زبان خارجی

معرفی بهترین و کارآمدترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه

به یادگیری زبان فرانسه علاقه دارید؟ گزینه‌های زیادی برای یادگیری دارید. خوشبختانه برای کسانی که توانایی استفاده و یادگیری از طریق فضای دیجیتال را دارند، اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه انتخاب خوبی است.

باتوجه به وجود تعداد زیادی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه، ما تعدادی از آن‌ها را امتحان کردیم و متوجه شدیم که کیفیت این برنامه‌ها دقیقا مانند کمیت آن‌ها، متفاوت است.

آشنایی با بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان فرانسوی

در این فهرست سعی کرده‌ایم که هر اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه را دسته بندی کنیم تا شما طبق نیاز خود، یکی از آن‌ها را برای یادگیری انتخاب کنید.

اگر به زبان فرانسه علاقه دارید و نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید، بعد از اتمام این مطلب راه خود را پیدا خواهید کرد.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه که به عنوان دوره آموزشی طراحی شده است:

منابع این دسته از اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه، اندکی از آموزش هر قسمتی را شامل می‌شود. در مواردی، برخی از این برنامه‌ها بر یک یا دو قسمت یادگیری زبان تمرکز می‌کنند، این‌ها رویکرد جامع‌تری برای آموزش زبان فرانسه دارند.

مزیت استفاده از این دسته از اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه این است که برای انجام تمرینات داخل برنامه، نیازی به استفاده از منابع اضافی نخواهید داشت. به طور کلی این اپلیکیشن‌ها برای زبان آموزانی که تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده‌اند، بهتر است.

 

مقاله پییشنهادی : افعال در زبان فرانسه و نحوه صرف آن‌ها

 

بهترین دوره‌های تعاملی با اپلیکیشن‌های LINGODEER و BABBEL

این دو اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه، هر دو دوره‌های تعاملی عالی مناسب زبان آموزان فرانسوی ارائه می‌دهند و هر دوی آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند.

LingoDeer

انواع مختلفی از تمرینات وجود دارد که به گونه‌ای شبیه بازی هستند تا توجه شما را بهتر و بیشتر جلب کنند. همچنین دارای توضیحات گرامری مناسبی است و برای شروع یک زبان آموز مبتدی، نسبتاً خوب و ارزان قیمت است.

اپلیکیشن‌ LINGODEER

 

Babbel

استفاده از Babbel ممکن است از نظر بصری چندان جذاب یا سرگرم کننده نباشد اما با این حال، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های موجود است.

دوره‌های Babbel کامل است و درس‌ها با ترتیب درست و هدفمند جلو می‌روند. هدف اصلی Babbel این است که کاربران را در سریع‌ترین زمان ممکن به سطح مکالمه روان برساند.

 

اپلیکیشن بابل

PIMSLEUR بهترین دوره برای شنیدن و صحبت کردن

به‌نظر شما یادگیری گرامر اتلاف وقت است و تمرکز روی مکالمه را مفیدتر می‌دانید؟

این باور، مبنای کار این اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه است. با Pimsleur، بلافاصله صحبت خواهید کرد.

تمرکز این برنامه بیشتر بر کسب مهارت‌های ارتباطی است.

برای صحبت کردن، منابع زیادی برای تمرین وجود ندارد و همین موضوع باعث جذابیت این برنامه برای زبان آموزان شده است.

استفاده از برنامه Pimsleur آسان و از نظر بصری جذاب است که درواقع یک مزیت محسوب می‌شود.

برنامه Pimsleur برای یادگیری زبان فرانسه

 

DUOLINGO بهترین دوره‌ رایگان

به احتمال زیاد شما در مورد این اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه شنیده‌اید. زمانی که پای آموزش رایگان به میان می‌آید، رقابت با Duolingo دشوار است. علاوه بر زبان فرانسوی، به ۳۵ زبان مختلف و میلیون‌ها کاربر دوره‌های آموزشی دارد.

آموزش مسائل مختلف مانند بازی، این برنامه را به یکی از گزینه‌های در دسترس و سرگرم کننده‌تر تبدیل کرده است.

 

آموزش زبان فرانسه با دولینگو

 

LANGUAGE TRANSFER بهترین دوره صوتی رایگان

برای انگلیسی زبانانی که مایل به یادگیری زبان فرانسوی هستند، برنامه LANGUAGE TRANSFER مکانی عالی برای شروع است.

بارگیری و استفاده از این برنامه کاملاً رایگان است، حتی نیازی به ثبت نام یا الزامی برای مشاهده تبلیغات ندارد. آموزش در ۴۰ درس صوتی ارائه شده که شامل یادگیری یک دانش آموز واقعی، در کنار شما که در کنار شما در دوره پیشرفت می‌کند، می‌باشد.

این برنامه برای انگلیسی زبانان بهترین انتخاب است. زیرا در درس‌ها از شباهت‌های بین فرانسوی و انگلیسی برای آموزش در مورد روابط آن‌ها استفاده می‌شود که به طور ایده آل فرایند یادگیری را تسریع می‌کند.

این بهترین روش آموزش برای مبتدیان، کسانی که به دنبال درک کامل‌تری از اصول زبان فرانسه هستند، است.

یادگیری فرانسه با LANGUAGE TRANSFER

 

اپلیکیشن‌های مفید دیگر برای یادگیری زبان فرانسه

برنامه‌های ذکر شده برخی از برنامه‌های مورد علاقه ما هستند، اما اگر آن چیزی که به دنبال آن بودید هنوز در این مطلب پیدا نکردید، نگران نباشید. این اپلیکیشن‌ها مطمئناً تنها گزینه‌ شما برای یادگیری نیستند.

تعداد زیادی برنامه دیگر وجود دارد که دوره‌های عمومی زبان فرانسه را ارائه می‌دهند مثل:

 • Busuu
 • Rocket French
 • Fluenz
 • Ouino
 • Frantastique
 • edX
 • Coursera
 • Rosetta Stone
 • Chatterbug
 • Mango Languages
 • Mondly
 • Word Dive
 • Transparent Language
 • Michel Thomas

MEMRISE بهترین برنامه‌ها برای یادگیری لغت‌های فرانسوی و  یادگیری واژگان

استفاده از فلش کارت یکی از قدیمی‌ترین روش‌های مطالعه زبان است. آن‌ها مانند گذشته و به همان سادگی در یادگیری بسیار موثر هستند.

فراموش نکنید که این تکنیک از سالیان سال هنوز باقی مانده، پس بنطر نمی‌رسد استفاده از این روش در آینده منقضی شود.

Memrise یک منبع آنلاین است که تجربه یادگیری با فلش کارت را به صورت دیجیتالی، جذاب‌تر و قدرتمندتر از روش سنتی در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه برای کارآمدتر کردن زمان مطالعه از تکرار مکرر لغات در یک بازه زمانی مشخص استفاده می‌کند که شامل تصاویر، صدا و حتی محتوای ویدئویی است.

همچنین در این برنامه محتوایی با عنوان محتوای ایجاد شده توسط کاربر وجود دارد که به صورت رایگان در دسترس عموم است و تقریبا باعث دسترسی به منبع نامحدودی از اطلاعات می‌شود.

 

آموزش زبان با Memrise

 

WORDREFERENCE و LINGUEE بهترین برنامه‌های دیکشنری

 

با اینکه اکثر مردم دیگر از دیکشنری‌های کاغذی استفاده نمی‌کنند، جستجوی کلمات در فرهنگ لغت به سادگی، بخشی از یادگیری یک زبان جدید است. چندین گزینه دیکشنری دیجیتالی خوب مثل WordReference و Linguee برای استفاده در دسترس عموم هستند.

استفاده از WordReference رایگان و جستجوی معنی کلمه یا فعل‌های ترکیبی بسیار آسان است. این برمامه دارای یک جامعه فعال از علاقمندان زبان است که به سوالات محتلف کاربران پاسخ می‌دهند.

گاهی اوقات جستجوی کلمات به صورت جداگانه برای پیدا کردن معنای آن بی فایده است، زیرا آن کلمه ممکن است دارای چند معنی مختلف باشد در این شرایط، باید به Linguee مراجعه کنید. این فرهنگ لغت عباراتی را از کتابخانه‌ای عظیم از متون دو زبانه آنلاین تهیه می‌کند و  ترجمه کل عبارات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ANKI بهترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه برای تمرین واژگان سفارشی

این منبع نیز، از کارت و فلش کارت برای آموزش استفاده می‌کند اما نسبتا رویکردی متفاوت‌تر دارد.

برای استفاده از Anki در iOS باید هزینه پرداخت کنید، اما استفاده از آن در همه جا رایگان است و به کاربران کنترل کامل می‌دهد. می‌توانید برای خود فلش کارت بسازید یا می‌توانید از داده‌های دیگر کاربران استفاده کنید.

یادگیری لغات با Anki

LINGVIST بهترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه برای یادگیری واژگان از محتوا

یادگرفتن واژگان جدید یکی از اساسی‌ترین عناصر ساختار زبان است. یکی از راه‌های این کار حفظ ترجمه مستقیم کلمه به کلمه است. هر کسی که وقت خود را صرف مطالعه زبان‌های جدید کرده باشد، می تواند به شما بگوید که این روش اشتباه است.

LINGVIST با ارائه تمارین مختلف و الزام کاربر به تکمیل ترجمه، واژگان را به او آموزش می‌دهد.

یادگیری زبان با lingvist

 

CLOZEMASTER بهترین روش رایگان برای یادگیری واژگان از محتوا

کلوزماستر (Clozemaste) در آموزش واژگان رویکرد مشابهی با Lingvist دارد. تمرینات پر کردن جای خالی برای  آموزش نحوه عملکرد زبان در متن و محتوا ارائه می‌شود. تفاوت اصلی بین Clozemaster و Lingvist قیمت و زیبایی ظاهری برنامه است.

استفاده از Clozemaster عمدتا رایگان است و از رابط کاربری کاملاً متفاوتی استفاده می‌کند.

FRENCHPOD101 بهترین اپلیکیشن با روش PODCAST

پادکست‌ها روشی جدید برای یادگیری زبان هستند. آنها همه جا در دسترس هستند و دارای پتانسیل جدی برای ارائه تمرین شنیداری و خواندن با استفاده از رونویسی هستند.

FrenchPod101 از درس‌های سبک پادکست برای ارائه درس‌های جامع به زبان فرانسه از طریق مطالب جذاب و مرتبط استفاده می‌کند. نقطه قوت این منبع این است که همچنین اطلاعات فرهنگی زیادی را آموزش می‌دهد، که برای هر زبان آموز فرانسوی مفید است.

این منبع به طور مداوم به روز می‌شود، به این معنی که همیشه مطالب بهتر و جدیدتر در دسترس است.

ممکن است برنامه تلفن همراه به اندازه نسخه دسکتاپ خوب نباشد، اما همچنان می‌توانید از آن در حین حرکت استفاده کنید.

 

مقاله پییشنهادی : اعداد به فرانسه

 

FRENCH TODAY بهترین کتاب‌های صوتی

آیا روش کامل‌تری نسبت به پادکست و کتاب صوتی برای یادگیری خواندن و فهمیدن بهتر از طریق گوش دادن وجود دارد ؟ شاید نه.

میزان مطالب موجود در این کتاب‌ها بسیار زیاد است و فایل‌ها به طور کامل به زبان فرانسوی است. نسخه آهسته صدا ( آهسته‌تر صحبت می‌کند)، نسخه “محاوره‌ای” و راهنمای نحوه مطالعه و ترجمه فایل‌ها وجود دارد. اگرچه مطالبی که کاملاً به زبان فرانسوی است ممکن است برای برخی ترسناک باشد، این فایل‌های ترجمه، کمک بزرگی برای این افراد است.

همچنین در پایان هر درس سوالات مختلفی از شما پرسیده می‌شود تا بهتر یاد بگیرید.

FRENCH TODAY بهترین کتاب‌های صوتی

FRANCAIS AUTHENTIQUE بهترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه برای غرق شدن در آن

این موضوع که این اپلیکیشن تنها منبع موجود در این لیست با نام فرانسوی است، تصادفی نیست. این برنامه باور دارد که برای یادگیری زبانی، باید همه چیز را به زبان مورد نظر بخوانید و از ترجمه استفاده نکنید. با توجه به اینکه زبان انگلیسی در این برنامه وجود ندارد، برای مبتدیان مناسب نیست. در عوض، این گزینه خوبی برای زبان آموزانی است که علاقمند به تسلط کامل بر زبان فرانسوی از طریق قرار گرفتن در معرض شرایط سخت و رسیدن به سطح بالا هستند.

Francais authentique  نظریه‌ای خاص دارد که شما به دلیل ارتباط با زبان مادری در طولانی مدت، سرعت  یادگیری و انتخاب واژگان به صورت طبیعی بیشتر است.

FRANCAIS AUTHENTIQUE بهترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه

LINGQ بهترین برای تمرین خواندن

اگر برای یادگیری نیاز به استفاده از مطالب مورد علاقه دارید، خب، این کمی سخت است. یافتن مطالب مورد علاقه شما در یادگیری یک زبان جدید سخت است. این یکی از دلایلی است که یادگیری از طریق خواندن، می‌تواند بسیار عالی باشد زیرا شما می‌توانید محتوای مورد علاقه خود را پیدا کرده، بخوانید و یاد بگیرید.

LingQ برنامه‌ای است که جستجوی کلماتی که معنی آن را نمی‌دانید، بسیار آسان کرده است. این اپلکیشن آموزش زبان فرانسه خواندن این نوع کلمات به زبان دیگر آسان‌تر می‌کند. همچنین این برنامه با تعیین تمام کلماتی را که معنی آن‌ها را می‌دانید،مسیر راحت‌تر و مشخص‌تری برای یادگیری برای شما آماده می‌کند.

شما می‌توانید مطالب خود را در LingQ بارگذاری کنید و بیشتر محتوای موجود در این پلتفرم از منابع مختلف خارجی بارگذاری شده است.

 

LINGQ بهترین برای تمرین خواندن

 

اخبار در فرانسه آهسته (News in Slow French)

همانطور که از عنوان آن پیداست، «اخبار به زبان فرانسوی آهسته» قصد دارد زبان را از طریق رویدادهای خبری که با سرعت کمتری روایت شده آموزش دهد.

هر چند این منبع بسیار بیشتر از یک منبع خبری ساده است. این یک برنامه مطالعاتی جامع است که استفاده از آن سرگرم کننده است که فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

چیزی که این برنامه را عالی می‌کند این است که محتوا  واقعا جذاب است هیچ چیز انگیزه مطالعه زبان جدید را مانند مطالب خشک و خسته کننده از بین نمی‌برد در نتیجه برنامه و دوره‌ای مناسب با علایقات و نیازهای خود انتخاب کنید.

 

اخبار به زبان فرانسوی آهسته

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا