مهندسینرم افزارهای مهندسی

مدت زمان یادگیری کتیا

شاید شما هم اخیرا به کتیا و کار با این نرم‌افزار قدرتمند علاقه‌مند شده باشید و سراغ جستجوی پکیج کامل آموزشی کتیا رایگان رفته باشید. کتیا دیزاین را بیاد شعبده‌باز دنیای طراحی مدرن دانست. این نرم‌افزار جذاب و قدرتمند حدودا تمام آنچه که باید را در خود جای داده و اخیرا در آخرین آپدیت خود ویژگی‌های تعاملی با سایر نرم‌افزارهای طراحی و نقشه‌کشی را بهبود داده تا قاطع‌تر از همیشه بگوییم که آموزش کتیا تمام چیزی است که یک طراح در دنیای مدرن به آن نیاز دارد.

اما شاید برای شما سوال ایجاد شده باشد که چقدر طول می‌کشد تا کتیا را یاد بگیریم؟ یا به عبارت دیگر مدت زمان یادگیری کتیا چقدر است؟ پاسخ به این سوال دشوار است چون سوال خیلی کلی است و باید قبل از جواب دادن به آن مواردی را مشخص کرد. در ادامه این مطلب از مجله مکتب خونه، سراغ بررسی مدت زمان یادگیری کتیا و پیش نیاز یادگیری کتیا خواهیم رفت.

چقدر طول می‌کشد تا نرم افزار کتیا را یاد بگیریم؟

مدت زمان یادگیری کتیا می‌تواند وابسته به عوامل متعددی باشد. اما اگر بخواهیم آموزش گام به گام و جامه کتیا را از صفر تا صد در نظر بگیریم؛ یادگیری کتیا به ۱۵۰ تا ۱۸۰ ساعت زمان نیاز دارد; اما برای پاسخ به این سوال اجازه دهید تا چند نکته مهم را با هم مشخص کنیم:

چقدر طول می‌کشد تا نرم افزار کتیا را یاد بگیریم؟

اول: منظورمان از یادگیری چیست؟

مدت زمان یادگیری کتیا تا حد زیادی به تعریف واژه «یادگیری» بستگی دارد. اگر منظورمان از یادگیری این است که محیط‌های مختلف کتیا مثل درفتینگ کتیا یا اسکچر کتیا را بشناسیم و با ابزارهای هر یک آشنا شویم و بدانیم که چه کاری انجام می‌دهد؛ نهایتا یک روز! شما همین حالا می‌توانید ابزارهای مختلف را با سرچی کوتاه مثلا drafting in catia پیدا کنید و در حد یک خط بخوانید که کارکرد آنها چیست.

آموزش کتیای مقدماتی به زبان ساده

 

اما بعید به نظر می‌رسد این مفهوم یادگیری دردی را از کسی دوا کند! حالا سراغ تعریف دوم می‌رویم. اگر منظورمان از یادگیری این است که بتوانیم علاوه بر شناخت ابزارها و محیط‌های کتیا، با آنها کار کنیم و طرح‌های ساده‌ای را خلق کنیم؛ در حقیقت ما به دنبال آموزش کتیا مقدماتی هستیم و در نتیجه مدت زمان یادگیری کتیا می‌تواند تا ۲۰ ساعت افزایش پیدا کند.

اگرچه ممکن است آموزش کتیا مقدماتی رایگان را در اینترنت پیدا کنید اما به یاد داشته باشید که آموزش کتیا، دارای سطوح مختلف است. طبیعتا برای این که بتوانید سطوح پیشرفته طراحی با کتیا را بیاموزید باید آموزش شما در سطح ابتدایی کامل و صحیح باشد. در حقیقت وجود یک اشکال ساده در سطح مبتدی ممکن است درک ابزارها و قابلیت‌های کتیا و توانایی کار کردن با آن در سطح پیشرفته را برای شما مشکل کند. پس توصیه می‌کنیم که سراغ دوره مقدماتی کتیا باکیفیت بروید. برای این موضوع مکتب خونه کنار شماست.

اما اگر منظورمان از یادگیری کتیا، یادگیری کامل آن و کسب مهارت کار کردن با ابزارهای این محیط در سطح حرفه‌ای باشد؛ به نحوی که حتی بتوانیم فایل پروژه‌های خود را به فروش برسانیم؛ دوره کتیا می‌تواند طولانی‌تر شود و مدت زمان یادگیری کتیا در این حالت می‌تواند تا ۱۵۰ و حتی ۱۸۰ ساعت، شامل آموزش و تمرین، افزایش پیدا کند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش سطحی سازی در نرم افزار کتیا

دوم: مهارت اولیه ما چقدر است؟

این که ما آموزش گام به گام کتیا را از کجا شروع می‌کنیم؛ روی مدت زمان یادگیری کتیا تاثیر زیادی دارد. برای مثال شما ممکن است قبلا با کتیا کار کرده باشید و حالا بخواهید دوباره علاوه بر یادآوری، مهارت خود را افزایش دهید. طبیعتا سرعت یادگیری شما با کسی که به هیچ وجه کتیا را نمی‌شناسد؛ قابل مقایسه نخواهد بود.

سوم: چقدر تمرین برای شما کافیست؟

اول از همه بگذارید این را بگوییم که هیچ سطحی از تمرین با کتیا کافی نیست! به عبارت دیگر شما هر چقدر بیشتر با کتیا کار کنید مهارت شما افزایش بیشتری خواهد داشت و این روند در جایی متوقف نخواهد شد.

اما سوال اساسی اینجاست که شما برای رسیدن به سطح دلخواه خود به چه حدی از تمرین نیاز دارید. هرچقدر تمرین شما بیشتر باشد؛ تسلط شما افزایش پیدا خواهد کرد و از طرف دیگر مدت زمان یادگیری کتیا هم بیشتر خواهد شد.

چهارم: از کدام دوره استفاده می‌کنید؟

در حقیقت این سوال را می‌توان اینگونه مطرح کرد که بهترین مرجع آموزش کتیا کجاست؟ هر چقدر کیفیت دوره بالاتر باشد، یادگیری شما سریع‌تر خواهد بود و به این ترتیب مدت زمان یادگیری کتیا کاهش پیدا می‌کند.

آموزش ماشین کاری در کتیا به صورت جامع

 

در این میان به یاد داشته باشید که هر کسی که مهارت بالایی در کار با کتیا دارد؛ لزوما مدرس کتیا خوبی نیست؟ آموزش کتیا، علاوه بر مهارت در کار کردن با این نرم‌افزار به توانایی‌های انتقال مفهوم و توانایی‌های ارتباطی بالا نیز نیاز دارد.

پنج: چقدر با طراحی سنتی آشنا هستید؟

واقعیت این است که کتیا ابزاری برای طراحی است و هر چقدر شما مفاهیم بنیادین طراحی را که در نوع سنتی آن هم وجود دارند بهتر بشناسید؛ سرعت یادگیری شما و توانایی کار کردن شما با ابزارهای کتیا بیشتر خواهد بود و در نتیجه مدت زمان یادگیری کتیا برای شما کاهش پیدا خواهد کرد.

بعد از پاسخ به این پنج سوال می‌توان میزان حدود مدت زمان یادگیری کتیا را مشخص کرد. اما در ادامه اجاره بدهید تا پیش نیازهای یادگیری کتیا را هم بررسی کنیم.

پیشنهاد مطالعه: جادوی کتیا برای مهندسی مکانیک

پیش نیازهای یادگیری کتیا؛ هیچ!

اگر فقط نام کتیا به گوش شما خورده است و به آن علاقه‌مند شده‌اید و در همین حد می‌دانید که می‌توان با آن طراحی کرد؛ شما تمام پیش نیازهای لازم را دارید. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی کتیا مقدماتی یا دوره‌های جامع، از صفر شروع کنید و مسیر خود را در دنیای طراحی آغاز نمایید.

پیش نیازهای یادگیری کتیا

اگرچه داشتن مهارت‌های طراحی یا کار کردن با نرم‌افزار‌های مشابه مدت زمان یادگیری کتیا را برای شما کمتر خواهد کرد اما دانستن این موارد برای آموختن کتیا ضروری نیست و نمی‌توان از آن‌ها به عنوان پیش نیاز نام برد.

آموزش کتیا در مکتب خونه

ما در مکتب خونه تلاش کردیم تا دوره‌های مختلف آموزش Catia از مقدماتی تا پیشرفته را با کیفیتی عالی به علاقه‌مندان این نرم‌افزار پرکاربرد ارائه دهیم.

آموزس طراحی قالب تزریق پلاستیک با کتیا

 

حقیقت این است که برای آموختن کتیا مکتب خونه بهترین جایی است که می‌توانید به آن مراجعه کنید. ما از تدریس متخصصینی استفاده کرده‌ایم که هم مهارت بالایی در کار با کتیا دارند و هم تجربه فعالیت در بازار کار و علاوه بر این توانایی‌های تدریس و انتقال مفهوم آن‌ها نیز زبانزد است. همه این موارد برای ارائه دوره‌هایی باکیفیت و کاهش مدت زمان یادگیری کتیا انجام شده و امیدواریم با استفاده از این دوره‌ها بتوانید کار با کتیا را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کیفیتی عالی یاد بگیرید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا