00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • پروژه محور
 • تسهیل استخدام
149,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش فتوشاپ (مقدماتی)

دوره‌های مکتب‌پلاس
25 ساعت
92٪ (403 رای)

آموزش فتوشاپ (photoshop) یکی از بهترین روش‌ها برای خلق و ويرايش تصاوير گرافيكی می‌باشد، فتوشاپ يك نرم‌افزار حرفه‌ايست كه از جمله كاربردهای آن طراحی پوسترهای تبليغاتی، كارت ويزيت، لوگو، سربرگ، رابط‌های گرافيكی سايت‌ها و اپليكيشن‌ها، ويرايش نور و رنگ تصاوير و ... می‌باشد.

در اين دوره مقدماتی آموزش فتوشاپ هدف اين بوده كه مسائل نسبتا پيچيده فتوشاپ را به روش ساده آموزش بدهيم، تا هر شخصی با كمترين سطح اطلاعات در مورد كار با نرم‌افزارهای گرافيكی، بتواند متوجه مباحث مطرح شده بشود. به اين صورت كه به تمامی مباحث مهم نرم‌افزار پرداخته می‌شود و از مباحث غيرضروری می‌پرهيزيم، تا اینکه مراحل يادگيری فتوشاپ را پيچيده و سخت نكند.

نرم افزار فتوشاپ قسمتی از نرم افزارهای گرافیکی محسوب می شود که براساس Bitmap کار می کند. کلیه‌ی حقوق نرم افزار فتوشاپ مربوط به شرکت Adobe می‌باشد. از این نرم افزار برای کارهای گرافیکی حرفه‌ای استفاده می شود و کاربرد بسیار زیادی در صنعت چاپ دارد.

افرادی که گرافیست هستند و یا کار طراحی انجام می‌دهند، نیاز مبرمی به نرم افزار فتوشاپ دارند. به طور خلاصه‌تر باید گفت که آموزش فتوشاپ برای افرادی است که با کامپیوتر قصد دارند که کارهای گرافیکی یا موشن گرافیک انجام دهند.

کاربران نرم افزار فتوشاپ، گروه های زیر را تشکیل می دهند:

 • انیماتورها
 • طراحان نرم افزار
 • عکاس ها
 • طراحان سایت
 • شرکت های تبلیغاتی
 • چاپخانه ها
 • ناشران
 • طراحان گرافیک

کاربردهای فتوشاپ

استفاده از برنامه‌ی فتوشاپ طیف وسیعی از محیط ما را در برمیگیرد. نرم افزار فتوشاپ سبب شده است که طرح‌های گرافیکی زیباتر و هنری‌تر جلوه کنند. تمام عکس‌ها و طرح های پیش ساخته باید حداقل یک بار از نظر یک گرافیست مسلط به فتوشاپ عبور کند. کاربردهای فتوشاپ را می توان در شاخه های زیر مطرح کرد:

 • تیتراژ فیلم
 • جلد نشریات
 • سربرگ‌ها
 • بنرها و پوستر تبلیغاتی
 • کارت های ویزیت
 • محیط‌های گرافیکی
 • رابط‌های گرافیکی
 •  عکس پرسنلی و...

نرم افزار فتوشاپی که در دسترس شما قرار داده می شود، دارای مد‌های رنگی بسیار زیادی است. در آموزش فتوشاپ مکتب خونه به این مدها اشاره خواهیم کرد و در مورد آنها توضیح کامل تری خواهیم داد.

استفاده از فتوشاپ ممکن است مقداری برای سیستم کامیپوتری شما مشکل ساز شود. نرم افزار فتوشاپ حجم نسبتا زیادی را از هارد دیسک شما را به خود اختصاص می دهد. همچنین در زمان اجرای برنامه‌های کاربردی، ممکن است روند کار سیستم را کند نماید که تمام این اتفاقات کاملا طبیعی می باشد.

برای کم‌کردن مشکلات فتوشاپ می‌توانید از سخت افزارهای پیشرفته برای بالا‌بردن بازده فتوشاپ استفاده نمایید. برنامه فتوشاپ برای افرادی که نمی‌توانند نسخه کامل را داشته باشند، چاره ای اندیشیده است و آن هم نسخه ی پرتابل و کم‌حجم فتوشاپ می‌باشد.

 سرفصل‌های دوره آموزش فتوشاپ (مقدماتی)

فصل اول - معرفی نرم افزار فتوشاپ
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث تاريخچه، توضيح در مورد فضاي كار در نرم‌افزار، ميانبرهاي مهم براي شروع به كار، روش ساخت يک سند جديد و توضيحات اوليه، توضيح در مورد مقوله رزولوشن تدریس می‌شود.

معرفی نرم افزار فتوشاپ و workspace
"06:36
توضیحات اولیه
"14:13
فصل دوم - لایه ها در فتوشاپ
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث توضيح در مورد چگونگي كاربرد لايه ها و توضيح كوتاه در مورد پنل ها تدریس می‌شود.

معرفی لایه‌ها در فتوشاپ
"14:25
جزییات لایه‌ها در فتوشاپ
"09:22
تنظیمات لایه‌ها در فتوشاپ
"04:53
فصل سوم - تلفیق عکس‌ها در فتوشاپ
04:45 ساعت
00:45
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - ابزارهای کاربردی در فتوشاپ
07:23 ساعت
03:23
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - سیستم های رنگی در فتوشاپ
00:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث مربوط به سیستم‌های رنگی تدریس می‌شود.

حالت Blend در فتوشاپ
"13:31
سیستم‌های رنگی در فتوشاپ
"13:40
فصل ششم - پروژه نهایی فتوشاپ
11:58 ساعت
01:58
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

مدرس دوره
سعید مهدی

سعيد مهدی، دانش آموخته طراحی گرافیک.

ایشان از سال ١٣٨٨ فعاليت خود را در زمينه ساخت محتوای بصری برای تبليغات شروع كرده است و از طراحی گرافيک در پروژه‌های چاپي و تيزرهای تبليغاتی استفاده می‌کند.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش فتوشاپ (مقدماتی)

پبش‌نياز اين دوره صرفا علاقه‌مندی و ذوق و استعداد شما برای خلق تصاوير خلاقانه و اطلاعات اوليه در مورد كار با كامپيوتر است.

ویژگی‌های دوره آموزش فتوشاپ (مقدماتی)

گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

آزمون، تمرین و محیط تعاملی

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (13 نظر)

صفحه 

از 

2

حدیث
21:54 - 1399/10/08
دانشجوی دوره
بدترین دوره و بدترین آموزش هیچ تسلطی روی مباحث نبود وبسیار گنگ ونامفهوم و خیلی بی ربط به هم توضیح میدادند حتی بروژه های نهایی خیلی مسخره و از سربازکردن بود این آموزش اصلا قابل مقایسه با آموزش آقای کریمی در مبحث لایت روم نبود.حیف زمان و هزینه ای که کردم حتی نتونستم مدرکی بگیرم
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhooneh.org
مسعود
21:34 - 1399/09/06
دانشجوی دوره
به عنوان مقدماتی دوره خوبی بود، فقط اگر پروژه ها هم تصحیح بشن مممنون میشیم، برای من یک هفتست که زمان دوره تموم شده اما هنوز پروژه آخر تصحیح نشده! تعداد پروژه ها هم به نظرم کم نیست، خوبه، برای سنجش شرکت کننده کافیه دیگه، بیشتر از این رو اگر کسی علاقه داره و میخواد کار کنه خودش کار میکنه نیازی به پروژه و آزمون اضافی نیست!
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا سوالات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل پشتیبانی info@maktabkhooneh.org مطرح نمایید.
سارا
18:48 - 1399/08/22
فارغ‌التحصیل دوره
اگر تعداد پروژه های بیشتر و کمی چالش برانگیز داشت دوره ی خوبی بود ولی چون تعداد شون کم هست، خیلی زود فراموش میشن همچنین بسیار دیر تصحیح میشن:/
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد.
فرشید
16:01 - 1399/08/20
فارغ‌التحصیل دوره
با تشکر از استاد دوره دوره پیشرفته هم برگزار شود. همچنین پیشنهاد می شود پروژه های تحویلی تعدادشان بیشتر شود. سپاس
نگین
09:32 - 1399/08/20
دانشجوی دوره
عالی کاش دوره پیشرفته هم برگزار بشه
فریبا
07:21 - 1399/08/09
دانشجوی دوره
دوره فوق العاده موثر و مفیدی بود از استاد برای تمام زحمات و آموزش عالیشون متشکرم
علی
21:11 - 1399/07/28
دانشجوی دوره
بسیار عالی، روان، جذاب و آموزنده بود دستتون درد نکنه. منتظر دوره ی پیشرفته هم هستیم
محمد حسین
08:37 - 1399/07/05
دانشجوی دوره
بسیار بسیار عالی جلسات پایانی بسیار مهم است
شهیاد
16:27 - 1399/05/31
فارغ‌التحصیل دوره
بسیار خوب و مفید
فاطمه سادات
15:51 - 1399/05/09
فارغ‌التحصیل دوره
دوره خیلی خوب بود ولی پروژه‌ها خیلی دیر تصحیح میشه واقعا در این مورد باید رسیدگی شه من پروژه آخرمو فرستادم درصورتی که پروژه قبلی هنوز تصحیح نشده

سوالات پرتکرار

آموزش فتوشاپ چه کاربردی دارد ؟
فتوشاپ یکی از قویترین نرم افزارها برای طراحی گرافیک بوده و برای کارهایی از جمله طراحی بنر، لوگو، طرح اولیه رابط کاربری وبسایتها، طراحی پست شبکه های اجتماعی و سایر کارهای گرافیکی کاربرد داشته و پاسخ گوی طیف وسیعی از نیازهای گرافیست ها و طراحان گرافیک است.
برای آموزش فتوشاپ چه منابعی وجود دارد؟
برای یادگیری فتوشاپ میتوان از منابع ویدئویی سایتهای ادوبی ، udemy و Lynda استفاده کرد.همچنین منابع فارسی از جمله سایت مکتب خونه برای فارسی زبانان در دسترس است.همچنین در وب سایت youtube ویدئوهایی درباره بخش های مختلف کار با فتوشاپ وجود دارد که میتوانید از این منابع استفاده کنید
یادگیری فتوشاپ برای چه مشاغلی لازم است؟
آموزش فتوشاپ برای طراحان گرافیک ، طراحان رابط کابری و تجربه کاربری(UI/UX) ،طراحان انیمیشن لازم است و برای مشاغلی از جمله بازاریابی دیجیتال، کارشناس شبکه های اجتماعی مفید خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - معرفی نرم افزار فتوشاپ
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث تاريخچه، توضيح در مورد فضاي كار در نرم‌افزار، ميانبرهاي مهم براي شروع به كار، روش ساخت يک سند جديد و توضيحات اوليه، توضيح در مورد مقوله رزولوشن تدریس می‌شود.

معرفی نرم افزار فتوشاپ و workspace
"06:36
توضیحات اولیه
"14:13
فصل دوم - لایه ها در فتوشاپ
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث توضيح در مورد چگونگي كاربرد لايه ها و توضيح كوتاه در مورد پنل ها تدریس می‌شود.

معرفی لایه‌ها در فتوشاپ
"14:25
جزییات لایه‌ها در فتوشاپ
"09:22
تنظیمات لایه‌ها در فتوشاپ
"04:53
فصل سوم - تلفیق عکس‌ها در فتوشاپ
04:45 ساعت
00:45
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - ابزارهای کاربردی در فتوشاپ
07:23 ساعت
03:23
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - سیستم های رنگی در فتوشاپ
00:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحث مربوط به سیستم‌های رنگی تدریس می‌شود.

حالت Blend در فتوشاپ
"13:31
سیستم‌های رنگی در فتوشاپ
"13:40
فصل ششم - پروژه نهایی فتوشاپ
11:58 ساعت
01:58
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل