00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 7 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 7 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
299,000 تومان
55% تخفیف
134,550 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
349,000 تومان
55% تخفیف
157,050 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش عکاسی با موبایل مقدماتی

دوره‌های مکتب‌پلاس
11 ساعت
95٪ (450 رای)

آموزش عکاسی با موبایل چیست؟

آموزش عکاسی با موبایل، دوره‌ای ویژه و کاربردی، در جهت آموزش عکاسی با موبایل است. ابتدای راه در این دوره، مفهوم نوردهی در عکاسی و چگونگی استفاده‌ی مثبت به نفع خود از آن را، آموزش و تنظیمات دستی دوربین‌های موبایلتان را به شما نشان می‌دهیم.
در ادامه به آموزش مبانی عکاسی با موبایل، یعنی آشنایی با اصطلاحات پایه و اساسی عکاسی، آشنایی با عوامل تاثیرگذار بر کیفیت دوربین‌های موبایل، معرفی انواع لنز در دوربین‌های موبایل و آشنایی با تنظیمات و حالت‌های مختلف عکاسی با این دوربین‌ها، می‌پردازیم.


عکاسی یا عکس‌برداری، ترجمه‌ی لغت photography بوده که از دو بخش فتو به معنای نور، و گرافی به معنای ثبت و نگارش، تشکیل شده‌است. در واقع‌ عکاسی، ثبت نور و ایجاد تصویر است. ثبت نور، با استفاده از وسیله‌ای انجام می‌گیرد که به آن، دوربین عکاسی گفته می‌شود. 

علاقه به همراه داشتن همیشگی دوربین‌ها و ثبت لحظات، در میان مردم، سبب شد تا صنعت ساخت موبایل، به فکر قراردادن دوربین‌های خاصی بر روی دستگاه‌های ساخته‌ی خود قرار دهد. پیوند موبایل و دوربین عکاسی، انقلابی در حوزه‌ی عکاسی محسوب شده و سبب شد تا عکاسی با موبایل، به یک مهارت و شاخه‌ی جدید در هنر عکاسی تبدیل شود.


آموزش مقدماتی عکاسی با موبایل، هنرجویان را با تاثیرات نور در عکاسی فضای باز آشنا و نحوه‌ی نورپردازی مناسب در فضای داخلی برای اجسام و پرتره‌ها و ترکیب‌بندی مناسب را نشان داده و در انتخاب کادری مناسب و درست برای عکاسی، شما را راهنمایی می‌کند.

آموزش عکاسی با موبایل، به آموزش این شاخه از عکاسی می‌پردازد. ما در آموزش عکاسی با گوشی قصد داریم تا به علاقه‌مندان به عکاسی، مبانی عکاسی با موبایل را آموخته و آموزش دهیم، که چگونه با دوربین موبایل خود، به‌صورت حرفه‌ای عکس بگیرند.

هدف از آموزش عکاسی با موبایل چیست؟


افراد زیادی هستند که علاقه‌ی بالایی به عکاسی و یا فعالیت در این حوزه داشته و یا برای گسترش و یا معرفی کسب‌وکار خود نیاز به عکس‌هایی با کیفیت و حرفه‌ای دارند، اما به دلیل نداشتن دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای و دانش عکس‌برداری، یا از علایق خود دست کشیده و یا با صرف هزینه‌های بالا، عکاسانی را به‌کار می‌گیرند. همچنین تعداد بسیار زیادی از افراد، موبایلی در اختیار دارند که از بهترین لنز دوربین و بالاترین کیفیت عکس‌برداری برخوردار است؛ اما در بسیاری از مواقع، شخص توانایی استفاده از حداکثر قابلیت‌های دوربین خود نداشته و از آن تنها در جهت انجام کارهای روزمره استفاده می‌کند.
ما در آموزش عکاسی با موبایل، قصد داریم تا به شما هنرجویانی که علاقه دارید از قابلیت‌های موبایل خود در جهت بهره‌وری حداکثری و حرفه‌ای استفاده نمایید، آموزش دهیم که چگونه با موبایلتان عکاسی کنید و این هدف را دنبال می‌کنیم که تمام افرادی که موبایلی در دست دارند، بتوانند به‌‍صورت درست از دوربین موبایلشان استفاده کرده و بتوانند نیازهای خود در حوزه‌ی عکاسی را پاسخگو باشند.


آموزش عکاسی مقدماتی با موبایل مناسب چه‌کسانی است؟


آموزش عکاسی با موبایل، محدودیت سنی نداشته و تمام افراد علاقه‌مند به عکاسی که توانایی کارکردن با موبایل را داشته و موبایلی هوشمند و دارای دوربین، در اختیار دارند، می‌توانند از این آموزش، در جهت بالابردن توانایی‌های عکاسی خود به‌خصوص عکاسی با گوشی، استفاده نمایند. آموزش عکاسی با دوربین، برای گردشگرانی که امکان حمل و جابجایی دوربین‌های حرفه‌ای را ندارند نیز بسیار مفید است. همه‌ی ما علاقه داریم از خاطرات خوب خود، با بهترین کیفیت، یادگاری و عکس داشته‌باشیم اما از سوی دیگر، بار سنگین سفر، می‌تواند برایمان مشکل‌ساز باشد؛ اما با دانستن مبانی و اصول عکاسی با موبایل، می‌توان علاوه بر ثبت خاطرات به بهترین کیفیت، سبک سفر کرد.


همچنین، آموزش عکاسی با گوشی، برای افرادی که توسعه‌ی کسب‌وکارشان (به‌ویژه در فضای اینترنت) نیازمند عکاسی است نیز، مناسب بوده و می‌تواند کمک بزرگی در جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش توانایی‌های محتوایی، به ‌آن‌ها کند.


پس از گذراندن آموزش عکاسی با موبایل مقدماتی چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟


بعد از فراگیری آموزش عکاسی مقدماتی با گوشی، هنرجو با اصول پایه و اولیه‌ی عکاسی، به‌صورت حرفه‌ای آشنا شده و مفاهیمی چون نورپردازی، ترکیب‌بندی، کادربندی برای آن آشکار می‌َشود.

آموزش عکاسی با موبایل، شما را با انواع لنزها و کیفیت‌های تصویر آشنا کرده و تعدادی از برنامه‌ عکاسی حرفه‌ای با موبایل را به شما معرفی و تا حدودی طرزکار آن‌ها را نشان می‌دهد.
درنهایت، با گذراندن آموزش عکاسی با موبایل، می‌توانید حرفه‌ای و با کیفیت بالا، با موبایلتان عکاسی کرده و دیگر به دوربین‌های گران‌قیمت عکاسی حرفه‌ای احتیاجی نداشته‌باشید.


ویژگی‌های متمایز دوره‌ی آموزش عکاسی با موبایل چیست؟


آموزش مقدماتی عکاسی با گوشی، بر اساس تجربیات شخصی مدرس در عکاسی بوده و حاصل تجمع منابع پراکنده در مورد ساختار دوربین‌های موبایل و مقالات آموزش عکاسی و غیره، است. تا امروز، هیچ منبع جامعی در مورد عکاسی با موبایل وجود نداشته و می‌توان این آموزش را اولین منبع منسجم شمرد.
شیوه‌ی آموزش در عکاسی با موبایل، به‌صورت بیان نکات کاربردی و پایه‌ی عکاسی، به زبانی بسیار ساده و قابل فهم، برای کار با دوربین موبایل و همچنین کار با دوربین حرفه‌ای است. زبان این آموزش، حتی برای اشخاصی که هیچگونه آشنایی قبلی با عکاسی ندارند نیز مناسب و قابل فهم خواهدبود.


آموزش‌های پیشنیاز و یا مکمل پیشنهادی آموزش عکاسی با موبایل:


وسیله‌ی مورد نیاز برای انجام تمرینات آموزش عکاسی با موبایل، تلفن همراه دارای دوربین است. پس اولین پیشنیاز برای این دوره، داشتن موبایل و توانایی کار با آن خواهدبود. برنامه‌های زیادی در حوزه‌ی عکاسی حرفه‌ای با موبایل ساخته شده‌اند که مهمترین و کاربردی‌ترین ‌آن‌ها می‌توان به لایت‌ایکس((LightX، پیکسارت((Picsart، اسنپ‌سید((Spanseed و لایت روم (Lightroom) اشاره کرد.
هر یک از این نرم‌افزارها توانایی ادیت و ویرایش عکس‌، در موبایل را دارند و برای افزایش توانایی‌ها و مهارت عکاسی با موبایل لازم‌اند. پس توصیه می‌شود برای تکمیل آموزش عکاسی گوشی، همزمان و یا پس از گذراندن دوره، با نرم‌افزارهای عکاسی با موبایل آشنا شده و طرز کار ‌ آن‌ها را فرابگیرید.
امیدواریم با در اختیارتان قراردادن این دوره‌ی آموزشی، در مسیر رسیدن به علایق و شکوفایی استعدادهای شما سهم کوچکی داشته و توانسته‌باشیم در زمانی کوتاه، بهترین و مفیدترین آموزش را در حوزه‌ی عکاسی با دوربین به شما داده‌باشیم.

سرفصل‌های دوره آموزش عکاسی با موبایل مقدماتی

نوردهی در عکاسی
00:30 ساعت
00:30
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

 این فصل به معرفی اجزا و سازوکار  دوربین‌ها می‌پردازد. در بخش ساختار کلی دوربین‌ها به توضیح شمایل و ساختار کلی دوربین‌ها، شامل دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای و شکل کوچک‌شده‌ی آن‌‌ها یعنی دوربین موبایل می‌پردازد. ساختار کلی دوربین‌ها، چه در موبایل و چه در دوربین‌های عکاسی یکسان بوده و آشنایی با این ساختار، برای درک زبانشان و فهمیدن بهتر مبانی عکاسی که در ادامه با آن‌‌ها سروکار داریم، لازم خواهدبود.

در ادامه‌، این فصل به مبحث نوردهی و مثلث نورسنجی می‌پردازد. نور، عنصر اصلی در عکاسی است. یکی از مهم‌ترین مفاهیمی که دانستن آن در عکاسی، چه با موبایل و چه با دوربین حرفه‌ای، لازم و ضروری است، مثلث نورسنجی یا نوردهی خواهدبود. مثلث نورسنجی، به ما کمک می‌کند تا نور را بیشتر درک کنیم. سه ضلع تشکیل‌دهنده‌ی این مثلث، دیافراگم، سرعت شاتر وISO هستند. ISO در واقع میزان حساسیت دوربین شما به نور است.

مقدمه
"08:31
ساختار کلی دوربین‌ها
"06:30
مثلث نورسنجی
"03:37
تنظیمات سرعت شاتر
"04:43
تنظیمات دیافراگم
"03:54
تنظیمات ISO
"03:18
نکات تاثیرگذار بر کیفیت دوربین موبایل‌ها
00:23 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

این فصل ابتدا به تعریف سنسور و مگاپیکسل در دوربین می‌پردازد. سنسورها در دوربین، وظیفه‌ی ثبت نور را دارند که در نهایت به ثبت تصویر منجر می‌شود. اندازه‌ی سنسورها، بر کیفیت عکس تاثیر بسیار بالایی دارد. مگاپیسل نیز، شاخص سنجش کیفیت یک دوربین بین عام مردم است. در این بخش به توضیح تخصصی‌تر این مفاهیم و تاثیر آن‌‌ها بر کیفیت عکس می‌پردازیم و با انواع آن‌‌ها آشنا می‌شویم.

و در ادامه ما را با انواع لنز آشنا می‌کند. پایه‌ی اصلی تعیین کیفیت عکس، در عکاسی با دوربین بر عهده‌ی لنز و تعداد عدسی‌های آن است. دانستن انواع و تفاوت لنزها با یکدیگر، بر انتخاب دوربین مناسب و یا ماهیت عکاسی بسیار مهم است. در این فصل، مفصلا به توضیح انواع لنزها و تفاوت آن‌‌ها با یکدیگر می‌پردازیم.

نکات تاثیرگذار بر کیفیت دوربین موبایل
"03:50
دیافراگم در دوربین موبایل
"02:44
انواع لنز و دوربین‌های چندگانه در موبایل‌ها 1
"03:44
انواع لنز و دوربین‌های موبایل و دوربین‌های چندگانه
"12:43
کار با دوربین موبایل
04:50 ساعت
00:50
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

مباحث آموزش داده شده در این فصل به شرح زیر است:

تنظیمات دستی در دوربین موبایل: دوربین‌های موبایل در حالت عادی، برای عکاسی‌های معمولی و در سطح مبتدی تنظیم شده‌اند؛ اما بسیاری از آن‌‌ها امکاناتی در خود دارند که، امکان عکس‌برداری حرفه‌ای‌تر و با کیفیت بهتر را در اختیار ما قرار می‌دهند. برای رسیدن به این امکانات حرفه‌ای‌ لازم است تا تنظیمات دوربین‌های موبایل را بر اساس سلیقه و یا کارایی موردنظرمان تغییر داده و به حالت دلخواه خود نزدیک کنیم. در این بخش، به شما شیوه‌ی انجام تنظیمات را نشان‌داده و تاثیر هر گزینه بر روی عکس را بررسی می‌کنیم.

معرفی اپلیکیشن‌های دوربین برای سیستم عامل اندروید و آی او اس: نرم‌افزارهای بسیار مفید و کاربردی‌ای در زمینه‌ی عکاسی حرفه‌ای با موبایل، برای ویرایش و ادیت عکس‌ها ساخته شده که آشنایی با این برنامه‌ها، در عکاسی با موبایل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این بخش، به معرفی چند مورد از پرکاربردترین این برنامه‌ها پرداخته و نحوه‌ی کار و تاثیر آن‌‌ها بر روی عکس را باهم بررسی می‌کنیم.

آشنایی با مدهای مختلف عکاسی در دوربین موبایل: مدها یا حالت‌های ویژه‌ی عکاسی، در دوربین‌های موبایل تنوع بسیار بیشتری نسبت به دوربین‌ها دیگر دارند. مدها در خاص کردن و شخصی‌سازی تنظیمات یک عکس کاربرد داشته و دانستن طرز کار و کاربرد صحیح آن‌‌ها در عکاسی، بخصوص در عکاسی با موبایل بسیار مهم است

آشنایی با تنظیمات دوربین موبایل
"10:41
حالت HDR
"07:05
تنظیمات دستی دوربین موبایل
"06:25
راهنمای نورسنجی (Histogram)
"08:12
تراز سفیدی (White Balance)
"09:30
عکاسی متوالی
"02:34
عکاسی پانوراما
"05:39
ارسال تمرین فصل
"240:00
نورپردازی در عکاسی و پرتره
01:34 ساعت
00:34
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
25%
نمایش جلسات فصل  

مباحث آموزش داده شده در این فصل به شرح زیر است.

نورپردازی و آشنایی با انواع نور در فضای باز: همانطور که گفته‌شد، عکاسی هنر ثبت نور است. پس نور مهمترین بخش هر عکس بوده و عضو جدانشدنی عکاسی بحساب می‌آید. هر عکاس، برای دستیابی به یک عکس با کیفیت و حرفه‌ای، نیاز دارد تا نورپردازی مناسبی انجام داده و از عنصر نور به نفع خود استفاده کند. برای این کار، لازم ‌است به خوبی نور را بشناسد. کیفیت و میزان نور در فضای باز و محیط بسته متفاوت بوده و دانستن جنس این تفاوت، بسیار ضروری خواهد بود. در این بخش، به معرفی انواع نور در فضای باز پرداخته و نورپردازی مناسب را به شما نشان می‌دهیم.

اصول نورپردازی عکاسی پرتره در فضای داخلی و آموزش الگوهای اصلی نورپردازی استودیویی: پس از معرفی و آشنایی با عنصر نور و شکل صحیح نورپردازی در فضای باز، نوبت به آشنایی با نورپردازی در فضای بسته یا داخلی می‌رسد. نورپردازی با نور مصنوعی و یا استودیویی، متفاوت از نورپردازی در فضای باز بوده و لازم است تا اصول مخصوص آن را فراگرفته و با الگوهای این نوع نورپردازی آشنا شوید. در این بخش به معرفی و توضیح اصول نورپردازی در فضای داخلی برای عکاسی پرداخته و الگوها و شیوه‌های نورپردازی استودیویی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

انواع نور
"09:46
نورپردازی در فضای باز
"03:30
نورپردازی برای پرتره در فضای باز
"01:18
پروژه اول میانی

 (الزامی)

100.0%
     
"60:00
ضد نور
"01:31
نورپردازی پرتره در فضای داخلی
"18:15
ترکیب‌بندی و عکاسی محصول
03:44 ساعت
00:56
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
75%
نمایش جلسات فصل  

مباحث آموزش داده شده در این فصل به شرح زیر است.

عکاسی از اشیا و محصولات در فضای داخلی: فضای داخلی و یا فضایی که از نورپردازی کمتر و مصنوعی برخوردار است، شیوه‌ی عکاسی متفاوتی نسبت به فضای آزاد می‌طلبد. برای اینکه بتوانیم در محیط بسته نیز، عکس‌های باکیفیتی داشته ‌باشیم، لازم‌ است تا تغییراتی بر روی تنظیمات دوربین خود داده و زاویه و شکل عکس‌برداری خود را تغییر دهیم. در این بخش، حالت مناسب و صحیح عکاسی از اشیا در فضای داخلی را به شما نشان می‌دهیم.

کادربندی و ترکیب‌بندی در عکاسی: و در آخر به توضیح کادری مناسب برای عکاسی و ترکیب‌بندی به شیوه‌ی حرفه‌ای می‌رسیم. ترکیب‌بندی در عکاسی، به معنای برقراری تعادل بین تمامی عناصر یک عکس، برای قرار گیری در یک قاب است. این موضوع در مورد رنگ‌ها و بافت‌ها نیز صدق می کند؛ دانستن این نکته می‌تواند یک عکس معمولی را به عکسی حرفه‌ای تبدیل نماید. در آخرین فصل از این دوره، به بیان قوانین و اصول اولیه‌ی هریک از این دو مفهوم پرداخته و تاثیرات هریک بر روی یک عکس را، بطور عینی نشان می‌دهیم.

تعریف ترکیب‌بندی
"04:11
قانون یک سوم
"06:44
نکاتی برای ترکیب‌بندی بهتر
"07:24
ایجاد عمق در عکس‌ها
"03:17
نسبت طلایی در عکاسی
"08:40
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

33.3%
     
"60:00
عکاسی از محصول با بک‌گراند سفید
"02:05
آموزش عملی عکاسی از محصول
"24:15
آزمون جامع تئوری
13.3%
     
"25:00
پروژه نهایی

 (الزامی)

53.3%
     
"83:20

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
لعیا صفایی لعیا صفایی

سرکار خانم لعیا صفایی سال‌هاست در زمینه‌ی عکاسی و به‌طور تخصصی در رسته عکاسی پرتره، عکاسی محصول و عکاسی صنعتی فعالیت می‌کنند. خانم لعیا صفایی عضو اتحادیه‌ی عکاسان تهران و مدیر و صاحب امتیاز آتلیه فیلم و عکس امروز هستند.
ایشان در رشته‌ی کارشناسی گرافیک تحصیل کرده‌اند و موفق به دریافت مدرک مدیریت فروش، بازاریابی و تبلیغات از دانشگاه تهران نیز شده‌اند.
خانم لعیا صفایی یک دوره نیز، عنوان "طراح پوستر برگزیده نمایشگاه بین‌المللی ایران مد" را از آن خود کردند.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش عکاسی با موبایل مقدماتی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (1 نظر)

یاسمن
00:01 - 1399/12/16
دانشجوی دوره
آموزش‌های مربوط به نورپردازی و عکاسی پرتره واقعا عالی و کاربردی بود. ممنون از استاد گرامی که برای آموزش این مباحث زحمت کشیدند. امیدوارم که مکتبخونه، دوره‌های مشابه بیشتری در زمینه هنر و عکاسی قرار بده. با سپاس و احترام.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

ترفندهای عکاسی با موبایل

در بحث عکاسی با موبایل ما باید به بسیاری از نکات ریز و فوت و فن ها توجه کنیم و آن‌ها را رعایت کنیم چرا که رعایت کردن این نکات درثبت یک عکس زیبا و به یادماندنی دخیل هستند. در ادامه به برخی از این نکته‌ها و ترفندها می‌پردازیم.

۱- لنز دوربین را تمیز کنید.

لنز استوانه‌ای گوشی شامل مجموعه از عدسی‌ها است که نور را به درون دوربین هدایت می‌کند که سبب می شود تصویر به صورت واضح بر روی گیرنده تصویر منعکس شود و همچنان باید به یاد داشته باشیم کیفیت عکس به سطح لنز بستگی دارد نه دوربین گوشی. در صورتی که لنزهای خود را همیشه تمیز نگه دارید،‌ می‌توانید تصاویر کاملاً شارپ و باکیفیتی را ثبت کنید. 

۲- سوژه را در فوکوس کامل بگذارید

کلمه Focus به معنی تمرکز می باشد اما در حیطه عکاسی به معنی رسیدن به حداکثر وضوح است یا به عبارت دیگر فوکوس (FOCUS) تنظیم فاصله کانونی عدسی لنز دوربین بر اساس فاصله جسم تا دوربین برای داشتن یک تصویر واضح می‌باشد. یکی از نکات کاربردی در خلق کردن عکسی با کیفیت، فوکوس کردن بر روی سوژه می‌باشد. فوکوس در عکاسی دارای اهمیت بسیار زیادی است. به طوری که بسیاری از عکاس‌ها اولین کاری را که هنگام عکاسی انجام می‌دهند این است که زمانی که از پشت دوربین نگاه می‌کنند ابتدا بزرگنمایی را انجام می‌دهند و عکس می‌گیرند.

 در یک نقطه دلخواه تصویر را در بهترین حالت وضوح قرار دهید. این قابلیت را دردوربین‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای پیدا خواهید کرد. عکاسان معمولا از این حالت برای تهیه عکس‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند. اگر شما بخواهید در یک منظره شلوغ بر روی سوژه خاص خود فوکوس کند، لازم نیست دوربین خود را به سوژه نزدیک کنید فقط کافیست روی تصویر آن شی، در صفحه نمایش ضربه بزنید تا دوربین آن شیء را تشخیص بدهد و روی آن تمرکز کند. شما باید نحوه فوکوس برای دوربین خود و هر آنچه که باعث تار شدن یک تصویر می شود را یاد بگیرید.

۳- دوربین را ثابت نگه دارید و از لرزش دست خودداری کنید.

در هنگام عکاسی حتی اگر سعی کنیم هیچ گونه حرکتی نداشته باشیم عواملی چون نفس کشیدن، تپش قلب و یا انقباض عضلات مختلف بدن سبب لرزش می‌شود و در موارد زیادی باعث عکسی ناواضح و تار می‌شود. برای جلوگیری از بوجود آمدن چنین لرزش‌هایی می‌توان دوربین را محکم و ثابت در دست‌ها گرفت. طرز درست گرفتن گوشی در دست از نکات قابل توجه در جلوگیری از لرزش دوربین است. همچنین باید به موقعیت دست‌ها و آرنج‌ها و موقعیت بدن در هنگام عکاسی توجه داشت.

 روش‌های ثابت در نگه داشتن موبایل در وضعیت‌های مختلف مانند ایستاده، نشسته یا درازکش برای بی حرکتی بدن در هنگام عکاسی بسیار مورد توجه است. این را نیز به یاد داشته باشید ابتدا دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید و نگه‌ دارید سپس برای گرفتن عکس آن را تا آخر فشار دهید. در هنگام فشردن دکمه شاتر حتما توجه‌ کنید که فقط از حرکت انگشت اشاره استفاده‌ کنید و سایر انگشتان و مچ دست شما بی حرکت  و بی لرزش باشد. همچنین فشار وارد شده به دکمه شاتر خیلی شدید نباشد و با سرعت زیاد انجام ندهید.

۴- از نرم افزارهای ویراش عکس استفاده کنید

همانطور که می‌دانید، تقریبا بیشتر افرادی دارای گوشی‌های هوشمند هستند، مقداری با روش‌های ویرایش عکس آشنایی دارند و می‌توانند عکس‌های خود را در حد معمول ویرایش کنند. هرچند این اپلیکیشن‌ها قابلیت‌های زیادی دارند اما باز هم نمی‌توانند جایگزین نرم‌افزارهای پیشرفته ادیت عکس در کامپیوترها شوند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بهترین راه انجام ویرایش عکس، استفاده از برنامه‌های مختلف فتوشاپ است. اما در حقیقت برنامه‌های کاربردی، عالی و ساده‌تری وجود دارد که روی انواع گوشی‌های اندروید نصب می‌شوند و می‌توان از آن‌ها بهترین استفاده‌ها را داشت.

با نصب برنامه‌ ادیت عکس بر گوشی خود می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید. برای ثبت کردن عکس‌های بسیار زیبا قطعا نمی‌شود به عکس خام و بدون ویرایش تکیه کرد بنابراین می‌توان از برنامه‌های ویرایش عکس همانند ادوبی لایت روم، پیکس آرت و... استفاده نمود. امکانات متنوع و جذاب این برنامه‌ها باعث شده کاربران بسیاری به دنبال بهترین برنامه‌های ویرایش عکس باشند.

۵- از تجهیزات عکاسی استفاده کنید

تجهیزات عکاسی با موبایل در کیفیت عکسی که گرفته می شود بسیار تاثیر گذار هستند چون عوامل زیادی وجود دارد که سبب می‌شود عکس ما خوب در نیاید مانند نور تند افتاب، تار افتادن عکس بخاطر نور کم و... راه حل آن استفاده از نور حلقه‌ای است. این نورها دارای چراغ‌های ال ای دی های کوچک می‌باشند که به دوربین سلفی گوشی‌ها می‌خورند و نور ملایمشان باعث می شود ایرادهای پوستی هم کمتر در عکس مشخص شوند. برای همین نور در عکاسی کاربرد زیادی دارد.

 بسیاری از افراد فوبیای افتادن گوشی را دارند، هنگامی که می‌خواهند مشغول به عکاسی شوند. از این جهت می‌توان برای خلاص شدن از این احساس، از وسایلی مثل حلقه نگهدارنده گوشی استفاده کنید. 

می‌توانید انگشت خود را درون حلقه بگذارید و با خیال راحت به سلفی گرفتن مشغول شوید. می‌توان از آن به عنوان پایه گوشی نیز استفاده کرد. یکی دیگر از وسایل جانبی که امروزه مورد استفاده همگان برای گرفتن عکس می‌باشد، مونوپاد است. مونوپادها وسیله‌ای ایده ال جهت گرفتن عکس می‌باشند و همراه خود شاتری مخصوص دارند که بدون لرزش دست می‌توانید سلفی زیبا بگیرید.

۶- از زوایای مختلف عکس برداری کنید.

حتما برای اکثر شما اتفاق افتاده است که هنگام دیدن عکس‌هایمان آن‌ها را نقد کنیم و بگوییم که خوب نشده و ای کاش در زاویه دیگر عکس‌برداری میکردم! در این راستا شما می‌توانید دوربین را در زاویه‌های مختلف قرار دهید و از سوژه چندین عکس بگیرید. وزن کم دوربین این امکان را به شما می‌دهد در هرجهتی که دلتان می‌خواهد عکس بگیرید. اگر تاکنون مدل عکس‌های عکاسان معروف را نگاه کرده باشید متوجه خواهید شد که آن‌ها زیاد حرکت می‌کنند و با جابجا شدن عکس‌های زیبا و جالب می‌گیرند.

۷- از فلاش استفاده نکنید.

یکی از ترفند های قابل ملاحظه برای عکاسی با موبایل افرادی که می‌خواهند عکاسی را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرند این است که در مورد عکاسی با فلاش بدانند که برخورد نور فلاش به طور مستقیم به سوژه مورد نظر، مناسب نیست. از این گذشته، هیچ‌کس نمی‌خواهد در عکس‌هایش سایه‌های ناخوشایند داشته باشد. در نتیجه عکاسی با استفاده از فلاش چندان جذاب به نظر نمی‌رسد. بجای آن می‌توان از نور طبیعی به طور خلاقانه استفاده کرد.

علاوه بر نکات ذکر شده فراموش نکنید که کسب تجربه یکی از کلیدی‌ترین نکات برای گرفتن عکاسی با موبایل می‌باشد. همواره سعی کنید از نورهای طبیعی محیط استفاده کنید و خلاقیت به خرج دهید. خلاقیت و ترکیب رنگ در عکاسی می‌تواند سبب موفقیت شما باشد. شما با هر تصویرى که ثبت می‌کنید نتیجه‌ها و تجربه‌های جدیدی را به دست می‌آورید و به‌ مرور ترفند‌هاى عکاسى را فرا می‌گیرید. حداقل استفاده از افکت‌ها و ویرایش‌ها باعث طبیعی جلوه دادن و زیباتر نشان دادن آن می‌شود. سعی کنید عکاسی را ادامه دهید و لذت ببرید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

نوردهی در عکاسی
00:30 ساعت
00:30
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

 این فصل به معرفی اجزا و سازوکار  دوربین‌ها می‌پردازد. در بخش ساختار کلی دوربین‌ها به توضیح شمایل و ساختار کلی دوربین‌ها، شامل دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای و شکل کوچک‌شده‌ی آن‌‌ها یعنی دوربین موبایل می‌پردازد. ساختار کلی دوربین‌ها، چه در موبایل و چه در دوربین‌های عکاسی یکسان بوده و آشنایی با این ساختار، برای درک زبانشان و فهمیدن بهتر مبانی عکاسی که در ادامه با آن‌‌ها سروکار داریم، لازم خواهدبود.

در ادامه‌، این فصل به مبحث نوردهی و مثلث نورسنجی می‌پردازد. نور، عنصر اصلی در عکاسی است. یکی از مهم‌ترین مفاهیمی که دانستن آن در عکاسی، چه با موبایل و چه با دوربین حرفه‌ای، لازم و ضروری است، مثلث نورسنجی یا نوردهی خواهدبود. مثلث نورسنجی، به ما کمک می‌کند تا نور را بیشتر درک کنیم. سه ضلع تشکیل‌دهنده‌ی این مثلث، دیافراگم، سرعت شاتر وISO هستند. ISO در واقع میزان حساسیت دوربین شما به نور است.

مقدمه
"08:31
ساختار کلی دوربین‌ها
"06:30
مثلث نورسنجی
"03:37
تنظیمات سرعت شاتر
"04:43
تنظیمات دیافراگم
"03:54
تنظیمات ISO
"03:18
نکات تاثیرگذار بر کیفیت دوربین موبایل‌ها
00:23 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

این فصل ابتدا به تعریف سنسور و مگاپیکسل در دوربین می‌پردازد. سنسورها در دوربین، وظیفه‌ی ثبت نور را دارند که در نهایت به ثبت تصویر منجر می‌شود. اندازه‌ی سنسورها، بر کیفیت عکس تاثیر بسیار بالایی دارد. مگاپیسل نیز، شاخص سنجش کیفیت یک دوربین بین عام مردم است. در این بخش به توضیح تخصصی‌تر این مفاهیم و تاثیر آن‌‌ها بر کیفیت عکس می‌پردازیم و با انواع آن‌‌ها آشنا می‌شویم.

و در ادامه ما را با انواع لنز آشنا می‌کند. پایه‌ی اصلی تعیین کیفیت عکس، در عکاسی با دوربین بر عهده‌ی لنز و تعداد عدسی‌های آن است. دانستن انواع و تفاوت لنزها با یکدیگر، بر انتخاب دوربین مناسب و یا ماهیت عکاسی بسیار مهم است. در این فصل، مفصلا به توضیح انواع لنزها و تفاوت آن‌‌ها با یکدیگر می‌پردازیم.

نکات تاثیرگذار بر کیفیت دوربین موبایل
"03:50
دیافراگم در دوربین موبایل
"02:44
انواع لنز و دوربین‌های چندگانه در موبایل‌ها 1
"03:44
انواع لنز و دوربین‌های موبایل و دوربین‌های چندگانه
"12:43
کار با دوربین موبایل
04:50 ساعت
00:50
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

مباحث آموزش داده شده در این فصل به شرح زیر است:

تنظیمات دستی در دوربین موبایل: دوربین‌های موبایل در حالت عادی، برای عکاسی‌های معمولی و در سطح مبتدی تنظیم شده‌اند؛ اما بسیاری از آن‌‌ها امکاناتی در خود دارند که، امکان عکس‌برداری حرفه‌ای‌تر و با کیفیت بهتر را در اختیار ما قرار می‌دهند. برای رسیدن به این امکانات حرفه‌ای‌ لازم است تا تنظیمات دوربین‌های موبایل را بر اساس سلیقه و یا کارایی موردنظرمان تغییر داده و به حالت دلخواه خود نزدیک کنیم. در این بخش، به شما شیوه‌ی انجام تنظیمات را نشان‌داده و تاثیر هر گزینه بر روی عکس را بررسی می‌کنیم.

معرفی اپلیکیشن‌های دوربین برای سیستم عامل اندروید و آی او اس: نرم‌افزارهای بسیار مفید و کاربردی‌ای در زمینه‌ی عکاسی حرفه‌ای با موبایل، برای ویرایش و ادیت عکس‌ها ساخته شده که آشنایی با این برنامه‌ها، در عکاسی با موبایل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این بخش، به معرفی چند مورد از پرکاربردترین این برنامه‌ها پرداخته و نحوه‌ی کار و تاثیر آن‌‌ها بر روی عکس را باهم بررسی می‌کنیم.

آشنایی با مدهای مختلف عکاسی در دوربین موبایل: مدها یا حالت‌های ویژه‌ی عکاسی، در دوربین‌های موبایل تنوع بسیار بیشتری نسبت به دوربین‌ها دیگر دارند. مدها در خاص کردن و شخصی‌سازی تنظیمات یک عکس کاربرد داشته و دانستن طرز کار و کاربرد صحیح آن‌‌ها در عکاسی، بخصوص در عکاسی با موبایل بسیار مهم است

آشنایی با تنظیمات دوربین موبایل
"10:41
حالت HDR
"07:05
تنظیمات دستی دوربین موبایل
"06:25
راهنمای نورسنجی (Histogram)
"08:12
تراز سفیدی (White Balance)
"09:30
عکاسی متوالی
"02:34
عکاسی پانوراما
"05:39
ارسال تمرین فصل
"240:00
نورپردازی در عکاسی و پرتره
01:34 ساعت
00:34
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
25%
نمایش جلسات فصل  

مباحث آموزش داده شده در این فصل به شرح زیر است.

نورپردازی و آشنایی با انواع نور در فضای باز: همانطور که گفته‌شد، عکاسی هنر ثبت نور است. پس نور مهمترین بخش هر عکس بوده و عضو جدانشدنی عکاسی بحساب می‌آید. هر عکاس، برای دستیابی به یک عکس با کیفیت و حرفه‌ای، نیاز دارد تا نورپردازی مناسبی انجام داده و از عنصر نور به نفع خود استفاده کند. برای این کار، لازم ‌است به خوبی نور را بشناسد. کیفیت و میزان نور در فضای باز و محیط بسته متفاوت بوده و دانستن جنس این تفاوت، بسیار ضروری خواهد بود. در این بخش، به معرفی انواع نور در فضای باز پرداخته و نورپردازی مناسب را به شما نشان می‌دهیم.

اصول نورپردازی عکاسی پرتره در فضای داخلی و آموزش الگوهای اصلی نورپردازی استودیویی: پس از معرفی و آشنایی با عنصر نور و شکل صحیح نورپردازی در فضای باز، نوبت به آشنایی با نورپردازی در فضای بسته یا داخلی می‌رسد. نورپردازی با نور مصنوعی و یا استودیویی، متفاوت از نورپردازی در فضای باز بوده و لازم است تا اصول مخصوص آن را فراگرفته و با الگوهای این نوع نورپردازی آشنا شوید. در این بخش به معرفی و توضیح اصول نورپردازی در فضای داخلی برای عکاسی پرداخته و الگوها و شیوه‌های نورپردازی استودیویی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

انواع نور
"09:46
نورپردازی در فضای باز
"03:30
نورپردازی برای پرتره در فضای باز
"01:18
پروژه اول میانی

 (الزامی)

100.0%
     
"60:00
ضد نور
"01:31
نورپردازی پرتره در فضای داخلی
"18:15
ترکیب‌بندی و عکاسی محصول
03:44 ساعت
00:56
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
75%
نمایش جلسات فصل  

مباحث آموزش داده شده در این فصل به شرح زیر است.

عکاسی از اشیا و محصولات در فضای داخلی: فضای داخلی و یا فضایی که از نورپردازی کمتر و مصنوعی برخوردار است، شیوه‌ی عکاسی متفاوتی نسبت به فضای آزاد می‌طلبد. برای اینکه بتوانیم در محیط بسته نیز، عکس‌های باکیفیتی داشته ‌باشیم، لازم‌ است تا تغییراتی بر روی تنظیمات دوربین خود داده و زاویه و شکل عکس‌برداری خود را تغییر دهیم. در این بخش، حالت مناسب و صحیح عکاسی از اشیا در فضای داخلی را به شما نشان می‌دهیم.

کادربندی و ترکیب‌بندی در عکاسی: و در آخر به توضیح کادری مناسب برای عکاسی و ترکیب‌بندی به شیوه‌ی حرفه‌ای می‌رسیم. ترکیب‌بندی در عکاسی، به معنای برقراری تعادل بین تمامی عناصر یک عکس، برای قرار گیری در یک قاب است. این موضوع در مورد رنگ‌ها و بافت‌ها نیز صدق می کند؛ دانستن این نکته می‌تواند یک عکس معمولی را به عکسی حرفه‌ای تبدیل نماید. در آخرین فصل از این دوره، به بیان قوانین و اصول اولیه‌ی هریک از این دو مفهوم پرداخته و تاثیرات هریک بر روی یک عکس را، بطور عینی نشان می‌دهیم.

تعریف ترکیب‌بندی
"04:11
قانون یک سوم
"06:44
نکاتی برای ترکیب‌بندی بهتر
"07:24
ایجاد عمق در عکس‌ها
"03:17
نسبت طلایی در عکاسی
"08:40
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

33.3%
     
"60:00
عکاسی از محصول با بک‌گراند سفید
"02:05
آموزش عملی عکاسی از محصول
"24:15
آزمون جامع تئوری
13.3%
     
"25:00
پروژه نهایی

 (الزامی)

53.3%
     
"83:20