00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
179,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
219,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی (google analytics)

دوره‌های مکتب‌پلاس
6 ساعت
61٪ (131 رای)

آموزش گوگل آنالیتیکس :

آموزش گوگل آنالیتیکس : تحولات دیجیتال در عصر امروز منجر به درگیری اجتناب‌ناپذیر سازمان‌ها و شرکت‌ها با تکنولوژی و دنیای دیجیتال شده‌است. بر همین اساس، ساختار درآمدی هریک از سازمان‌ها در بخش دیجیتال، نیازمند بررسی و آنالیز دقیق مشتریان خود خواهد بود.

گوگل آنالیتیکس، یا شاه کلید آنالیز دقیق مشتریان شما، خدمتی است متمایز از گوگل که می‌توانید با اطمینان و آسانی آن را فراگرفته و در کسب‌وکار خود به کار بندید و یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. به‌طورکلی اگر از صاحبان وب‌سایت هستید و یا منبع درآمد شما از یک کسب‌وکار اینترنتی است احتمالاً این دغدغه را دارید که چگونه عملکرد وب‌سایت خود را ارتقا دهید. گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا بتوانید از طریق سایتتان فروش بیشتری داشته باشید، اما این مهم، جز با نظارت شما میسر نیست.

گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا کاربران بیشتر و با کیفیت‌تری داشته باشید و نسبت به کاربران و رفتار آن‌ها در سایتتان اطلاعات و داده‌های شفاف‌تری را ثبت کنید، همچنین گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا تحلیل خود را نیز بهینه کنید.

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، ابزار تحلیل‌گر شرکت گوگل است که در بین کاربران ایرانی به نام‌های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک و گوگل آنالیتیکز هم شناخته می‌شود. این ابزار تحلیل‌گر می‌تواند اطلاعات بسیار کاملی را دربارۀ ترافیک ورودی در اختیار مدیران یک وب‌سایت‌ قرار دهد.

 گـوگل آنالیتیکس یـا گـوگل آنالیز یـا معادل انگلیسـی آن Google Analytics یکی از چندیــن ابــزار گــوگل بــرای انجــام آنالیــز و تجزیه‌وتحلیل بــر روی اطلاعات بی‌شمار وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین اســت. گوگل آنالیتیکس در ابتــدا و در نــگاه اول، ابــزار یــک ســایت معمولــی اســت کــه در آن بخش‌های مختلفــی تــدارک دیــده شــده و می‌توان از هرکدام از بخش‌های آن اســتفاده کــرد.

امــا وقتــی حرفه‌ای باشــید و بـا قسمت‌های آن به‌طور کامـل آشـنایی داشـته باشـید، هیچ‌وقت گوگل آنالیتیکس را بـه یـک سـایت سـاده تشـبیه نمی‌کنید و در حقیقـت آن را از بسـیاری از نرم‌افزارهای پیچیــده در دنیــا قوی‌تر و بهتــر میدانیــد؛ که می‌تواند نقش بسیار مهمی را در بهینه‌سازی یک وب‌سایت و پیشرفت آن ایفا کند؛ اما چیزی که گوگل آنالیتیکس را به یک ابزار لازم برای صاحب هر وب‌سایت (اپلیکیشن گوشی) تبدیل می‌کند، فقط قدرت غیرقابل‌انکار آن نیست.

گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان آنالیز وب‌سایت و اپلیکیشن است که با استفاده از آن هر کسب‌وکاری بـرای بـه موفقیـت رسـیدن بایـد عملکـرد کاری خود را تحلیـل کنـد. گــوگل آنالیتیکس ابــزاری اســت کــه بــه کسب‌وکارهای آنلاین ایــن امــکان را می‌دهد کــه جایــگاه و فرایندهــای کاری خــود را اندازه‌گیری و آنالیــز کنند.

در طـول فعالیـت خـود در حـوزه آنلاين و کسب‌وکارهای اینترنتـی، بارهـا واژه‌هایی ماننـد گـوگل آنالیتیکس یـا گـوگل آنالیـز را خواهیـد شـنید کـه در ابتـدا تصـور چندانـی در مـورد آن نخواهیـد داشـت. یـک حقیقـت انـکار ناشـدنی در رابطـه بـا ایـن ابـزار ایـن اسـت کـه شـما اگـر:

 • وبمستر حرفه‌ای باشید.
 • به‌تازگی یک وب‌سایت راه‌اندازی کرده باشید.
 • در یک استارتاپ فعالیت داشته باشید.
 • به دنبال سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت خود باشید.
 • قصد استفاده از تبلیغات گوگل و گوگل ادوردز را داشته باشید.

 خلاصه، هــر فعالیتــی کــه در رابطــه بــا مدیریــت و بهبــود وب‌سایت خــود بخواهیــد انجــام دهیــد، بـدون شـک بـه گـوگل آنالیتیکس نیـاز خواهیـد داشـت و مهم‌ترین ابـزاری اسـت کــه می‌تواند مســیر حرکــت شــما در پیشــرفت و بهبــود وب‌سایتتان را روشــن کنـد. پـس اگـر بـا گوگل آنالیتیکس آشـنا هسـتید، سـعی کنیـد به‌صورت حرفه‌ای آن را یـاد بگیریـد. گوگل آنالیتیکس سعی می‌کند تا اطلاعات کاربران شما را نسبت به سن و جنسیت آن‌ها بیشتر نشان داده و به‌وسیله آن بفهمید کاربران شما به چه چیزهایی بیشتر علاقه علاوه بر این با گوگل آنالیتیکس می‌توانید با رفتار کاربرانتان در سایت خود آشنا شوید.
ببینید کاربران شما در سایتتان چه‌کاری انجام می‌دهند، بیشتر کدام صفحات را می‌بینند و چه المان‌هایی توجه آن‌ها را بیشتر جلب می‌کند. همه این اطلاعات بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و با دسترسی به تولید گزارش‌ها با یادگیری گوگل آنالیتیکس از آن خود می‌کنید. شما 2 تکه کد روی وب‌سایتتان می‌گذارید، زحمت تولید گزارش‌ها به عهده گوگل آنالیتیکس است.

با تحلیل گزارش‌های گوگل آنالیتیکس می‌توانید بفهمید که ترافیک کدام‌یک از کانال‌های مارکتینگ وب‌سایت شما کیفیت بیشتری دارد. همچنین می‌توانید با گوگل آنالیتیکس درباره بودجه مارکتینگ وب‌سایت خود درست تصمیم‌گیری کنید تا با کمترین هزینه بتوانید بیشترین نتیجه را از وب‌سایت خود دریافت کنید.

در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس پس از معرفی کامل آن، با مفاهیم و گزارش‌های مهم آن به‌صورت کامل آشنا خواهید شد. در پایان این دوره شما می‌توانید به‌خوبی با گوگل آنالیتیکس کار کنید و گزارش‌های آن را تحلیل کنید. هدف این دوره آموزش گوگل آنالیتیکس فارسی است و برای کسانی که کار دیجیتال مارکتینگ انجام می‌دهند و یا صاحب کسب‌وکار آنلاین هستند و می‌خواهند گوگل آنالیتیکس را از پایه یاد بگیرند مناسب است.

در این دوره ابتدا درباره اینکه چرا باید گوگل آنالیتیکس را یاد بگیریم صحبت شده‌است. سپس نحوه ساختن اکانت گوگل آنالیتیکس و وصل کردن آن را به وب‌سایت به‌طور کامل و عملی یاد می‌گیرید. در ادامه با انواع مختلف گزارش و مفاهیمی که برای تحلیل گزارش‌ها به آن‌ها نیاز دارید آشنا خواهید شد. پس‌ازآن با 3 گزارش بنیادی و مهم گوگل آنالیتیکس آشنا می‌شوید و درنهایت یاد می‌گیرید چگونه کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ خود را در گوگل آنالیتیکس تحلیل کنید و ببینید آیا فعالیت‌های شما اثربخش بوده است یا خیر.

سرفصل‌های دوره آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی (google analytics)

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
شهاب شیرین

شهاب شیرین دانش‌آموخته مدیریت کسب‌وکار (MBA) از دانشگاه خوارزمی است. حدود 4 سال است که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند و در حال حاضر مدیر پرفورمنس مارکتینگ بیمیتو و ازکی، استارتاپ‌های خرید آنلاین بیمه هستند. تجربه مشاوره و اجرا در حوزه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ را با چند مجموعه دیگر در کارنامه فعالیت‌های حرفه‌ای خود دارند و به‌عنوان مدرس دیجیتال مارکتینگ، کارگاه‌ها و کلاس‌های مختلفی را برگزار کرده‌اند.

اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی (google analytics)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (2 نظر)

نیوشا
19:13 - 1400/02/23
دانشجوی دوره
عالی، ساده و کاربردی
نوید
14:31 - 1400/01/25
دانشجوی دوره
واقعا ساده و بیخود بود ، 90% تکرار مکررات بود، واسه این دوره باید پروژه انجام بدیم واقعا تا مدرک داده بشه ، .......
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhooneh.org

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

اما به‌راستی چرا استفاده از گوگل آنالیتیکس مهم است؟

قبـل از اینکـه بخواهیـم وارد بحـث فنـی در مـورد ثبت‌نام در گـوگل آنالیتیکس و نحـوه اسـتفاده از آن شـویم، بایـد بدانیـم کـه ایـن ابـزار چـه سـودی برای کسب‌وکارها داشته و چـه اطلاعاتی از آن می‌گیریم. به‌طور سـاده، گـوگل آنالیتیکس دقیقاً ابـزاری اسـت کـه رفتـار بازدیدکننـدگان، مخاطبـان و مشـتریان وب‌سایت مـا را بـه هنــگام حضــور در آن بررســی و گــزارش می‌کند. پــس می‌توانیم انتظــار داشــته باشـیم کـه بـه چنـد سـوال زیـر پاسـخ دهـد:

 • گوگل آنالیتیکس پاسخ می‌دهد که میزان بازدید از وب‌سایت ما به چه صورت است؟
 • بازدیدکنندگان هنگام حضور در وب‌سایت ما چه‌کاری انجام می‌دهند؟
 • چه زمانی بیشتر بازدیدکنندگان به وب‌سایت ما مراجعه می‌کنند؟
 • چه قسمت‌هایی در وب‌سایت ما برای بازدیدکنندگان جذاب است؟
 • بازدیدکنندگان چگونه وب‌سایت ما را پیدا می‌کنند؟
 • عکس‌العمل بازدیدکنندگان نسبت به محتوای وب‌سایت ما چگونه است؟

 وقتی‌که مــا به‌عنوان دارنــده یــک وب‌سایت به‌وسیله گوگل آنالیتیکس بدانیــم کــه بیشــتر ترافیـک مـا به‌صورت ارگانیـک اسـت یـا خیـر، یـا به‌صورت مسـتقیم هسـتند یـا از وب‌سایت‌های دیگــر ارجــاع داده‌شده اســت، به‌راحتی نقــاط قــوت و ضعــف وب‌سایت خـود را پیـدا می‌کنیم و می‌توانیم نسـبت بـه رفـع ایـرادات آن اقـدام کنیـم.

وقتی‌که در بررسی‌های خـود بـه ایـن نتیجـه رسـیدیم کـه بازدیدکننـدگان، بیشـتر بــه ســراغ چــه محتوایــی از وب‌سایت مــا می‌روند و نحــوه حرکــت آن‌ها در بیــن صفحــات مختلــف وب‌سایت مــا بــه چــه صــورت اســت، ایــن امــکان بــرای مــا فراهـم اسـت کـه مسـیرهای پرترافیک را تقویـت کنیـم و مسـیرهایی کـه باعـث دور شــدن بازدیدکننــدگان می‌شوند، حــذف کنیــم. حــال می‌توانیم تعریــف خــود را از گــوگل آنالیتیکس تغییــر دهیــم و آن را به‌مانند یــک عینــک یــا تلســکوپ قـوی در نظـر بگیریـم کـه به‌طور ویـژه بـه دنبـال بازدیدکنندگان وب‌سایت مـا و تحلیــل رفتــار آن‌ها بــه شکل‌های مختلــف اســت.

چند نکته مهم قبل از شروع کار با گوگل آنالیتیکس را می‌بایست فراگیریم، اول آن‌که قبــل از شــروع کار بــا گــوگل آنالیتیکس لازم اســت کــه چنــد نکتــه را بــه خاطــر داشـته باشـید تـا بتوانیـد بهتریـن بازدهـی و کارایـی ممکـن را از آن دریافـت کنیـد.

البتـه کسـانی کـه به‌صورت حرفه‌ای در ایـن حـوزه فعالیـت داشته‌اند، به‌مرور زمان تجربــه کار بــا ایــن ابــزار را پیداکرده‌اند. بیشــتر روی حــرف مــا بــا کســانی اسـت کـه به‌صورت مبتـدی بـه دنبـال یادگیـری کار بـا گـوگل آنالیتیکس هسـتند. بـه خاطـر داشـته باشـید کـه:

بـرای اسـتفاده از گـوگل آنالیتیکس تـا حـدودی بـه ترجمـه انگلیسـی نیـاز داریـد: نکته ناامیدکننده دیگـری کـه در رابطـه بـا گـوگل آنالیتیکس وجـود دارد ایـن اسـت کــه همــه بخش‌های آن بــه زبــان انگلیســی هســتند. اگــر از فیلــم آموزشــی یــا از روش‌های آمــوزش مختلــف برخــوردار نیســتید، مجبــور خواهیــد بــود کــه بــا اصطلاحات و واژه‌های مختلـف آن بیشـتر آشـنا شـوید. اگرچـه در دوره گوگل‌ آنالیتیکس مقدماتی سـعی می‌کنیم کـه در ادامـه هـم کلمـات انگلیسـی و هـم معـادل فارسـی آن را بیاوریـم تـا نیـازی بـه یادگیـری آن‌ها نداشـته باشـید.

اما چگونه در گوگل آنالیتیکس ثبت‌نام کنیم؟

بـرای ثبت‌نام گـوگل آنالیتیکس، قبــل از انجــام هــر کاری، بــه خاطــر داشــته باشــید کــه بــرای اســتفاده از ابزارهــای گـوگل ماننـد گـوگل وبمسـتر، گـوگل آنالیتیـک و یـا حتـی گـوگل ترنـد لازم اسـت که یـک اکانت جیمیـل داشـته باشـید. یکــی از روش‌هایی کــه می‌توان بــرای ثبت‌نام گــوگل آنالیتیکس بکار بــرد، اسـتفاده از پلاگین‌هـای وردپـرس اسـت. انـواع مختلفـی از ایـن پلاگین‌هـا موجـود اســت کــه می‌توانید ایــن کار را بــا اســتفاده از هرکدام از آن‌ها انجــام دهیــد.

برای این کار بایـد وارد قسـمت پیشـخوان وردپـرس خـود شـوید و پلاگین موردنظر را نصـب کنیـد. آی‌دی شناسایی یـا همـان ID Tracking کـه در مرحلــه ثبت‌نام بــه دســت آورده‌اید، کپــی کنیــد و بــه ســراغ سیســتم وردپــرس وب‌سایت خـود برویـد بـا نصـب پلاگیـن یـک قسـمت گـوگل آنالیتیکس در انتهـای فهرسـت شـما ظاهر می‌شود کـه بـا بـردن مـوس بـر روی آن گزینه‌هایی بـرای شـما بـاز می‌شود کـه مهم‌ترین گزینــه بــرای ایــن قســمت، کــد ردگیــری اســت.
بــا کلیــک بــر روی کــد ره‌گیری وارد قســمتی می‌شوید کــه می‌توانید ID Tracking خــود را در آن کپــی کنیــد و برنامــه نصــب آن بــه پایــان می‌رسد. بــا انجــام ایــن مراحــل، شــرایط بــرای اســتفاده از ابــزار گــوگل آنالیتیکس فراهــم می‌شود و می‌توانید آنالیزهــای مختلفــی بـر روی وب‌سایت خـود داشـته باشید، در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی، با هم به ادامه‌ی مباحث خواهیم پرداخت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟