مقالات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی چه مزایایی دارد؟!

مزایای ایمیل مارکتینگ چیست ؟ آیا با مفهوم بازاریابی ایمیلی آشنایی دارید ؟  زمانی که بازاریابی ایمیلی شناخته شده نبود برای اولین بار گری تورک از شرکت تجهیزات دیجیتال اولین ایمیل گسترده را از طریق شبکه آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته  (ARPANET)  برای تقریباً ۴۰۰ مشتری ارسال کرد.

او ادعا می کرد که این امر منجر به فروش ۱۳ میلیون دلاری محصولات DEC شده است .در سال ۱۹۹۰ بازاریابی ایمیلی به عنوان ابزاری موثر در تبلیغات به صورت گسترده ای افزایش یافت که این امر موجب طراحی برنامه هایی جه مسدود کردن پیام ها و گزینه ی هرزنامه گردید که کاربران بتوانند در صورت اذیت شدن پیام های تبلیغاتی را مسدود کنند یا در هرزنامه قرار دهند.

 

 

در واقع بازاریابی از طریق ایمیل یک استراتژی در بازاریابی دیجیتال است که مبتنی بر ارسال ایمیل و توسعه روابط با مشتریان است. باتوجه به اینکه زمان بسیاری از استفاده از ایمیل در بازاریابی می گذرد اما هنوز موثرترین روش بازاریابی دیجیتال، ایمیل مارکتنیگ است.

مزایای ایمیل مارکتینگ

فرآیند ایمیل مارکتینگ به اختصار

می خواهیم بدانیم دقیقا در ایمیل مارکتینگ چه اتفاقی می افتد؟ و چطور ؟ ارسال پیام های تبلیغاتی در قالب های گوناگون از طریق ایمیل به قصد جذب مخاطبان کسب و کار با هدف های متفاوت از قبیل افزایش فروش محصول یا خدمات، اعتماد سازی، برندینگ اتفاق می افتد.

مزایای ایمیل مارکتینگ :

ایمیل مارکتینگ عامل تاثیر گذار با بازگشت سرمایه در فروش برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ است.

نرخ بازگشت از سرمایه در واقع سود شما از آن محصول است و این را نشان می دهد که چند در صد سود علاوه بر هزینه ای که خودتان کرده اید داشته اید معمولا نرخ روش ایمیل مارکتینگ ۳۰۰% است این سود تقریبا در هیچ یک از روش بازاریابی وجود ندارد هرچه نرخ بازگشت از سود شما بیشتر باشد، یعنی سرمایه گذاری شما سودمندتر است.

 

ویدیو پیشنهادی : دیجیتال مارکتنیگ
دیجیتال مارکتنیگ

 

با ایمیل مارکتینگ مقرون به صرفه بازاریابی کنید.

یکی از مزایای ایمیل مارکتینگ هزینه کم آن است .ایمیل مارکتینگ محدود به کسب و کارهای بزرگ نیست بلکه برای همه کسب و کارها مناسب است. اگر برای فروش و تبلیغات برند خود  دنبال بازاریابی هستید و اگر کسب و کارتان را تازه شروع کردید این روش بسیار ارزان و تاثیرگزار می باشد .

در واقع می توان گفت برای کسب و کارهای کوچک تقریبا رایگان می باشد چراکهِ، شرکت های میزبان ارسال پیام تعداد قابل قبولی پیام را به رایگان پشتیبانی می کنند و برای مخاطبان ارسال می کند که این مورد برای کسب و کارهای تازه تاسیس بسیار سودمند است.

مزایای ایمیل مارکتینگ

برای مثال شرکت کوچکی کار خود را در زمینه تعمیر وسایل الکترونیکی در منطقه ای با حداقل نیرو آغاز کرده است و به واسطه ی ایمیل مارکتینگ قصد بازاریابی دارد باتوجه به امکانات و نیروی انسانی خود به ۱۰۰۰ ایمیل تبلیغاتی اکتفا می کند که برای اینکار می تواند از سرویس میزبان میل چیمپ استفاده کند که تا ۲۰۰۰ ایمیل را به صورت رایگان به مخاطبان ارسال می کند البته قابل ذکر است که سرویس های بسیاری در این زمینه وجود دارد و یکی از آنها میل چیمپ می باشد.

ایمیل مارکتینگ اثربخشی خود را می سنجد.

یکی از مزایای ایمیل مارکتنیگ سنجش رفتار مخاطبان برای تعیین استراتژی‌های بازاریابی است . روزانه حجم زیادی از پیام های تبلیغاتی برای مخاطبان ارسال می گردد ما میتوانیم به واسطه ی ایمیل مارکتینگ بازار خود را مورد آزمون و خطا قرار دهیم در هنگام ارسال ایمیل های تبلیغاتی بسیاری از آن ها باز می شود و بسیاری  توسط مخاطبان مسدود می شود برخی از آنها نیز فقط خوانده میشود.

اما برای صاحبان کسب و کار مهم اینست که آیا استفاده از این روش چه مقدار مخاطبان را ترغیب می کند و از این آمار چه تعداد پیام را دنبال می کنند این روش این امکان را دارد تا همه ی موارد را بسنجد و اصطلاحا قابل اندازه گیری می باشد. پس شما می توانید گزارشی داشته باشید که آمار بازخورد پیام ها و موفقیت کسب و کارتان را مشاهده کنید. این فرآیند موجب موفقیت شما در کسب و کار آیندتان می گردد.

فروش های فراموش نشدنی

ایمیل مارکتینگ یادآور یک خرید خوب و تکرار آن برای مشتریان است. حتما برایتان پیش آمده که محصولی را از جایی خریداری می کنید و از آن رضایت دارید بعد از مدت ها دلتان می خواهد مجدد آن را خریداری کنید اما نام و نشانی از فروشنده پیدا نمی کنید.

فقط در ذهنتان می گویید کاش اطلاعات بیشتری از آن فروشنده داشتم حال فکر کنید آن فروشنده برای شما بعد از خرید آن محصول ایمیلی حاوی تبلیغات یا خدماتی مرتبط با محصولات جدید خود را ارسال کند و هر از چندگاه برای شما تخفیفی به عنوان خریدار در نظر بگیرد.

این کار چقدر کار شمارا راحت می کند شما از برند دلخواهتان هم تخفیف می گیرید هم ایمیل بروزرسانی محصولات آن ها را همیشه در ایمیلتان خواهید داشت. اگر صاحب کسب و کار هستید؛ این بازاریابی همیشه ارتباط بین شما و مشتریانتان را حفظ می نماید.

دسترسی سریع موجب بازدید بیشتر است.

طبق گزارش لیتموس، ۵۴% ایمیل ها در گوشی موبایل باز می گردد و کاربران ایمیل های دریافتی را از طریق تلفن همراه خود اجرا می کنند و این یک استراتژی در بحث بازاریابی است و امکان دیده شدن را افزایش می دهد.

فروش آنلاین

ایمیل مارکتینگ تنها راه برای تبلیغات نیست بلکه به سهولت فروش محصولات شما کمک می کنذ تنها کافیست لینک خرید محصول را پیوست به ایمیل تبلیغاتی خود کنید که این عمل موجب میشود خریدار و یا بازدید کننده ایمیل تبلیغاتی با چند کلیک محصول شما را خریداری کند.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش گوگل آنالیتکس
آموزش گوگل آنالیتکس

 

جلب اعتماد به مرور زمان

اعتماد به مرور زمان ایجاد می شود پیام های تبلیفاتی با محتوای مناسب و معرفی کامل محصولات باید با مشتری مداری کند موجب وفاداری مشتریان و اعتماد آنها باشد.

 

 

عوامل موفقیت در ایمیل مارکتینگ

دیو چفی نویسنده کتاب های پرفروش بازاریابی دیجیتال با استفاده از یادداشت “CRITICAL” عوامل موفقیت ایمیل مارکتینگ را به شرح زیر بیان میکند:

  • خلاقیت

به طراحی کلی ایمیل از جمله قالب، تصاویر و رنگ اشاره دارد.، بهتر است از هر مشتری منحصرا سوال کنید که آیا ایمیل های متنی یا HTML را دوست دارد و اینکه کدام برایش الویت دارد. برای اینکه مزایای ایمیل مارکتینگ در کارتان مشهود باشد حتما باید خلاقیت داشته باشید.

  • ارتباط

هدف قرار دادن، هدف قرار دادن، و بیشتر هدف قرار دادن. اگر می خواهید بازدید از ایمیل هایتان و پاسخ مخاطبانتان افزایش یابد، به دنبال گیرنده های مرتبط و علاقمند به آن موضوع شخصی سازی کنید.

  • انگیزه

گیرندگان به ایمیل ها نگاه می کنند و به کلمات نامفهوم فکر میکنند و به این سوال در ذهن خود پاسخ میدهند که آیا این کلمه آیا رای من مناسب است؟

چیزی به عنوان ناهار رایگان وجود ندارد؟ خوب … برای شرکت کننده یک “ناهار رایگان” در نظر بگیرید اینکار احتمال اینکه پاسخ و تعامل بیشتری داشته باشند را افزایش می دهد.

  • زمان بندی

هیچ ایمیلی را در نیمه شب یا ساعات غیرکاری ارسال نکنید، اجازه دهید در روز کاری در صندوق ورودی آنها ظاهر شود. این امر همچنین به انتخاب روزها، ماهها و حتی سالهای خاص نیز گسترش می یابد.

به یاد داشته باشید، شما می توانید بهترین زمان را متناسب با ایمیل خودتان انتخاب کنید.ب در نظر داشته باشید که برای اینکه بتوانید از مزایای ایمیل مارکتینگ در بیزیس خود به نحوه احسنت استفاده کنید باید زمان بندی و نظم داشته باشید.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش بازاریابی محتوایی
آموزش بازاریابی محتوایی

 

  • یکپارچگی

شرکت ها نه تنها نمی توانند به یک روش بازاریابی اعتماد کنند همچنین نمی توانند به چندین روش بازاریابی متفاوت اعتماد کنند. در عوض، آنها می توانند از بهترین روش های بازاریابی مانند بازاریابی یکپارچه (IMC) استفاده کنند که در آن همه جنبه های تبلیغات برای ایجاد یک کل کار می کنند.

بازاریابی ایمیلی باید شامل این ها باشد، بنابراین ایمیل های شما باید همان تصویر و پیام کل عملیات شما را داشته باشند. حتی زمان برگزاری کمپین باید با جنبه های دیگر آمیخته و با بازاریابی شما همخوانی داشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی : ۱۰ مزیت شبکه های اجتماعی
10 مزیت شبکه های اجتماعی

 

  • کپی

هنگام در نظر گرفتن نوشتن متن برای ایمیل خود، باید تمام جنبه های زبانی را، از خط موضوع تا امضای نامه خود در نظر بگیرید. با استفاده از ایمیل ها، همه ی پیوندها برای آخرین جمله ذخیره نمی شوند، زودتر این کار را جهت جذب مشتری مشتاق انجام دهید.

  • ویژگی ها

در اینجا دیو چفی در مورد عنوان ایمیل، با ویژگی هایی از جمله عنوان موضوع، آدرس، تاریخ، زمان دریافت و قالب صحبت می کند. یک بار دیگر ، آزمایش کمپین های شما می تواند ویژگی هایی را که مشتریان هرزنامه می دانند و ویژگی هایی که برای کسب و کار شما بهترین کار را دارند مشخص کند.

  • صقحه فرود

آیا می خواهید آن ایمیل ها به فروش تبدیل شوند؟ مشتریان خود را فقط به صفحه اصلی خود پیوند ندهید. دقیقاً به جایی که آنها می خواهند بروند هدایت کنید تا هر فرمی را که میخواهید بسیار سریع و آسان تکمیل کنند.

بازاریابی از طریق ایمیل یک جز حیاتی و ضروری در بسیاری از صنایع است، به ویژه در ایجاد روابط مهم  و مجکم با مشتری نقش قابل توجهی دارد، پس بیاموزید که به خوبی از آن استفاده کنید و قطعاً موفقیت شرکت شما را افزایش خواهد داد.

امیدواریم که در این مقاله با بازاریابی ایمیلی و مزایای ایمیل مارکتینگ آشنا شده باشید.

خواندن ایمیل را در صندوق ورودی مخاطبانتان ارزشمند کنید!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا