زبان خارجی

همه چیز در مورد دانشگاه فنی آخن

آشنایی با دانشگاه فنی آخن

انتخاب دانشگاه یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که یک دانشجو در طول دوران تحصیل با آن مواجه می‌شود. دانشگاه فنی آخن، برای دانشجویان رشته‌های فنی می‌تواند انتخابی شایسته برای ادامه تحصیل باشد. این دانشگاه با توجه به اعتبار چندین ساله و رتبه جهانی بالا، انتخابی عالی برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی است. نام کامل دانشگاه فنی آخن (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen) می‌باشد. هم‌چنین نام این دانشگاه به صورت اختصاری به این شکل (RWTH Aachen University) نیز نوشته می‌شود. این دانشگاه در نورد راین- وستفالن، آخن آلمانی واقع شده است و در نوع خود بزرگ‌ترین دانشگاه فنی و مهندسی در کشور آلمان به شمار می‌رود. شهر آخن 250.000 نفر جمعیت دارد. این شهر به دلیل نزدیکی به کشورهایی مانند فرانسه، هلند و بلژیک، تنوع زبانی و فرهنگی خاصی را در خود پرورانده است. کشور آلمان نیز بواسطه جذب گردشگران بسیار و سرمایه‌گذاران بین‌المللی به محلی امن شناخته شده است.

ویدیو پییشنهادی : آموزش زبان آلمانی
آموزش زبالن آلمانی

شهر آخن

تاریخچه دانشگاه فنی آخن

بر طبق برخی استنادات تاریخی، این دانشگاه در سال 1865 ساخته شده است. دستور ساخت این دانشگاه در ابتدا توسط شاهزاده ویلیام فردریک، شاهزاده پروسی در مناطق آخن صادر شد. هزینه ساخت این اثر از طریق کمک‌های مالی بانک‌ها و برخی دیگر از بنگاه‌های مالی تامین گشت و به مدت 5 سال ساخت آن طول کشید. در سال 1870 با پذیرش تقریبا 230 دانشجو و 30 معلم شروع به کار کرد.

مقاله پییشنهادی : بهترین دانشگاه های آلمان

در طول رخدادهای فراوان تاریخی، این دانشگاه نیز تاثیرات بسیاری پذیرفته است. دانشگاه فنی آخن پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945، به سرعت در زمینه‌های دانشگاهی و علمی توسعه و رشد یافت. در راستای این تغییرات، حتی اساتید دانشگاهی که در طول جنگ جهانی به علت همکاری با حزب نازی اخراج شده بودند، دوباره به محیط علمی دعوت شدند. پیشرفت این دانشگاه فنی به حدی بود که در سال‌های 1960، بالغ بر 10.000 دانشجو در حال تحصیل بودند. این دانشگاه هم‌چنان در روند رشد قرار داشت به شکلی که در سال‌های 1980 با افزودن دانشکده‌های پزشکی و فلسفی بیش از 25.000 دانشجو پذیرفته بود. در سال‌های اخیر نیز تعداد دانشجویان دانشگاه فنی آخن به 42.000 دانشجو افزایش یافته است.

دانشگاه فنی آخن

دانشکده های دانشگاه فنی آخن

به طور کلی دانشگاه فنی آخن از 9 دانشکده تشکیل شده است و هر یک در خود چندین رشته دانشگاهی را جای داده است. دانشکده‌هایی که در برخی از آنان دانشمندان و برندگان جوایز نوبل به تحصیل و تدریس پرداخته‌اند.

1) دانشکده ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی : این دانشکده شامل 5 بخش مجزا ( ریاضی، علوم کامپیوتری، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی) است. ازمیان افراد مشهوری که از این دانشکده فارق‌التحصیل شده اند، می‌توان به فیلیپ لنارد، ویلهلم وین، جاناس استارک و کارل زیگلر اشاره نمود.

2) دانشکده معماری : یکی از چند دانشکده‌ی دانشگاه فنی آخن است. در این دانشکده رشته‌های تاریخ هنر و طراحی ساختار تدریس می‌شود. هم‌چنین 1500 دانشجو در این دانشکده مشغول تحصیل هستند.

3) دانشکده مهندسی شهری

4) دانشکده مهندسی مکانیک

5) دانشکده مهندسی مواد و منابع طبیعی

6) دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات

7) دانشکده هنر و علوم انسانی

8) دانشکده علوم بازرگانی و اقتصاد

9) دانشکده پزشکی

بر طبق اطلاعات مندرج در وبسایت رسمی دانشگاه، این دانشگاه برای دوره تحصیلی 20-2019 تعداد 45.628 نفر را ثبت‌نام کرده است. از میان این تعداد، 6341 دانشجو، متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی و نیز برنامه‌های تربیت مدرس می‌باشند. تعداد 11.280 دانشجور بین‌المللی نیز از 137 کشور در این دانشکاه مشغول تحصیل هستند.

جایگاه دانشگاه فنی آخن

بر طبق آمار هیئت مدیریتی داکس DAX در سال 2018 ، اکثر مدیران ارشد شرکت‌های آلمانی فارغ‌التحصیل این دانشگاه می‌باشند. در نتیجه این امر این دانشگاه در رتبه سوم این فهرست قرار گرفت. در سال 2019 نیز این دانشگاه در میان سه دانشگاه برتری قرار گرفت که مدیرانی رده بالا تربیت کرده‌اند. در میان سال‌های 2013 الی 2019، بر طبق آمار ملی این دانشگاه در رشته‌های مهندسی ( مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق ) و علوم کامپیوتری، فیزیک، شیمی به عنوان بهترین دانشگاه کشور آلمان معرفی شد.

مقاله پییشنهادی : دانشگاه‌های انگلیسی زبان آلمان

بر طبق آمار بین‌المللی نیز این دانشگاه رتبه‌های شگفت‌انگیزی بواسطه‌ی رشته‌های تحصیلی به خود اختصاص داده است. به عنوان نمونه در سال 2016، رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی مواد به ترتیب رتبه‌های 20، 36، 21 را برای این دانشگاه به ارمغان آوردند.

دانشگاه فنی آخن

ثبت‎نام در دانشگاه فنی آخن

اگر شما هم نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه فنی آخن علاقمند شده‌اید، ممکن است نحوه ثبت‌نام در این دانشگاه از سوالاتی باشد که ذهن شما را مشغول کرده‌است. شما می‌توانید جهت ثبت‌نام به وبسایت این دانشگاه مراجعه نمایید. اما قبل از هر اقدامی پیشنهاد می‌کنیم که به مراحل زیر توجه فرمائید.

1- مرحله اول : جمع‌آوری اطلاعات

قبل از هر اقدامی با جمع‌آوری اطلاعات موثق، اطمینان حاصل کنید که رشته تحصیلی و مدرک فوق‌لیسانس مورد نظر شما حاوی برنامه آموزی دلخواه شما است. از نمرات آزمونی مربوط به زبان اطلاعات کافی را بدست آورید. در پی آن، به برآورد هزینه تحصیل و گردآوری مدارک مورد نیاز بپردازید.

2- مرحله دوم : تهیه تقاضانامه

با مراجعه به وبسایت، پرسش‌نامه آنلاین را تکمیل کنید. سپس مدارک مورد نیاز آن را پیوست نمایید. در پایان، به بررسی دوباره مدارک جهت اطمینان بپردازید. ممکن است در هنگام به‌روزسازی مدارک مورد نیاز، مدارک جدیدی اعلام نیاز شود.

3- مرحله سوم: ارسال تقاضا

لطفا شما چند هفته قبل از اتمام مهلت، تقاضانامه خود را بفرستید.

4- مرحله چهارم: آمادگی برای ثبت‌نام نهایی

در صورت دریافت نامه پذیرش، شما می‌بایست مدارک مورد نیاز را برای ثبت‌نام تهیه نمایید. اطمینان حاصل نمایید که شرایط مورد نیاز نامه پذیرش را به درستی رعایت کرده‌اید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا