زبان خارجی

معرفی کتاب استانبول A1

امروزه بسیاری از افراد به سمت یادگیری زبان ترکی استانبولی روی آورده‌اند تا بتوانند از طریق آن به مهاجرت به ترکیه، تجارت با این کشور، ارتقای فرصت‌های شغلی خود و … بپردازند. در همین راستا کتاب‌های آموزش زبان ترکی و همچنین آموزشگاه‌های مختلفی هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری، اقدام به آموزش این زبان کرده‌اند. کتاب استانبول A1 نیز یکی از کتاب‌های آموزشی برای یادگیری زبان ترکی است.

معرفی کتاب استانبول A1 

مجموعه کتاب استانبول A1 را می‌توان یکی از کامل‌ترین و اصولی‌ترین کتاب‌های آموزشی زبان ترکی موجود دانست. این کتاب به‌صورت کاملا پیوسته از پایه شروع به آموزش زبان می‌کند. کتاب استانبول A1 مقدماتی بوده و برای آموزش مفاهیم اولیه طراحی شده است. با این کتاب مقدماتی شما می‌توانید در سطح مکالمه و نوشتار پیشرفت خوبی بکنید.

معرفی بخش‌های مختلف این کتاب

کتاب استانبول A1 دارای سه فصل بوده که در این قسمت به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • فصل اول: آشنایی و احوالپرسی روزمره

فصل اول کتاب استانبول A1 مربوط به آشنایی و احوال‌پرسی است. در این بخش لغات و ساختارهایی وجود دارد که به زبان فارسی بسیار نزدیک هستند؛ به همین خاطر اغلب برای زبان آموزان شیرین به نظر می‌رسد. از دیگر مطالبی که شما در این بخش فرا خواهید گرفت، حروف الفبای ترکی و تلفظ آن‌ها و همچنین آشنایی با حروف صدادار است. یادگیری حروف الفبا قدم بسیار بزرگی در نگارش و همچنین روخوانی کلمات ترکی خواهد بود. پسوندهای جمع، اسامی اشاره و همچنین نحوه سؤال پرسیدن، از آخرین مطالبی هستند که در فصل اول به آن‌ها پرداخته می‌شود.

  • فصل دوم: آشنایی با نحوه مکالمه در موقعیت‌های خاص

فصل دوم به نسبت فصل اول، تخصصی‌تر بوده و در ابتدا به پسوندهای موقعیتی، نحوه پرسش و پاسخ درباره یک موقعیت مکانی خاص پرداخته است. بعد از آن به سراغ معرفی اعداد اصلی و همچنین تبدیل آن‌ها به اعداد ترتیبی رفته است و آموزش داده که چگونه با آن‌ها جمله‌سازی انجام شود. به صورت کلی نحوه ساخت جملات مختلفی نظیر جملات اسمیه و کوتاه و همچنین جملات خبری، سؤالی و منفی در این قسمت آموزش داده شده است. در انتهای این فصل نیز به‌صورت جزئی مباحثی برای آشنایی هرچه بیشتر با فرهنگ مردم ترکیه عنوان شده است.

  • فصل سوم: آشنایی با زمان‌ها

فصل سوم این کتاب با سؤال مشغول چه کاری هستید شروع شده و بعد از آن به طور کامل به آموزش مصدر و همچنین زمان حال استمراری پرداخته است. به غیر از نکات کامل زمان حال استمراری، بررسی پسوندهای جهات مختلف نیز از دیگر موضوعات آموزشی این فصل است. همه‌چیز درباره فعل خواستن و گرامر آن را می‌توان آخرین نکته آموزشی این فصل دانست که بعد از آن مجددا مانند فصل قبلی به بحث درباره فرهنگ ترکیه و آشنایی با آن پرداخته می‌شود.

در هر فصل از این کتاب پروژه‌ها و تمریناتی وجود دارد که شما به عنوان زبان‌آموز باید به طور کامل آن‌ها را انجام دهید. اما فصل چهارمی نیز در این کتاب تعریف شده که در آن پروژه‌ای به شما محول می‌شود و شما باید با کمک هرچه که در سه فصل گذشته یاد گرفته‌اید، به آن پاسخ دهید.

آیا امکان یادگیری خود خوان کتاب استانبول A1 وجود دارد؟

متد آموزشی این کتاب بسیار سرگرم‌کننده بوده و کسانی که قصد دارند به صورت خودآموز و خود خوان، به کمک کتاب آموزش ترکی استانبولی A1 زبان ترکی یاد بگیرند می‌توانند از آن بهره ببرند. البته لازم به ذکر است که برای کسب نتیجه بهتر و سریع‌تر، استفاده از این کتاب تحت نظر یک مدرس مجرب و کار بلد بیشتر توصیه می‌شود.

دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مکتب خونه

منبع اصلی دوره آمورش زبان ترکی استانبولی بر اساس مجموعه پنج جلدی کتاب‌های استانبول (Istanbul) است که به منظور آموزش زبان ترکی توسط بهترین اساتید دانشگاه استانبول تالیف شده است. این منبع از طرف دانشگاه‌های ترکیه و مدرس‌های زبان ترکی مورد تایید قرار گرفته است.

از آنجایی که این دوره از سطح پایه، آموزش را شروع خواهد کرد بنابراین پیش نیاز نداشته و همه افرادی که قصد فراگیری زبان ترکی را از ابتدای امر دارند، می‌توانند از این دوره استفاده کنند.

این دوره به صورت مرحله‌به‌مرحله و با تکیه بر آموزش کاربردی اصطلاحات پایه، انگیزه‌تان برای یادگیری را بالا برده و شما را به پیشرفت در این زبان، ترغیب می‌کند؛ در واقع شروع یادگیری با اصطلاحات و کلماتی که تشابه زیادی به زبان فارسی خودمان دارند باعث می‌شود حس کنیم فراگیری این زبان برایمان کار سختی نخواهد بود.

در خلال آموزش با فرهنگ مردم ترکیه و شیوه زندگی در آنجا آشنا می‌شوید که این موضوع، یادگیری این زبان را برای شما ساده‌تر خواهد ساخت زیرا مطالب کاربردی‌تر را فرا گرفته و هنگام ورود به این کشور، سورپرایز نشده و با اعتماد‌بنفس می‌توانید ارتباط کلامی بگیرید.

استاد این دوره نهایت تلاش را در بازبینی تکالیف نشان داده به‌طوری که فراگیران بتوانند از این دوره حداکثر استفاده را ببرند و با زبانی ساده و خالی از تکلف به تدریس دروس می‌پردازند.

مزیت‌های خواندن کتاب استانبول A1

خواندن کامل این کتاب و انجام دادن تمرینات آن، مزیت‌های زیادی را برای شما به دنبال دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • یادگیری کامل روند آشنایی با افراد و احوال‌پرسی به زبان ترکی
  • آشنایی کامل با حروف الفبای ترکی و توانایی خواندن آن‌ها
  • یادگیری و استفاده از زمان حال استمراری در محاوره
  • ساخت و استفاده از جملات خبری و سؤالی متنوع
  • شیوه صحیح درخواست و خواستن در محاوره ترکی
  • آگاهی از فرهنگ و همچنین نحوه و شرایط زندگی در کشور ترکیه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا