زبان خارجی

چگونه 6 ماهه آیلتس بگیریم؟ نقشه راه جادویی

در بین دوستان و اعضای خانواده همه ما افرادی هستند که می‌خواهند برای کار یا تحصیل به کشورهای پیشرفته جهان مهاجرت کنند. بسیاری از این افراد، با زبان انگلیسی در حد متوسط آشنا هستند؛ ولی مسئله این است که دانشگاه‌‎ها و شرکت‌های معتبر جهان به مدرک آیلتس یا تافل نیاز دارند تا به میزان تسلط شما به زبان انگلیسی پی ببرند. یکی از آزمون‌های معتبری که با استفاده از آن می‌توانید در اکثر دانشگاه‌های عالی جهان تحصیل کنید، آزمون یا امتحان آیلتس (IELTS) است. بسیاری از افراد تمایل دارند که در یک بازه زمانی کوتاه به زبان انگلیسی مسلط شوند و فوراً مدرک آیلتس خود را بگیرند. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه 6 ماهه آیلتس بگیریم؟

در صورتی که شما هم قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید یا به هر دلیل می‌خواهید برای گرفتن مدرک آیلتس اقدام کنید، پیشنهاد می‌شود که چند دقیقه از زمان ارزشمند و گران‌بهای خود را روی مطالعه این مقاله سرمایه‌گذاری کنید. امید است که با مطالعه این مقاله، با بهترین روش یادگیری آیلتس آشنا شوید.

١. چگونه 6 ماهه آیلتس بگیریم؟ باید با تمام وجود تلاش کنید!

اگر می‌خواهید برای تحصیل یا کار در خارج از کشور، مدرک آیلتس بگیرید، قاعدتاً باید حداقل نمره آیلتس شما 6.5 باشد و برای گرفتن چنین نمره‌ای به شرکت در دوره آموزشی و تلاش و کوشش فراوان نیاز دارید. بسیاری از دانشگاه‌های درجه‌یک دنیا، نمره آیلتس کمتر از 7 را مناسب نمی‌دانند.

اگر به نمره آیلتس 4 تا 5 قانع هستید و نمی‌خواهید از مدرک خود برای رفتن به خارج از کشور استفاده کنید، خیلی راحت می‌توانید شش ماهه آیلتس بگیرید. این در حالی است که برای گرفتن نمره آیلتس 6.5 تا 7.5 در عرض شش ماه، باید با تمام وجود مشغول آموزش، تمرین و تکرار باشید.

٢. چگونه شش ماهه ایلتس بگیریم؟ نمره مناسبتان در چهار بخش آزمون را تعیین کنید

در صورتی که قصد دارید در عرض شش ماه برای آزمون آیلتس آماده شوید و نمره خوبی از بخش‌های مختلف این آزمون بگیرید، باید سطح کنونی خود را به صورت تقریبی تعیین کنید تا ببینید که برای ارتقای دانش خود در هر کدام از چهار بخش آیلتس (مهارت‌های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن)، باید چقدر زمان و  انرژی صرف کنید.

چگونه شش ماهه ایلتس بگیریم

در آزمون‌های لیسنینگ و ریدینگ شرکت کنید تا وضعیت خود را در این دو بخش مشخص کنید. سپس سراغ اسپیکینگ و رایتینگ بروید تا ببینید که برای شرکت در بخش اسپیکینگ یا رایتینگ ایلتس چقدر باید تلاش کنید. اگر وضعیت اسپیکینگ شما خوب نباشد، قطعاً برای پاسخ‌گویی به سوالات اسپیکینگ آیلتس به مشکل خواهید خورد و نمره نهایی‌تان کم خواهد شد.

شرکت در دوره آموزشی آیلتس و مشورت گرفتن از اساتید حرفه‌ای و کاردان این حوزه به شما کمک می‌کند که با آمادگی کافی در آیلتس آکادمیک و  جنرال شرکت کنید. اگر دنبال گرفتن آیلتس جنرال یا آکادمیک با نمره 6.5 به بالا هستید و از نظر رایتینگ و اسپیکینگ مشکل دارید، قطعاً باید با تلاشی مداوم و خستگی‌ناپذیر به سوی هدف خود حرکت کنید.

پیشنهاد مطالعه: چگونه آیلتس تدریس کنیم؟ راهنمای کاربردی تدریس آیلتس

٣. حتماً از آموزش‌های اساتید کارکشته و خبره بهره‌مند شوید

اگر سطح دانش زبان انگلیسی شما، مبتدی یا متوسط باشد، قاعدتاً بهتر است در کلاس‌های و دوره‌های آموزشی آیلتس شرکت کنید. اگر سطح انگلیسی شخصی، پیشرفته باشد و منابع عالی در اختیار داشته باشد، قاعدتاً می‌تواند در عرض شش ماه، نمره آیلتس آکادمیک یا جنرال با نمره 7 بگیرد.

شرکت در دوره آموزشی اساتید کارکشته باعث می‌شود که با بالاترین سرعت برای آزمون آماده شوید و چم‌وخم‌های شرکت در آزمون را به خوبی یاد بگیرید. آماده شدن برای آزمون آیلتس در عرض شش ماه و با هدف گرفتن مدرک با نمره خوب، کار آسانی نیست و نیاز به کمک متخصصان دارد.

٤. چگونه در 6 ماه آیلتس بگیریم؟ بهترین روش یادگیری آیلتس را امتحان کنید!

برای گرفتن مدرک آیلتس تضمینی در 6 ماه، پیشنهاد می‌شود که بهترین روش یادگیری آیلتس را در پیش بگیرید. در این روش لازم است کارهای زیر را انجام دهید:

  • آزمون مناسب آیلتس (آکادمیک یا جنرال) برای خودتان را انتخاب کنید.
  • با آزمون به اندازه کافی آشنا شوید. در این راستا می‌توانید از افراد باتجربه کمک بگیرید یا وب‌سایت‌های تخصصی در این حوزه را بررسی کنید.
  • انواع سوالات بخش‌های چهارگانه آزمون IELTS را ببینید و آشنایی کافی را با هر کدام از این بخش‌ها پیدا کنید. ساختار آزمون آیتلس یکسان است و دیدن آزمون‌های مختلف به شما کمک می‌کند که با آمادگی بیشتر و ذهن ساختارمند در آزمون حاضر شوید. برای آشنایی با سوالات آزمون، از خودان آزمون تمرینی یا آزمایشی بگیرید.
  • با نحوه امتیازدهی آزمون ایلتس آشنا شوید. همین کار باعث می‌شود که بفهمید برای رسیدن به نمره ایده‌آل خود باید به چند سوال، پاسخ صحیح بدهید.
  • مطالعه بی‌وقفه منابع کارآمد و حرفه‌ای و هدف‌گذاری دقیق، یکی دیگر از کارهایی است که باعث می‌شود که بتوانید در عرض 6 ماه برای آزمون آماده شوید و نمره مورد نظر خود را دریافت کنید.
  • در روز آزمون، از نظر روانی خود را آماده کنید. سعی کنید شب قبل از آزمون IELTS به اندازه کافی بخوابید. طوری زمان‌بندی کنید که حداقل 15 دقیقه زودتر به محل آزمون برسید تا اضطراب ناشی از فضای جدید، در شما به حداقل برسد. مدارک شناسایی و آزمون خود را فراموش نکنید.

هترین روش یادگیری آیلتس را امتحان کنید

٥. با گوش دادن به رادیو، اخبار و سایر رسانه‌ها، مهارت شنیداری خود را تقویت کنید

سعی کنید در هنگام انجام کارهای روزانه خود، رادیو، تلویزیون یا پادکست به زبان انگلیسی گوش کنید. هم‌نشینی پیوسته با زبان انگلیسی باعث می‌شود که گوش شما با این زبان آشنا شود و بخش لیسنینگ ایلتس را با سرعت و دقت بیشتر و بهتری پاسخ دهید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کتاب آیلتس فارسی برای آمادگی بیشتر و بهتر

٦. مدام متن‌های گوناگون انگلیسی را بخوانید تا مهارت ریدینگتان تقویت شود

برای افزایش مهارت ریدینگ، سعی کنید متن‌های مختلف انگلیسی مثل کتاب، داستان، اخبار و غیره را بخوانید تا مهارتتان در زمینه خواندن و درک مطلب تقویت شود. در بخش ریدینگ آزمون آیلتس کسانی موفق می‌شوند که خودشان را در متن‌‌های مختلف انگلیسی غرق کرده باشند. این غرقگی باعث می‌شود که ذهن شما برای هر آزمونی آماده شود.

مکتب‌خونه؛ راهکاری آسان، مطمئن و مقرون‌به‌صرفه برای یادگیری مهارت‌های آیلتس

در این مقاله تلاش کردیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه 6 ماهه آیلتس بگیریم و 6 راهکار کارآمد و حرفه‌ای برای یادگیری مهارت‌های آزمون آیلتس را با شما در میان گذاشتیم.

در صورتی که تمایل دارید مهارت‌های این آزمون زبان انگلیسی را به صورت کامل یاد بگیرید و دنبال یک منبع خوب برای آمادگی برای آزمون هستید، پیشنهاد می‌شود که به بخش آموزش آیلتس مکتب خونه مراجعه کنید. در این بخش، دوره‌های آموزشی خوبی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تحت آموزش استاتید حرفه‌ای، برای آزمون آیلتس آماده شوید.

آیا شما هم دغدغه شرکت در امتحان آیلتس را دارید؟ آیا تاکنون این سوال به ذهنتان خطور کرده است که چگونه شش ماهه ایلتس بگیریم؟ شما چه راهکارهایی برای یادگیری سریع مهارت‌های آیلتس سراغ دارید؟ لطفاً تجربه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) با ما و سایر همراهان مکتب‌خونه به اشتراک بگذارید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا