×
ribbon
سرفصل‌های دوره ویژگی‌های دوره درباره دوره نظرات کاربران

آموزش اکسل کاربردی

با آموزش اکسل ، زندگی حرفه‌ای خود را آغاز کنید. آموزش اکسل به صورت حرفه‌ای:هر چیزی در این دنیا به آسانی به دست نمی‌آید و برای رسیدن به خواسته‌ها باید جنگید و صبر و شکیبایی ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
 95% (3808 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  20 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  10 ساعت ویدئو - 10 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  6 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  70 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونهcourse-feature   خدمات منتورینگcourse-feature   پروژه محورcourse-feature   تمرین و آزمونcourse-feature   تالار گفتگوcourse-feature   تسهیل استخدام

تغییرات دوره آموزش اکسل کاربردی

نسخه 1.0 - 1399/05/16

انتشار اولیه

نسخه 1.1 - 1401/03/17

ویدئوهای تکمیلی برای نسخه اکسل 2021 افزوده شد.

سرفصل‌های دوره آموزش اکسل کاربردی

فصل اول: توابع کاربردی در اکسل

در این فصل انواع توابع کاربردی در دسته‌بندی‌های مختلف و همراه با مثال‌های فراوان آموزش داده خواهد شد. در این بخش سعی شده‌است مهم‌ترین توابع اکسل که طیف وسیعی از کاربردها را دارد آموزش داده شود. در کنار مبحث توابع بررسی خطاهای محتمل در توابع و راهکارهای برطرف نمودن و مدیریت خطا در توابع را آموزش خواهید دید.

  IF - بخش 1
"13:35  
  IF - بخش 2
"10:12  
  تغییر دادن جدا‌کننده در توابع اکسل
"09:00  
  آدرس‌دهی نسبی و مطلق در اکسل
"12:53  
  AND و OR
"10:22  
  SUM، AVERAGE، COUNT، COUNTA، MIN، MAX
"06:18  
  SUMIF، AVERAGEIF، COUNTIF
"14:10  
  SUMIFS، AVERAGEIFS، COUNTIFS
"10:55  
  توابع آرایه‌ای
"14:22  
  بررسی بیشتر توابع آرایه‌ای
"11:12  
  VLOOKUP، IFERROR
"18:48  
  MACH، INDEX، HLOOKUP
"12:47  
  توابع متنی
"16:53  
  توابع تاریخ و زمان
"19:47  
  OFFSET
"09:21  
  اسم‌گذاری نواحی در قسمت Name Manager و استفاده از آن در فرمول‌نویسی
"06:29  
  بررسی دقیق‌تر فرمول‌ها با استفاده از Formula Auditing - خواندن ورودی فرمول از شیت‌های مختلف
"09:43  
  کنترل محاسبه‌ی فرمول‌ها با استفاده از تنظیمات Calculation
"03:18  
  فایل‌های جانبی فصل اول
"00:01  
  کوییز فصل اول
 100%    
"02:27  
فصل دوم: ابزارهای کار با داده در اکسل

در این فصل ابزارهای کار با داده در بخش Data Ribbon به صورت کاملاً کاربردی آموزش داده خواهد شد. انواع فیلترینگ‌های ساده و پیشرفته، گروه‌بندی و Sort ،Subtotal و انواع آن و همچنین تمامی ابزارهای کار با داده به صورت مبسوط تدریس خواهد شد.

  Conditional Formatting - بخش 1
"17:16  
  Conditional Formatting - بخش 2
"17:27  
  Cell Styles، Format as Table
"10:33  
  فیلتر کردن داده
"13:25  
  تابع SUBTOTAL و کاربرد آن در فیلتر‌ها
"06:55  
  Sort کردن داده‌ها - تعریف لیست‌های پرکاربرد
"12:26  
  Data Validation - بخش 1
"13:50  
  Data Validation - بخش 2
"10:42  
  گروه‌بندی کردن داده‌ها و صفحه‌بندی
"05:15  
  فایل‌ جانبی فصل دوم
"00:01  
  کوییز فصل دوم
 100%    
"05:00  
فصل سوم: نمودارها و جدول‌ها در اکسل

در این فصل یاد خواهید گرفت چگونه از نمودارهای پرکاربرد مدیریتی استفاده نمایید. در این قسمت تنظیمات کاربردی نمودارها را آموزش خواهید دید و به همراه مثال‌هایی ترکیبات نمودارهای مختلف را یاد خواهید گرفت.

همچنین در این بخش کاربردهای Pivot Table و Pivot Chart را برای آنالیز داده‌ها یاد خواهید گرفت و با ابزار Power Pivot برای تنظیمات پیشرفته و جدید نمودارها و جدول‌های محوری آشنا خواهید شد.

  نمودار و تنظیمات آن - بخش 1
"17:48  
  نمودار و تنظیمات آن - بخش 2
"07:56  
  جدول و PivotTable - بخش 1
"15:38  
  جدول و PivotTable - بخش 2
"15:48  
  PivotChart
"07:24  
  Power Pivot
"13:41  
  فایل‌های‌ جانبی فصل سوم
"00:01  
  کوییز فصل سوم
 100%    
"04:00  
فصل چهارم: محافظت و تغییر دسترسی فایل‌های اکسل

در فصل با انواع روش‌های محافظت و اشتراک‌گذاری فایل‌ها و تعیین سطوح امنیتی در اکسل آشنا خواهید شد و به طور کامل نحوه دسترسی‌ها را به اجزای یک فایل آموزش خواهید دید.

  محافظت و تغییر دسترسی فایل‌های اکسل
"12:10  
فصل پنجم: طراحی سامانه‌های نرم‌افزاری با اکسل

در این فصل با ابزارهای فرم‌ساز در برگه Developer آشنا خواهید شد. انواع ابزارها مانند Check Box ،Scroll Bar ،Option Button ،Combo Box را برای طراحی انواع گزارش‌های حرفه‌ای یاد خواهید گرفت. در نهایت ضمن آموزش این ابزارها با ماکرو و کدنویسی به زبان VBA در اکسل و هوشمندسازی و اتوماتیک کردن کارها در اکسل آشنا خواهید شد.

  معرفی ابزارهای طراحی فرم و کار با ابزار Check Box
"10:52  
  ابزار Combo Box و اتصال چند شی به یکدیگر
"22:00  
  ابزار List Box - ابزار Scroll Bar و ترکیب آن با past as link picture
"17:08  
  ابزار Option Button و Spin Button و ترکیب آن‌ها با نمودارها
"18:43  
  آشنایی با ماکروها
"12:20  
  کاربردهای تکمیلی ماکروها
"22:18  
  آشنایی با مفاهیم کدنویسی به زبان VBA در اکسل
"20:35  
  مفاهیم پیشرفته کدنویسی به زبان VBA در اکسل
"22:27  
  روش‌های رفع خطا در کدنویسی به زبان VBA در اکسل
"10:04  
  فایل‌های‌ جانبی فصل پنجم
"00:01  
فصل ششم: پروژه نهایی

هدف از انجام این پروژه ایجاد انسجام در مطالب ارایه شده طی دوره است و موجب درک بهتر مطالب دوره خواهد شد. پروژه به صورتی طراحی شده‌است که ضمن مرور مطالب دوره بتوان یک خروجی عملی و کاربردی از اکسل را طراحی نمود.

  پروژه نهایی اکسل کاربردی (الزامی)
 100%    
"600:00  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه
خدمات منتورینگ خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

با آموزش اکسل ، زندگی حرفه‌ای خود را آغاز کنید.

آموزش اکسل به صورت حرفه‌ای:هر چیزی در این دنیا به آسانی به دست نمی‌آید و برای رسیدن به خواسته‌ها باید جنگید و صبر و شکیبایی را پیشه راه خود قرار داد. امروزه با‌توجه به پیشرفت تکنولوژی، برای آموزش هر مبحثی به راحتی می‌توان با مراجعه به سایت‌های قابل اعتماد، آن‌ها را آموخت و فراگرفت.

پس در نتیجه برای رسیدن به هر چیزی با توجه به تلاش, صبر و شکیبایی, اراده و صرف وقت و دقت زیاد می‌توان به اهداف بلند بالایی دست پیدا کرد. آیا تا به حال با برنامه‌های آفیسOFFICE آشنایی داشته‌اید؟ سری برنامه‌های تنظیم شده در آفیس از پرکاربردترین و محبوب‌ترین برنامه‌های روز دنیا در میان افراد جهان به حساب می‎آید. که در اینجا با مبحث آموزش اکسل از سری برنامه‌های آفیس با شما همراه هستیم.

 به جرئت می‌توان گفت که هر فردی در هر شغل و مهارتی که فعالیت می‌کند، حداقل برای انجام فعالیت و یا پروژه‌های خود و ادامه روند کار خود، به چند سری از برنامه‌های آفیس نیازمند است. یکی از متداول‌ترین برنامه‌ای که در این مجموعه بیشتر به کار برده می‌شود، نرم افزار مایکروسافت اکسل است. اکسل نیز مانند سایر زیر مجموعه‌های آفیس یک برنامه جهانی و شناخته شده و عالی و منحصر به فرد به حساب می‌آید. 

ده‌ها سال است که از شروع فعالیت مایکروسافت گذشته است و میلیون‌ها نفر از مردم جهان به آموزش اکسل پرداخته‌اند. اما هنوز افرادی هستند که به تازگی به اهمیت ویژه و کاربرد مهم اکسل، پی نبرده‌اند و تصمیم دارند که در این مسیر حرکت کنند. از مهم‌‌ترین مزیت‌های اکسل این است که افراد در هر سن و سالی که باشند می‌تواند به راحتی نرم افزار مایکروسافت اکسل را فرابگیرند و پشت سر بگذارند. 

اکسل چیست؟

 به زبان ساده برای بیان کردن اینکه اکسل چیست، باید گفت که اکسل یک نرم‌افزار صفحه گسترده است که به منظور مدیریت، سازماندهی و انجام عملیات‎‌های محاسباتی به روی داده‌ها، از سلول‌هایی در ستون‌ها و سطرهای آن استفاده شده است.

هم‌چنین در آن جداول میله‌ای، چارت‌ها و توابعی طراحی شده است که می‌توان برای فعالیت‌های ذکر شده از آن‌ها استفاده کرد. شاید از نظر شما  آموزش اکسل ساده باشد ولی این برنامه برعکس ظاهری که دارد، به اعداد محدود نمی‌شود. بلکه برنامه‌ای نامحدود و فوق پیشرفته است.

برای اینکه بتوانید مدیریت بهتر و کامل‌تری داشته باشید، می‌توانید در این برنامه متن، عکس، ویدیو و چیزهای دیگری برای توالی اضافه کنید.

بسیاری از فعالیت‎‌ها است که توسط اکسل می‌توانید آن‌ها را انجام دهید که این عملکردها شما را به سمت پیشرفت در کار و حرفه خود و مدیریت عالی و بی‌نقص سوق می‌دهد. 

کاربردهای عمومی اکسل به شرح زیر است:

 •  مدیریت بودجه برای خانواده‌ها یا دارایی کسب‌وکارها
 •   مدیریت فاکتورها و رسیدها
 •    پیگیری پروژه‌ها، فروشنده‌ها و مشتری‌ها و سوابق سلامت اشخاص
 •   مدیریت برنامه‌ها و تقویم‌ها
 •    ایجاد چک لیست و لیست وظایف
 •   محاسبات مالی، وام, بدهی و گرونامه‌ها
 •   مدیریت اموال

در واقع نرم افزار مایکروسافت اکسل مدیریت شما را در مواد ذکر شده بالا می‌برد ولی باید بدانید که این فعالیت‌ها تنها در محدوده مواد مذکور نمی‌باشد و می‌توان آن را تا بی‌نهایت ادامه داد.

معمولا برای اینکه افراد بتوانند آموزش اکسل را به صورت عالی و بی‌نظیر فرا  بگیرند، از گذاره‌هایی استفاده شده است که باید با آن‌ها نیز آشنا شوند. در اصل این گذاره‌ها به شما کمک می‌کند که در حین آموزش اکسل مطالب را بهتر و کامل‌تر متوجه شوید. 

گذاره‌های به کار برده شده در نرم افزار مایکروسافت اکسل به شرح زیر است:

 • کتاب کار و صفحه گسترده:

وقتی صفحه اصلی اکسل را باز می‌کنید، به صفحه‌ای که روبه روی شما قرار دارد، کتاب کار و صفحه گسترده می‌گویند. این کتاب کار دارای صفحات گسترده و بی‌نهایت است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. 

 • سلول:

صفحه‌‌های ذکر شده، از بلوک‌های کوچکی تشکیل شده است که می‌توانید برای وارد کردن داده‌های خود در آن‌ها از این سلول‌ها استفاده کنید. نکته جالب این جاست که در این سلول‌ها می‌توانید ازمجموعه‌ای از فرمول، عکس، متون، اعداد و... بهره ببرید و اطلاعات اضافه شده را ذخیره کنید. 

 •  فرمول‌ها و توابع:

در این گذاره، شما می‌توانید به فرمول‌ها به چشم یک معادله نگاه کنید و در اکسل این فرمول‌ها به صورت درونی به کار برده می‌شود و قادر است برای راحتی کار شما به صورت خودکار برای شما اعمال جمع، ضرب و تقسیم را انجام دهد.

هرچیزی که در آموزش اکسل به آن آگاه شوید ضروری و مهم می‌باشد و حتی تب‌ها و نوار ابزارهایی که در بالای صفحه گسترده قرار دارد، هر یک دارای دنیای عظیمی است که باید برای یادگیری آن زمان زیادی را صرف کنید. حتی این نوار ابزارها را می‌توانید مطابق با کاربرد خود شخصی‌سازی کنید و از آن استفاده نمائید. 

اکنون برای موارد به کاربرده شده در تب‌ها و نوار ابزارها به طور خلاصه توضیح کوتاهی می‌دهیم:

 • File: ایجاد کتاب کار جدید یا باز کردن کتاب کار از قبل تولید شده، ذخیره سازی، چاپ و منتشر کردن کتا‎‌ب‌ها و صفحات.
 • Home: کنترل کلیپ‌بورد، فونت، چیدمان اعداد، استایل‌ها، سلول‌ها و ویرایش آن‌ها را انجام می‌دهد.
 • Insert: در درج جدول، نمودارها، تصاویر، فیلترها و لینک‌ها کاربرد دارد.
 • Page Layout: تنظیم محیط ظاهری و اعمال مربوط به صفحه
 • Formulas: انتخاب و رسیدگی به فرمول و تابع انتخاب کرده
 • Data: دریافت و انتقال داده‌ها، تماشای جستارها، مرتب سازی، فیلتر کردن و استفاده از ابزارهای دیگر.
 • Review: به کار برده شدن در اصلاح، تنظیمات دسترسی، تنظیمات زبان و تفسیر داده‌ها.
 • View: تغییر نمایش کتاب کار، ابزارهای نمایش داده شده، بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی و کار با‌ پنجره اکسل

حتما در حین مشاهده آموزش اکسل و کار با این نرم افزار با تب‌های Undo و Redo آشنا شده‌اید، این تب‎ها سرعت عمل شما را در استفاده از این برنامه بالا می‎‌برد.

هم‌چنین می‌‌توانید فایل‌های ایجاد شده را از این طریق ذخیره کنید. در اصل اگر یکبار در کار خود با اشتباه روبه رو شوید با استفاد از دکمهUndo می‌توانید آن را برگردانید و در این صورت گزینه Redo نیز فعال می‌شود که می‌توانید فایل پاک شده را دوباره باز کنید. 

اگر  آموزش اکسل را فرابگیرید، مدیریت صفحات متعدد آن کار دشواری نمی‌باشد. در اکسل می‌توانید چندین صفحه را باز کنید و گزارش‌های خود را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهید.

این ویژگی‌های اکسل شامل اضافه کردن یک صفحه، تغییر چیدمان صفحه، نامگذاری صفحات، تغییر رنگ صفحات، رمزگذاری یک صفحه، انتقال و کپی کردن صفحه و حذف صفحه می‌باشد که در پایین صفحه قرار دارد.

تمام موارد ذکر شده از مهم‌ترین کاربردهای نرم افزار اکسل است که این آموزش محدود به موارد ذکر شده نمی‌باشد و باید به صورت گسترده‌تری آن را مورد مطالعه قرار دهید.

به این صورت اگر وقت و زمان زیادی را صرف کنید خواهید دید که چگونه می‌توانید از این راه پیروز خارج شوید. تا اینجا بطور خلاصه مطالب ابتدایی در نرم افزار اکسل را شرح دادیم. در ادامه توضیح خواهیم داد که در دوره آموزش اکسل چه مباحثی از اکسل را یاد خواهید گرفت. 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سجاد شکوهیار

دکتر سجاد شکوهیار از سال 1392 استاد و عضو هیئت‌علمی و از سال 1397 تا سال 1399 مدیرگروه فناوری اطلاعات و همچنین از سال 1399 معاون پژوهشی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان و همچنین رتبه 30 کنکور کارشناسی ارشد و فارغ‌التحصیل ممتاز دوره ارشد و دکتری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی صنایع می‌باشند. دکتر شکوهیار از برترین اساتید و مشاورین دوره‌های تخصصی مدیریت و مهندسی صنایع هستند و سابقه تدریس و مشاوره در برترین مؤسسات کشور در زمینه مهندسی صنایع را دارا می‌باشد.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
دانیال ملک قاسمی 1402-02-21
دانشجوی دوره
سلام استاد واقعا عالی هستن و خیلی با حوصله درس میدن و چقدر قشنگ یاد میدن کسانی که این دوره رو تصمیم به خرید دارن و شک دارن بی شک خریداری کنن و در اخرم یه خداقوت به استاد این درس و مکتبخونه
مهران افرنگان 1402-02-15
دانشجوی دوره
بسیار دوره مفیدی بود با تدریس حرفه ای دکتر شکوهیار.خسته نباشید به این استاد عزیز
مهران افشانی 1402-02-07
دانشجوی دوره
یه دوره ی کاربردی با تدریس روان استاد شکوهیار
محمد رحمتی 1402-01-27
دانشجوی دوره
خیلی خوب و کاربردی
امیرحسن منصوریان 1402-01-01
دانشجوی دوره
دوره‌‌ي فوق‌العاده‌اي بود واقعا. ممنون از دكتر شكوهيار كه به بهترين شكل اكسل رو آموزش دادن و همزمان با تدريس مثال‌هاي كاربردي هم زدن.
ابراهیم مرادی 1401-12-06
دانشجوی دوره
سلام با تشکر از استاد شکوهیار عزیز به خاطر تدریس خیلی عالی و بیان واقعا شیوا
محمود کرمی 1401-10-04
دانشجوی دوره
استاد بسیار فوق العاده هستند ای کاش دوره حرفه ای تر برای vba قرار بدن من حتما تهیه می کنم
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ ضمن تشکر از پیشنهاد شما، این موضوع بررسی خواهد شد تا در صورت امکان در اولویت های آینده تیم مکتب خونه قرار بگیرد.
سعیده قاسمی 1401-09-19
دانشجوی دوره
خیلی خوب بود. خصوصا برای کسانی که کارهای روتین با اکسل میخوان انجام بدن. یعنی یک کار حرفه ای تحویل میدین در این سطح.
حسین امانی 1401-09-08
دانشجوی دوره
سپاس از ارائه این دوره و تشکر ویژه از استاد گرامی جناب شکوهیار بابت بیان شیوا و تدریس با مثال های مناسب.
سیده مرضیه شیوا 1401-08-24
دانشجوی دوره
ممنون از کاربردی بودن روش تدریس
مهرزاد شهیری طبرستانی 1401-08-24
دانشجوی دوره
واقعا دوره خوبیه و به معنی واقعی کلمه کاربردیه
کاظم حمزه 1401-07-08
دانشجوی دوره
با تشکر از استاد شکوهیار بدلیل ارایه مطالب به زبان شیوا و روان ،واقعا یادگیری رو آسون تر کردند.
غلامرضا استرکی 1401-06-28
دانشجوی دوره
دوره عتلی و مدرس هم با تسلط خوب و روش تدریس مناسب اشتیاق یادگیری را افزایش می دهد
امیر محمد بهشتی 1401-06-23
دانشجوی دوره
مفید و کاربردی،شیوا و روان،کافی و وافی پیشنهاد میکنم استفاده کنید.
علیرضا بختیاری زاده 1401-06-10
دانشجوی دوره
دوره ای فوق العاده و کاربردی که در آن مطالب بسیار شیوا و روان بیان شده است. مطالب به ساده ترین صورت ممکن توضیح داده شده و نقطه مبهمی باقی نمانده است که این امر تسلط مدرس محترم به مطالب ارائه شده را می رساند؛ اما در عین حال این مورد می تواند نقطه ضعفی برای دوره مذکور به حساب آید چون فراگیر به اندازه کافی با مطالب ارائه شده درگیر نشده و به نظر بنده چیزی که راحت به دست بیاید راحت هم از دست خواهد رفت. امیدوارم آقای دکتر در مورد کوئیزها و پروژه های این دوره تجدید نظر کرده و با طراحی تمرین های چالش برانگیزتر باعث استفاده هر چه بیشتر فراگیران از این دوره بسیار کاربردی شوند. در پایان از تیم حرفه ای مکتب خونه و جناب آقای دکتر سجاد شکوهیار کمال تشکر و قدردانی را دارم.
1
2
3
... 5

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه شریف چقدر زمان می‌برد؟
صدور گواهی‌نامه‌ی رسمی از سوی دانشگاه شریف با توجه به پروسه‌های اداری، دورکاری پرسنل دانشگاه و زمانبر بودن فرآیند امضا توسط اساتید دانشگاه حداقل 4 ماه زمان خواهد برد. مکتب‌خونه به محض صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه، آن را برای شما ارسال خواهد کرد. در صورت نیاز فوری، می‌توانید گواهی موقت پایان دوره را با ارسال درخواست به ایمیل info@maktabkhooneh.org دریافت نمایید.

در دوره آموزش نرم افزار مایکروسافت اکسل ابتدا آشنایی مقدماتی با محیط نرم‌افزار مایکروسافت اکسل و کارکردهای آن ایجاد خواهد شد. همچنین آموزش مفاهیم پایه صفحه گسترده در کنار توضیحات مقدماتی از نرم‌افزار اکسل داده شده است.

سپس انواع توابع کاربردی در دسته‌بندی‌های مختلف و همراه با مثال‌های فراوان آموزش داده خواهد شد. در این بخش سعی شده است مهم‌ترین توابع اکسل که طیف وسیعی از کاربردها را دارد آموزش داده شود. در کنار مبحث توابع بررسی خطاهای محتمل در توابع و راهکارهای برطرف نمودن و مدیریت خطا در توابع را آموزش خواهید دید.

در بخش بعدی ابزارهای کار با داده در بخش «Data Ribbon» به صورت کاملاً کاربردی آموزش داده خواهد شد. انواع فیلترینگ‌های ساده و پیشرفته، گروه‌بندی و Sort ،Subtotal  و انواع آن و همچنین تمامی ابزارهای کار با داده به صورت مبسوط تدریس خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش اکسل نمودارها است. در این دوره یاد خواهید گرفت چگونه از نمودارهای پرکاربرد مدیریتی استفاده نمایید. در این قسمت تنظیمات کاربردی نمودارها را آموزش خواهید دید و به همراه مثال‌هایی ترکیبات نمودارهای مختلف را یاد خواهید گرفت.

همچنین در این دوره کاربردهای «Pivot Table» و «Pivot Chart» را برای آنالیز داده‌ها یاد خواهید گرفت و با ابزار «Power Pivot» برای تنظیمات پیشرفته و جدید نمودارها و جدول‌های محوری آشنا خواهید شد.

در ادامه با انواع روش‌های محافظت و اشتراک‌گذاری فایل‌ها و سطوح امنیتی در اکسل آشنا خواهید شد و به طور کامل نحوه دسترسی‌ها را به اجزای یک فایل آموزش خواهید دید.

در گام بعدی با ابزارهای فرم ساز در برگه «Developer» آشنا خواهید شد. انواع ابزارها مانند Check Box ،Scroll Bar ،Option Button ، Combo Box را برای طراحی انواع گزارش‌های حرفه‌ای یاد خواهید گرفت.

در نهایت ضمن آموزش این ابزارها با ماکرو و کدنویسی به زبان VBA در اکسل و هوشمندسازی و اتوماتیک کردن کارها در اکسل آشنا خواهید شد.

شاید اسم فرمول نویسی پیشرفته در اکسل ترسناک به نظر برسد اما ما قدم‌به‌قدم با شما همراه هستیم تا به سطحی از فرمول نویسی در اکسل برسید که همکاران خود را انگشت به دهان کنید.

به‌جای ساعت‌ها سردرگمی در کلاس‌های مختلف و هزینه‌های میلیونی برای آموزش اکسل، به‌راحتی و در هر زمانی که بیشترین تمایل برای آموزش را داشتید، فیلم آموزشی ببینید و از کار با اکسل لذت ببرید. این آموزش‌ها را مشاهده کنید و در کمتر از یک ماه به سطحی از توانایی در حل مسائل اکسل برسید که خیلی از مسائل را مثل آب خوردن حل کنید.

آموزش اکسل برای چه کسانی کاربردی است؟

این سؤال پاسخ ویژه‌ای ندارد. زیرا تمام افراد شامل: دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان، حسابداران، مدیران، مدیران پروژه و... از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند و جز یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای مدیریت پروژه است که در طول روز با آن سر و کار دارند.

در نظر داشته باشید که نرم‌افزار excel  در ارائه داده‌های دقیق و منطقی در یک‌زمان کوتاه به شما کمک شایانی می‌کند. اینکه بتوانید در اکسل فرمول نویسی کنید، نمودار بکشید، خروجی بگیرید و... به شما کمک می‌کند تا بتوانید به استاد خود، مدیر خود و... یک گزارش مطلوب و جامع تحویل دهید.

با‌توجه به سال‌ها تدریس استاد درس در این حوزه، از ویژگی‌های این دوره می‌توان به آموزش هر بخش با استفاده از مثال‌های کاملاً کاربردی اشاره کرد که به درک و فراگیری سریع‌تر مطالب خواهد انجامید. این موضوع وجه تمایز اصلی دوره آموزش اکسل مکتبخونه با سایر دوره‌ها و منابع مشابه می‌باشد.

*** برای استفاده‌ی مفیدتر از این دوره پیشنهاد می‌شود که آشنایی اولیه با نرم‌افزار اکسل داشته باشید***