زبان خارجی

آمادگی آزمون GRE: نحوه مطالعه و برنامه‌ریزی جهت شرکت در آزمون GRE

اهمیت مطالعه با برنامه برای موفقیت در آزمون GRE

آمادگی آزمون GRE جهت کسب موفقیت بسیار حائز اهمیت است. این آزمون 4 ساعت به طول خواهد انجامید که در صورت عدم آمادگی ثانیه‌ به ثانیه آن به سختی خواهد گذشت. اگر چه گام اول هر برنامه‌‌ای جهت آماده شدن برای آزمون مطالعه محتوا آن آزمون است اما بهتر است قبل از هر چیزی به درک درستی از بخش‌های مختلف آزمون مانند بخش درک مطلب (استدلال کلامی) و محاسبات ریاضی (استدلال کمی) برسید. مطالعه‌ای به شما کمک خواهد کرد که صحیح و درست باشد. در حقیقت نیاز نیست به سراغ کتاب‌های ریاضی دبیرستان و دانشگاه بروید زیرا هر چیزی ارزش خواندن ندارد!

هدف اصلی آمادگی برای آزمون GRE بالا بردن اعتماد به نفس جهت کاهش استرس به منظور کسب موفقیت در این آزمون 4 ساعته است. بنابراین پس از آشنایی با بخش‌های مختلف این آزمون و شناخت الگوها شما به زمان کافی جهت تمرین نیاز دارید. به طور کلی بین 4 تا 12 هفته به آمادگی آزمون GRE اختصاص بدهید. لازم به ذکر است مطالعه بیش از حد نیز ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. در حقیقت مطالعه بیش از حد می‌تواند ذهن شما را بیش از پیش به هم بریزد. به همین دلیل در ادامه به بررسی کلی نحوه مطالعه و کسب آمادگی جهت شرکت در آزمون GRE پرداخته شده است.

آمادگی آزمون GRE

روش‌های آمادگی آزمون GRE

زمان آمادگی برای آزمون GRE بستگی زیادی به روشی دارد که دانشجویان انتخاب می‌کنند. در واقع با توجه به ویژگی‌های روش، توانایی‌های فرد و شرایط ممکن است دانشجویی زودتر از دانشجوی دیگر دوران آمادگی برای آزمون GRE را طی بکند.

  • خودآموزی: نوعی فرآیند یادگیری است که در واقع معلم و دانشجو یکی هستند. مطالعه به تنهایی نیاز به پیروی از برنامه‌ای دارد که به خوبی نوشته شده باشد. فقط دانشجویانی که خیلی جدی و مصمم هستند می‌توانند این مسیر را تا انتها بدون خستگی دنبال بکنند.
  • مربی محور: بیشتر دانشجویان این روش را به روش خودآموزی ترجیح می‌دهند. آن‌ها ترجیح می‌دهند به کمک این روش راهنمایی‌های لازم جهت تسریع و تسهیل روند یادگیری و آمادگی برای آزمون GRE را کسب بکنند. علاوه بر این تجربه و دانش مربی‌ها و اساتید مراکز مختلف می‌تواند به شما جهت رسیدن به نمره هدف کمک بکند.

برنامه آمادگی آزمون GRE

انتخاب یکی از این دو روش به شخصیت و توانایی‌های شما بستگی دارد. قبل از هر چیزی بهتر است توانایی‌های خود را مشخص کنید. در حقیقت شما باید در نظر بگیرید اگر امروز در آزمون GRE شرکت کنید چه نمره‌ای را کسب خواهید کرد. مشخص کردن این مساله هنگام تهیه یک برنامه مطالعاتی به شما کمک می‌کند که بدانید در چه زمینه‌هایی به تلاش بیشتر نیاز دارید.

علاوه بر روش، نمره هدف شما نیز بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل نمره‌های مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های مختلف خارج از کشور را بررسی بکنید تا بدانید به چه میزان زمان جهت رسیدن به آن نیاز دارید. نمره هدف شما در واقع باید نمره‌ای بالاتر از متوسط نمره دانشجویان آخرین دوره تحصیلی باشد. علاوه بر این رشته مورد نظر شما جهت ادامه تحصیل نیز بسیار تاثیرگذار است زیرا ممکن است به نمره یک بخش از آزمون بیش از سایر بخش‌ها نیاز داشته باشید.

بدون توجه به روش آمادگی آزمون GRE در نوشتن برنامه مطالعاتی خود دقت بکنید. این برنامه باید به شکلی نوشته بشود که شما را ملزم به خواندن و مطالعه بکند. این برنامه همچنین باید توانایی رساندن شما به نمره هدفتان را نیز داشته باشد. علاوه بر این فراموش نکنید یک برنامه مطالعاتی باید قبل از هر چیزی به رفع نقاط ضعف شما بپردازد. پرداخت بیش از حد به نقاط قوت تنها باعث از دست رفتن زمان و خستگی می‌شود. با کمی تحقیق و در نظر گرفتن توانایی‌ها و شخصیت خودتان می‌توانید یک برنامه مناسب بنویسد.

آمادگی آزمون GRE

تمرین

بدیهی است که برای بهتر شدن و تقویت مهارت‌های فردی در هر زمینه‌ای شما به تمرین نیاز دارید. آمادگی برای آزمون GRE نیز از این قاعده مستثنی نیست. تمرین یکی از راه‌های حذف نقاط ضعف و تقویت آن‌ها برای روز آزمون است. برای مثال اگر در پاسخ‌دهی به سوال‌های هندسه به خوبی عمل نمی‌کنید باید به تمرین سوال‌های مختلف این موضوع بپردازید. بدون شک اگر از تمرین مسائلی که با آن‌ها مشکل دارید اجتناب کنید هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

علاوه بر این هنگام انجام نمونه سوالات آزمون GRE بیش از نتیجه بر چگونگی برخورد و حل هر سوال تمرکز کنید. در نظر گرفتن نتیجه چیزی به غیر از تقویت روش تست‌زنی عاید شما نخواهد کرد. در حقیقت تکنیک‌ها و راه‌حل‌های شما است که به شما در گرفتن نمره بهتر بسیار کمک می‌کند.

برای آمادگی آزمون GRE شرایط آزمون را شبیه‌سازی بکنید. نمونه سوال‌های کاغذی GRE می‌تواند به شما در تمرین مفاهیم و استراتژی‌های آزمون کمک بکند اما عملکرد شما در این آزمون‌ها به احتمال زیاد با عملکرد شما در آزمون واقعی GRE یکی نخواهد بود. جهت آشنایی بیشتر با شرایط آزمون و ارزیابی عملکرد خود در آزمون از آزمون‌های شبیه‌سازی آنلاین استفاده بکنید.

پس از انجام نمونه سوال‌های آزمون GRE تمام نتایج خود را یادداشت بکنید. به کمک مرور این نتایج شما می‌توانید سوال‌هایی که با آن‌ها بیش از سایر سوالات مشکل دارید و سرعت شما را کاهش می‌دهند را شناسایی بکنید. برای رفع این مشکل می‌توانید از اساتید یا دانشجویانی که پیش از شما در این آزمون شرکت کرده‌اند کمک بگیرید. آمادگی آزمون GRE نه تنها تسلط کافی بر محتوا است بلکه توانایی در تست‌ زدن و سرعت پاسخ‌دهی است که می‌توانید از تجربه آن‌ها جهت بهبود توانایی‌های خود بهره ببرید.

 

آمادگی آزمون GRE

واژگان GRE و ماشین‌حساب

لغات نقش کلیدی در بخش درک مطلب (استدلال کلامی) آزمون GRE ایفا می‌کنند. شما می‌توانید بسیاری از کلماتی را که در آزمون GRE استفاده می‌شود را در نشریات معتبر دانشگاهی، روزنامه‌ها و مجله‌ها مشاهده بکنید. هنگامی که در نمونه آزمون GRE با کلمه‌های جدیدی مواجه شدید آن‌ها را به لیست (دفترچه واژگان GRE) خود اضافه بکنید. از آنجایی که آن‌ها در آزمون‌های قبلی GRE حضور داشته‌اند به احتمال زیاد دوباره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دفترچه به شما کمک می‌کند که وقت خود را به یادگیری واژگانی اختصاص بدهید که با آن‌ها بیش از سایر کلمه‌ها مشکل دارید.

در آزمون GRE یک ماشین حساب بخشی از صفحه نمایشگر شما را تشکیل می‌دهد. استفاده از ماشین حساب اگر چه می‌تواند یک مزیت باشد اما ممکن است باعث کاهش سرعت شما نیز بشود. نحوه استفاده از ماشین حساب جهت آمادگی برای آزمون GRE بسیار حیاتی است. در حقیقت شما باید بتوانید تشخیص بدهید که چه زمانی استفاده از ماشین حساب مناسب است. فراموش نکنید گاهی اوقات به کمک قوانین اصلی ریاضی می‌توانید به پاسخ صحیح برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا