00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 16 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 16 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
599,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
739,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مدیریت محصول (مقدماتی)

دوره‌های مکتب‌پلاس
26 ساعت
87٪ (2645 رای)

مدیریت محصول :

 مدیریت محصول یکی از شاخه‌های مدیریت است که در مباحث مربوط به آموزش مدیریت و کسب و کار به آن پرداخته می‌شود که ما در مکتب‌خونه در این دوره آموزشی قصد داریم شما را با این علم به روز و کاربردی از شاخه مدیریت آشنا کنیم و به شما کمک کنیم بتوانید به عنوان یک پروداکت منیجر استخدام شوید.

بیش از دو دهه از ظهور نقش مدیر محصول در شرکت‌های صنعت IT می‌گذرد. اما شاید تنها 10 سال است که مدیریت محصول با تعریف فعلی شناخته می‎شود.

مدیریت محصول هنر خلق محصولی است که با حل مشکل و رفع نیازی به شیوه‌ای غیرمنتظره مشتری را مشعوف می‌کند. هر سازمانی چه آگاهانه و چه به طور ناخوداگاه به مدیریت محصول نیاز دارد. حتی شرکت های فعال در زمینه عرضه خدمات برای شکل گیری و بقای خود نیازمند آن می‌باشند. مدیریت محصول حوزه‌ای در نقطه تلاقی طراحی محصول، فناوری و تولید، بازاریابی و استراتژی‌های کسب و کار است. 

مدیریت محصول در شرکت‌های کوچک و نوپا، اغلب بر عهده یکی از بنیانگذاران شرکت است و در بسیاری موارد به صورت تجربی انجام می‌شود. اما با رشد شرکت‌ها، به ویژه در فضای رقابتی و جهانی امروز، به یکی از نقش‌های ضروری و تعیین کننده سودآوری هر سازمان مبدل می‌شود.

بنابراین، نیاز به شناسایی و توسعه مهارت و دانش تخصصی مدیریت محصول در ارائه پیشنهاد ارزشی و براورده کردن نه تنها نیازهای مشتری، بلکه افزایش ارزش دیگر ذینفعان همچون سرمایه گذاران و کارکنان در هر کسب و کاری نیازی محسوس است.

چنانچه محصولی با موفقیت مورد پذیرش مشتری قرار گیرد و درآمد مناسب ایجاد نماید، تناسب محصول با بازار تحقق می‌یابد. ایجاد چنین تناسبی، فرآیندی پیوسته و مداوم و رسالت مدیران محصول است. 

در چند سال اخیر در سراسر دنیا و به تبع آن در ایران، تقاضا برای ورود به بازار کار مدیریت محصول شتاب فوق‌العاده ای گرفته است. 
اما چطور باید به این کار ورود کرد؟ مدرک و گواهینامه‌ای برای مدیریت محصول وجود ندارد که افراد علاقمند بتوانند با کسب آن به این حوزه ورود کنند و اغلب افراد به صورت اتفاقی یا به واسطه روابطشان به این مشاغل دست پیدا کردند.

اما این دوره از آموزش مدیریت محصول شما را با مفاهیم بنیادی و پایه این حوزه کاری آشنا می‎کند. در این دوره مفاهیم پایه را می ‌آموزید و یاد می‎گیرید که چطور آن ها را به کار ببندید تا برای ورود به بازار کار  آماده شوید.

با عنایت به این ضرورت و با هدف کمک به افزایش تولید ناخالص داخلی ملی از طریق توسعه توانمندی متخصصان کسب و کارهای میهن، مکتب‌خونه آموزش مدیریت محصول را طراحی و ارائه نموده است.

این دوره مبتنی بر دانش افراد متخصص و دارای تجربه در این زمینه است و مخاطب را از مفاهیم پایه تا اکتساب مهارت و دانش یک پروداکت منجیر یا مدیر محصول به شیوه ای موثر هدایت می نماید. 

مدیریت محصول چیست؟

اگر یک نگاه گذرا به شرکت‌های موفق و روند پیشبرد موفقیت آن‌ها بیاندازید متوجه خواهید شد که وجود عنصر اصلی و کلیدی به نام مدیر محصول تاثیر بسیار شگرفی بر روی موفقیت آن سازمان دارد.

 اگر بخواهیم یک تعریف کلیشه‌ای و در عین حال جامع از آن ارائه کنیم، می‌توانیم بگوییم که، مجموعه‌ای از عملیات به‌هم پیوسته می‌باشد که در تمام طول حیات چرخه محصول وظیفه هدایت آن ‌را برعهده دارد.

مدیریت محصول یعنی اولویت قراردادن مشتری و خواسته‌های او. مدیر محصول بایستی از همان مراحل اولیه شکل‌گیری ایده، پیاده‌سازی جایگاه محصول در بازار، قیمت‌گذاری، بررسی رقبا در بازار، نظر مشتری و درخواست آن‌ها را در اولویت کار خود قرار بدهد.

چراکه مشتری کسی است که خواستار دریافت آن محصول است و محصول برای مشتری تولید می‌شود و اگر در فرایند شکل گیری ایده تا تولید محصول و ورود به بازار خواست مشتری و علایقش در نظر گرفته نشود، تمام زحمات به هدر رفته و پروژه با شکست مواجه خواهد شد.

بنابراین مدیریت محصول چرخه کاری است که بیشترین تمرکز را بر طراحی، پیاده‌سازی و ارائه محصولی مناسب با نیازهای مشتری دارد و تمرکز اولیه آن بر روی ساخت محصولی است که مشتری واقعاً به آن نیاز دارد. چراکه نیاز، اشتیاق را در پی دارد.

در دوره آموزش مدیریت محصول مکتب‌خونه بیشتر با این مفاهیم آشنا خواهید شد.

تاریخچه مدیریت محصول :

مدیریت محصول و مباحث آن به تدریج و در طول تاریخ توسط کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ به وجود آمده است و می‌توان گفت تاریخچه آن به این شکل است. بسیاری از پیشتازان عرصه‌های صنعت و فناوری برای پیش برد اهداف سازمان خود و جذب نیروهای کارآمد دست به تدوین دستورالعمل‌هایی زدند که پایه و تاریخچه مدیریت محصول را تشکیل می‌دهد.

در سال ۱۹۳۱ نیل مکلروی که در شرکت Procter & Gambleمشغول به کار بود برای جذب نیروی مورد نظر خود شرح شغل یا مسئولیتی را نوشت که به عنوان سنگ بنای مدیریت محصول در شرکت‌ها شناخته می‌شود. این شغل که بخشی از مارکتینگ شرکت را شامل می‌شد باید به صورت میدانی به شناسایی مشتری و نیازهای او بپردازد تا بتواند به فروش، بازاریابی و تبلیغات مناسبی برای محصول برسد. در حال حاضر نیز شناسایی و سلیقه مشتری مهمترین کار یک مدیر محصول است.

در سال 1933 نیز بیل هیولِت و دیوید پَکِرد شرکت HP را راه اندازی کردند و این تصمیم کلیدی را گرفتند که استراتژی شرکت باید در جهت خواست و نیازهای مشتری آنها باشد تا بتوانند نیازهای مشتری را به خوبی پاسخ بدهند. در بین سال‌های 1960 تا 1970 شرکت تویوتا تلاش زیادی برای کاهش ضایعات کارخانجات خود داشت و دو قانون اساسی را نیز دنبال می‌کرد .

 قانون کایزن تاکید بر بهبود کسب و کار از طریق تکامل و نوآوری و دیگری تاثیر پیشرفت‌های کوچک بر کارها و تاثیر بسیار بزرگ آن بر نتیجه کار و محصول

گنچی گنباتسو ( Genchi Ganbutsu )

این قانون یک اصل مهم را دنبال می کند و آن فهم و درک عمیق از مشکلات و اخذ تصمیمات درست است. یک مدیر محصول باید درک و تجربه واقعی از مسائل داشته باشد تا به همدلی با مخاطبان و مشتریان برسد. این دو قانون امروز در مدیریت محصول مورد استفاده قرار گرفته و باعث تولید محصول بهتر می‌شود.

رشته ی مدیریت محصول

مدیریت محصول رشته ای است که در سراسر دنیا برای دانشجویان ارائه می گردد. هدف نهایی از رشته ی مدیریت محصول توسعه یک محصول است. دانشجویان رشته ی مدیریت محصول، دانش های برنامه ریزی، سازماندهی، پیش بینی، توسعه و در پایان، بازاریابی یک محصول را کسب خواهند کرد. 

دانشجویان در این رشته با توسعه محصولات جدید آشنا خواهند شد، و تمام آموزش های مورد نیاز و مرتبط را دریافت خواهند کرد همچنین این رشته به دانشجویان کمک می کند تا مهارت‌های تاکتیکی و استراتژی‌ها را بیاموزند و در کار میدانی به روش های مختلف به کار گیرند.

مدیریت محصول در بسیاری از استراتژی های کسب و کار رو به جلو حرکت می کند. بدیهی است - PM به گسترش دامنه فعالیت خود در سال های آینده ادامه خواهد داد. امروزه این رشته علیرغم اندازه شرکت ها به طور گسترده در همه صنایع شناخته شده است. با این حال، با وجود افزایش شناخت مدیریت محصول به عنوان یک عملکرد کلیدی در شرکت‌ها، هنوز چالش‌ها و جا برای بهبود وجود دارد.

مدیران محصولات تولیدی باید درک کاملی از فرآیند تولید، از جمله دانش مواد خام مورد استفاده در تولید، کنترل کیفیت، مدیریت کارکنان، بودجه و خرید داشته باشند. اکثر مدیران دارای مدرک لیسانس علوم در مدیریت صنعتی یا مدیریت بازرگانی هستند، اما بسیاری از مدیران محصول پس از چندین سال تجربه در رتبه های بالاتری قرار می گیرند. مدیران محصول همچنین ممکن است در زمینه های دیگر شرکت، مانند خرید و حسابداری، آموزش ببینند، زیرا این عملکردها به آنها کمک می کند تا نیازهای مواد خام، هزینه ها و بودجه را پیش بینی کنند.

مدیران محصول برای رقابت در بازار باید روندها را دنبال کنند و دائماً به دنبال راه های جدیدی برای ایجاد ارزش برای مشتریان خود باشند. در واقع، شناسایی روندها با توجه به تفاوت در اهداف و اهداف مدیریت محصول بین شرکت ها و صنایع دشوار است. ما نتیجه گیری ها و پیش بینی های ذهنی خود را بر اساس واقعیت هایی می گیریم که به تازگی در حال محبوب شدن هستند.

در رشته ی مدیریت محصول با موضوعات متفاوتی آشنا خواهید شد که به برخی از آنها در ذیل می پردازیم:

●     Basics of Product Management  (مبانی مدیریت محصول) 

●     Product Portfolio Analysis  (تجزیه و تحلیل سبد محصولات)   

●     Consumer Behaviour( رفتار مشتری) 

●     Market Research (تحقیقات بازار) 

●     Customer development - Techniques to understand customers and validate demands

(توسعه مشتری - تکنیک هایی برای درک مشتریان و اعتبار بخشیدن به تقاضاها)

●     Advertising and Channel Management  (تبلیغات و مدیریت کانال)

●     Elimination Strategies ( استراتژی های حذف)   

●     Strategic Brand Management ( مدیریت استراتژیک برند)  

●     Testing and validation techniques and implementation ( تکنیک های تست و اعتبارسنجی و پیاده سازی)

●     User Experience Design and Innovation (طراحی و نوآوری تجربه کاربر)  

●     Product Marketing and Strategy (بازاریابی محصول و استراتژی) 

●     Pricing and Promotion(قیمت گذاری و تبلیغات) 

●     Communication and presentation practices(شیوه های ارتباطی و ارائه) 

●     New Product Planning(برنامه ریزی محصول جدید) 

●     Financial theories and fundamentals of business (نظریه های مالی و مبانی کسب و کار) 

●     Business models- designing, storyboarding and wireframing( مدل های کسب و کار- طراحی، استوری برد و وایرفریم)

●     User Experience design( طراحی تجربه کاربری) 

●     Customisation and innovation in the digital domain(سفارشی سازی و نوآوری در حوزه دیجیتال)

سطوح مدیریت محصول

پیش از معرفی سطوح مدیریت محصول به تعریف سطوح آن می پردازیم.

 • سطوح محصول چیست؟

امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا و بین سازمان های موفق رقابتی در لایه ی  محصول جانبی به راه افتاده است. این دسته از شرکت‌ها، مشکلات مربوط به سطوح محصول کلیدی و واقعی مانند نام تجاری، طراحی و مزایای محصول را حل نموده‌اند و از این نظر تقریبا برابر شده‌اند.

در واقع در کشورهای پیشرفته، نوعی برابری محصول (Product Parity)بین کسب و کارهای مختلف وجود دارد. از این رو رقابت صرفا در لایه محصول جانبی صورت می‌پذیرد. رقابت در انواع خدمات و ویژگی‌های جانبی و اضافی محصول می‌تواند مواردی همچون ارائه خدمات پس از فروش بهتر، اقساط بلند مدت‌تر، با بهره پایین‌تر، ارائه گارانتی و وارانتی بلند مدت‌تر را در بر گیرد.

مدیریت محصول در سطوح مختلفی تعریف می گردد، درادامه به معرفی هرکدام می پردازیم:

 • محصول محوری (Core Product)
 • محصول واقعی (Actual Product) 
 • محصول جانبی (Augmented Product).
 • محصول محوری

ابتدایی ترین سطح محصول محوری است. در این سطح شما به نیازهای مشتری که به چه طبقه یا کلاسی از محصول نیازمند است، پاسخ می دهد. 

محصول واقعی

محصول واقعی، یک لایه پس از محصول محوری می‌باشد. پس از انتخاب محصول محوری، موضوعاتی مانند کیفیت، نام تجاری، ویژگی‌ها، طراحی و بسته‌بندی به آن اضافه می‌گردد که محصول واقعی را تشکیل می‌دهد.

محصول جانبی

یک سطح پس از محصول واقعی، محصول جانبی قرار دارد. در این سطح در مورد انواع خدمات و ویژگی‌های جانبی و اضافی محصول مانند خدمات پس از فروش، گارانتی، وارانتی، نحوه پرداخت محصول را در بالاترین سطح یا لایه قرار می‌دهد که به آن محصول، محصول جانبی می‌گویند. بنابراین صرف دیدن محصول در یک لایه، اشتباه بوده و باید محصول را در سطوح مختلفی دید. بازاریابان در 3 تا 5 لایه می‌توانند روی محصول تأکید کنند.

استراتژی مدیریت محصول

استراتژی محصول در واقع یک برنامه جهت تعیین اهداف محصول در چرخه ی عمر و چگونگی پشتیبانی از اهداف سازمان می باشد. همچنین مشخص می کند محصول به چه کسی خدمت رسانی می کند و چه مزایایی برای مخاطبان خود دارد. استراتژی مدیریت محصول شامل برنامه ی به خصوصی نیست شما باید با توجه به ویژگی استراتژی های موفق ، استراتژی محصول را ایجاد نمایید. 

در ادامه به معرفی برخی از ویژگی های استراتژی موفق می پردازیم:

 •  هدف دار:

هرمحصولی برای هدفی ساخته می شود اما تنها نگهداری از آن استراتژی نیست، بلکه باید با توجه به هدف، محصولی ایجاد گردد که توجه ذینفعان را جلب نماید. 

 • توجه به نیازهای مشتریان و رفع آن:

هر محصولی مشتری خودش رادارد ابتدا باید نیازهای مشتریان را شناسایی و بر اساس آن محصول ایجاد گردد. از آنجا که مشتریان همیشه دقیقاً نمی‌دانند چه می‌خواهند، استراتژی محصول باید شکاف بین آنچه مشتریان می‌گویند و آنچه که آن‌ها نیاز دارند را از بین ببرد. مهم این است بدانید نیازها بر اساس زمان تغییر می کنند. 

 • شناخت زنجیره ارزش:

 استراتژی محصول باید به چگونگی انطباق با اکوسیستم بزرگ‌تر را در خود بگنجاند و مشخص کند که در کجا ارزش افزوده و در چه نقاطی از اصطحکاک وجود دارد. با تغییر آن اکوسیستم، نقش محصول در آن نیز ممکن است متحول شود.

 •  ایجاد تغییرات باتوجه به زمان:

مسئولان با توجه به احتمالات که ممکن است موجب رشد و تهدید از استفاده از محصول می گردد را پیش بینی نمایند.

 •  اقدامات در برابر آن تغییرات را درنظر بگیرید.

با توجه به اهداف و چشم اندازها، مشخص کنید چه اقداماتی در جهت رشد و یا کاهش اختلالات در آینده باید صورت گیرد! 

 •  ارزیابی موفقیت:

برای ارزیابی موفقیت باید همه چیز را راجع به به پروژه بدانید خود استراتژی نباید معیارهای خاصی را تحت تأثیر قرار دهد، ردیابی پیشرفت و KPI روند عملکرد را نمایش می دهد و علائم بالقوه هشداردهنده را ارائه می‌دهد.

حال با توجه به توضیح ویژگی های یک استراتژی موفق در بالا، باید بتوانید استراتژی مورد نظر خود را ایجاد نمایید. این مسیر آسان نیست و نباید رقبای خود را دست کم بگیرید. تنها کافیست چند قانون ساده را بدانید تا استراتژی موفقی را ایجاد نمایید.

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت محصول (مقدماتی)

فصل اول - آشنایی با مفهوم مدیر محصول
01:23 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - ایده ها و نیاز کاربر
00:44 ساعت
00:14
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم - ارائه کانسپت
01:46 ساعت
00:15
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  
فصل یازدهم - تکنولوژی برای مدیران محصول
00:36 ساعت
00:36
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
علی منصور علی منصور

علی منصور در چهار سال اخیر به عنوان مدیر محصول مشغول به فعالیت بوده و سعی کرده خودش را با مسائل این حوزه به چالش‌ بکشد. منصور فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی رشته مهندسی تکنولوژی نساجی از دانشگاه امیرکبیر تهران و همچنین فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ارشد MBA دانشگاه خوارزمی (علوم اقتصادی سابق) است.

او سابقه فعالیت در مجموعه‏‌هایی همچون فناپ، تخفیفان، راهکارهای همراه کارینا و آدینه بوک را دارد. در حال حاضر یکی از مدیران محصول شرکت سفرهای علی‌بابا بوده و سعی دارد تا ضمن سودآوری برای مجموعه‌اش، تجربه متفاوتی را برای کاربران علی‌‏بابا خلق کند.

او همچنین به عنوان مشاور محصول با برخی شرکت‌ها همکاری دارد و به برگزاری دوره و کارگاه‌های مرتبط با مدیریت محصول می‎پردازد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت محصول (مقدماتی)

این درس نیازی به پیش‌نیاز نداشته و تمامی موارد مورد نیاز در دوره تدریس می‌گردد.

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت محصول (مقدماتی)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (25 نظر)

صفحه 

از 

3

امید
22:20 - 1401/07/02
دانشجوی دوره
یکی از بهترین دوره های مکتبخونه، کلی استفاده بردیم. تشکر و خداقوت به استاد دوره و تیم زحمت کش مکتبخونه. در پناه حق باشید.
ریحانه
10:24 - 1401/06/22
دانشجوی دوره
با سلام و احترام برای شروع و به عنوان دوره مقدماتی بسیار خوب و جامع بود از دقت نظر استاد در تصحیح تمرین ها هم تشکر میکنم
سعید
12:12 - 1401/06/07
دانشجوی دوره
دوره بسیار بسیار خوبی است و خسته نباشید عرض می کنم خدمت استاد دوره. از جمله قابلیت های این دوره این است که پروژه ها در خصوص کسب و کارهای معروف ایرانی است که ضمن اینکه باعث آشنایی بیشتر با محصولات انها شده کمک می کند تا در یک شرایط شبیه ساز شده راجب محصول اون کسب و کار بیشتر فکر کنیم و مفاهیم ارائه شده در کلاس بسیار درک آسانتری دارد. با توجه به اون به خوب بودن این دوره یک سری کم و کاستی هایی است که برای بهتر شدن روند برگزاری اعلام میکنم. از ضعف هایی که این دوره دارد نداشتن یک اسلایدهای منسجم می باشد که اگر این اسلایدها در اختیار دانشجو قرار بگیرد بسیار عالی است و البته این نظر من است
مهرزاد
21:39 - 1401/04/14
فارغ‌التحصیل دوره
واقعا این دوره‌ خوب و کاربردی بود و به نسبت هزینه و زمانی که صرف می‌کنید ارزشمنده. علی رغم اینکه یک دوره‌ی مقدماتی محسوب می‌شد اما برخی از مواردی که بیان شد رو در دوره‌های جامع هم ندیدم. امیدوارم جناب منصور دوره‌ی پیشرفته هم ارائه کنند.
زهرا
15:25 - 1401/03/23
دانشجوی دوره
من شخصا وقتی جواب تصحیح پروژه اومد و متوجه شدم که آقای منصور بادقت پروژه رو خونده و حتی برای ایرادی که داشتم ، منبع معرفی کرده ، خیلی حس خوبی داشتم و دلم میخواست بتونم پیام استاد رو با یه لایک تایید کنم و این لایک یه بار هیجانی رو از روی دوشم بر میداشت.ولی مکتب خونه فقط فیچری تحت عنوان "ثبت اعتراض" داشت.این پیام رو میدم که فقط تشکر کنم و بگم که حتی کلاس های حضوری هم اینقدر وقت نمیذارن برای شاگرد.آقای منصور هم نقطه قوت ها رو میگن و هم نقطه ضعف.و برای نقطه ضعف هم راه حل میدن.
رامتین
08:14 - 1401/02/22
فارغ‌التحصیل دوره
با وجود اینکه من اطلاعات متمرکزی در مورد مدیریت محصول نداشتم و به صورت پراکنده در حوزه های مختلف کار کرده بودم به من کمک کرد تا بتوانم یک جمع بندی کلی از آن چه که مدیریت محصول نامیده میشود داشته باشم. توضیحات جناب منصور روان و دقیق و جذاب بود.....البته پیشنهاد میکنم برای جذاب تر شدن ارائه، محتواهای متنوعی به جز پاورپوینت به دوره اضافه شود....البته برای قدم اول عالی است.....ممن