مقالات دیجیتال مارکتینگ

شرح شغل دیجیتال مارکتر

شرح شغل دیجیتال مارکتر

شرح شغل دیجیتال مارکتر : بازاریابی دیجیتال یعنی تبلیغ محصولات و خدمات از طریق انواع کانال‌های دیجیتالی‌‌، که با استفاده از اینترنت و فناوری موبایل و تکنیک‌های بازاریابی‌‌، مصرف کنندگان را مستقیم و غیرمستقیم درگیر ‌می‌کند.

بازاریاب دیجیتال‌‌، توسعه استراتژی‌های ارتباطی چند کاناله یک سازمان را به عهده دارد و بسته به اندازه و نیاز کارفرمای ممکن است در چندین زمینه کار کند یا در چند بخش تخصص داشته باشد.

ویدیو پیشنهادی :آموزش دیجیتال مارکتنیگ
آموزش دیجیتال مارکتنیگ

 

در طول سال‌های گذشته افزایش محبوبیت بازاریابی آنلاین باعث شده تخصص جدیدی وارد این حوزه شود که فقط در زمینه دیجیتال فعالیت ‌می‌کند. در بعضی کشورها‌، که در آن تیم بازاریابی معمولا کوچک‌تر و عمو‌می‌تر است‌، بازاریاب دیجیتال به عنوان یک کسب‌و کار باارزش شناخته می‌شود.

شرح شغل دیجیتال مارکتر

شرح وظایف دیجیتال مارکتر:

یک بازاریاب دیجیتال با بقیه تیم بازاریابی یکپارچه کار ‌می‌کند و تلاش دارد تمام فعالیت‌های آنلاین و آفلاین هماهنگ کار کنند. مارکتر ممکن است طراحی و عملکرد وب سایت شرکت را هماهنگ کند‌‌، در کنار توسعه دهندگان وب و طراحان وب کار کند و روند کار را هماهنگ کند.

همچنین مسئولیت تمام محتوای وب سایت و ساخت و اجرای استراتژی محتوا را برای اطمینان از تحقق اهداف آنلاین هم بر عهده دارد. یک بازاریاب دیجیتال باید مطمئن شود وب سایت توسط مخاطبان هدف به خوبی پیدا می‌شود.آموزش گوگل آنالیتیکس

بهینه سازی ساختار وب سایت و محتوای آن برای موتورهای جستجو (SEO) و استفاده از تبلیغات آنلاین(SEM)  وظایفی است که بازاریاب از طریق آن‌ها ترافیک مربوطه را به وب سایت خود هدایت کند.همچنین مارکتر می‌تواند مسئول تبدیل بازدید از وب سایت به فروش آنلاین باشد.

یک بازاریاب دیجیتال همچنین ممکن است مسئول مدیریت حضور و نام تجاری آنلاین یک شرکت باشد. شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک‌‌، توییتر و Google به مشاغل اجازه ‌می‌دهد تا در زمان واقعی با مصرف‌کنندگان خود ارتباط برقرارکنند و یک بازاریاب مسئول این ارتباطات است.

یا مثلا به عنوان هماهنگ‌کننده اتوماسیون بازاریابی، بررسی موقعیت بر اساس تأثیرات و نتایج یک کمپین بازاریابی فعالیت کند. این شغل بیشتر متمرکز بر فناوری است که به کمک بهترین نرم افزار رفتارهای مهم مشتری را پیدا کنید

 

 

مقاله پیشنهادی :دیجیتال مارکتر کیست ؟
دیجیتال مارکتر کیست ؟

 

دوره‌های لازم برای دیجیتال مارکتر شدن :

در این شغل رقابت شدید است. پس لازم است دوره‌ها یا آموزش‌های مرتبط را بگذرانید.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال که مورد نیاز است:

  • Google Analyticsو Facebook Insights ، برای گزارش تجزیه و تحلیل وب
  • Adobe Creative Suite، برای طراحی بنر آنلاین
  • Google AdWords، برای فعالیت‌های پرداخت به ازای هر کلیک
  • MailChimp، برای بازاریابی از طریق ایمیل.

شرح شغل دیجیتال مارکتر

چشم‌انداز شغلی بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال حوزه‌های گسترده‌ای را در بر ‌می‌گیرد و فرصت‌های زیادی برای پیشرفت در حرفه وجود دارد. مثلا یک کانال دیجیتال خاص یا تبدیل شدن به یک موقعیت بالا‌تر مانند مدیر بازاریابی دیجیتال. تقاضا برای این شغل در حال افزایش است و متخصصان بازاریابی که ‌می‌توانند تخصص داشته باشند بیشتر مورد توجه هستند.

 

 

بازاریابی ورودی

در ظاهر‌‌، این دو شبیه به نظر ‌می‌رسند: هر دو در درجه اول بصورت آنلاین اتفاق ‌می‌افتد و هر دو بر روی ایجاد محتوای دیجیتال تمرکز دارند. بازاریاب‌هایی که از تاکتیک‌های ورودی دیجیتال استفاده ‌می‌کنند از محتوای آنلاین و از دارایی‌های مفید برای جذب مشتریان استفاده ‌می‌کنند.

یکی از ساده‌ترین و در عین حال قدرتمندترین دارایی‌های بازاریابی دیجیتال ورودی‌‌، وبلاگ است که به وب سایت اجازه ‌می‌دهد از شرایطی که مشتری هدف در جستجوی آن است استفاده کند. اما بازاریابی دیجیتال صرفاً یک تعریف برای توصیف تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین از هر نوع‌‌، چه ورودی و چه خروجی است.

 

 

نتیجه گیری:

بازاریابی دیجیتال دائم دچار تغییرات است  پس به ذهن آینده‌نگر نیاز دارد. باید پیشگام باشید و مدام مدافع آخرین تغییرات صنعت باشید. همچنین باید روحیه همکاری داشته باشید و مایل به همکاری با سایر بخش‌ها باشید. چون همیشه یک حضور آنلاین با معرفی برند دارید، پس باید ذهنتان تحلیلی باشد وگرنه از رقبا عقب می‌مانید.

باید داده ها را جستجو کنید و اطلاعاتی که استراتژی شما را قوی نگه می‌دارد استخراج کنید. به طور خلاصه، باید در اعتقادات خود محکم و ثابت‌قدم باشید و برای حمایت از نظرات خود اطلاعات‌تان را به روز نگه دارید، اما با دیگران به خوبی کار کنید، تا دیگران هم به شما کمک کنند تا ایده های شما به ثمر برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا