مدیریت

بهترین گرایش های مدیریت برای اپلای چیست ؟

بهترین گرایش های مدیریت برای مهاجرت

کدام کشور برای مهاجرت با رشته مدیریت مناسب است؟ شانس موفقیت در اپلای برای تمام گرایش‌های مدیریت یکسان است؟ امروزه دانشجویان زیادی به دنبال اپلای رشته‌های مدیریت و ادامه تحصیل در کشورهای خارجی هستند.

ویدئو پیشنهادی: آموزش فوت و فن های اپلای

تحصیل در گرایش‌های مدیریت در خارج از کشور هدف بسیاری از فارغ‌التحصیلان است و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود. همانطور که می‌دانید رشته مدیریت یک رشته شناور با آینده شغلی مناسب است و همین امر باعث شده است که رشته مدیریت در میان افرادی که قصد مهاجرت دارند محبوبیت زیادی پیدا کند.

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی بهترین رشته مدیریت برای اپلای به شما عزیزان کمک کنیم تا با آگاهی کامل از مناسب بودن آینده رشته تحصیلی خود، خیالتان از بازار کار، هزینه‌های تحصیلی و زندگی آسوده شود و با اطمینان برای اپلای رشته مدیریت در مقاطع تحصیلی مختلف اقدام کنید. اگر متقاضی اپلای و ادامه تحصیل در رشته مدیریت هستید تا آخر مطالب همراه ما باشید تا هر آنچه که لازم است در رابطه با مهاجرت با رشته مدیریت بدانید با شما به اشتراک بگذاریم.

ویدیو پیشنهادی : مدیریت محصول
مدیریت محصول

 

رشته مدیریت چیست ؟

قبل از هرچیزی اجازه دهید تا با رشته مدیریت آشنا شویم. رشته مدیریت یک رشته مطالعه سازمان  و معنای لغوی آن تصمیم گیری، سازماندهی و برنامه ریزی است.

سازمان‌ها یک بخش مهم در زندگی امروزی هستند. برای مدیریت سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف  به مدیر و رهبری ماهر جهت کنترل منابع مالی، فیزیکی، ایجاد انگیزه در کارکنان و رسیدن به اهداف نیاز داریم. در حقیقت، مدیریت یک دانش فردی و تلفیقی از جامعه شناسی، اقتصاد و روانشناسی است و علاقمندان می‌توانند در گرایش‌های مختلف این رشته مشغول به تحصیل شوند. گرایش‌های رشته مدیریت به شرح زیر می‌باشد:

گرایش‌های مختلف رشته مدیریت در مقطع کارشناسی:

 1. رشته مدیریت جهانگردی
 2. رشته مدیریت کارآفرینی
 3. رشته مدیریت دولتی
 4. رشته مدیریت بازرگانی
 5. رشته مدیریت مالی
 6. رشته مدیریت بیمه
 7. رشته مدیریت صنعتی
 8. رشته مدیریت منابع انسانی
 9. رشته مدیریت امور گمرکی
 10. رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک

گرایش‌های مختلف رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری :

 1. مدیریت صنعتی با گرایش تحقیق در عملیات
 2. مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی
 3. مدیریت بازرگانی با گرایش منابع انسانی
 4. مدیریت دولتی
 5. مدیریت فناوری اطلاعات
 6. مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی
 7. مدیریت بیمه
 8. مدیریت استراتژیک
 9. مدیریت پیشگیری از جرم
 10. مدیریت توسعه
 11. مدیریت تکنولوژی
 12. مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین الملل
 13. مدیریت مالی دولتی
 14. مدیریت تحول
 15. مدیریت بازاریابی جهانگردی
 16. مدیریت سیستم‌های اطلاعات
 17. مدیریت بازاریابی و صادرات
 18. مدیریت استراتژی‌های توسعه صنعتی
 19. مدیریت منابع اطلاع
 20. مدیریت نظام کیفیت فراگیر
 21. مدیریت تکنولوژی گرایش نوآوری
 22. مدیریت برنامه ریزی توسعه جهانگردی
 23. مدیریت دولتی گرایش تشکیلات و روش‌ها
 24. مدیریت شهری
 25. مدیریت اجرایی گرایش مدیریت تولید و عملیات پیشرفته
 26. مدیریت انتقال تکنولوژی
 27. مدیریت سیاست‌های تحقیق و توسیه
 28. مدیریت سیستم‌های اطلاعات پیشرفته

اپلای گرایش‌های رشته مدیریت برای ادامه تحصیل در خارج از کشور:

فارغ التحصیلان زیادی هستند که تمایل به ادامه تحصیل در گرایش‌های مختلف رشته مدیریت و تجربه یک آینده شغلی خوب دارند.

در مطالب فوق گرایش‌های رشته مدیریت در مقاطع مختلف را ذکر کرده‌ایم. شانس مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای مختلف برای برخی گرایش‌ها بیشتر است و بدون شک تمامی افراد ترجیح می‌دهند که مدارک دانشگاهی خود را در مقاطع بالا از دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان دریافت کنند. این امر کمک می‌کند تا فرد آینده شغلی بهتر و درآمد بیشتری داشته باشد.

 

ویدیو پیشنهادی : مدیریت
مدیریت

 

سوالی که وجود دارد این است که ” بهترین گرایش مدیریت برای اپلای چیست ؟” همانطور که مشاهده کردید، رشته مدیریت دارای گرایش‌های متفاوت است و افراد می‌توانند بسته به توانایی و علایق خود به تحصیل در رشته مدیریت مشغول شوند. در این میان، برخی رشته‌ها محبوبیت و شانس بیشتری برای مهاجرت دارند این رشته‌ها به شرح زیر است :

 • مدیریت مالی
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت بیمه
 • مدیریت کارآفرینی
 • MBA
 • مدیریت تکنولوژی
 • مدیریت فناوری اطلاعات

رشته‌های فوق از جمله مواردی است که می‌توان به عنوان بهترین گرایش مدیریت برای اپلای معرفی کرد. موقعیت شغلی رشته‌های ذکر شده باعث شده است که رقابتی نفس گیر در میان متقاضیان برای مهاجرت ایجاد شود.

البته فراموش نکنید که جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، رشته تحصیلی در ایران به تنهایی کافی نیست. بلکه، لازم است که دانشجویان دارای نمره زبان بالا و تسلط کافی بر زبان انگلیسی باشند. برای مثال، نمره بالای ۱۰۰ در تافل و امتیاز بالای ۷۰۰ در آزمون  GMT شانس ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر را افزایش می‌دهد.

بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت

اپلای رشته مدیریت در مقاطع مختلف تحصیلی :

تنها انتخاب بهترین رشته مدیریت برای اپلای کافی است ؟ دقت داشته باشید که علاقه و مهارت از جمله مواردی است که باعث پیشرفت و موفقیت در آینده می‌شود. شما می‌توانید در هر مقطع از تحصیلات خود با در دست داشتن مدرک تحصیلی معتبر و سوابق قوی برای مهاجرت اقدام کنید.

هرچه رزومه و سوابق شما قوی‌تر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت. بنابراین، می‌توان گفت که تحصیل در بهترین گرایش مدیریت تنها ملاک موفقیت در اپلای نخواهد بود. پس بهتر است رشته‌ای را برای تحصیل خود انتخاب کنید که به آن علاقمند هستید. این کار کمک می‌کند تا سوابق درخشان و معدل بالاتری در رزومه خود ثبت کنید و شرایط را برای مهاجرت مساعد سازید.

ادامه تحصیل در گرایش‌های مدیریت در مقطع فوق لیسانس امکان پذیر است ؟

یکی دیگر از سوالات کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده‌اند این است که ” بهترین رشته مدیریت برای اپلای در مقطع فوق لیسانس چیست؟” و یا ” امکان ادامه تحصیل در رشته مدیریت برای افرادی که در رشته غیر محلی تحصیل کرده‌اند، امکان پذیر است؟”

قبل از  هرچیزی باید بگویم که مدیریت یک رشته شناور است و امکان تحصیل برای کسانی که لیسانس غیرمدیریتی دارند، امکان پذیر است. البته شرایط تمامی دانشگاه‌ها یکسان نیست و برخی از آن‌ها برای پذیرش دانشجو در مقطع فوق لیسانس کمی سخت‌گیر هستند.

برای مثال، بعضی از کشورها به دانشجویان حدود ۲۷- ۲۸ سال ویزا می‌دهند و سنین بالاتر شانس کمتری برای دریافت ویزا دارند. از طرف دیگر برخی دیگر از کشورها مانند اتریش، هلند، دانمارک و… هیچ محدودیتی برای پذیرش و ویزا ندارند.

افرادی که مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کرده‌اند و استعداد بالایی در بهترین رشته مدیریت برای اپلای دارند، می‌توانند برای تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام کنند. شغل این دسته از دانشجویان، اغلب شغلی آکادمیک و یا مربوط به تحقیق و پژوهش است.

مهاجرت با رشته   MBA :

رشته MBA یکی از رشته‌هایی است که می‌توانیم از آن به عنوان بهترین گرایش مدیریت برای اپلای در این مقاله نام ببریم. رشته MBA مخفف عبارت « Master of Business Administrator » است و اکثر افراد معتقد هستند که دانشجویان این رشته از هوش و قدرت مدیریت اجتماعی بالایی برخوردار هستند.

رشته MBA همان مدیریت کسب و کار است و یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در ایران به حساب می‌آید. به همین خاطر بسیاری از مدیران تمایل دارند که با تحصیل در این رشته یک موقعیت شغلی خوب و پردرآمد در خارج از کشور پیدا کنند.

بهترین گرایش مدیریت برای اپلای

 سخن پایانی :

در آخر فراموش نکنید که بعد از اتمام تحصیل در بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت لازم است که به تقویت زبان کشور مورد نظر مشغول شوید. در اکثر کشورها رشته مدیریت به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. با این وجود، زبان تحصیل در برخی از کشورها متفاوت است. به همین خاطر لازم است که زمانی را برای تقویت زبان کشور مورد نظر اختصاص دهید. این کار کمک می‌کند تا شانس بیشتری برای پذیرش و پیدا کردن یک شغل خوب داشته باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا