مالی و سرمایه‌گذاری

هوش مالی و اهمیت آن در کسب و کار

تاثیر هوش مالی در کسب و کار

در دنیای تجارت رقابتی ومدرن امروز، برای شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است که از موفقیت مالی برخوردار شوند. این موفقیت مالی را می‌توان از طریق نظم مالی، هوش مالی و تعیین اهداف و بررسی‌های دوره‌ای بدست آورد. شرکت‌هایی که این موفقیت مالی را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که به احتمال قوی به میزانی که اعتماد بین کارمندان افزایش یابد، افزایش سود و افزایش گردش مالی کارکنان را نیز در پی خواهد داشت.

این سه عامل در ایجاد ثبات در شرکت نقش بسزایی دارند که به نوبه خود بستری برای رشد را فراهم می‌کند. هوش مالی ترکیبی از هنر و علم است و حول محور توانمندسازی کارمندان با دانش مالی پایه صحبت می‌کند تا آنها بتوانند تصمیمات تجاری صحیح‌تری بگیرند.

 

ویدیو پیشنهادی : مدیریت مالی
مدیریت مالی

 

تاثیر هوش مالی در کسب و کار

 

هوش مالی مجموعه ‌ای از مهارت‌هایی است که هر دستگاه ارشد اجرایی باید آن را دارا باشد. این مطلب به کارمندان کمک می‌کند تا هنگام تصمیم‌گیری درباره مسائل کسب و کار عملکرد بهتری داشته باشند.

مؤلفه‌های هوش مالی

هوش مالی مجموعه‌ای ازمهارت‌هایی است که از چهار قابلیت تشکیل شده‌است. این قابلیت‌ها شامل درک مفاهیم پایه، درک هنر، درک تحلیل و درک مفاهیم گسترده‌تر می‌شود. این چهار قابلیت مطرح شده نیازمند تمرین و ممارست کافی هستند تا در نهایت برای موفقیت شما در حوزه هوش مالی بکار برده‌شوند.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش تحلیل تکنیکال

 

 علم دارایی، زبان تجاری شناخته شده‌ای دارد که در همه سازمان‌ها از آن استفاده می‌شود و همچنین مخرج مشترکی است که همه سازمان‌ها براساس آن سنجیده می‌شوند.

تاثبرات هوش مالی و دلایل اهمیت آن:

ثروتتان را افزایش دهید:

آیا کسی هست که نخواهد ثروتش را زیاد کند؟ برای افرادی که در حوزه کسب و کار صاحب‌‌ نظر هستند، مهم‌ترین چیزی که همیشه می‌خواهند بدانند جریان نقدینگی آنها است.

فرقی نمی‌کند که آیا کسب وکاری از خودتان دارید یا نه! بلکه باید بدانید که پول شما صرف چه چیزهایی می‌شود.

 یکی از دلایلی که ثروتمندان روز به روز بر ثروتشان افزوده می‌شود، اینست که آنها تمرکز اصلی خود را بر جریان نقدینگیشان معطوف کردند وهمیشه آن را کنترل می‌کنند.

 

تاثبرات هوش مالی و دلایل اهمیت آن:

 

برای پیگیری کردن هزینه‌ها لازم نیست حتما کسب و کاری از خودتان داشته باشید یا صاحب پول و دارایی های زیادی باشید، اگر بتوانید جریان نقدینگی خود را تحت نظارت داشته باشید، می‌توانید مواردی را که پول برایشان صرف می‌کنید را تغییر، تعدیل و کاهش دهید یا حتی قطع کنید.. با این کار خود به خود پول شما افزایش پیدا می‌کند.

چه کارهایی را با پول می‌توانید انجام دهید؟

اکثر ما فکر می‌کنیم که پول زیادی به دست نمی آوریم و به همین دلیل است که همیشه خود را در شرایط و تنگناهای مالی احساس می‌کنیم فرقی نمی‌کند که ما چقدر پول به دست می‌آوریم، بهرحال ما هیچ‌وقت فکر نمی‌کنیم که شاید این مقدار کافی باشد.

 این اتفاق به این دلیل می‌افتد که وقتی پول بیشتری به دست می‌آوریم پول بیشتری نیز خرج می‌کنیم. یک رقابت سخت بین درآمد و هزینه است.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش اندیکاتور ایچی موکو
آموزش اندیکاتور ایچی موکو

 

 به خوبی می‌دانیم هزینه و خرج‌های ما گاهی نمونه ی بهتری از ما می‌سازد و برنده این رقابت می‌شود. اما این مسئله در نهایت باید توسط خود شما حل شود.

 ما داستان‌های واقعی از افرادی که بدون هیچ سرمایه ای یا با سرمایه ای اندک کسب و کار خود را راه انداختند و به واسطه آن سرمایه زیادی به دست آوردند، را شنیده‌ایم.

و داستان‌هایی کاملاً بر خلاف آن از افرادی که تمام پول و ثروت خود را بر باد دادند و بی پول و درمانده شدند. این داستان‌ها فقط برای سرگرمی نیستند؛ بلکه درس‌هایی هستند که باید از آن‌ها تجربه کسب کنیم.

 

چه کارهایی را با پول می‌توانید انجام دهید؟

 

هدف از این کارها این است که به شما نشان دهند موفقیت به این بستگی ندارد که شما چقدر پول به دست می‌آورید بلکه به این بستگی دارد که با آنچه به دست آورده اید، چه می کنید.

 یک مثال ساده از افرادی که  هوش مالی بالایی دارند، این است که آنها حداقل ۱۰ درصد از درآمدشان را به طور خودکار ذخیره می‌کنند. آنها هرگز این ۱۰ درصد را در نظر نمی‌گیرند و این مقدار پول را برای  اهداف سرمایه گذاری‌های آینده خود استفاده می‌کنند یا برای دستاوردهای طولانی مدتشان نگه می‌دارد.

 

ویدیو پیشنهادی : price action
price action

بهترین گزینه برای سرمایه گذاری چیست؟

این سوال های مشهور در میان مردم بسیار رایج است.

  1. آیا باید پولتان را برای مستغلات(املاک و زمین)؟
  2. سهام؟ اوراق قرضه؟
  3. و مشابه این موارد صرف کنید؟

بله شاید برای سرمایه‌گذاری مناسب باشند، اول از همه باید یاد بگیرید که سرمایه‌گذاری اصلی خود شما هستید.

 این بهترین سرمایه‌گذاری است که می توانید در هر زمان از زندگی خود انجام دهید. وقتی چنین کاری را انجام دهید، به احتمال خیلی زیاد به موفقیت مورد نظر خود دست خواهید یافت.

 

بهترین گزینه برای سرمایه گذاری چیست؟

 

برای مثال به همین دلیل است که افراد در بسیاری از موضوعات دوره‌هایی را می‌گذرانند تا چیزهای جدید یاد بگیرند. شما همان فردی هستید که قصد دارد ثروت شما را رشد دهد، بنابراین توسعه فردی ارزش وقت گذاشتن و تلاش شما را دارد.

وقتی روی رشد خود متمرکز می‌شوید، می‌دانید که در چه چیزی خوب هستید و در چه مواردی می‌توانید موفق باشید. مطمئن باشید خود ساختگی می‌تواند بر سبک زندگی شما بسیار موثر باشد و شروع تغییرات مثبتی در زندگیتان باشد. افراد زیادی تمرکز اصلی خود را بر این حوزه معطوف کردند؛ در مواردی که هرگز فکر نمی‌کردند که در آن حضور پیدا کنند، کاملاً موفق شده‌اند.

این اتفاق ساده طرز فکرشان را تغییر و آگاهی آن‌ها را نسبت به مسائل مختلف افزایش داده است.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش بورس
آموزش بورس

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت

احتمالاً شما هم مثل خیلی از افراد دیگر یک لیستی از اهداف کوتاه مدت دارید که دوست دارید به آنها برسید.

 پس باید در ابتدا آنها را از اهداف بلند‌مدت خود متمایز کنید، زیرا این امر در مسائل مالی، شما را متمرکز و متعادل نگه می‌دارد.

ما معمولاً گرفتار اهداف کوتاه مدت شده و اهداف طولانی مدت را فراموش می‌کنیم. برای اهداف طولانی مدت نمی‌توان به قطعیت گفت که در درازمدت بسیاری از افراد در ولخرجی کردن بی هدف بهترعمل می‌کنند تا اینکه از آن درست و بهینه استفاده کنند.

 

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت

 

 این موضوع به این علت است که ما برنامه‌ای تنظیم شده از مجموعه اقدامات مالی خود نداریم. شما باید از آینده و ثروت خود محافظت کنیدو پول خود را برای اهداف بلند‌مدت سرمایه‌گذاری کنید.

در مقاطعی از زندگی، پس از یک عمر کار، تصمیم دارید در زمان بازنشستگی خود استراحت کنید، از وقت خود لذت ببرید آسایش و آرامش را در زندگیتان فراهم کنید؛ بیمه می‌تواند بهترین گزینه باشد کافیه با اطمینان خاطر این شرایط را برای خودتان فراهم کنید و مابقی مسائل را به متخصصان مشاغل بیمه عمر بسپارید.

آنچه  را که در توان دارید کنترل کنید

موارد بسیاری در زندگی وجود دارندکه معمولا از کنترل ما خارج هستند،مثلا چگونگی عملکرد بازار بورس سهام و ارز در دست ما نیست. اگر ارزش املاک و مستغلات بالا یا پایین برود و نوسان داشته باشد، کاری از دست ما برنمی آید.

حقوق و دستمزد شما گرچه به دستتان می‌رسد اما  بازهم در کنترل شما نیست. با این همه موارد خارج از کنترل، نامید شدن آسان ترین کار ممکن است.

 

ویدئو پیشنهادی : امواج الیوت
امواج الیوت

 

اما شما باید بر آنچه که در توان دارید و تحت کنترل شماست، تمرکز کنید. آنچه می‌خواهید بر روی آن سرمایه گذاری کنید، در دست شما قرار دارد. این که حقوق خود را خرج چه چیزی می‌کنید نیز در کنترل شماست.

این روزها، ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تغییرات سریع اتفاق می‌افتند و آینده همیشه پر از وقایع نامشخص خواهد بود. اما افراد با هوش مالی بالا می‌دانند که کاری که امروز انجام می‌دهند بر روی فردای آنها تأثیر خواهد گذاشت.

سعی کنید مسائل پیش رو را پیش‌بینی کنید و بدانید که هر قدم مالی که امروز بر می‌دارید، ممکن است در آینده مالی شما تأثیرات مثبت یا منفی بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا