Donivr/Linux-PDF/blob/master/Linux%20Command%20Line%20and%20Shell%20Scripting%20Bible%203rd%20Edition%20%7BPRG%7D.pdf

 

کتاب لینوکس Linux Command Line and Shell Scripting Bible

 

کتاب Command Line Kung Fu

Command Line Kung Fu کتابی نوشته جیسون کانن و در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس ما قرار دارد. این کتاب شامل ده ها نکته و بیش از 100 مثال عملی و واقعی است. مثال‌های ارائه‌شده در این کتاب به شما کمک می‌کند تا مشکلات واقعی را حل کرده و به اهداف ارزشمندی دست‌یابید.

همچنین کتاب دارای فهرست جامعی است؛ بنابراین حتی اگر بخواهید هر مثالی را پیدا کنید که در آن دستور داده‌شده استفاده‌شده است به‌راحتی آن را پیدا می‌کنید.

 

لینک دانلود کتاب لینوکس:

https://github.com/nkatre/Free-DevOps-Books-1/blob/master/book/Command%20Line%20Kung%20Fu.epub

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

کتاب Linux Administration

مدیریت لینوکس کتابی است که توسط جیسون کانن نوشته‌شده است. این کتاب آموزشی لینوکس شامل موضوعاتی مانند لینوکس اوبونتو، دبیان، لینوکس مینت، لینوکس ردهت، فدورا، لینوکس SUSE، کالی لینوکس و غیره است.

در پایان این کتاب لینوکس، مهم‌ترین و اساسی‌ترین مفاهیم مدیریت سرور لینوکس را به‌طور کامل درک خواهید کرد. علاوه بر این، می‌توانید از این مفاهیم در موقعیت‌های مختلف دنیای واقعی استفاده کنید. این کتاب نیز در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس ٢٠٢٢ قرارگرفته است.

 

دانلود کتاب مدیریت لینوکس کانون

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

کتاب مرجع لینوکس The Complete Reference

مرجع کامل لینوکس کتابی نوشته ریچارد پترسن است. این کتاب شامل ویژگی‌ها، ابزارها و ابزارهای مختلف لینوکس از منابع کاملاً به‌روز و جامع است.

این کتاب لینوکس همچنین استفاده از دسک‌تاپ و پوسته‌ها، مدیریت برنامه‌ها، استقرار سرورها و رسیدگی به وظایف مدیریت سیستم و شبکه را پوشش می‌دهد.

همچنین کتاب شامل جزئیات مختلف در مورد نصب نرم‌افزار بسیار متفاوت و محبوب اوبونتو و رد هت/فدورا است. این کتاب همچنین ابزارهای مورداستفاده توسط توزیع‌های مختلف را به شما آموزش می‌دهد و در لیست بهترین کتاب های آموزش لینوکس قرار دارد.

 

دانلود کتاب مرجع لینوکس

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

کتاب How Linux Works

چگونه لینوکس کار می‌کند، کتابی است که توسط برایان وارد نوشته‌شده است. این کتاب مفاهیم داخلی لینوکس را به شما می‌آموزد. برای هرکسی که کنجکاو است در مورد عملکرد داخلی سیستم‌عامل بداند، این کتاب منبع ایده آلی است.

همچنین با استفاده از این کتاب یاد خواهید گرفت که ابزارهای توسعه چگونه کار می‌کنند و چگونه اسکریپت‌های پوسته مؤثر بنویسید. در این کتاب، شما همچنین به بررسی هسته و بررسی وظایف کلیدی سیستم مانند فراخوانی سیستم، ورودی و خروجی و سیستم فایل خواهید پرداخت. این کتاب نیز در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس قرار دارد.

 

دانلود کتاب «لینوکس چگونه کار می‌کند؟»

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

برنامه‌نویسی پیشرفته در محیط یونیکس

برنامه‌نویسی پیشرفته در محیط یونیکس، نوشته استفن ای. راگو است. این کتاب لینوکس با فایل‌ها، دایرکتوری‌ها و فرآیندها شروع می‌شود و سپس شمارا با تکنیک‌های پیشرفته‌تر لینوکس آشنا می‌کند. نویسنده همچنین موضوعات و برنامه‌نویسی چند رشته‌ای و IPC مبتنی بر سوکت را پوشش می‌دهد.

این کتاب بیش از هفتاد رابط جدید، ازجمله ورودی/خروجی ناهم‌زمانی POSIX، قفل‌های چرخشی، موانع و سمافورهای POSIX و غیره را پوشش می‌دهد و در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس ما قرار دارد.

لینک دانلود کتاب برنامه‌نویسی پیشرفته یونیکس:

https://github.com/zwan074/technical-books/blob/master/Advanced.Programming.in.the.UNIX.Environment.3rd.Edition.0321637739.pdf

 

دانلود کتاب برنامه‌نویسی پیشرفته یونیکس

 

توسعه هسته لینوکس: Linux Kernel Development

کتاب دیگر در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس ما کتاب توسعه هسته لینوکس است. کتاب توسعه هسته لینوکس کتابی است که توسط رابرت لاو نوشته‌شده است. این کتاب جزئیاتی در مورد طراحی و پیاده‌سازی هسته لینوکس می‌دهد. نویسنده محتوا را به شیوه‌ای ارائه می‌کند که برای کسانی که کد هسته را می‌نویسند و توسعه می‌دهند مفید باشد.

این کتاب همچنین یک کتاب ایده آل برای برنامه‌نویسانی است که به دنبال درک بهتر سیستم‌عامل لینوکس هستند. این کتاب ویژگی‌های هسته لینوکس را ارائه می‌دهد که شامل طراحی، پیاده‌سازی و رابط‌های آن می‌شود.

 

دانلود کتاب توسعه هسته لینوکس

 

 

توسعه هسته لینوکس

 

هنر برنامه‌نویسی یونیکس The Art of UNIX Programming

کتاب هنر برنامه‌نویسی یونیکس نوشته اریک اس ریموند است. این کتاب لینوکس اسرار طراحی نرم‌افزار طراحان اصلی یونیکس را فاش می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که چگونه آن‌ها نرم‌افزاری تولید می‌کنند که سریع، قابل‌حمل، قابل‌استفاده مجدد، ماژولار و با عمر طولانی است.

این کتاب موضوعاتی مانند اصول فلسفه یونیکس، تاریخچه یونیکس، مقایسه‌های سیستم‌عامل، بهترین شیوه‌ها و غیره را پوشش می‌دهد. این کتاب همچنین شامل 12 مطالعه موردی برای دانستن استفاده از لینوکس در برنامه‌های کاربردی واقعی است.

 

دانلود کتاب هنر برنامه‌نویسی لینوکس

 

برنامه‌نویسی یونیکس

 

لینوکس به‌طور خلاصه: یک مرجع سریع دسکتاپ

لینوکس، به‌طور خلاصه، کتابی است که توسط استفان فیگینز نوشته‌شده است. این کتاب شامل ابزارهای برنامه‌نویسی، ابزارهای مدیریت سیستم و شبکه، پوسته، ویرایشگرها و غیره است و در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس ما قرار دارد.

این کتاب بر روی ملزومات سیستم لینوکس و همچنین پوشش بیشتر قابلیت‌های جدید مانند مجازی‌سازی، کنترل بازبینی با git تمرکز دارد. همچنین شامل گزینه‌ای برای استفاده از تعداد زیادی از دستورات لینوکس است.

لینک دانلود کتاب:

https://repo.zenk-security.com/Linux%20et%20systemes%20d.exploitations/Linux-in-a-Nutshell-6th-Edition.pdf

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

کتاب The Linux Programming Interface

رابط برنامه‌نویسی لینوکس کتابی است که توسط مایکل کریسک نوشته‌شده است. در این کتاب، نویسنده توضیحات مفصلی در مورد فراخوانی‌های سیستم و عملکردهای کتابخانه‌ای که برای یادگیری برنامه‌نویسی لینوکس و غیره نیاز دارید، ارائه می‌دهد.

این کتاب مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاص لینوکس، ازجمله epoll، notify و سیستم فایل /proc را پوشش می‌دهد. تأکید کتاب بر استانداردهای یونیکس (POSIX.1-2001/SUSv3 و POSIX.1-2008/SUSv4). درعین‌حال، این کتاب لینوکس برای برنامه‌نویسانی که روی دیگر پلتفرم‌های یونیکس کار می‌کنند نیز به همان اندازه ارزشمند و مفید است. به همین دلیل این کتاب نیز در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس قرار می‌گیرد.

 

دانلودکتاب The Linux Programming Interface

 

بهترین کتاب آموزش لینوکس

 

برنامه‌نویسی سیستم لینوکس

برنامه‌نویسی سیستم لینوکس کتابی است که توسط رابرت لاو نوشته‌شده است. این کتاب مطالب آموزشی در مورد برنامه‌نویسی سیستم لینوکس همراه با جزئیات کامل را ارائه می‌دهد. این کتاب یک راهنمای ایده آل برای یادگیری در مورد نوشتن کد هوشمندتر و سریع‌تر است.

این کتاب آموزش لینوکس به شما کمک می‌کند بین توابع استاندارد POSIX و خدمات ویژه‌ای که فقط توسط لینوکس ارائه می‌شود تمایز قائل شوید. این کتاب همچنین شامل فصلی در مورد چند رشته‌ای است. همچنین نگاهی عمیق به لینوکس از منظر نظری و کاربردی ارائه می‌دهد.

 

دانلود کتاب برنامه‌نویسی سیستم لینوکس

 

 

برنامه‌نویسی سیستم لینوکس

 

کتاب مدیریت لینوکس

مدیریت لینوکس کتابی است که توسط Wale Soyinka نوشته‌شده است. این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه می‌توانید به‌طور مؤثر هر نسخه لینوکس را روی سرورهای فردی یا با استفاده از این منبع عملی راه‌اندازی و مدیریت کنید. این کتاب نیز در لیست بهترین کتاب آموزش لینوکس قرار دارد.

این کتاب توضیحات واضح، دستورالعمل‌های گام‌به‌گام و مثال‌های دنیای واقعی را ارائه می‌دهد. همچنین نحوه پیکربندی سخت‌افزار و نرم‌افزار، کار از رابط کاربری گرافیکی یا خط فرمان، نگهداری اینترنت و خدمات شبکه را یاد خواهید گرفت. این کتاب شامل مدیریت نرم‌افزار و راه‌حل‌های پشتیبان نیز است.

 

لینک دانلود کتاب مدیریت لینوکس:

https://edu.anarcho-copy.org/GNU%20Linux%20-%20Unix-Like/Linux%20Administration%20A%20Beginners%20Guide.pdf

 

کتاب مدیریت لینوکس

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا