زبان خارجی

معرفی اصطلاحات آرایشگری به زبان آلمانی

در این مقاله قصد داریم اصطلاحات و کلماتی که به صورت رایج در حرفه‌ی آرایشگری به زبان آلمانی بیان می‌شود را برای شما عزیزان معرفی کنیم، بنابر این اگر شما یک آرایشگر هستید و قصد دارید به کشور آلمان مهاجرت نموده و حرفه‌ی خود را در آنجا ادامه بدهید و یا به صورت کلی علاقه به یادگیری این زبان را دارید می‌توانید با مطالعه این مقاله با اصطلاحات آرایشگری به آلمانی آشنا شوید.

 

صفحه پیشنهادی: آموزش زبان آلمانی
آموزش عکاسی

 

آشنایی با اصطلاحات آرایشگری به آلمانی

Die friseurin این کلمه به معنای آرایشگر خانم است و همچنین کلمه der friseur به معنای آرایشگر مرد است و im friseursalon کلمه‌ای است که یک مکان را مشخص می‌کند و این کلمه به معنای سالن آرایشگری و یا سالن آرایشگاه است.

در ادامه برخی از اصطلاحات آرایشگری به آلمانی را بیان می‌کنیم سپس مکالمات رایج صورت گرفته در سالن آرایشگاه را برای شما مثال می‌زنیم.

 

?Kann ich fur sie tun

شما می‌توانید از این اصطلاح در هنگامی که یک شخص وارد سالن می‌شود کمک بگیرید و این جمله به معنای چطور می‌توانم به شما کمک کنم است.

 

?wie viel soll ich wgnehmen

چه مقداری باید بزنم؟

 

.Lch mochte eine nassrasur

من یک اصلاح صورت خیس می‌خواهم.

 

اصطلاحات آرایشگری به زبان آلمانی

 

Haben sie einen guten rasierschaum? Lch habe et haut

بخش اول متن به این موضوع اشاره دارد که یک خمیر ریش خوب دارید؟ و بخش دوم این متن به این موضوع اشاره می‌کند که من دارای یک پوست حساس هستم.

 

Lch mochte aber auch meinen bart rasirt bekommen

این متن نیز به این موضوع اشاره می‌کند که یک شخص برای اصلاح ریش درخواست می‌دهد و این جمله به معنای این است: من می‌خواهم ریش‌هایم اصلاح شود.

 

Natulich,wir haben etwas fur jeden hauttyp

این متن در پاسخ به سوالی می‌باشد که من دارای یک پوست حساس هستم مانند متن بیان شده در بند‌های قبل که شخص درخواست یک خمیر ریش مناسب را دارد، این متن به معنای: طبیعتاً ما برای هر نوع پوستی چیزی داریم.

 

wie soll ich denn schneiden

شما می‌توانید از این متن در هنگام اصلاح کردن موهای مشتری خود استفاده کنید و نظر او را در مورد مدل مد نظرش جویا شوید، این جمله به معنای: چطور باید کوتاه کنم؟ است.

 

?Gefallt es lhnen

گاهی ممکن است مو مشتری خود را با یک مدل کوتاه کنید و یا امکان دارد شخص مدل مشخصی را مد نظر نداشته باشد و از شما بخواهد در انتخاب یک مدل او را راهنمایی کنید، از این رو شما با انجام کارهای لازم می‌توانید با بیان این جمله نظر شخص را جویا شوید این جمله به معنای: نظرتون چیست؟ است.

 

همچنین اصطلاحات آرایشگری به آلمانی وجود دارد که شبیه به یک دیگر هستند و شما می‌توانید جمله اصلی را به خاطر بسپارید و فقط کلمات مورد نیاز را جایگزین کنید. به طور مثال می‌توان به جملات زیر اشاره نمود.

 

Alch kamme mir die haare و lch fohne mir die haare

جمله اول به معنای موهایم را شانه می‌کنم و جمله دوم به معنای موهایم را سشوار می‌کنم‌ است.

در این جا جمله‌ی اصلی حفظ شده‌است و فقط جای کلمات  fohne به معنای سشوار و kamme  به معنای شانه جابه‌جا شده‌است.

 

.Lch mochte meine harre wieder wachsen lassen

این جمله به معنای: می‌خواهم مجددا موهایم را بلند کنم است.

 

تا این قسمت سعی نمودیم برخی از اصطلاحات آرایشگری به آلمانی را برای شما بیان کنیم در ادامه مکالمات صورت گرفته را نیز بیان می‌کنیم تا شما بتوانید با کاربرد این اصطلاحات بهتر آشنا شوید.

 

اصطلاحات آرایشگری به آلمانی

 

جملات و مکالمات و بیان اصطلاحات آرایشگری به آلمانی

 

به این جمله توجه کنید:

 

Situation: mostafa geht zum friseur. Er mochte sein harre schneiden lassen

در این قسمت ما یکی از اصطلاحات آرایشگری به آلمانی را در یک جمله به کاربردیم. این جمله یک جمله خبری است و به معنای:

موقعیت: مصطفی دارد به آرایشگاه می‌رود. او می‌خواهد موهای خود را کوتاه کند.

 

به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که در تفکر آلمانی و در بیان اصطلاحات آرایشگری به آلمانی ما همواره اجازه می‌دهیم و یا می‌گذاریم که موهایمان را کوتاه کنند پس در این قسمت یک نکته گرامری وجود دارد و این موضوع است که دو فعل schneidenlassen  باید با یک دیگر بیان شوند.

 

فعل schneiden  یک فعلAkkusativ  ساز است. یعنی مانند فارسی که ما یک چیز را کوتاه می‌کنیم، این نیز یک نکته گرامی دیگری است که برای آگاهی و آموزش بیشتر شما آن را بیان نمودیم.

 

Hallo,ich bin Bahar, lhrfriseur. Setzen sie sich bitte hin

یکی از جملاتی که شما باید در هنگام ورود مشتری به آرایشگاه از آن استفاده کنید جمله بالا است که در آن هم خود را معرفی نموده و هم مشتری را برای نشستن راهنمایی و دعوت می‌کنید.

معنای جمله بالا: سلام، من بهار هستم، آرایشگر شما، لطفاً بفرمایید بنشینید.

 

بیان این نکته گرامی نیز خالی از لطف نیست که setzen یک فعل Akkusativ است و می‌توان گفت که ذات این فعل Akkusativ  است. به خاطر داشتن این نکته گرامی نیز به یادگیری بهتر شما کمک فراوانی می‌کند.

 

همچنین شما می‌توانید در پاسخ آرایشگر خود که شما را برای نشستن راهنمایی می‌کند از این جمله استفاده کنید.

Hallo, danke schon

سلام، خیلی ممنون یا می‌توان به جای خیلی ممنون از جمله خیلی متشکرم بهره بگیرید.

 

در ادامه نیز ممکن است آرایشگر از شما این سوال را بپرسد.

?Sollen wir erstmal die harre waschen

قبل از انجام هر کاری قصد دارید موهایتان را شست‌وشو بدهید؟

 

شما در پاسخ به سوال آرایشگر می‌توانید از جملات مختلف استفاده کنید و پاسخ سوال را بدهید، یکی از جملاتی که می‌توانید در پاسخ به این سوال استفاده کنید این عبارت است.

 

Ja, das ware gut. Meine haare sin voller gel

بله، این خیلی خوب هست، موهای من پر از ژل هستند.

 

در پاسخ به این حرف شما به احتمال زیاد آرایشگر از این جمله استفاده می‌کند:

 

Dann kommen sie bitte hie zum waschbecken

پس به سمت روشویی بیایید. البته در زبان فارسی هنوزم هستند برخی از افراد که به روشویی، دستشویی می‌گویند. در ادامه نیز ممکن است از شما این سوال را بپرسد:

 

?Passt lhnen die wassertemperatur

آیا حرارت آب برای شما مناسب است؟

 

مکالمه آلمانی در آرایشگاه

 

در این مکالمه شما با برخی از اصطلاحات آرایشگری به آلمانی آشنا شدید که در ادامه نیز به بیان بیشتر این اصطلاحات می‌پردازیم.

 

Ja, danke. So ist es angenehm

اگر دمای آب برای شما متبوع بود این گونه پاسخ بدهید: بله؛ مرسی؛ اینجوری متبوع یا راحت‌تر و خوشایند است.

 

Gut, dann werden wir auch den kopf ein bisschen massieren . So ist es besser

خیلی هم خوب است، پس ما سرتان را کمی ماساژ می‌دهیم.

 

تا این مرحله شما هنوز به مرحله اصلی یعنی انتخاب مدل مو و کوتاه نمودن آن نرسیده‌اید. در ادامه بیان اصطلاحات آرایشگری به آلمانی برای کوتاهی مو می‌پردازیم.

 

?Wie soll ich denn schneiden

چه جوری (چه مدلی) موهای شما را کوتاه کنم؟

 

نکته: کلمه denn در این جمله به عنوان یک‌ کلمه تاکیدی کاربرد دارد.

اگر من در نقش یک‌ مشتری قرار بگیرم نوبت به این موضوع می‌رسد که باید چگونگی کوتاهی موهای خود را توضیح بدهم از این رو شما می‌توانید با استفاده از اصطلاحات آرایشگری به آلمانی که تا کنون آموخته‌اید چگونگی و نحوه کوتاهی موهای  خود را توضیح بدهید. به طور مثال این گونه:

 

Auf dem kopf moglichst kurz, gerne so zwei zentimeter. Die seiten bitte trotzdem nicht radikal abrasieren, das macht mein Gesicht zu schmal

روی سرم من را هرچه کوتاه تر کنید بهتر است و تمایل دارم این کوتاهی حدود ۲ سانتی‌متر باشد. با این وجود لطفاً کنار موهایم را زیاد کوتاه نکنید زیرا این کار چهره‌ام را لاغر نشان می‌دهد.

 

?Machen wir; Mochten sie waz zu trinken haben

این کار را انجام می‌دهیم؛ آیا تمایل دارید (دلتان می‌خواهد) چیزی برای نوشیدن داشته‌باشید؟

 

در پاسخ به این سوال آرایشگر شما می‌توانید نوشیدنی که دلتان می‌خواهد را بگویید و یا عدم تمایل خود را برای نوشیدن نشان بدهید، در اینجا به صورت مثال ما تقاضای آب می‌کنیم.

Wasser ware gut, danke

اگر آب باشد خیلی خوب می‌شود. ممنون

 

این مکاله می‌تواند به همین روال سپری شود و شما با استفاده از اصطلاحات آرایشگری به آلمانی که آموخته‌اید با مشتری و یا با صاحب سالن صحبت کنید.

 

اگر آقا باشید ممکن است که بخواهید به آرایشگر خود اعلام کنید که ریش‌های شما را نیز اصلاح و یا کوتاه کند و یا ممکن است او چنین مسئله‌ای را از شما سوال کند. به صورت مثال در قسمت پایین شما رضایت خود را از کوتاهی موهای خود بیان نموده و سپس درخواست اصلاح ریش را دارید.

 

Hanz gut. Ich bin zufrieden. Ich mochte aber auch meinen Bart rasiert bekommen.

کاملا خوب و عالی است، من خیلی راضی هستم ولی من دلم می‌خواهد ریش‌هایم را بزنم.

 

و این مکالمه تا زمان پایان کار شما ادامه پیدا می‌کند که شما با فراگیری اصطلاحات آرایشگری به آلمانی هر چقدر که می‌خواهید می‌توانید صحبت کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی نمودیم اصطلاحات آرایشگری به آلمانی و همچنین مکالمات رایج صورت گرفته را به شما آموزش بدهیم. همان گونه که می‌دانید آموزش زبان یکی از پرطرفدارترین آموزش‌های جهان می‌باشد که به افراد بسیاری برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر کمک فراوانی می‌کند. امید است که توانسته باشیم اطلاعات مفید و کاربردی مربوط به زندگی روز مره را در زمینه آرایشگری در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

در این مقاله به معرفی و آموزش برخی از اصطلاحات آرایشگری به زبان آلمانی  پرداخته و بخش کوتاهی از مکالمات را بیان می‌کنیم. همچنین حین معرفی اصطلاحات چند نکته گرامی مهم را یاد آور می‌شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا