زبان خارجی

آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

آموزش زبان با سریال فرندز

شاید تا به حال درباره آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز چیزهایی شنیده باشید. این سریال برای یادگیری زبان به زبان آموزان بسیار کمک می‌کند. از طریق Youtube و یا Netflix، شما می‌توانید به تماشای برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی سودمندی همچون Friends یا Game of Thrones بپردازید. این واقعاً عالی است که با دیدن برنامه‌ها و سریال‌های جذاب به زبان بومی مورد نظرتان، بتوانید سطح زبان خود را ارتقا بدهید و در مهارت‌های چهارگانه زبان همچون شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن موفق‌تر از گذشته شوید.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود تماشای سریال تلویزیونی به شما در بهبود زبان انگلیسی کمک کند. در این مقاله، می‌خواهیم بررسی یادگیری زبان با سریال فرندز بپردازیم. اگر به تماشای این سریال معروف و پرطرفدار مشغول شوید، مطمئناً واژگان بسیار، دانش دستور زبان و نکات آموزشی خوبی را یاد می‌گیرید. بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

 

معرفی مجموعه تلویزیونی فرندز

این مجموعه کمدی در کشورهایی مانند ایالات متحده و اروپا شهرت بسیاری دارد. این سریال از سپتامبر ۱۹۹۴ تا می ۲۰۰۲ پخش می‌شد. این سریال در حقیقت به بررسی رویدادهای زندگی شش دوست صمیمی در ۲۰ سالگی می‌پردازد. آن‌ها راس و مونیکا گلر، راشل گرین (دختر یک سرمایه دار بزرگ) و چندلر بینگ هستند. جویی که با چندلر زندگی می‌کند بازیگری است که در حال تبدیل شدن به یک ستاره است. آخرین نفر هم خواننده مرموز، فیبی بوفی است.

فیلم بر روی هیچ یک از شخصیت‌های اصلی تمرکز ندارد و در عوض، سریال دوستان رویدادهای رشد هر شش شخصیت را در عشق، کار، زندگی و … به روشی خنده دار بازگو می‌کند.

هرکسی می‌تواند به خوبی با شخصیت‌های فیلم ارتباط برقرار کند. فرندز در منهتن نیویورک و در اواخر دهه ۹۰ قرن گذشته تولید شده است. دیالوگ‌های طنز فیلم از زندگی روزمره نشأت گرفته و به راحتی قابل درک است. این دلیل اصلی است که چرا دوستان برای کسانی که می‌خواهند یک سریال انگلیسی را برای تمرین برقراری ارتباط پیدا کنند ایده آل است.

 

آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

با friends چه چیزی می‌توانید یاد بگیرید؟

با این سریال مهیج و سرگرم کننده می‌توانید موارد بسیاری را در زبان انگلیسی یاد بگیرید و تقویت کنید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین موارد اشاره می‌کنیم.

 

۱٫ دستور زبان و واژگان

سریال دوستان زبان انگلیسی را به شکل کاربردی آموزش می‌دهد. آموزش زبان با فرندز به آیت صورت است که دیالوگ‌ها اغلب از کلمات ساده و دستور زبان اولیه تشکیل شده‌اند، اما کیفیت باور نکردنی دارند. در نتیجه می‌توانید ساختارهای دستوری و واژگان را بیاموزید و زبان خود را تکمیل کنید.

 

۲٫ ارتباطات انگلیسی

دیالوگ‌ها در فیلم اغلب در موقعیت‌های واقعی استفاده می‌شوند. این امر می‌تواند مربوط به یک گفتگوی ساده با یک دوست یا مصاحبه با یک کارفرما باشد. بدیهی است که هنگام گوش دادن به این مکالمات، شما گوش دادن را تمرین می‌کنید. هر چیزی که می‌شنوید بسیار نزدیک به زندگی واقعی و روزمره است. علاوه بر این، شخصیت‌های فیلم دارای شخصیت‌های منحصر به فردی هستند. جویی، بازیگری با صدای جذاب، مونیکا یک سرآشپز جذاب و … شخصیت‌هایی هستند که به زبان آموزان در یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌کنند.

 

۳٫ فرهنگ آمریکایی

آموزش انگلیسی با سریال فرندز مزیت دیگری نیز دارد و آن، آشنایی با فرهنگ آمریکایی است. فرندز فیلمی درباره روابط، عشق، شغل و … در برهه‌ای از زندگی است که همه چیز را به شکل عینی و واقعی برای شما آموزش می‌دهد. همچنین در مورد دوستی صحبت می‌کند، زیرا وقتی مجرد هستید و در شهری به بزرگی نیویورک زندگی می‌کنید، دوستان شما در حکم خانواده‌تان هستند. این فیلم صحنه‌های زیادی از زندگی روزمره دارد. کافه‌ای که در آن یکدیگر را ملاقات می‌کنید یا آپارتمان‌ها، محل کار، مهمانی‌ها، جشنواره‌ها و …

این‌ها نمونه‌های عالی از زندگی روزمره آمریکایی‌ها هستند. سریال فرندز با به تصویر کشیدن زندگی و رفتار شخصیت‌ها، به طور غیرمستقیم قشرهای مختلف زندگی در جامعه غربی را به تصویر می‌کشد.

 

چگونه با friends انگلیسی یاد بگیریم؟

آموزش زبان با سریال فرندز بسیار جالب است. اما به این معنا نیست که باید دراز بکشید و از ابتدا تا انتها تماشا کنید و هر روز این کار را تکرار کنید. شما باید برای رسیدن به خواسته خود زمان و تلاش زیادی را صرف کنید. اگر نمی‌دانید چگونه شروع کنید، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

 • یکبار یک قسمت را ببینید تا از محتوای اصلی فیلم مطلع شوید.
 • یک قسمت را به چندین قسمت مختلف تقسیم کنید. با این کار شما هر بخش را بیشتر مرور کنید. سپس برخی از صحنه‌هایی را که دوست دارید بیشتر یاد بگیرید را انتخاب کنید.
 • یادگیری پاراگراف‌های کوچک از میان دیالوگ‌ها را فراموش نکنید.
 • نگاه کنید و ساختارهای واژگان جدید و جالب را یادداشت کنید.
 • واژگان و ساختار را بشنوید و تکرار کنید. می‌توانید آن را ضبط کنید تا به صدای خود گوش دهید و آن را تصحیح کنید.
 • این فیلم‌ها را بارها برای آموزش مرور کنید تا به توانایی طبیعی شما تبدیل شود.
 • اگر هنوز توانایی گوش دادن شما مناسب نیست، در استفاده از زیرنویس انگلیسی تردید نکنید. این برای درک خطوطی که نشنیده‌اید کمک بزرگی برای خواهد بود.

 

آموزش زبان با سریال فرندز

 

چگونه friends را برای یادگیری زبان انگلیسی تماشا کنیم؟

آموزش زبان با سریال فرندز به دلایل زیر عالی است:

 • این به دانش آموزان درک بهتری از فرهنگ و زندگی آمریکایی در شهر نیویورک می‌دهد.
 • دانش آموزان می‌بینند که چگونه انگلیسی زبانان بومی در ایالات متحده با دوستان خود با استفاده از اصطلاحات و اصطلاحات عامیانه مکالمات معمولی و غیر رسمی انجام می‌دهند.
 • این مجموعه همه جنبه‌های زندگی روزمره و بزرگسالی را پوشش می‌دهد و به دانش آموزان این فرصت را می‌دهد تا واژگان وسیع‌تری بسازند و نحوه صحبت در مورد طیف وسیع‌تری از موضوعات را بیاموزند.
 • “دوستان” یکی از آن برنامه‌های تلویزیونی است که تقریباً هرکسی می‌تواند به نحوی با آن ارتباط برقرار کند. این درباره شش بزرگسال است که در این شهر زندگی می‌کنند، در پایان روز به سر کار می‌روند و با هم معاشرت می‌کنند. به همین دلیل، این یک روش عالی برای دانش آموزان ESL برای تسلط بر زبان انگلیسی مکالمه است.

 

اگر به دنبال یک روش جدید و هیجان انگیز برای آموزش زبان انگلیسی هستید، آموزش زبان انگلیسی با فیلم فرندز را امتحان کنید. یادگیری زبان انگلیسی با سریال فرندز علاوه بر اینکه سرگرم کننده است، یکی از بهترین ابزارهای آموزشی برای شما است. بسیاری از زبان آموزان سریال فرندز برای تقویت زبان را انتخاب می‌کنند و فقط با کمی آمادگی، می‌توانند این مجموعه تلویزیونی کلاسیک آمریکایی را به درس‌های جامع انگلیسی تبدیل کنند که می‌تواند به بهبود گوش دادن، صحبت کردن و مکالمه انگلیسی آن‌ها کمک کند. علاوه بر یادگیری زبان با فرندز، توصیه می‌کنیم که در دوره‌های آموزش زبان موسسه مکتب خونه نیز شرکت کنید تا به شکل اصولی و استاندارد با جدیدترین شیوهای آموزشی، یادگیری زبان را در پیش بگیرید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا