00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش نرم‌افزار فتوشاپ (مقدماتی)

دوره‌های مکتب‌پلاس
25 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو
فتوشاپ ( photoshop) قوی‌ترين نرم‌افزار خلق و ويرايش تصاوير گرافيكی می‌باشد، فتوشاپ يك نرم‌افزار حرفه‌ايست كه از جمله كاربردهای آن طراحی پوسترهای تبليغاتی، كارت ويزيت، لوگو، سربرگ، رابط‌های گرافيكی سايت‌ها و اپليكيشن‌ها، ويرايش نور و رنگ تصاوير و ... می‌باشد.
در اين دوره مقدماتی آموزش فتوشاپ هدف اين بوده كه مسائل نسبتا پيچيده فتوشاپ را به روش ساده آموزش بدهيم تا هر شخصی با كمترين سطح اطلاعات در مورد كار با نرم‌افزارهای گرافيكی بتواند متوجه مباحث مطرح شده بشود، به اين صورت كه به تمامی مباحث مهم نرم‌افزار پرداخته می‌شود و از مباحث غيرضروری می‌پرهيزيم تا اینکه مراحل يادگيری فتوشاپ را پيچيده و سخت نكند.
 
مدرس دوره
سعید مهدی

سعيد مهدی، دانش آموخته طراحی گرافیک.

ایشان از سال ١٣٨٨ فعاليت خود را در زمينه ساخت محتوای بصری برای تبليغات شروع كرده است و از طراحی گرافيک در پروژه‌های چاپي و تيزرهای تبليغاتی استفاده می‌کند.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش نرم‌افزار فتوشاپ (مقدماتی)

پبش‌نياز اين دوره صرفا علاقه‌مندی و ذوق و استعداد شما برای خلق تصاوير خلاقانه و اطلاعات اوليه در مورد كار با كامپيوتر است.

ویژگی‌های دوره آموزش نرم‌افزار فتوشاپ (مقدماتی)

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

فتوشاپ چسیت و چه کاربردی دارد؟
فتوشاپ یک نرم افزار ویرایش گرافیکی است که برای ایجاد ، تغییر و ویرایش عکس ها استفاده میشود.ابن نرم افزار در حوزه های مختلفی مانند طراحی گرافیکی ، طراحی وب ، طراحی رابط کاربری و معماری کاربرد دارد.
تفاوت فتوشاپ CC و CS چیست؟
فتوشاپ CC ورژن cloud-base فتوشاپ است که با ثبت نام در سرویس های cloud شرکت Adobe قابلیت اتصال به سایر محصولات adobe و انتقال فایل بین آنها را دارد.اما فتوشاپ cs مربوط به ورژنهای قدیمی این نرم افزار است که به نسبت ورژن های قیمی قابلیت کمتری دارد.
بهترین نرم افزارهای جایگزین فتوشاپ چیست؟
نرم افزارهای جایگزین فتوشاپ به دو دسته تحت وب و دسکتاپ تقسیم میشوند. نرم افزار های تحت وب عبارتند از Picmonkey ، Canva و pixlr editor که به صورت رایگان قابل استفاده است و برای نرم افزارهای دسکتاپ میتوان به paint و Acorn و pixelmator اشاره نمود.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
فصل اول - معرفی نرم افزار فتوشاپ
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث تاريخچه، توضيح در مورد فضاي كار در نرم‌افزار، ميانبرهاي مهم براي شروع به كار، روش ساخت يک سند جديد و توضيحات اوليه، توضيح در مورد مقوله رزولوشن تدریس می‌شود.

معرفی نرم افزار فتوشاپ و workspace
"06:36
توضیحات اولیه
"14:13
فصل دوم - لایه ها در فتوشاپ
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث توضيح در مورد چگونگي كاربرد لايه ها و توضيح كوتاه در مورد پنل ها تدریس می‌شود.

معرفی لایه‌ها در فتوشاپ
"14:25
جزییات لایه‌ها در فتوشاپ
"09:22
تنظیمات لایه‌ها در فتوشاپ
"04:53
فصل سوم - تلفیق عکس‌ها در فتوشاپ
04:45 ساعت
00:45
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - ابزارهای کاربردی در فتوشاپ
07:23 ساعت
03:23
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - سیستم های رنگی در فتوشاپ
00:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث مربوط به سیستم‌های رنگی تدریس می‌شود.

حالت Blend در فتوشاپ
"13:31
سیستم‌های رنگی در فتوشاپ
"13:40
فصل ششم - پروژه نهایی فتوشاپ
11:58 ساعت
01:58
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل