زبان خارجی

نمونه آزمون GRE: بررسی سوالات آزمون GRE به همراه دانلود نمونه سوالات GRE

نمونه سؤالات آزمون GRE

نمونه آزمون GRE به متقاضیان شرکت در این آزمون بزرگ کمک می‌کند تا با بررسی سوال‌های مختلف و آشنایی بیشتر مهارت‌های مورد نیاز خود را تقویب بکنند. این آزمون را باید یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ارزیابی جهانی جهت پذیرش فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد علاقه‌مند به تحصیل در مقاطع بالاتر دانست.

هنگام آماده شدن برای آزمون GRE دسترسی به نمونه سوالات آزمون GRE می‌توانید انگیزه و اشتیاق متقضیان را بالا ببرد. در حقیقت یکی از راه‌های آمادگی برای این آزمون تمرین روزانه و بررسی آزمون‌های شبیه‌سازی شده و آزمون‌های چند سال اخیر است. علاوه بر این با آشنایی بیشتر با نمونه سوالات جی آر ای از استرس داوطلب کاسته می‌شود که این امر می‌تواند در امتحان اصلی بسیار تاثیرگذار و مفید باشد.

 

نمونه سؤالات جی آر ای

چگونگی کسب موفقیت در آزمون GRE در یک نگاه

هدف GRE ارزیابی درک واژگان (استدلال کلامی)، محاسبات ریاضی (استدلال کمی) و توانایی مقاله‌نویسی تحلیلی است. در بخش مقاله‌نویسی در حقیقت این آزمون به بررسی توانایی نقد شما جهت ارزیابی میزان دانش و تسلط شما بر موضوع می‌پردازد. کسب موفقیت در بخش محاسبات ریاضی بدون آمادگی در زمینه‌های مختلفی مانند هندسه، جبر و حساب امکان‌پذیر نیست. به منظور کسب آمادگی دنبال کردن موارد زیر و عمل به آن‌ها بسیار مفید است:

  • روزانه مقاله بخوانید.
  • بر اساس یک برنامه مشخص تمرین بکنید.
  • تمرکز! موفقیت در این آزمون 4 ساعته بدون قدرت تمرکز بالا امکان‌پذیر نیست.
  • گزارش پیشرفت روزانه. مسیر آمادگی جهت شرکت در آزمون GRE طولانی و طاقت‌فرسا است. گزارش‌های پیشرفت روزانه شما می‌توانند نقش مهمی را در افزایش انگیزه شما ایفا کنند.
  • ضعف‌های خود را شناسایی بکنید. یکی از راه‌های شناسایی ضعف بررسی نمونه امتحان GRE است.
  • توانایی‌های خود را تقویت بکنید.
  • اعتماد به نفس را فراموش نکنید.
  • با شرکت‌کنندگان قبلی صحبت کنید و از تجربه آن‌ها جهت رفع مشکلات و تقویت مهارت‌های خود بهره ببرید.
  • نمونه سوالات آزمون را روزانه حل بکنید. بهتر است تمرین نمونه سوالات جی آر ای را از 15 تا 20 روز قبل از امتحان شروع بکنید تا بتوانید مهارت‌های خود را بسنجید.

نمونه آزمون GRE

نمونه آزمون GRE

نمونه سوالات GRE به دو صورت آنلاین و کاغذی در دسترس متقاضیان قرار دارد. اگر قرار است در این آزمون شرکت کنید یکی از راه‌ها، خرید کتاب‌هایی است که نمونه سوالات مختلفی را در خود جای داده‌اند. علاوه بر این در انتها بیشتر کتاب‌های آمادگی آزمون GRE چند نمونه سوال وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده بکنید. برای مثال کتاب ‌Barron’s GRE with online test علاوه بر ارائه ترفندها و استراتژی‌های مختلف جهت کسب موفقیت، نمونه‌ سوال‌های مختلفی را نیز در اختیار متقاضیان شرکت در آزمون GRE گذاشته است. شما همچنین می‌توانید آزمون‌های چند سال اخیر یا سوالات بخش‌های مختلف این آزمون را به طور جداگانه مشاهده و حتی دانلود کنید. داوطلبان می‌توانند جهت آشنایی بیشتر با شرایط آزمون GRE و سوال‌های آن در آزمون‌های شبیه‌سازی آنلاین نیز شرکت بکنند.

در ادامه امکان دانلود نمونه آزمون GRE فراهم شده است که به کمک آن می‌توانید با شناسایی ضعف‌های خود و رفع آن‌ها بهترین نتیجه را در این آزمون دشوار کسب بکنید. کتاب «Practice Book for the paper-delivered GRE GENERAL TEST» یکی از بهترین منابع آزمون GRE است که به طور رسمی توسط ETS منتشر شده است. در این کتاب داوطلبان ابتدا با ساختار کلی آزمون و مهارت‌های مورد نیاز آشنا می‌شوند. در ادامه این کتاب به کمک نمونه سوالات GRE به بررسی نحوه پاسخگویی و نمره‌دهی آزمون GRE پرداخته است.

دانلود Practice Book for the paper-delivered GRE GENERAL TEST

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا