آشنایی با دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه استانبول یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به حساب می‌آید که در سال 1996 فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه در حومه شهر استانبول واقع شده است و به طور رسمی توسط شورای آموزش عالی ترکیه به رسمیت شناخته شده است.

این موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ترکیه مطابق اهداف و سیاست‌های آتاتورک در خدمت توسعه و پیشرفت کشور ترکیه و بهبود شرایط آن است. هدف اصلی این دانشگاه آموزش و تربیت دانشجویان جهت کسب مهارت‌های فنی مورد نیاز دنیای مدرن امروز و تشویق و ترغیب آن‌ها جهت کسب آگاهی و اطلاع از پیشرفت‌های فنی و فرهنگی جهان است.

 

ویدیو پییشنهادی : یادگیری زبان ترکی از صفر
آموزش ترکی

 

این دانشگاه حدود 357 دوره تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی (178)، کارشناسی ارشد (135) و دکترا (44) ارائه می‌کند. اگر چه دوره‌های تحصیلی به زبان‌های مختلف از جمله فرانسوی، آلمانی، روسی و ترکی در دسترس دانشجویان قرار دارد اما زبان اصلی آموزش دانشگاه یدی تپه استانبول زبان انگلیسی است.

محبوبیت تحصیل در ترکیه با توجه به هزینه پایین آن نسبت به تحصیل در اروپا و نزدیکی کشور ترکیه میان ایرانیان در حال افزایش است. علاوه بر این دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به دلیل کیفیت آموزش و امکانات مدرن خود یکی از مقاصد اصلی دانشجویان ایرانی به حساب می‌آیند. دانشگاه یدی تپه استانبول نیز یکی از 1000 دانشگاه برتر دنیا و 40 دانشگاه برتر کشور ترکیه است که دانشجویان ایرانی شانس خود را جهت اخذ پذیرش سالانه جهت پیوستن به 70 دانشجوی ایرانی این دانشگاه امتحان می‌کنند.

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه استانبول در یک نگاه

دانشجویان خلاق فارغ‌التحصیل دانشگاه یدی تپه استانبول به کمک کیفیت عالی آموزش در تمام زمینه‌های علمی و انجام تحقیقات علمی با مشارکت دانشجویان و اساتید دانشگاهی خارجی از اعتماد به نفس بالایی جهت پیوستن به جامعه شغلی برخوردارند. تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی، انجام تحقیق با هدف توسعه جامعه و ایجاد شرایط آموزش با استانداردهای بین‌المللی سه هدف اصلی دانشگاه یدی تپه به شمار می‌آیند.

این دانشگاه از 13 دانشکده مختلف از جمله دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده دندادن‌پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده هنر و دانشکده مهندسی تشکیل شده است. 5 مدرسه حرفه‌ای مانند آکادمی زبان‌های خارجی در کنار این 13 دانشکده، فضایی جهت کسب مهارت عملی و دانش را ایجاد کرده‌اند. این دانشگاه دارای 367 کلاس، 27 آمفی تئاتر، 175 آزمایشگاه مجهز و 46 کارگاه مختلف است.

 

مقاله پییشنهادی : دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم

 

از امکانات رفاهی و تفریحی می‌توان به پارک‌هایی به مساحت 79 هزار متر مربع اشاره کرد که باعث افزایش علاقه دانشجویان به زندگی دانشجویی و کسب دانش می‌شوند. در کنار این پارک‌ها 4 رستوران، 7 کافه، 1 سینما با 100 صندلی، یک تئاتر با 100 صندلی، 2 زمین بسکتبال، استخر سر پوشیده، سالن بدنسازی، یک زمین اسکواش به مساحت 710 متر مربع، یک بانک و یک مرکز خرید در این دانشگاه جای داده شده است.

دانشگاه یدی تپه

چرا یدی تپه

 • این دانشگاه میان دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی در ترکیه از جایگاه بسیار خاصی برخوردار است. لازم به ذکر است یک بیمارستان دندان‌پزشکی تخصصی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می‌توانند از امکانات آن جهت کسب مهارت‌های عملی و گذراندن آموزش‌های خود بهره ببرند.
 • هدف اصلی این دانشگاه آموزش و تربیت دانشجویان و ارائه کلیه مهارت‌های لازم جهت موفقیت در دنیای تجارت مدرن است.
 • این دانشگاه دارای یک پردیس به مساحت 125000 متر مربع است تا تمام نیازهای دانشجویان اعم از آموزشی و رفاهی را تامین و برآورده بکند. علاوه بر این خوابگاه‌هایی را با ظرفیت 4250 تختخواب جهت اقامت دانشجویان در نظر گرفته است. از امکانات خوابگاه می‌توان به اینترنت رایگان 24 ساعته، اتاق‌های دو نفره، دوش و یخچال اختصاصی، میز تحریر برای هر دانشجو، صندلی و قفسه‌ها و کمدهای آینه‌دار اشاره کرد.
 • این دانشگاه یکی از طرفداران محیط زیست است. دانشگاه یدی تپه استانبول از انرژی خورشیدی از طریق پنل‌های خورشیدی در بام دانشگاه استفاده می‌کند. این دانشگاه همچنین پروژه‌ای را جهت سرمایه‌گذاری در انرژی باد به منظور بهره‌مندی از آن آغاز کرده است. این دانشگاه در سال‌های 2017 و 2018 توانست در بین دانشگاه‌های خصوصی رتبه اول سبزترین دانشگاه‌ جهان را به دست بیاورد.
 • این دانشگاه از تکنولوژی‌های مدرن مختلفی جهت آموزش و یادگیری استفاده می‌کند.
 • بیش از 700 قرارداد همکاری با دانشگاه‌های جهان به ویژه اروپا، آمریکا، کانادا و روسیه این فرصت را فراهم کرده است که دانشجویان جهت کسب مهارت و آشنایی با سایر تحقیق‌ها و بهبود توانایی‌های خود می‌توانند از این فرصت طلایی بهره ببرند.
 • همکاری دانشگاه و صنعت جهت تضمین موفقیت دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی به منظور پیوستن به بازار کار

دانشگاه یدی تپه

مراکز تحقیقاتی دانشگاه یدی تپه استانبول

دانشگاه یدی تپه استانبول جهت تحقق اهداف خود از مراکز تحقیقاتی خود به شرح زیر استفاده می‌کند.

 • مرکز تحقیق و کاربرد فناوری‌ اطلاعات: انجام تحقیقات و پروژه‌های علمی و ‌‌‌‌عملی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات مانند توسعه نرم‌افزار، سیستم‌های اطلاعاتی، سیستم‌های مخابراتی و داده‌رسانی
 • مرکز تحقیقات پزشکی: تمرکز اصلی این مرکز ارائه آموزش و انجام تحقیقات علمی مرتبط با بهداشت دهان و دندان جهت رفع مشکلات بیماران است.
 • مرکز تحقیقی و کاربردی دارویی: این دانشگاه با همکاری دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی تحت نظارت دانشکده داروسازی به انجام تحقیقات در زمینه زیست‌پزشکی می‌پردازد.
 • مرکز تحقیقات چشم پزشکی: این مرکز جهت ارائه جدیدترین روش‌های تشخیص و درمان بیماری‌های چشم، انجام آخرین تحقیقات علمی و آموزش چشم‌پزشکان تاسیس شده است.
 • کارگاه کارآفرینی: این کارگاه مشاوره‌های شغلی و آموزش‌های لازم را جهت تبدیل کردن ایده‌های شغلی ارائه می‌دهد.
 • مرکز آموزش، تحقیق و خدمات درمانی: هدف از انجام تحقیقات علمی این مرکز ارائه پیشرفته‌ترین روش‌های تشخیص و درمان به ویژه در حوزه عمومی است.
 • مرکز تحقیقات استراتژیک: ماموریت این مرکز تجزیه و تحلیل روابط بین‌الملل ترکیه، پیش‌بینی آینده و ارائه استراتژی‌ها و راه‌حل‌های سیاسی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تاسیس است.