برنامه نویسی و ITبرنامه نویسی وبجاوا اسکریپت

آشنایی با بهترین کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت

کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی هستند که در مسیر طراحی وب سایت و توسعه آن به کمک شما می‌آیند. این مخازن ارزشمند شامل رابط کاربری وب سایت، ابزارهای زبانی و توابع ریاضی هستند که هر یک در عرصه توسعه وب سایت به کارتان می‌آیند. اگر زبان جاوا اسکریپت را برای به روز رسانی وب سایت و توسعه آن استفاده کرده‌اید، پس باید با کتابخانه‌ های javascript آشنایی کامل داشته باشید. این همان چیزی است که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

معرفی مختصر کتابخانه و فریم ورک جاوا اسکربپت

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت نوعی زبان پویا و داینامیک است که از طریق اینترنت اشیا به پشتیبانی از وب سایت شما می‌پردازد. این زبان قابلیت‌ها و امکانات مختلفی را در دل خود جای داده است. برای اینکه بتوان با زبان برنامه نویسی جاوا کار کرد، باید نسبت به دستورات و قواعد آن آشنایی داشته باشیم و یادگیری آن‌ها کار سختی است‌.

مرجع کامل و تخصصی آموزش جاوا اسکریپت + اعطای گواهینامه دوره

 

بنابراین می‌توانیم از فریم ورک‌ها که به طور غیر مستقیم امکان استفاده از زبان‌های برنامه نویسی را در اختیارمان قرار می‌دهند، استفاده کنیم. لازم به ذکر است هر توسعه دهنده متناسب با پروژه‌ای که روی آن کار می‌کند، می‌تواند انواع مختلفی از فریم ورک‌ها و کتابخانه‌ها را مورد استفاده قرار دهد.

کتابخانه جاوا اسکریپت چیست؟

کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت مجموعه‌ای از کدها و کلاس‌های جاوا اسکریپت هستند که کار طراحان را آسان‌ کرده‌اند. این کتابخانه‌ها با عملکرد ویژه خود فرآیند کدنویسی را لذتبخش نموده و به ترسیم بهتر فضاهای وب و برنامه کمک شایانی می‌کنند. با کمک کتابخانه دیگر زمان زیادی صرف کد نویسی و طراحی برنامه‌های مختلف نخواهد شد.

کتابخانه جاوا اسکریپت چیست؟

چه تفاوتی بین کتابخانه و فریم‌ورک وجود دارد؟

به طور کلی کتابخانه‌ها و فریمورک‌ های جاوا اسکریپت ابزارهایی جهت بهبود عملکرد برنامه هستند. با این حال کتابخانه‌ها دارای یک قطعه کد با قابلیت استفاده مجدد هستند. آن‌ها می‌توانند شامل چندین تابع، اشیا، متد وابسته به زبان و مواردی از این قبیل باشند. هر برنامه‌ای که از طریق این زبان برنامه نویسی ایجاد شود، باید به یک کتابخانه لینک شود.

از طرفی دیگر چهارچوب یا فریم ورک ساختاری جامع‌تر از کتابخانه دارد و کنترل بیشتری روی زبان برنامه نویسی جاو اسکریپت اعمال خواهد کرد. در واقع فریم ورک‌ها برنامه‌هایی عظیم و از پیش نوشته شده هستند که می‌توانند مشکلات موجود در یک قسمت از وب سایت و برنامه‌ها را برطرف کنند. فریم ورک‌ها خود شامل چندین کتابخانه مختلف هستند که این تفاوت بین کتابخانه و فریم ورک را نشان می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: Scope در جاوا اسکریپت چیست؟ آموزش اسکوپ به زبان ساده

برترین کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت

در دوره‌های آموزش جاوا اسکریپت توجه به کتابخانه‌های javascript در رأس قرار دارد. با این دوره‌ها یاد می‌گیرید که باید از چه کتابخانه‌هایی در این برنامه استفاده کنید. در ادامه به معرفی چندین نوع از کتابخانه‌های جاوا اسکربپت پرداخته‌ایم:

برترین کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت

جعبه ابزار DOJO

جعبه DOJO جزو‌ کتابخانه‌های منبع باز جاوا اسکریپت است. این جعبه ابزار وب سایت‌های مبتنی بر کراس پلتفرم، جاوا و ajax را توسعه می‌دهد و ماژول‌های متعددی دارد.

جعبه ابزار DOJO

این ماژول‌های مستقل عملکردی ساده دارند و به شکلی حرفه‌ای وب سایت شما را پشتیبانی و توسعه می‌دهند.

کتابخانه jQuery

جی کوئری jQuery از دیگر کتابخانه‌های جاوا اسکریپت است که با قابلیت‌ها و ویژگی‌های متعدد خود همواره سایت شما را بالا می‌برد. این کتابخانه کار با جاوا اسکریپت را آسان‌تر کرده و سبب بارگذاری سریع‌تر صفحات وب سایت شما می‌شود.

دوره آموزش کامل کتابخانه جی کوئری

 

کتابخانه jQuery از توابع استاندارد بسیاری برخوردار شده و پلاگین‌های زیادی را جهت انجام امور مختلف در دل خود جای داده است. قابلیت دستکاری CSS، قابلیت دستکاری HTML/DOM، رویدادهای HTML، برخورداری از افکت‌ها و انیمیشن‌های کاربردی، عملکرد آسان و توسعه سریع وب سایت جزو ویژگی‌های کاربردی این کتابخانه بی‌نظیر هستند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ عرصه فناوری همچون گوگل و مایکروسافت از این کتابخانه جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند.

کتابخانه Node JS جاوا اسکریپت

این کتابخانه محیط زماب اجرا مبتنی بر جاوا اسکریپت است که روی سرورها عمل می‌کند و در اصل به عنوان نوعی محیط زمان اجرا از آن یاد می‌شود. مدل رویدادگر اصلی‌ترین تابع پیروی این کتابخانه است و کارایی آن را در پردازش همزمان داده و واکنش‌گرایی افزایش می‌دهد. با این کتابخانه می‌توانید سرورهایی پرسرعت و مقیاس پذیر خلق کنید و با پایگاه‌های داده به سرعت ارتباط بگیرید.

دوره آموزش کامل نود جی اس از مبتدی تا پیشرفته

 

این نرم افزار حاوی پکیج‌ها و ماژول‌های مختلفی است که هر یک با اینترنت اشیا در ارتباطند و به پیشرفت وب سایت کمک می‌کنند.

کتابخانه جاوا اسکریپت Verge3D

از دیگر لیبراری‌ های جاوا اسکریپت می‌توانیم به لیبراری Verge3D اشاره کنیم. جهت ایجاد پازل، طراحی مختلف برای وب سایت و انیمیشن‌های سه بعدی جذاب این لیبراری کاملا کاربردی است. در واقع هدف از ایجاد Verge3D به نمایش گذاشتن هنری است که از خلاقیت درونی شما سرچشمه می‌گیرد و روی صفحات وب سایت تجلی پیدا می‌کند. برای این کار دیگر سختی چندانی پیش رو ندارید؛ زیرا Verge3D یک جعبه ابزار تعاملی است و نیازی به کد نویسی حرفه‌ای ندارد.

کتابخانه جاوا اسکریپت Verge3D

شایان ذکر است برای خلق جذاب‌ترین تصاویر و انیمیشن‌ها با این کتابخانه می‌توانید از رنگ‌های واقعی آن استفاده کنید. طراحان Verge3D آن را به گونه‌ای ساخته‌اند که بهترین تجربه از ایجاد وب سایت‌های سه بعدی را در اختیارتان قرار دهند. ناسا برای ایجاد جلوه‌های بصری سه بعدی از کاوشگران مریخ لیبراری Verge3D را برگزیده است.

پیشنهاد مطالعه: تبدیل رشته به عدد در جاوا اسکریپت: ترفندهای کلیدی

گوگل پلیمر

گوگل در راستای خلق کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت به شکلی هوشمندانه عمل کرده و نتیجه آن، ابداع کتابخانه گوگل پلیمر است. این فضای سفارشی شده قابلیت استفاده از عناصر HTML را فراهم می‌سازد.

گوگل پلیمر

ویژگی‌هایی همچون سازگاری با پلتفرم‌های مختلف، ایجاد عناصر سفارشی و اجزای مختلف وب سایت، توزیع عناصر سفارشی در سرتاسر وب و عملکرد سریع و آسان ویژگی‌های متداول این کتابخانه هستند. البته به یاد داشته باشید جهت استفاده از پلیمر، لازم است node.js، npm، Bower، Git و Polymer CLI را بشناسید.

جعبه ابزار جاوا اسکریپت InfoVis

برای ایجاد مصورسازی داده‌ای راحت و جمع شونده، InfoVis انتخابی مناسب است. این جعبه ابزار از یک سو گرافیک‌های رنگی و دلربا را در خود جای داده و از سوی دیگر، افکت‌های بسیاری دارد. با استفاده از این کتابخانه می‌توانید مصورسازی پیشرفته‌ای همچون Hypertree، TreeMap، RGraph را ایجاد کنید. برای داشتن تجربه کاربری خوب از این کتابخانه لازم است کد نویسی را بشناسید و با اصول و قواعد آن آشنا باشید. اگر در وب سایت خود نیاز به مصورسازی غیر حجیم دارید، این جعبه ابزار نیازتان را برطرف خواهد کرد.

کتابخانه جاوا اسکریپت D3.js

این کتابخانه حرفه‌ای غالبا برای پروژه‌های بزرگ در مقیاس گسترده کاربرد دارد. کتابخانه D3.js از میان کتابخانه های جاوا اسکریپت از سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده و می‌تواند رفتار پویای وب سایت شما را تحت پشتیبانی قرار دهد. بخش‌ها و ماژول کاملا توسعه یافته در فضای این کتابخانه وجود دارند که قابلیت استفاده مجدد از کدها را فراهم می‌کنند.

کتابخانه جاوا اسکریپت D3.js

با این کتابخانه می‌توانید مطالب مربوط به این کتابخانه را ذخیره کنید و به راحتی مشکلات ایجاد شده در مسیر توسعه وب را از بین ببرید. در حال حاضر یکی از ابزارهای فوق‌العاده کاربردی جاوا اسکریپت، همین کتابخانه D3.js است.

کتابخانه Three.js

یکی دیگر از کتابخانه‌های معروف و پرتلاطم جاوا اسکریپت که به عنوان رابطی میان مرورگر و API به حساب می‌آید، کتابخانه کتابخانه Three.js است. این کتابخانه با قابلیت ایجاد انیمیشن‌های مختلف توسعه دهندگان وب سایت را قادر می‌سازد تا انیمیشن‌های سه بعدی و جذاب را در وب سایت خود قرار دهند.

کتابخانه Three.js

بسیاری از ویژگی‌ها همچون اشکال هندسی و انتزاعی مختلف، جلوه مطلوب صحنه و نور و سایه در این کتابخانه وجود دارد. لازم به ذکر است این کتابخانه جزو کتابخانه‌های منبع آزاد است و کدهای آن به راحتی قابل دسترسی است. به همین دلیل انجمن‌های زیادی برای از بین بردن چالش‌ها و مشکلات مربوط به این کتابخانه به وجود آمده‌‌اند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش تابع Date در جاوا اسکریپت به زبان ساده + مثال و نمونه کد

کتابخانه React js

یکی از معروف‌ترین و در عین حال پر استفاده‌ترین کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت کتابخانه معروف ریکت است. این کتابخانه با استفاده آسان و رابط‌های کاربری ایده‌آل نیاز شما را برطرف می‌کند. این کتابخانه شفاف و انعطاف پذیر شما را قادر می‌سازد تا از کامپوننت‌های موجود در آن استفاده کنید و رابط‌های کاربری پیچیده مورد نیاز خود را بسازید.

دوره جامع آموزش Reactjs

 

فیسبوک و چندین شرکت پشتیبانی حرفه‌ای هم اکنون از عملکرد این کتابخانه بی‌نقص نگهداری می‌کنند. این کتابخانه سرعت بالایی دارد و به علت مقیاس پذیری خود، می‌تواند تغییرات برنامه‌ها را بدون نیاز به بارگذاری مجدد صفحات اعمال کند.

کتابخانه React js

کتابخانه Vue.js

این نوع از کتابخانه جاوا اسکریپت عملکردی مشابه با کتابخانه React دارد؛ زیرا معماری اولیه آن مبتنی بر کامپوننت است. با استفاده از این الگو شما می‌توانید در سریعترین حالت ممکن برنامه‌های مورد نظر خود را ایجاد کنید. ویژگی که Vue.js را نسبت به سایر کتابخانه‌های جاوا اسکریپت متمایز کرده است، نیاز کمتر به کدهای خطوط است. اگر می‌خواهید یک برنامه کوچک را در زمانی کوتاه ایجاد کنید،Vue.js بهترین گزینه روی میز برای شما است.

کتابخانه Vue.js

جهت دستیابی به فریم ورک‌های جاوا اسکریپت می‌توانید Vue.js را با سایر ابزارهای در دسترس خود ترکیب کنید و چارچوبی منحصر به فرد بسازید. جالب است بدانید این کتابخانه به عنوان یک چارچوب جامع قادر است مسیریابی، مدیریت حالت و ساحت ابزارهای مختلف را انجام دهد‌.

کتابخانه Pixi.js

اگر به دنبال کتابخانه‌ای هستید که با آن محتوای دیجیتالی جذابی را ایجاد کنید، کتابخانه Pixi برایتان مناسب است. این کتابخانه از یک موتور دوبعدی منبع آزاد و چند پلتفرم مختلف جهت ساخت بازی برخوردار شده است.

کتابخانه Pixi.js

همچنین این کتابخانه از یک ‌موتور رند قوی و WebGL برای بهینه سازی عملکرد خود استفاده می‌کند. جالب است بدانید این کتابخانه عملکردی ساده دارد و با ویژگی‌های حرفه‌ای خود، پیچیده‌ترین توابع را ساده سازی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش Object در جاوا اسکریپت به زبان ساده + مثال عملی

کتابخانه SWFObject

قدرتمندترین کتابخانه‌ای که برای جاوا اسکریپت معرفی شده است، SWFObject است. این کتابخانه به ظاهر ساده اما پیشرفته به جاسازی فایل‌هایswf در html می‌پردازد. البته این تنها کارایی فوق‌العاده کتابخانه SWFObject است. وجود توابع بسیار در آخرین نسخه‌های این کتابخانه موجب ایجاد قابلیت انجام کارهای مختلف به واسطه SWFObject شده است. البته محدودیتی که در اینجا وجود دارد، این است که SWFObject فقط و فقط از فایل‌های swf پشتیبانی می‌کند و با سایر رسانه‌ها کاری ندارد.

کتابخانه SWFObject

بسیاری از وب سایت‌های محبوب همچون مایکروسافت و یوتیوب برای انتشارات پویا و استاتیک خود از این کتابخانه بهره‌مند شده‌اند. لازم به ذکر است برای استفاده از SWFObject باید جاوا اسکریپت مرورگر را فعال سازی کنید.

کتابخانه Blockly

Blockly نوعی کتابخانه مبتنی بر گوگل برای برنامه نویسی بصری است. زمانی که کدهای جاوا اسکریپت با این کتابخانه تلفیق شوند، ویرایشگری به برنامه اضافه می‌شود که همه ‌چیز را به صورت بلوک نمایش می‌دهد. منظور از همه چیز ایجاد حلقه‌ها، عبارات و متغیرهای مختلف است.

کتابخانه Blockly

این کتابخانه به گونه‌ای طراحی شده که توسط کاربر سفارشی سازی می‌شود. در ضمن، Blockly وابستگی به سرور ندارد و کاملا از سوی مرورگرها پشتیبانی می‌شود. برای افزایش سرعت عمل در طراحی وب سایت و برنامه‌های کاربردی مختلف می‌توانید از کتابخانه بلوکی استفاده کنید.

کتابخانه Modernizr

قابلیت تشخیص ویژگی‌های مختلف که در بسیاری از وب سایت‌ها شاهد آن هستید، به وسیله کتابخانه Modernizr ایجاد می‌شود. این ویژگی‌ها شامل ویژگی‌های JS، HTML و CS هستند که مرورگر برایتان تعریف می‌کند.

کتابخانه Modernizr

اگر می‌خواهید برخی از ویژگی‌ها را حذف کنید یا از به کارگیری آن‌ها اجتناب کنید، لازم است از این کتابخانه بهره بگیرید. همچنین جهت آزمایش ۲۵۰ ویژگی مختلف در وب سایت‌ها این کتابخانه کاربرد دارد.

کتابخانه Anime.js

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که انیمیشن‌های دنباله‌دار جذابی را ایجاد می‌کنید؛ اما سختی زیادی در این مسیر پیش رویتان است، می‌توانید از کتابخانه Anime.js استفاده کنید. این کتابخانه روند ساخت انیمیشن‌های خیره کننده دنباله‌دار را برایتان آسان می‌کند‌.

کتابخانه Anime.js

با کمک کتابخانهAnime زمان بندی اهمیت پیدا می‌کند. شما می‌توانید ویژگی‌های کاربردی CSS را روی عناصر مختلف و در زمان‌های مختلف تنظیم نمایید. آنگاه خواهید دید عناصر مطابق زمانبندی مد نظر شما به آرامی حرکت می‌کنند. این ابزار جزو ابزارهای قدرتمند برای طراحی یک وب سایت و برنامه کاربر پسند است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی مهمترین متدهای جاوا اسکریپت + مثال و کد

کتابخانه Win.js

Win.js از دیگر کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت بوده که منبع باز است. این کتابخانه می‌تواند برنامه‌های تهیه شده برای ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ را به شکلی ایمن توسعه دهد. توسعه دهندگان هر وب سایت و هر برنامه‌ای با استفاده از ماژول‌های جداگانه این کتابخانه نیاز خود را برطرف می‌کنند و ویژگی‌های مد نظر خود را در یک برنامه بارگذاری می‌کنند.

کتابخانه Win.js

این کتابخانه از مجموعه‌‌ای از api جهت انجام پیچیده‌ترین کارها تا ساده‌ترین کارها برخوردار شده است. Win.js جزو کتابخانه‌های مفید برای کنترل ویژگی‌های مختلف برنامه و وب سایت است و عملکردی پرسرعت را از خود نشان می‌دهد. این کتابخانه استاندارد بدون نیاز به یادگیری به خوبی کار می‌کند و نیاز توسعه دهندگان را برطرف می‌سازد.

کتابخانه JsPHP

کتابخانه JsPHP یک کتابخانه منبع باز برای PHP API‌های موجود در محیط جاوا اسکریپت است. اگر در یک برنامه ‌کتابخانه‌های دیگری وجود داشته باشند، JsPHP به راحتی با آن‌ها سازگار می‌شود و جهت بهبود عملکرد برنامه با این کتابخانه‌ها کار می‌کند.

کتابخانه JsPHP

این لیبراری ایده‌آل می‌تواند از توابع PHP که شامل عبارات منظم، تاریخ، زمان، اشیا، رشته‌ها و مدیریت خطا است، پشتیبانی کند. با استفاده از این لیبراری منبع باز می‌توانید رابط‌های قانع کننده‌ای برای توسعه دهندگان وب سایت مبتنی بر زبان جاوا اسکریپت فراهم کنید.

کتابخانه Socket.IO

این کتابخانه یکی دیگر از کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت است که می‌تواند ارتباطات دو طرفه مبتنی بر رویداد بین سرور و پنجره مرورگر را فراهم کند. این کتابخانه کاملاً قابل اعتماد است و پشتیبانی از اتصال خودکار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

کتابخانه Socket.IO

به گونه‌ای که با کمک این کتابخانه پشتیبانی باینری، پشتیبانی کانال و پشتیبانی مالتی پلکس به خوبی انجام خواهد شد. شایان ذکر است کتابخانه Socket.IO قطع‌ها را تشخیص می‌دهد و دارای سرور node.js و یک کتابخانه مشتریان مرورگر نیز هست.

MathJAX از کتابخانه های جاوا اسکریپت

MathJAX درست همان طور که از نامش برداشت می‌شود کتابخانه‌ای است که نمادهای ریاضی را در وب سایت و برنامه‌ها نشان می‌دهد. این منبع ارزشمند از نشانه گذاری مانند LaTeX، ASCIIMathML و MathML بهره می‌گیرد تا به خوبی مرورگرها را به نمادهای ریاضی تجهیز کند.

کتابخانه MathJAX

با استفاده از این کتابخانه می‌توانید خروجی‌های HTML، CSS، SVG یا MathML را تولید کنید و از یک بسته api قوی بهره بگیرید. توسعه دهندگان وب برای استفاده از این کتابخانه نیازی به کد ندارند. بنابراین کار با این برنامه در دسترس کاملا ساده و آسان است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش کوکی در جاوا اسکریپت به زبان ساده

کتابخانه Velocity.js

کتابخانه رایگان Velocity یک کتابخانه منبع باز است. این کتابخانه از موتوری با عملکرد سریع برخوردار شده است و می‌تواند انیمیشن‌های بسیار خوبی تولید کند. اگر به فکر ساخت انیمیشن‌های دنباله‌دار هستید این کتابخانه برایتان مناسب خواهد بود.

کتابخانه Velocity.js

البته برای استفاده از آن لازم است به کدنویسی مسلط باشید. زیرا هر قسمت از این کتابخانه نیاز به کد نویسی گسترده دارد. وب سایت‌های همچون واتساپ و htc برای بهبود رابط‌های کاربری خود از این کتابخانه استفاده می‌کنند.

کتابخانه Parsley

همیشه زمان بسیاری صرف اعتبار سنجی فایل‌های فرانت‌اند وب سایت‌های مختلف می‌شود؛ چالشی که خیلی از توسعه دهندگان وب با آن مواجه هستند، کمبود زمان است! کتابخانه Parsley فرایند اعتبار سنجی فرانت اند را آسان کرده است. با استفاده از این کتابخانه می‌توانید تغییراتی که گاه و بیگاه در داده‌های فرم ایجاد می‌شوند را بشناسید و به شکلی پویا اعتبار سنجی اطلاعات را انجام دهید.

دوره جامع آموزش جاوا اسکریپت به صورت کاربردی

 

تنها نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، نوشتن الزامات اعتبار سنجی فرم در html است. اعتبار دهندگان این کتابخانه غالبا روی ux تمرکز دارند و کاربر می‌تواند آن‌ها را سفارشی سازی کند. این نوع از کتابخانه‌های جاوا اسکریپت از منابع باز استفاده می‌کند و کتابخانه‌ای کاملا قابل اعتماد است.

کتابخانه QUnit

آخرین گزینه در فهرست بهترین کتابخانه‌ های javascript گزینه QUnit است. این ابزار برای تست واحدها کاربرد دارد و می‌تواند انواع کدهای عمومی جاوا اسکریپت را آزمایش کند. با توجه به یکپارچه شدن جاوا اسکریپت در اغلب پروژه‌های تحت وب و آزمایش دستی بسیاری از عملکردها، این ابزار به عنوان ابزاری ضروری شناخته شده است.

کتابخانه QUnit

با کمک QUnit شما می‌توانید عملکردهای غیر قابل اعتماد و پیچیده‌ای که صفحات وب دارند را تست کنید. این کتابخانه به جای چارچوب از ابزارهای تست بهره‌مند شده و عملکردی ساده و روان دارد.

پیشنهاد مطالعه: آموزش Hoisting در جاوا اسکریپت به زبان ساده

آموزش کار با کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت در مکتب خونه

مکتب خونه مرجع معتبر و کاربردی برای افرادی است که با وب سایت‌های مختلف و برنامه‌های گوناگون سر و کار دارند. اگر طریقه کار با جاوا اسکریپت را نمی‌دانید، بر کد نویسی این زبان برنامه نویسی تسلط ندارید و نمی‌توانید بهترین کتابخانه را انتخاب کنید، لازم است دوره‌های آموزشی مکتب خونه را پشت سر بگذارید.

دوره آموزش جامع HTML و  CSS

 

در این دوره‌ها انواع کتابخانه‌ های جاوا اسکریپت به طور کامل معرفی شده‌اند و هر یک از آن‌ها که نیاز شما را برطرف می‌کند به خوبی بررسی شده‌اند. به جای اینکه هزینه گزافی را صرف یادگیری جاوا اسکریپت و کار با کتابخانه‌های آن کنید، می‌توانید از آموزش آنلاین مکتب خونه استفاده نمایید و با کاهش هزینه‌ها به بهترین شکل ممکن بر کتابخانه‌های جاوا اسکریپت مسلط شوید. مکتب خونه مرجع کامل و جامعی برای آموزش جاوا اسکریپت، آموزش برنامه نویسی و آموزش طراحی سایت است.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا