دسته‌بندی نشده

معرفی کتاب استانبول A2

کشور ترکیه که در همسایگی ما قرار دارد، سالانه میزبان تعداد زیادی توریست ایرانی است که برای گردش و تفریح به این کشور سفر می‌کنند. همچنین بسیاری از هم‌وطنان فعال در زمینه تجارت نیز در حوزه کاری با این کشور در ارتباط هستند، به همین خاطر تقاضا برای یادگیری زبان ترکی استانبولی بیشتر شده است. یکی از جدیدترین کتاب‌های منتشرشده در این راستا، مجموعه کتاب‌های استانبول است که کتاب استانبول A2 سطح متوسط آن محسوب می‌شود.

کتاب استانبول A2 چیست؟

کتاب استانبول A2 دومین کتاب از مجموعه کتاب آموزشی استانبول است که به کمک آن می‌توانید زبان ترکی استانبولی خود را تا حد زیادی ارتقا دهید. آموزش در این کتاب مطابق با سرفصل‌های آن پیش رفته ولی شما علاوه بر آن‌ها، مطالب آموزشی مفید و کاربردی دیگری را نیز فرا خواهید گرفت.

معرفی بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب فصل‌ها و بخش‌های مختلفی دارد که شما از طریق آن‌ها مطالب مختلفی را آموزش خواهید دید. مهم‌ترین مباحثی که در این کتاب مطرح می‌شوند، از قرار زیر هستند:

  • مطرح کردن درخواست از دیگران

در بخش‌های ابتدایی کتاب استانبول A2 به شما آموزش داده می‌شود که چگونه درخواستتان از دیگران را مطرح کنید و یا اینکه به چه صورت از آن‌ها خواهش کنید.

  • آشنایی با غذاهای ترکی

سپس با انواع غذاهای ترکیه‌ای آشنا می‌شوید تا در صورت رفتن به رستوران‌ها بتوانید به راحتی آنچه را که می‌خواهید سفارش دهید. نحوه پخت غذاهای مختلف نیز از دیگر سرفصل‌هایی است که در این کتاب وجود دارد.

  • بیان احساسات و حالت‌های فیزیکی

در قسمت بعدی کتاب استانبول A2 شما با نحوه بیان احساسات و حالات فیزیکی خود آشنا خواهید شد تا بتوانید آن‌ها را به زبان ترکی بیان کرده و بروز دهید.

  • شناخت مخترعین و دانشمندان

آشنایی با مخترعین و اختراعاتشان و همچنین دانشمندان ترکی و تیم‌های ورزشی نیز از دیگر بخش‌های این کتاب است.

  • صحبت در زمان آینده

نحوه صحبت درباره زمان آینده و اقداماتی که قرار است انجام شوند نیز در این کتاب به شما آموزش داده خواهد شد.

  • شناخت موقعیت‌های آب و هوایی مختلف

آشنایی با موقعیت‌های آب و هوایی، قهوه ترک و سایر قهوه‌های دنیا و ویژگی‌های آن‌ها نیز از دیگر مباحث موجود در این کتاب هستند. همچنین صحبت درباره پدیده‌های طبیعی مثل رنگین‌کمان، سیل و زلزله هم از مباحث کتاب آموزش ترکی استانبولی سطح A2 هستند.

  • شناخت افسانه‌ها و حکایت‌های ترکی

در ادامه کتاب استانبول A2 شما با افسانه‌ها و حکایت‌های ترکی، نحوه بیان کلمات صمیمانه و محبت‌آمیز، و همچنین بیان تفریحات مفرح و موردعلاقه خود آشنا خواهید شد.

  • نحوه شرکت در مصاحبه کاری

نحوه شرکت در یک مصاحبه کاری و صحبت با کارفرماها و شناخت مکان‌های توریستی معروف و زیبای شهر استانبول نیز در این کتاب آورده شده‌اند.

  • آشنایی با فرهنگ مردم ترکیه

در پایان این کتاب آموزشی نیز قسمتی برای آشنایی با فرهنگ کشور ترکیه وجود دارد که در آن درباره رقص مهم و سنتی مردان ترکیه که خودشان آن را نماد مردانگی و اصالت و جسارت می‌دانند بحث شده است.

آیا امکان یادگیری خود خوان کتاب استانبول A2 وجود دارد؟

مجموعه کتاب‌های استانبول به‌صورت کلی سرگرم‌کننده و جذاب هستند و کسی که اقدام به یادگیری زبان ترکی استانبولی کرده است می‌تواند آن‌ها را به‌صورت خود خوان نیز مطالعه کند و کتاب استانبول A2 نیز قائله مستثنا نیست. البته باید دقت کنید که حتما کتاب استانبول A1 را به عنوان پیش نیاز این کتاب مطالعه فرمایید. زیرا در غیر این صورت فهم مباحث کتاب استانبول A2 برایتان دشوار خواهد بود. به علاوه برای سریع‌تر پیش رفتن مباحث و یادگیری عمیق، یادگیری در حضور یک مدرس مجرب می‌تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد.

دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مکتب خونه

منبع اصلی دوره آمورش زبان ترکی استانبولی بر اساس مجموعه پنج جلدی کتاب‌های استانبول (Istanbul) است که به منظور آموزش زبان ترکی توسط بهترین اساتید دانشگاه استانبول تالیف شده است. این منبع از طرف دانشگاه‌های ترکیه و مدرس‌های زبان ترکی مورد تایید قرار گرفته است.

از آنجایی که این دوره از سطح پایه، آموزش را شروع خواهد کرد بنابراین پیش نیاز نداشته و همه افرادی که قصد فراگیری زبان ترکی را از ابتدای امر دارند، می‌توانند از این دوره استفاده کنند.

این دوره به صورت مرحله‌به‌مرحله و با تکیه بر آموزش کاربردی اصطلاحات پایه، انگیزه‌تان برای یادگیری را بالا برده و شما را به پیشرفت در این زبان، ترغیب می‌کند؛ در واقع شروع یادگیری با اصطلاحات و کلماتی که تشابه زیادی به زبان فارسی خودمان دارند باعث می‌شود حس کنیم فراگیری این زبان برایمان کار سختی نخواهد بود.

در خلال آموزش با فرهنگ مردم ترکیه و شیوه زندگی در آنجا آشنا می‌شوید که این موضوع، یادگیری این زبان را برای شما ساده‌تر خواهد ساخت زیرا مطالب کاربردی‌تر را فرا گرفته و هنگام ورود به این کشور، سورپرایز نشده و با اعتماد‌بنفس می‌توانید ارتباط کلامی بگیرید.

استاد این دوره نهایت تلاش را در بازبینی تکالیف نشان داده به‌طوری که فراگیران بتوانند از این دوره حداکثر استفاده را ببرند و با زبانی ساده و خالی از تکلف به تدریس دروس می‌پردازند.

مزیت‌های خواندن کتاب استانبول A2

در قسمت‌های قبلی با سرفصل‌های این کتاب آشنا شدیم و به مطالبی که در طی مطالعه آن شما آموزش خواهید دید، آشنا شدیم. در این قسمت قصد داریم به بررسی مزیت‌هایی که آموزش کتاب استانبول A2 برای شما به دنبال دارد بپردازیم.

با مطالعه کامل این کتاب شما با تسلط کامل می‌توانید به‌راحتی به رستوران‌های مختلف رفته و منوی آن‌ها را بخوانید و سپس سفارش مدنظر خود را درخواست کنید. مزیت دیگر این کتاب این است که شما را به‌صورت کلی با نحوه رزرو هتل‌ها و تورهای گردشگری آشنا می‌کند تا شما بتوانید درباره قیمت‌ها و خدمات آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید. با مطالعه کتاب استانبول A2 شما یاد می‌گیرید که در زبان ترکی برای هرکسی از چه پیشوند و صفت در محاوره خود استفاده کنید.

این کتاب از حالت مقدماتی خارج شده و از دیگر مزیت‌هایی که خواندن آن برای شما به دنبال دارد، این است که می‌توانید از طریق آموزش‌های آن در مصاحبه‌های کاری شرکت کرده و به دنبال به دست آوردن یک شغل در کشور ترکیه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا