دسته‌بندی نشدهزبان خارجی

بهترین منابع خود آموز زبان انگلیسی کدامند؟

بسیاری از مواقع هنگام یادگیری زبان انگلیسی به دلیل کمبود وقت و مشغله زیاد تصمیم می‌گیریم که یادگیری زبان انگلیسی را از طریق منابع خودخوان و یا به صورت خودآموز دنبال کنیم. اگرچه یادگیری زبان انگلیسی از طریق منابع خود‌آموز زبان انگلیسی کار سختی نیست، اما برای اینکه بتوانیم به صورت اصولی و مؤثر یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنیم، باید به یک سری نکات را رعایت کنیم. اگر می خواهید که یادگیری زبان انگلیسی را از طریق منابع خود‌آموز زبان انگلیسی دنبال کنید، در ادامه این مقاله از با ما همراه باشید.

آموزش لغات انگلیسی به صورت موضوعی

 

در این مقاله قصد داریم که منابع آموزشی و کمک آموزشی زبان انگلیسی را به شما معرفی کرده و به تکنیک‌ها و نکاتی اشاره کنیم که در مسیر خود‌آموز یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک خواهد کرد.

مزایای خواندن کتاب‌های انگلیسی
چرا باید کتاب انگلیسی بخوانیم

معرفی بهترین منابع خودآموز زبان انگلیسی

همانطور که می‌دانید کتاب‌های آموزشی از مهمترین منابع یادگیری زبان انگلیسی هستند. حال اگر قصد داشته باشیم که زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را در خانه و به صورت خودآموز یاد بگیریم، لازم است که منبع خودآموز مناسبی داشته باشیم. چون همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم تمامی منابع خود‌آموز زبان انگلیسی مرجع خوبی برای یادگیری این زبان نیستند.

سری کتاب‌های خودآموز زبان انگلیسی Speakout

کتاب‌های خودآموز Speakout شامل هشت جلد کتاب آموزشی است که یکی از بهترین منابع خودآموز زبان انگلیسی به شمار می‌رود.

این کتاب با لهجه بریتیش و با کمک و همکاری انتشارات لانگمن و bbc learning تالیف شده است. این کتاب بیشتر بر موضوعات رایج زندگی تأکید دارد. با مطالعه این سری از کتاب‌های خودآموز Speakout به راحتی می‌توانید چهار مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. هر جلد این سری کتاب‌های آموزشی شامل ۱۰ الی ۱۲ درس آموزشی است که در هر درس معمولاً به موضوع خاصی مانند کار و یا زندگی شخصی پرداخته شده است و در خلال موضوعات آموزشی اصطلاحات کاربردی و همچنین دستور زبان و کلمات جدید نیز آموزش داده می‌شود.

مجموعه کتاب‌های آموزشی Speakout شامل سی دی‌ها و ویدئو‌های آموزشی متنوع با موضوعات مختلف است که مهارت شنیداری شما را تا حد ممکن تقویت می‌کند.

کتاب خودآموز زبان انگلیسی Tactics for Listening

این منبع خودآموز زبان انگلیسی که شامل سه جلد کتاب جامع و مفصل است منبع خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودخوان به شمار می‌رود. این مجموعه کتاب‌ها با لهجه آمریکایی است و هر کتاب شامل ۲۴ درس است.

در دروس آموزشی این مجموعه سه جلدی به موضوعات رایج و روزمره کاربردی پرداخته شده و بیشتر مکالمات آن به صورت مکالمات دو نفره و یا بیشتر است. کتاب‌های این مجموعه شامل فایل‌های صوتی متنوعی است که کمک زیادی به تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما می‌کند.

کتاب یادگیری لغات انگلیسی English Vocabulary in Use

مجموعه کتاب‌های English Vocabulary in Use در چهار سطح مقدماتی، متوسط، بیشتر از متوسط و پیشرفته تعریف شده و شامل موضوعاتی مانند سفر، تحصیل، فناوری، گردشگری، اطلاعات جغرافیای کشور‌ها، کسب و کار و …. است.

آموزش حروف اضافه زبان انگلیسی

 

با این تنوع موضوعی در کتاب فوق به راحتی می‌توانید تمامی لغات کاربردی و مورد استفاده ضروری در هر موقعیتی را یاد بگیرید. فقط کافیست که تمامی لغات این کتاب را به خاطر بسپارید.

کتاب گرامر انگلیسی Practical English Usage

منبع خود آموز زبان انگلیسی با نام Practical English Usage  مجموعه کاملی از آموزش گرامر، عبارات، اصطلاحات پرکاربرد، لغات و نکات دستور زبان است. درسهای این کتاب بر اساس حروف الفبا طبقه‌بندی شده و در کل دارای ۶۰۵ نکته آموزشی در دوقسمت لغات و گرامر است.

کتاب گرامر انگلیسی English Grammar in Use

منبع خودآموز زبان انگلیسی فوق در دو نسخه جداگانه تعریف شده است. نسخه اول مربوط به آموزش گرامر انگلیسی به صورت خودآموز بوده و تمامی تمرینات به همراه پاسخ کلیه دروس را شامل می‌شود. نسخه دوم نیز مخصوص آموزشگاه‌ها و کلاس‌ها بوده و تنها شامل تمرینات است و هیچ پاسخی ندارد. در واقع به علت اینکه مخصوص آموزش در کلاس‌های خصوصی و یا مؤسسات آموزشی است پاسخنامه ندارد. چرا که اساتید زبان انگلیسی و یا مدرسین زبان انگلیسی این کتاب را تدریس کرده و تمامی تمرینات آن را بعد از آموزش هر درس به همراه زبان‌آموزان در کلاس و یا به عنوان تکلیف خانه انجام می‌دهند.

کتاب لغات انگلیسی English Collocation in Use (Cambridge)

کتاب فوق در در دو سطح مختلف پیشرفته و متوسط زبان انگلیسی و برای آموزش اصطلاحات و لغات زبان تعریف شده است. این دو کتاب معمولاً به موازات هم در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. اگر به صورت منبع خودآموز استفاده شوند، باید حتماً به طور همزمان و به موازات هم خوانده شوند. مطالعه این کتاب برای آزمون آیلتس نیز گزینه بسیار خوبی است.

کتاب خودآموز گرامر انگلیسی Living Grammar

مجموعه کتاب‌های خودآموز گرامر انگلیسی با نام Living Grammar  در ۴ سطح مقدماتی، متوسط، بیشتر از متوسط و پیشرفته تعریف شده است. این کتاب‌ها تمامی موقعیت‌ها و شرایطی را که می‌توان از دستور زبان‌های مختلف زبان انگلیسی استفاده کرد را با زبان‌آموزان به اشتراک می‌گذارد.

کتاب خودآموز مکالمه زبان انگلیسی Speak English Like an American

کتاب فوق شامل ۲۵ درس آموزشی است که به طور کلی عبارت کاربردی زبان انگلیسی و اصطلاحات روزمره را با لهجه سلیس آمریکایی آموزش می‌دهد. البته این کتاب سطح پیشرفته ای دارد و بیشتر مناسب زبان‌آموزانی است که تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارند و نوآموز نیستند.

کتاب خودآموز لغات ۱۱۰۰ Words You Need to Know

یکی از بهترین منابع خود‌آموز زبان انگلیسی کتاب خودآموز ۱۱۰۰ لغات است که پرکاربردترین لغات زبان انگلیسی را به زبان‌آموزان یاد می‌دهد. در واقع هر کدام از کلمات با استفاده از مثال، تمرین و تعریف های خاص به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود.

کتاب خودآموز لغات انگلیسی Oxford Word Skill

یکی دیگر از منابع خودآموز زبان انگلیسی کتاب Oxford Word Skill  است که مجموعه سه جلدی دارد و دو هزار واژه کاربردی را به صورت کاملاً مفصل در شرایط مختلف توصیف می‌کند.

کتاب های این منبع خودآموز در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تعریف شده است. این منبع برای تمامی زبان‌آموزان با هر میزان تسلط زبانی مناسب است.

 

نکات مهم برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی

اگر قصد دارید که در کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی شرکت نکنید و یادگیری زبان را به صورت خودآموز ادامه دهید. باید در کنار مطالعه بهترین منابع خودخوان زبان انگلیسی یک سری نکات و تکنیک‌های ساده را به کار گیرید. این نکات عبارتند از:

 • تعیین هدف
 • اختصاص دادن زمان مشخصی برای یادگیری زبان در خانه
 • تماشا کردن فیلم و سریال به زبان انگلیسی اصلی
 • تمرکز بر یادگیری اصطلاحات و لغات جدید
 • تمرکز بر یادگیری و حفظ مکالمات روزمره
 • تماشای ویدیو‌های آموزش زبان انگلیسی در یوتیوب
 • گوش دادن به آهنگهای زبان انگلیسی قبل از خواب
 • گوش دادن به رادیو‌های انگلیسی زبان مانند بی‌بی سی
 • گوش دادن به پادکست‌ها به زبان انگلیسی
 • خواندن کتاب داستان‌های انگلیسی همزمان با گوش دادن به فایل‌های صوتی خلاصه‌نویسی کتاب‌های خوانده شده و یا فیلم‌های دیده شده به زبان انگلیسی
 • ‌ایستادن مقابل آینه و صحبت کردن در مورد اتفاقات روزمره به زبان انگلیسی
 • بحث و گفتگو با دوستان و همکلاسی‌های خود با زبان انگلیسی
 • نوشتن پست‌های شبکه‌های اجتماعی به زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی با مکتب خونه

تا اگر نتوانستید به صورت خودخوان زبان انگلیسی را فرا بگیرید،  در دوره های آنلاین زبان انگلیسی مکتب خونه شرکت کنید. مؤسسه آموزشی مکتب خونه با داشتن سابقه‌ای درخشان در آموزش زبان انگلیسی، یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش زبان است که برای آموزش زبان انگلیسی بخش‌های مختلفی دارد که عبارتند از:

 • بخش مکالمه
 • بخش گرامر
 • تعیین سطح زبان
 • لغات زبان نگلیسی
 • تلفظ زبان انگلیسی

تمامی این خدمات در بخش آموزش زبان مکتب خونه ارائه می‌شود. این مؤسسه با بهره‌گیری از دانش اساتید با تجربه و باسابقه، آموزش زبان انگلیسی را به ساده‌ترین روش ممکن و همچنین در کوتاهترین زمان به کلیه زبان‌آموزان آموزش می‌دهد.

اپلیکیشن‌ آموزش زبان
یادگیری زبان با استفاده از اپلیکیشن

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های خود‌آموز زبان انگلیسی

اگر آموزش زبان انگلیسی را به صورت خودآموز دنبال می‌کنید، بهتر است که از اپلیکیشن‌های خودآموز زبان انگلیسی نیز استفاده کنید.

این اپلیکیشن‌ها عبارتند از:

 • اپلیکیشن Rosetta Stone 

این اپلیکیشن یکی از جامع‌ترین برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی را داراست که در سطح بین‌المللی توسط زبان‌آموزان بسیاری استفاده می‌شود. این اپلیکیشن با استفاده از ویدئو و فایل‌های صوتی و تصاویر و با بهره گرفتن از حافظه شنیداری و تصویری کاربر، زبان انگلیسی را به راحتی به زبان‌آموزان آموزش دهد.

 • اپلیکیشن memrise

با کمک این اپلیکیشن خودآموز زبان انگلیسی به راحتی می‌توانید به طور روزانه تعداد مشخصی لغات جدید را یاد بگیرید. این اپلیکیشن از تکنیک تکرار و تمرین برای آموزش کلمات و لغات جدید استفاده می‌کند.

 • اپلیکیشن Duolingo

اپلیکیشن خودآموز زبان انگلیسی دولینگو با استفاده از تصاویر تمامی کلمات زبان انگلیسی را به شما آموزش می‌دهد تا ضمن درگیر کردن حافظه تصویری به خاطر سپردن کلمات را نیز ساده‌تر کند. دولینگو به کمک سرگرمی و بازی هر چهار مهارت لازم برای آموزش زبان انگلیسی را به شما آموزش می‌دهد.

 • اپلیکیشن Quizlet

این اپلیکیشن خودآموز زبان انگلیسی با ارائه فلش کارت‌ها، لغات جدیدی را به زبان آموز آموزش داده و به خاطر سپردن کلمات را با بازی و سرگرمی تسهیل می‌کند.

 • اپلیکیشن Babbel

از طریق اپلیکیشن بابل می‌توانید به راحتی لغات جدید و کاربرد آن‌ها را از طریق تمرینات متنوع یاد بگیرید. البته این اپلیکیشن گرامر زبان انگلیسی را نیز آموزش می‌دهد. در واقع اپلیکیشن بابل بر چهار مهارت اصلی زبان‌آموز تمرکز می‌کند. این اپلیکیشن خودآموز زبان انگلیسی با استفاده از بازی و اشکال فانتزی لغات رایج و پرکاربرد زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد.

آموزش گرامر زمان‌های انگلیسی

 

با استفاده از این اپلیکیشن خودآموز زبان انگلیسی می‌توانید مهارت گفتاری خود را تقویت کنید. این اپلیکیشن یادگیری زبان با ایجاد بستر‌هایی مناسب برای ارتباط زبان آموزان، شرایطی فراهم می‌کند که آن‌ها بتوانند با هم به زبان انگلیسی صحبت کرده و مهارت گفتاری خود را تقویت کنند.  این برنامه آموزشی شامل آموزش مکالمه، لغت، ضبط صدا، تمرین نوشتن و تمرین مکالمه با یک فرد بومی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا