زبان خارجی

معرفی بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی به‌عنوان سومین زبان پرطرفدار تدریس شده در جهان (بعد از انگلیسی و فرانسوی) شناخته می‌شود و حدود ۹ میلیون نفر در سراسر جهان از اسپانیایی به‌عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند. بعد از چینی، زبان اسپانیایی در سراسر جهان بیشترین مخاطبان را دارد و آشنایی و تسلط بر آن می‌تواند یک بازار بزرگ را در اختیار صنایع و کسب‌وکارهای مختلف قرار دهد. استفاده از اپلیکیشن زبان اسپانیایی یکی از راهکارهای بسیار عالی برای یادگیری این زبان بدون حضور در کلاس‌های آموزشی است. این اپلیکیشن‌ها به شما اجازه می‌دهند در سفر، خانه یا محل کار خود به یادگیری زبان اسپانیایی بپردازید. در ادامه به بررسی اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی می‌پردازیم.

 

دوره پیشنهادی: لغات اسپانیایی
آموزش عکاسی

 

ازآنجاکه ممکن است برنامه روزانه شما به هر دلیلی دچار تغییر شود، می‌توانید در پایان روز یا در زمان استراحت کاری خود نیز از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. اما فراموش نکنید که نحوه تدریس و پیش‌روی انواع برنامه آموزش زبان اسپانیایی به یک صورت و در یک سطح کیفیت نیستند. بنابراین، در این مطلب ۸ مورد از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی با نقاط قوت آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

۱- Duolingo

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن زبان اسپانیایی، برنامه Duolingo است که استفاده از آن برای تمام کاربران سراسر جهان رایگان است. این اپلیکیشن علاوه بر زبان اسپانیایی برای آموزش ۳۳ زبان دیگر دنیا نیز استفاده می‌شود، اما حدود ۲۵ میلیون نفر در میان بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر این اپلیکیشن در حال آموزش کامل زبان اسپانیایی هستند. جالب است بدانید که Duolingo در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش زبان در دو پلتفرم گوگل پلی استور (Google Play Stor) و اپ استور (App Store) موفق به کسب جایزه شده است و همواره به‌عنوان یکی از بهترین‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

باوجود پیچیدگی‌های گرامر در زبان اسپانیایی، این برنامه را می‌توان به‌عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی برای یادگیری گرامر معرفی کرد. زیرا Duolingo بدون سخت‌گیری در گرامر و با پرداختن به ۱۰ حالت زمانی پیش می‌رود. کلمات، قیدها، اسم‌ها، صفت‌ها، کلمات پرسشی و… در برنامه به‌خوبی آموزش داده می‌شوند و با بالا رفتن سطح دانش شما، درجه سختی مباحث بیشتر می‌شود. در هر فصل می‌توان کلمات جدید، تمرین‌ها و پرسش‌هایی مرتبط با مباحث تدریس شده را مشاهده کرد. برای استفاده از این اپلیکیشن لازم است ابتدا یک‌زبان پایه را انتخاب کنید؛ اما کاربران ایرانی به دلیل عدم وجود زبان فارسی، از زبان پایه انگلیسی در برنامه استفاده می‌کنند.

 

برنامه آموزش زبان اسپانیایی

 

۲- Memorise

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری این زبان خارق‌العاده، برنامه ممورایز است که از قابلیت‌های جذاب زیادی برخوردار است. درواقع به‌منظور یادگیری بهتر کلمات می‌توانید از این اپلیکیشن خلاق به‌جای  Duolingo بهره بگیرید. این اپلیکیشن با عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی به شما یاد می‌دهد که هر کلمه را چگونه تلفظ کنید و آن را از دیگر کلمات مشابه تمایز دهید. استفاده از این اپلیکیشن برای تمام کاربران رایگان است، اما ممکن است در سطوح بالاتر نیاز به پرداخت درون برنامه‌ای وجود داشته باشد.

امکان ضبط صدا، تست‌های خلاقانه و مختلف از املای درست کلمات و گرامر و یادگیری با روش‌های سرگرم‌کننده را می‌توان ازجمله مزایای استفاده از این اپلیکیشن بیان کرد. متأسفانه در این برنامه نمی‌توانید از منو و زبان پایه فارسی برخوردار باشید. اما رابط کاربری، تصاویر و… به‌قدری مطلوب هستند که برای شما نیز قابل‌استفاده باشد.

 

۳- Curso de Espanol

اگر قصد دارید بر روی گرامر تمرکز بیشتری داشته باشید و با استفاده از داستان‌ها، شعرها و موسیقی اسپانیایی به یادگیری این زبان بپردازید، Curso de Espanol بهترین اپلیکیشن زبان اسپانیایی برای شما است. در این برنامه بیش از ۵۰۰ صفحه مقاله، گرامر، داستان و… به زبان اسپانیایی و همراه با ترجمه وجود دارد که عمق یادگیری شما را افزایش می‌دهند. استفاده از این برنامه آموزش زبان اسپانیایی برای تمام کاربران رایگان است.

 

مقاله پییشنهادی : کشورهای اسپانیایی زبان

 

۴- اسپانیایی را قورت بده

برای بسیاری از کسانی که قبل از زبان انگلیسی به سمت یادگیری زبان اسپانیایی می‌روند، ارتباط برقرار کردن با نرم ‌افزار آموزش زبان اسپانیایی با محیط و زبان پایه انگلیسی دشوار است. اگر شما نیز در میان این دسته افراد قرار دارید و به دنبال یک اپلیکیشن با رابط کاربری بهتر هستید، برنامه «اسپانیایی را قورت بده» ازجمله پیشنهادهای خوب ما به شما خواهد بود. این اپلیکیشن، موردقبول بسیاری از کاربران خود قرار دارد و زبان اسپانیایی را با استفاده از بازی‌ها و روش‌های سرگرم‌کننده به شما آموزش می‌دهد. به‌این‌ترتیب، لغات را به‌راحتی حفظ کرده و مهارت‌های شنیداری، گفتاری و نوشتاری شما به‌سرعت ارتقاء پیدا می‌کند.

 

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی

 

۵- Babble

اگرچه برنامه‌های قبلی باعث یادگیری سریع و راحت زبان اسپانیایی می‌شوند، اما بسیاری با این سرعت نمی‌توانند کنار بیایند. برای این دسته افراد که در اول راه و نیازمند یادگیری مقدماتی عالی هستند، Babble یک پیشنهاد مطلوب است. آموزش لغات و اصطلاحات رایج که به‌صورت دوره‌ای یادآوری و تکرار می‌شوند و قابلیت تشخیص صوت برای تمرین گفتاری ازجمله نقاط قوت این برنامه به شمار می‌آیند. شما با این اپلیکیشن زبان اسپانیایی از پایه و صفر شروع کرده و به‌صورت کاربردی همه چیز را فرامی‌گیرید. استفاده از این برنامه به‌صورت رایگان امکان‌پذیر نیست.

 

نرم افزار آموزش زبان اسپانیایی

 

۶- Rosetta Stone

این برنامه می‌تواند ۲۴ زبان مختلف دنیا را پوشش دهد و روش آموزش زبان اسپانیایی در آن بسیار مطلوب است. این برنامه، شما را با مکالمه‌های روزانه و واقعی روبه‌رو می‌کند و اجازه می‌دهد طعم استفاده از دانسته‌های خود را بچشید. امکان ضبط صدا و بازخورد برای بهبود آموخته‌ها و تلفظات شما به یادگیری بهتر کمک شایانی می‌کند. روش‌های سرگرم‌کننده مانند یادگیری با بازی و چالش‌های سرگرم‌کننده نیز ازجمله جذابیت‌های یادگیری با رزتا استون به شمار می‌آید.

 

نرم افزار آموزش زبان اسپانیایینرم افزار آموزش زبان اسپانیایی

 

۷- Todo-claro

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان اسپانیایی، Todo-claro است که با تمرین دادن مکرر، به افزایش دایره لغات شما کمک بسیاری می‌کند. زبان‌های دیگری مانند پرتغالی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی نیز در این برنامه وجود دارند و به‌صورت رایگان در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

 

۸- LINGQ SPANISH APP

این برنامه از صفرتا صد زبان اسپانیایی را در ۱۰۰۰ ساعت آموزش به شما یاد می‌دهد. همچنین می‌توانید با گوش دادن به پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی و مصاحبه‌های درون برنامه‌ای درزمانی کمتر به یادگیری زبان اسپانیایی بپردازید. به‌این‌ترتیب، نیازی به اختصاص دادن زمانی مشخص برای تمرین و یادگیری نیست و با تکرار و یادآوری همه‌چیز به ناخودآگاه شما افزوده می‌شود.

 

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی

 

۹- Speak Tribe

این اپلیکیشن تمرکز زیادی بر روی تمرین بر روی مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما دارد و آموزش افعال، عبارت‌ها و اسم‌های متداول در مکالمات اسپانیایی را به‌عنوان ترفند آموزشی خود استفاده می‌کند. دستور زبان، واژگان، قدرت تشخیص کلمات و صحبت کردن شما با استفاده از اپلیکیشن Speak Tribe به سطوح بسیار بالایی ارتقاء پیدا می‌کند.

 

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا