مقالات دیجیتال مارکتینگ

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ : بازاریابی و فروش علم به‌روز و متغیری است. علوم روانشناختی و مردم شناسی و روانشناسی رابطه پیچیده‌ای با آن دارند. هر چه بشر درک و آگاهی بیشتری پیدا می‌کند، نیازهایش شکل‌های جدیدی پیدا می‌کند. هنر فروش هم به همان اندازه دستخوش تنوع و تحول می‌شود.

به همین دلیل فعالان این حوزه دائما باید به روش‌های مختلف در جریان مطالب جدید و آموخته‌های سوپر قهرمانان این حوزه قرار بگیرند. کتاب یکی از این روش‌ها است. هر کتاب علاوه بر آموزش تجارب نویسنده راهکارهای مختلفی هم ارائه می‌دهد. چه بسا دنیاهای جدیدی را بر خواننده باز کند که از آن بی خبر بوده است. در اینجا چندین کتاب به عنوان نمونه معرفی کرده‌ایم.

 

ویدیو پیشنهادی : دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

 

 

راهنمای کامل گام به گام استراتژی، تاکتیک‌ها، ابزارها و اندازه گیری‌ها

دانیل رولز با تجربه‌ای که در شرکت‌های بزرگ زیادی دارد، این کتاب را نوشته است. این کتاب که جزو پرفروش‌های آمازون بوده با نگاهی عمیق به مسائلی مانند بازاریابی محتوا، شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی موتور جستجو و تجزیه و تحلیل وب، چارچوبی قوی برای برنامه‌ریزی برندها ارائه داده و روش‌های خوبی برای کسب هویت، انتخاب شبکه‌های مناسب و اندازه‌گیری موثر بودن کمپین‌ها داده است.

مدیران بازاریابی می‌توانند برای اهداف خود از این کتاب الهام گرفته و پر از ایده‌های خلاقانه شوند. شناخت عناصر تأثیرگذارو چگونگی کار با آنها جهت پررنگ کردن حضور خود دررسانه‌های اجتماعی و آشنایی با استراتژی‌های بازاریابی در این کتاب بیان شده است، این کتاب مملو از نکات، ابزارها و روش‌هااست.

بازاریابی دیجیتال:

همه مواردی را که برای ساخت و اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال لازم دارید بازگو می‌کند. این راهنما مناسب کارشناسان شرکت و بازاریابانی که بدنبال و کسب ایده‌های کلیدی بازاریابی دیجیتال هستند -اینکه چه ایده هایی مناسب است و ایده‎ها چطور عمل می‌کنند و چگونه می‌توان آن‌ها را برای توسعه تجارت خود دیگرموارد استفاده کرد- است.

برای ساده کردن پیام فروش شما و جذب مشتری آنلاین بیشتر. برای شرکت‌هایی که در تلاشند مشتریان جدیدی را با استفاده از وب سایت فعلی خود جذب کنند یا اینکه وقتی مشتری مجاب نمی‌شود چه باید کرد. نویسنده برای رشد حضور آنلاین تجارت شما از روش مرحله به مرحله استفاده می‌کند.

 

بازاریابی دیجیتال به زبان ساده

یک برنامه خوب بازاریابی دیجیتال رمز موفقیت شرکت است. و این یعنی همه چیز. اگر شما به مطالبی که برای ساخت و اجرای یک استراتژی موفق بازاریابی دیجیتال نیاز دارید در این کتاب به زبان ساده آن را توضیح داده است. این مطالب شامل مشاوره‌ها و ایده‌هایی که به راحتی قابل درک هستند و فرصت‌های اینترنتی که مشتریان‌ را به شما وفادار می‌کند.

 

حرکت ازدنیای سنتی به دیجیتال

بازاریابی برای همیشه تغییر کرده است و در آینده هم تغییر می‌کند. این کتاب یک راهنمای بسیار مفید برای بازاریابی نسل بعدی است. این کتاب که توسط بزرگان دنیای بازاریابی جهان نوشته شده است، به شما امکان می‌دهد در دنیایی که هر روز بیشتر پیچیده می‌شود پیمایش کنید و در دنیای مصرف‌کننده طوری حرکت کنید که با دسترسی کارآمدتر به مشتریان بیشتری برسید.

 

استراتژی بازاریابی دیجیتال: رویکرد یکپارچه به بازاریابی آنلاین

این کتاب، با ساختار گام به گام به شما اجازه می‍دهد تا هر پلتفرم و روش دیجیتال برنامه‌ریزی را بررسی کنید، برای انتخاب و مدیریت شبکه‌ها و فعالیت‌های دیجیتال یکپارچه و همه این کارها را متناسب با اهداف کلان شرکت.انجام دهید

 

شبکه‌های موثر و کارآمد: روانشناسی مجاب کردن آنلاین

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان اصول خاصی را برای ارتقا بازاریابی، محصولات و وب‌سایت‌های به کاربرد و امکان مشارکت معنادار با مشتریان را بالابرد

مقاله پیشنهادی : مزایای ایمیل مارکتینگ
مزایای ایمیل مارکتینگ

 

  • تجربه بدون تلاش: شکار مشتری وفادار

نویسنده باورهای غلط قدیمی درباره فروش را در کتاب پرفروش قبلی خود، به چالش کشیده وبصورت انتقادی درباره وفاداری مصرف‌کننده صحبت می‌کند.

شرکت‌ها زمان و هزینه هنگفتی را صرف مشتری می‌کنند. با این وجود، تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که اینهمه هزینه لازم نیست: وفاداری، بیشتر به چگونه انجام دادن تعهدات از طرف برندها  بستگی دارد تا ارائه کیفیت و خدمات‌ پرزرق وبرق. بدون هیاهو و شلوغ‌کاری، مشکلات مصرف‌کننده را برطرف کنید. این کتاب جذب مشتری کم‌هزینه را با جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها، بینش‌ها و پروفایل‌های جامع امکان پذیر می‌داند. وابزارها و مدل هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید به سرعت برای افزایش کارایی، کاهش هزینه‌ها و در نهایت ایجاد وفاداری، که همه بازاری‌ها بدنبال آن هستند، به کار ببرید.

  • در مورد تجارت مبتنی بر داده‌های بزرگ

که نحوه استفاده از داده‌های بزرگ برای جلب مشتری، از میدان بدر کردن رقبای سرسخت و افزایش سود است. اطلاعات با کیفیت بالاتر تصمیم گیری با کیفیت بالاتر ، هدف گیری بهتر و دسترسی بیشتر را امکان پذیر می‌کند. داده‌های بزرگ یک منبع ضروری برای موفقیت بازاریاب‌ها است که مشکلات رقابتی را ندارد. با توجه به تغییرات حوزه صنعت، نیاز به درک و استفاده کامل از داده‌های بزرگ باقی مانده و این کتاب جهت درست و مورد نیاز شرکت شما را نشان می‌دهد. شرکت‌ها باید درک عمیق‌تری از مصرف‌کنندگان خود داشته باشند. داده‌های بزرگ، کلید این بینش است، زیرا دید جامعی راجع به مصرف‌کنندگان، اینکه چه کسانی هستند و چه کسانی ممکن است در آینده باشند ارائه می‌دهند. این کتاب می‌گوید که داده بزرگ چیست و چگونه تجارت را متحول می‌کند. این کتاب توسط یک متخصص بازاریابی و مدیرعامل یک شرکت بازاریابی چند میلیون دلاری تالیف شده است.

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

  • بازاریابی محتوا

برای بازدید و فروش، نحوه استفاده از نوشتن پاسخ مستقیم، برای بازاریابی محتوای موثرتر. احتمالا شما هم کتاب‌های زیادی در مورد بازاریابی محتوا خوانده‌اید، اما این یکی متفاوت است. روش‌های عملی مناسبی در خود دارد. وقتی حس کردید با کلی تلاش هنوز به جواب نرسیدید، مطالعه این کتاب توصیه می‌شود. همچنین استراتژی سه بخشی برای ایجاد محتوا برای جذب مخاطب، فروش خودکار و فرایند برنامه‌ریزی پلاگین و بازی برای اتصال نقاط و فروش بیشتر.

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

  • تاثیر تصمیم‌گیری

ما به عنوان بازاریاب عصر مدرن، همیشه در حال تصمیم‌گیری هستیم و همچنین باید در نظر بگیریم که چه عواملی مشتری را هدایت می‌کند. نویسنده بررسی می‌کند که چگونه میانبرهای روانشناختی با مشاهده یک روز تصمیم‌گیری معمول، از تصمیمات پیش پا افتاده غذا گرفته تا حرکات مهم در محل کار، میانبرهای روانشناختی تأثیرگذارند. نویسنده با تأکید زیاد بر ارزش بازاریابی، از داده‌های تحقیقاتی، کمپین‌های تبلیغاتی در زندگی واقعی و مطالعه اصلی خود استفاده کرده است. این کتاب، سرگرم‌کننده و به راحتی قابل خواندن است. شامل ۲۵ فصل کوتاه است که روش‌های عملی سازگاری آن با چالش های بازاریابی را بیان می‌کنند. همچنین دیدگاه‌هایی را از مصاحبه‌های جدید با برخی از برترین کارشناسان رسانه‌ای را ارائه می‌دهد.

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

  • علم محبوبیت در عصر حواس‌پرتی

هر شرکتی، هر هنرمندی، هر شخصی که علاقه‌مند به تبلیغ کار خود است می‌خواهد بداند چه چیزی باعث محبوبیت برخی از آثار می‌شود. در حالی که برخی دیگر در این بازار چند روزی می‌آیند و بعد فراموش می‌شوند. این کتاب یک تور ماجراجویی در تمام حوزه‌های بازاریابی است. هیچ چیز بدون دلیل خراب نمی‌شود. اگر به یک فیلم، آهنگ یا برنامه مشهور فکر می‌کنید و تصور می‌کنید که یه شبه وارد رسانه‌ها شده و مشهور شده اشتباه می‌کنید. هر فیلم پرفروش دارای یک تاریخچه پنهان است. قدرت، کنترل، پخش کننده‌های مردمی و کانال طرفداران است که شهرت را به جریان می‌اندازند.

  • نویسنده

سردبیر ارشد یه مجله است، با تحقیقات جسورانه خود، نوعی روانشناسی پنهان را کشف می‌کند که چرا ما آنچه را می‌خواهیم دوست داریم. همچنین متغیر بودن بازارهای هدف که در زندگی ما به صورت نامرئی حضور دارند را نشان می‌دهد. تامپسون با بی‌رنگ کردن افسانه‌های نوستالژیک که فرهنگ و صنعت را کنترل می‌کنند، نشان می‌دهد که تنها کیفیت برای موفقیت کافی نیست، هیچ‌کس موفق بدنیا نیامده و برخی از موفق‌ترین موارد تاریخ هم دچار شکست‌های بدی شده‌اند. ممکن است این مطالب کمی ترسناک و جدید باشد، اما آنچه بینندگان و مشتریان می‌خواهند واقعیت‌ است. مشتریان سورپرایز را دوست دارند. محصولی جسورانه و مکار.

 

  • گاو بنفش

یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌های این حوزه است. از نظر این کتاب، روش‌های سنتی، دیگر کاربرد ندارند. تبلیغات دیگر هزینه‌ای ندارد. تبلیغات را متوقف کنید و شروع به نوآوری کنید. آنچه شما برای ساختن برند خود نیاز دارید یک محصول یا خدمات قابل توجه است. این کتاب در زمینه نوآوری، دارای یک پیام ساده است.

به چشم بیایید. گاوبنفش استدلال می‌کند که تنها راه برای کاهش نابسامانی محصولات و تبلیغات، امروزه ابداع چیزی جدید، منحصر به فرد و قابل توجه مثل یک گاو بنفش است. ۸۰٪ از جدیدترین شرکت‌کنندگان در لیست ۱۰۰ برند برتر، موفقیت خود را مدیون تبلیغات دهان به دهان مشتریان و بینندگان می‌دانند.

آنچه به نفوذ تبلیغاتی شهرت دارد. این کتاب الهام بخش برای بازاریابان کارآفرین است. که خود را در محاصره مارک‌های بزرگی که در آن‌ها نوآوری، فقط شبیه‌سازی یا کپی‌برداری از یک محصول دیگر است، می‌بینند. با تهیه یک لیست ساده خواسته‌های مصرف‌کننده شروع کنید.

  • تجربه

آیا می‌توانید بین خواسته‌های مردم و آنچه امروز دریافت می‌کنند تفاوت را حس کنید؟ سعی کنید بر روی دو گروه اصلی که فروش شما را افزایش می‌دهند تمرکز کنید. خریداران بسیار سودآور و خریداران پیشرو. چه کاری باید انجام دهید تا آنچه را که می‌فروشید برای آنها قابل توجه باشد؟ همیشه در جریان اخبار رقبا باشید. لیست دیگری هم باید تهیه کنید، دلایل اصلی توصیه محصول در بازار و دیگری دلیل اصلی عدم توصیه. آیا می‌توانید موقعیتی را دریابید؟ نکته مهم دیگر، بسته‌بندی می‌تواند محصول را جلوه‌گر کند. بسته‌بندی قابل توجه محصول را هم قابل توجه می‌کند. به بسته‌بندی قابل توجه فکر کنید. چه کاری می‎توانید انجام دهید تا بسته‌بندی قابل توجه شود؟

نتیجه‌گیری

آنچه در اینجا گفته شد اشاره‌ای به چند کتاب حوزه بازاریابی دیجیتال بود. همانطور که این حوزه گسترده است، کتاب‌های این شاخه هم بسیار زیاد و متنوع است. صدها نویسنده و مترجم و هزاران کتاب در طول سال‌ها نوشته شده، تجدید چاپ شده و یا حتی متن آن کامل متفاوت شده است. برای کسب دانش بیشتر توصیه می‌کنیم کتب‌های بیشتری بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
یه پیشنهاد ویژه!

پرطرفدار ترین
دوره های مکتب‌خونه

15% تخفیف برای تو
close-link