زبان خارجی

معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

در سال‌های اولیه زندگی، کودکان شروع به توسعه مهارت‌های زبانی خود می‌کنند، مهارت‌های حرکتی را می‌آموزند و با رفتارهای اجتماعی و ارتباطات آشنا می‌شوند. تشویق به یادگیری زبان در دوران کودکی می‌تواند موجب حس علاقه مندی در فرزند شما شود و او بخواهد که زبان دیگری را بیاموزد. به هر حال یادگیری زبان دغدغه‌ای است که اغلب والدین دارند و حتی برخی از آن‌ها احساس می‌کنند که اگر یادگیری زبان انگلیسی برای کودک را زود شروع کنند، ممکن است او زبان مادری خودش را خوب یاد نگیرد و دچار مشکل شود. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان خارجی یا زبان دوم به کودکان کار ساده‌ای نیست، چرا که آن‌ها در دوران کودکی، تغییرات بسیاری را تجربه کرده و با توجه به سن کمی که دارند، ممکن است تمایلی به یادگیری زبان نداشته باشند، یا به فکر بازی باشند و تمرکز کافی نداشته باشند. بنابراین نحوه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به خصوص رنج سنی ۳ تا ۴ سال بسیار مهم است. در بازار صدها کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان وجود دارد و شاید این همه تنوع باعث شود که سردرگم شوید و ندانید که کدام کتاب انگلیسی کودکان برای سن فرزند دلبند شما مناسب‌تر است.

معرفی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم یا خارجی به فرزندتان ممکن است شبیه به یک چالش باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که مغز کودک خردسال به گونه‌ای است که می‌تواند زبان‌ها را به طور طبیعی انتخاب کند. بنابراین شروع یادگیری زبان دوم ایده خوبی است و کودکان خردسال نسبت به بزرگسالان این توانایی را دارند که زبان خود را راحت‌تر به خاطر بسپارند. همچنین اگر کودک را در محیطی ویژه به کلی در زبان غوطه ور کرده و آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را برایش سرگرم کننده و جذاب کنید، او با انگیزه زیادی یادگیری زبان را دنبال خواهد کرد. یکی از مهمترین عوامل در یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، استفاده از کتاب مناسب است که در این مقاله می‌خواهیم بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را معرفی می‌کنیم.

معیارهای انتخاب کتاب زبان انگلیسی برای کودکان

کتاب آموزش انگلیسی برای کودکان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان کدام ها هستند؟ کتاب انگلیسی برای کودکان معیار انتخاب خاصی دارد؟ این‌ها سوالاتی است که والدین دائماً مطرح می‌کنند و می‌خواهند کتاب آموزش زبان برای کودکان خود را با دقت خوبی انتخاب کرده و آن‌ها را در مسیر یادگیری درست، هدایت کنند.

انتخاب کتاب زبان انگلیسی برای کودکان مستلزم رعایت فاکتورهاییست. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که آن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی از هر کتابی استفاده کنند. سن کودک شما تعیین کننده کتاب مورد نیاز اوست. مثلاً از آنجایی که کودکان نوپا تازه شروع به یادگیری صداهای حروف و کلمات می‌کنند، استفاده از آهنگ‌های کودکانه به زبان انگلیسی می‌تواند کمک قابل توجهی به یادگیری آن‌ها کند. بنابراین باید کتاب آموزش زبان انگلیسی کودکان نوپا را از بین مواردی انتخاب کنید که دارای ترانه‌های بیشتری هستند. حتی جالب است بدانید که برای هر هدف آموزشی در زبان انگلیسی، کتاب به خصوصی وجود دارد، مثلاً کتاب آموزش حروف انگلیسی برای کودکان یا کتاب مکالمه انگلیسی برای کودکان.

همچنین می‌توانید بازی‌های ساده‌ای را با استفاده از کلمات انگلیسی انجام دهید تا کودک بتواند واژگان را یاد بگیرد. این به ایجاد پایه برای کارهای پیچیده‌تر مانند ساخت جملات به زبان انگلیسی کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که در سنین خردسالی، کودکان بیشتر مشتاق یادگیری از طریق بازی‌ها و فعالیت‌های سرگرم کننده هستند، بنابراین به آن‌ها سخت گیری نکنید و تفریح را در بین آموزش آن‌ها بگنجانید.

 

معرفی بهترین کتاب‌های آموزش انگلیسی برای کودکان

خواندن کتاب یک راه عالی برای بهبود زبان انگلیسی شما است و کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیست. کتاب‌های کودکان معمولاً تصاویر رنگارنگ و به یاد ماندنی دارند، همچنین دارای قصه‌ها و شعرهای جذاب هستند که پیام‌های مناسب برای هر گروه سنی را به خوبی منتقل می‌کنند. ما در ادامه چند کتاب عالی برای آموزش زبان به کودکان را معرفی می‌کنیم که عبارتند از:

  1. کتاب شب بخیر ماه (Goodnight Moon) نوشته مارگارت وایز براون
  2. کتاب کاترپیلار بسیار گرسنه (The Very Hungry Caterpillar) نوشته اریک کارل
  3. کتاب اگر به موش یک مافین می‌دهید (If You Give a Moose a Muffin) نوشته لورا نومروف
  4. کتاب جورج کنجکاو (Curious George) نوشته مارگارت ری
  5. کتاب درخت بخشنده (The Giving Tree) نوشته شل سیلورستاین
  6. کتاب کوردوروی (Corduroy) نوشته دان فریمن
  7. کتاب جایی که چیزهای وحشی هستند (Where the Wild Things Are) نوشته موریس سنداک
  8. کتاب داستان فردیناند (The Story of Ferdinand) نوشته مونرو لیف
  9. کتاب تخم مرغ سبز و ژامبون (Green Eggs and Ham) نوشته دکتر سوس
  10. کتاب گربه با کلاه (The Cat in the Hat) نوشته دکتر سوس

 

کتاب آموزش زبان انگلیسی مناسب برای کودکان ۳ ساله، ۴ ساله، پیش دبستانی و دبستانی

حال که برخی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کردیم قصد داریم انواع کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۳ ساله و انواع کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۴ ساله را نیز به شما معرفی کنیم. چرا که بچه‌ها در سنین ۳ تا ۴ سالگی بهترین شرایط را برای آموزش دارند و این آمادگی ذهنی و پویایی مغز برای یادگیری تا زمان پیش دبستانی و دبستان نیز با آن‌ها باقی می‌ماند. بنابراین برخی از انواع کتاب زبان انگلیسی برای کودکان پیش دبستانی و کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی را نیز معرفی می‌کنیم.

۱- فرهنگ لغت تصویری آکسفورد Oxford Picture Dictionary

این واژه نامه تصویری با استفاده از تصاویری غنی یادگیری را برای کودکان ساده می‌کند و واژگان مرتبط با دروس مطالعات اجتماعی، علوم، ریاضی و سایر موضوعات را به کودکان آموزش می‌دهد. این کتاب دارای کارت واژگان تصویری، تمرین خواندن و تمرین نوشتن، سی دی صوتی، تلفظ صحیح کلمات دیکشنری و تست‌های سفارشی است.

 

۲- کتاب Let’s Go

این کتاب برای آموزش زبان انگلیسی کودکان مبتدی ایجاد شده و برای یادگیری حروف الفبا، گرامر و آواها طراحی شده است. در این کتاب رنگ‌های زیبا، ورق‌های کار، تست‌های گوش دادن، بازی‌های ارتباطی و مشارکت شغلی آورده شده و به خوبی یادگیری تعاملی را برای کودک به ارمغان می‌آورد.

 

کتاب آموزش زبان انگلیسی Let's Go

 

۳- کتاب  This is me

This is me یک کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان مبتدی است که اولین مراحل یادگیری را با دستورالعمل‌های کتبی و کتاب کار در خانه دنبال می‌کند. این کتاب با تمرین خواندن، نوشتن، صحبت کردن و تمرین حروف الفبا به کودکان کمک می‌کند تا به شیوه‌ای تعاملی را در یادگیری زبان داشته باشند و اعتماد به نفس پیدا کنند. خوب است بدانید که این کتاب همراه با فلش کارت‌های الفبایی برای تمرین و تشخیص ارائه می‌شود.

 

This is me یک کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

۴- کتاب Learning English with laughter

کتاب آموزش زبان انگلیسی یادگیری با خنده، آموزش را برای آن دسته از کودکانی که سابقه کمی در انگلیسی دارند، ساده می‌کند. همچنین به کودکان امکان می‌دهد تا از فعالیت‌ها، برگه‌های کار و تمرینات یادگیری زبان انگلیسی جدید استفاده کنند. یادگیری زبان انگلیسی با خنده حروف الفبا را آموزش می‌دهد و جز کتاب‌های محبوب است.

 

کتاب آموزش زبان انگلیسی Learning English with Laughter

 

۵- کتاب English as a Second Language

یادگیری زبان انگلیسی اولیه برای کودکان مبتدی را آسان می‌کند. این کتاب راهنما توسط معلمان مجرب انگلیسی نوشته شده و کتابی مناسب برای دانش آموزانی است که تازه شروع به یادگیری زبان کرده‌اند. آموزش گرامر با استفاده از تمرینات مهارت افزایی، کاربرگ ها، فعالیت‌ها و موارد دیگری در این کتاب هستند و همچنین بخشی در کتاب مربوط به مربی است که بیان می‌کند او چگونه می‌تواند در فرآیند یادگیری هر چه بهتر زبان به کودکان کمک کند.

 

۶- کتاب English for Everyone

این کتاب از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که شامل گرامر، واژگان و تمرینات یکپارچه است و به مبتدیان در یادگیری انگلیسی به شیوه‌ای سرگرم کننده کمک می‌کند. انگلیسی برای همه برای آموزش از زندگی روزمره کودکان استفاده می‌کند. این کتاب به فرزندان شما برای امتحانات آینده زبان انگلیسی کمک می‌کند و مهارت گوش دادن، خواندن و نوشتن را در آن‌ها به خوبی تقویت می‌کند. یکی از ویژگی‌های جالب این کتاب، برنامه آنلاین آن است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

کتاب English for Everyone

 

۷- کتاب English Made Easy Volume One

این کتاب بر روی آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان متمرکز است. کودکان با استفاده از تصاویر برای درک بهتر زبان انگلیسی می‌توانند به شیوه سرگرم کننده‌ای با واژگان، دستور زبان و … آشنا شود. کودکان در طول یادگیری این کتاب، اطلاعات خوبی را کسب می‌کنند و فرصت‌هایی برای تمرین آن‌ها در اختیار دارند. داستان‌های سرگرم کننده این کتاب، یکی از ویژگی‌های مهم آن به شمار می‌رود و علاقه مندان به آن را افزایش می‌دهد.

 

کتاب English for Everyone

 

۸- کتاب Side by Side

کتاب در کنار هم به کودکان در مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه کمک می‌کند. این کتاب یک راهنمای خوب آموزشی بوده و دارای یک کتاب کار است. شما با حل تمرینات، گوش دادن به فایل‌های صوتی، بازی، کارت تصویر واژگان و برنامه‌های تست موجود در این کتاب، می‌توانید از یادگیری زبان کودک خود مطمئن باشید.

 

کتاب Side by Side

 

۹- کتاب ESL Worksheet and Activities for Kids

این کتاب برای کودکان مناسب است تا به طور فعال زبان انگلیسی را به شکل مبتدی در خانه یاد بگیرند. همچنین این کتاب پر از محتوا است و برای یادگیری شیوه‌ای جذاب دارد. موضوعاتی همچون اشکال، اعداد، آب و هوا، ماه‌ها، روزها، زمان و موارد دیگر به خوبی و تحت چهارچوب فعالیت‌های جالبی به کودکان آموزش داده می‌شوند و می‌توانید آسوده خاطر باشید که فرزند شما می‌تواند به راحتی با مطالعه این کتاب، زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

 

کتاب ESL Worksheet and Activities for Kids

 

۱۰- کتاب Now I’m Reading for Beginners

این کتاب برای کودکان مبتدی در زبان انگلیسی بسیار مناسب است. شیوه آموزشی آن با تصاویر و حروف و تمرینات خوبی همراه است و به کودکان در یادگیری صداها و تلفظ حروف کمک می‌کند. از طرفی این کتاب برای کودک شما بر اساس همه موضوعات و سطوح مختلف مفید است و می‌تواند نقش موثری در یادگیری او ایفا کند.

 

کتاب Now I’m Reading for Beginners

 

نتیجه گیری

شاید فکر کنید که یادگیری زبان برای کوکان به وسیله کتاب یک کار اشتباه و خسته کننده است. اما باید بگوییم که چنین تصوری غلط است و به همان اندازه که آموزش زبان با استفاده از کتاب برای بزرگسالان سودمند و نتیجه بخش است، برای کودکان نیز به همین شکل بوده و علاوه بر این‌ها راه و روش درست آموزش را برای آن‌ها ارائه می‌کند. کودکان قدرت یادگیری خوبی دارند و بیشتر و بهتر از بزرگسالان می‌توانند مطالب را به خاطر بسپارند. پس حیف است که شانس یادگیری زبان دوم در سنین پایین را از آن‌ها دریغ کنیم.

خوب است که با تهیه بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و همچنین با صلاح دید یک مربی آموزش زبان کودکان، بهترین شرایط را برای یادگیری فرزند دلبند خود ایجاد کنید. اگر شیوه آموزشی درستی را برای دنبال کردن زبان انگلیسی کودکتان انتخاب کنید و در این مسیر کتاب‌هایی را که معرفی کردیم را استفاده نمایید، خیلی زود می‌توانید شاهد تسلط کودک خود به زبان انگلیسی و دو زبانه شدن او باشید.

وبسایت مکتب خونه یک منبع و مرجع عالی برای ارائه آموزش زبان‌های خارجی به صورت کاملاً آنلاین است که به شما کمک می‌کند، بدون نیاز به صرف وقت، هزینه و انرژی اضافی، به راحتی زبان دلخواهتان را یاد بگیرید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا