مقالات دیجیتال مارکتینگ

اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ

وقتی صحبت از لینک بیلدینگ می‌شود، حتی متخصصان سئو نیز ممکن است اشتباهاتی را انجام دهند که باعث از دست رفتن فرصت‌هایشان شود. به همین دلیل هم افراد تازه وارد در سئو و هم متخصصات آن باید اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ را بدانند تا آن خطاها را تکرار نکنند. لینک بیلدینگ یکی از مهمترین مهارت‌ها در سئو و یکی از عوامل تاثیر گذار در رتبه بندی گوگل است.

در واقع بین وب سایت ما و دیگر وب سایت‌ها ارتباط ایجاد می‌کند. پس سعی کنید در استراتژی لینک بیلینگ خود از لینک‌های با کیفیت استفاده کنید، لینک با کیفیت باعث کارآمدتر شدن استراتژی شما شده و در نتیجه به راحتی از رقبا پیشی می‌گیرید. اولین قدم برای جلوگیری از این اشتباهات یادگیری در باره آن است. ما در این مقاله به ۱۲ خطای رایج در لینک بیلدینگ اشاره می‌کنیم و همچینین چند راه برای انجام درست آن را پیشنهاد می‌دهیم.

اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ

۱- لینک سازی هر‌چه بیشتر بهتر!

نوشتن محتوای با کیفیت برای موفق شدن مهمتر از کمیت محتواست. در محتوا‌های طولانی بر روی کیفیت تمرکز کنید نه کمیت آن، محتوای شما باید هم مختصر باشد و هم مفید پس اطلاعات نا مرتبط را برای اینکه طول محتوا را افزایش دهید، اضافه نکنید. هنگام نوشتن محتوا سعی کنید جالب ترین اطلاعات را در آن بگنجانید و حواستان باشد که به خوبی مفهوم را توضیح دهید و از نکته اصلی دور نشوید.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتنیگ

 

 

اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ

راه‌کار

موارد کم اهمیت، غیر مفید و خسته کنند را از محتوای خود حذف کنید. در هر بخش محتوا را مرور کنید و از خود بپرسید “با حذف این بخش چه چیزی را از دست می‌دهم؟”.  اگر با حذف آن نکته سودمند و یا کاربردی از محتوایتان حذف می‌شود، باید آن را نگه‌دارید. اگر متوجه شدید آن بخش هیچ ارزشی ندارد، سریع آن را حذف کنید.

۲-بخش بندی محتوا را فراموش کردید!

یکی دیگر از اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ، محتوای طولانی و پشت سرهم است. محتوا‌های طولانی خوانندگان را خسته می‌کند و در نتیجه آن‌ها سریع سایت شما را ترک می‌کنند. راهنماهای طولانی، تعداد زیاد تصاویر و ویدیوها و نبود پاراگراف و عنوان مناسب مخاطب را کسل می‌کند و سردرگم می‌کند.

مقاله پیشنهادی : الگوریتم مرغ مگس خوار 
الگوریتم مرغ مگس خوار

 

راهکار

 • سعی کنید متن را روان‌تر و قابل هضم‌تر کنید
 • به طراحی صفحه بیشتر اهمیت دهید
 • تعدادی فیلم کوتاه و تصویر در متن بگنجانید
 • هنگام استفاده از اینفوگرافی سعی کنید آن را به بخش ها کوچکتر و داستان مانند تبدیل کنید، اینکار صفحه را چشم نوازتر می‌کند و علاوه بر آن یک استراتژی اطلاع رسانی نیز هست.

۳-وسواس در مورد Domain Authority

سعی کنید هنگام ساخت لینک وسواس کمتری به خرج دهید، در غیر اینصورت فرصت‌ها را از دست می‌دهید. اگر به مسائل حاشیه‌ای کشیده شوید ممکن است باعث محدود شدن انتخاب‌هایتان، عدم ارزیابی هر یک از آن‌ها و در نهایت همگام نبود آن‌ها با برنامه‌های آیندتان شود.

راهکار

هیچ وقت نباید از فرصت مناسب برای لینک بیلدینگ غافل شوید خیلی از افراد به دنبال لینک‌هایی با DA بالا هستند، اما بخاطر داشته باشید که معیار‌های اندازه گیری تغییر می‌کند و با گذر زمان یک DA بالا می‌تواند به DA پایین تبدیل شود. تنها موردی که همیشه ثابت است کیفیت لینک‌ها است. همانطور که معیار‌های رتبه بندی گوگل نیز تغییر کرده است و مهمترین نکته برای داشتن لینک کارآمد، معتبر و با کیفیت بودن آن است.

به لینک‌ها مانند دانه‌های بذر نگاه کنید. بعضی سریع رشد می‌کنند و بعضی در مدت کوتاهی از بین می‌روند. برخی ممکن است مقتدرتر شوند و به سایت‌هایی بزرگ تبدیل شوند، پس در هر لحظه آینده لینک‌ها را نیز در نظر بگیرید. اگر تمام لینک‌هایی که دریافت می‌کنید از سایت‌های بزرگ باشد با توجه به الگوریتم گوگل عجیب و غیر ارگانیک محسوب می‌شوند.

 

۴-محتوای مطابق با ترند‌ها ایجاد نمی‌کنید

بنظرتان علت اینکه محتواهای جالب نمی‌توانند لینک دریافت کنند چیست؟ صرف نظراز اینکه چه محتوایی ایجایی می‌کنید، باید بخشی متفاوت و شگفت آور داشته باشد.

راهکار

حتی هنگام ساخت فرم‌های بلند به دنبال یافتن مناطقی باشید که مهم هستند ولی آن‌ها تحت را پوشش قرار نداده‌اید. برای مثال هنگام ساخت محتوای بصری عامل تعجب بهترین و کارآمد‌ترین عنصر است. اینفوگرافی‌ها در چند سال اخیر مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند ولی آن‌ها نمی‌توانند با چیزی جدید و غافلگیر کننده رقابت کنند.

۵-نادیده گرفتن زمان و فصل‌ها

به حرف دلتان گوش کنید، شما تنها یکبار فرصت تبلیغ را دارید پس از دستش ندهید. برای ارائه محتوا و تبلیغات خود به زمان و فصل مناسب هر یک دقت کنید و از اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ دوری کنید.

 

راهکار

اگر ایده خوبی برای تبلیغات و محتوا دارید اما گمان می‌کنید در پاییز بهتر عمل می‌کند، آن را برای پاییز نگه دارید. دیگر سایت‌ها دقیقا در همان زمان درمورد چیزی تصمیم می‌گیرند، و تا فرا رسیدن پاییز به سایت شما لینک نمی‌دهند. برای مثال افراد در زمستان به دنبال خریدن بوت هستند پس باید این محتواها را برای زمستان کنار بگذارید. برای پیدا کردن مخاطب بیشتر سعی کنید محتوا‌ها را در زمان و فصل مناسب بکار بگیرید.

۶-عدم شخصی سازی دسترسی

استفاده از الگوها و طراحی های قدیمی هوشمندانه نیست. سعی کنید ظاهر سایت خود را مطابق با علاقه کاربران به روز کنید تا بتوانید نظر مخاطبان بیشتری را جلب کنید. اگر سایت خود را شخصی سازی کنید، سلایق مخاطب را پیدا کنید و بخش‌های کسل و خسته کننده را حذف کنید، تاثیر بسزایی در جذب افراد خواهید داشت.

راهکار

مهمترین گام پیدا کردن پرسونای مخاطبانتان است. چه چیزی دوست دارند و یا از چه چیزی متنفرند؟ موارد خنده دار، آزار دهنده و سرگرم کننده را شناسایی کنید و در نهایت تمام این موارد را در قالب سایتتان بگنجانید.

۷-بخش بندی نکردن سایت در هنگام لینک بیلدینگ

عدم بخش بندی سایت مانع از شخصی سازی و استفاده بهینه از پرسونا می‌شود. وب سایت خود را بخش بندی کنید تا دسترسی به محتوا‌ها دلخواه برای مخاطبانتان راحت‌تر شود. اگر مطالب سایتتان یکدست، بدون پاراگراف‌های مجزا و عنوان باشد باعث گیج شدن مخاطبتان می‌شوید.

راهکار

سایت خود را به بخش‌های کوچکتری مانند اخبار، فروشگاه، ارتباط با ما و … تقسیم کنید

۸-درنظر نگرفتن Outreach هنگام ایده پردازی

بیشتر علاقه‌مندان به سئو هنگام ایده پردازی بهترین زمان برای حذف ایده‌های بد را درنظر نمی‌گیرند. گاهی اوقات به دلیل اینکه درمورد استراتژی خود به درستی فکر نکرده اید، هنگام ایجاد الگوهای outreach نمی توانید یک داستان سریع و جذاب در مورد محتوای خود بگویید.

راهکار

در طول ایده پردازی، حتما برای استراتژی outreach خود برنامه ریزی کنید. تفکر زود هنگام به شما کمک می کند تا تشخیص دهید ایده شما چقدر پیچیده است، آیا به اندازه کافی جالب است و یا فقط در آن افراط شده است.

۹ لینک بیلدینگ یک پروسه طولانی است

اکثر کمپین‌ها به این ترتیب پیش می‌روند:

 • اندیشه
 • اجرا
 • شکست یا موفقیت
 • تکرار

اگر در گذشته کمپینی داشته‌اید که فقط چند لینک ایجاد کرده است و نمی‌دانید چرا کار نکرده است، بدانید که خیلی زود کنارکشیده‌اید.

راهکار

وظیفه شما این است که بفهمید چرا کمپین شما شکست خورده است. اگر دلیل آن را نمی‌فهمید، شانس بهبودی را از دست داده‌اید و دیگر فرصتی برای پیشرفت بهتر ندارید.

پس در اولین گام یک فرضیه تشکیل دهید.

 • آیا کسی ایمیل‌های شما را باز نمی‌کند؟ اگر  این‌طور است موضوع را تغییر دهید.
 • افراد ایمیل شما را بازمی‌کنند اما کلیک نمی‌کنند یا پاسخ نمی‌دهند؟ پس به احتمال زیاد شما امتیازات مناسبی را ارائه نمی‌دهید.
 • آیا باز می‌کنند ، کلیک می‌کنند اما پیوند نمی‌‎دهند؟ شاید محتوا آن‌طور که تصور می‌کنید جذاب نیست.
 • تا زمانی که برای تنظیم و بهبود کمپین خود برنامه کاری دارید ، متوقف نشوید و دوباره امتحان کنید.

۱۰-لینک‌های رقبا را دنبال کنید

اگر لینک‌هایی مشابه با رقبا داشته باشید هیچ وقت دلیلی بر برتری شما نخواهد بود ولی لیست لینک‌های آن‌ها تا حدودی لیست لینک‌های آینده شما را می‌سازند.

راهکار

شما می۲توانید به رقبای خود نگاه کنید تا ببینید در چه زمینه‌هایی وارد جزییات شده‌اند. با این اوصاف، شما باید بفهمید که برای ایجاد یک استراتژی محتوا چه منابع و نقاط قوتی دارید که در هنگام ایجاد لینک برای شما مفید عمل خواهند کرد.

۱۱. متنوع نکردن استراتژی

لینک بیلدینگ سخت است و به سختی می‌توانید بفهمید که چگونه لینک درست کنید. بنابراین اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید و در یک استراتژی خاص واقعاً مهارت دارید، می‌توان با استفاده از یک استراتژی خاص تعداد زیادی بک لینک بگیرید. اما، وب در حال حرکت مداوم است. آنچه امسال کارساز است ممکن است سال آینده جواب ندهد. همیشه باید تجربه کنید، استراتژی‌های خود را بهتر کنید و سعی کنید از روند بعدی جلوتر باشید.

راهکار

در عوض، می‌توانید با ارزیابی مجدد استراتژی اطلاع رسانی، محتوا و نوع ارائه آن از رقبا پیشی بگیرید.

اشتباه اتفاق می‌افتد، مثل اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ  اما یادگیری از اشتباهات یک هنر است.  این‌ها نکاتی است که کاربران سئو هنگام ایجاد بک لینک اشتباه اشتباه می کنند. ایجاد بک لینک بخشی از SEO است اما تلاش‌ها و استراتژی شما میزان موفقیت را تعیین می کند. هر شریک لینک بالقوه را حسابرسی کنید زیرا هر فرصت پیوند فرصت خوبی نیست. سئو در دسترس شماست. چیزها را از دست ندهید، با زحمت کار کنید، و از تمام اشتباهاتی که در بالا ذکر شد خودداری کنید. ایجاد لینک همچنین در مورد بازاریابی با ارائه ارزش است. دور آموزش سئوی مکتب خونه را از دست ندهید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا