زبان خارجی

بهترین کتاب آیلتس فارسی برای آمادگی بیشتر و بهتر

موفقیت در آزمون آیلتس یکی از موضوعات چالش‌برانگیز برای افرادی است که قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند. این افراد برای موفقیت در این آزمون باید به مهارت‌های چهارگانه، یعنی Reading، Writing، Speaking و Listining مسلط باشند. یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری این مهارت‌ها، مطالعه کتاب‌های آموزشی آیلتس است. در حال حاضر منابع زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. اما اکثر این منابع به زبان انگلیسی هستند و مطالعه آن برای افراد کار سختی است. به همین دلیل تصمیم داریم در این نوشته به معرفی بهترین کتاب آیلتس فارسی بپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

کتاب آیلتس فارسی را از کجا تهیه کنیم؟

کتاب‌های آیلتس فارسی غالباً ترجمه کتاب‌های اصلی انگلیسی زبان هستند. بهترین راه هم برای یادگیری مهارت‌های آیلتس، استفاده از کتاب‌های انگلیسی است. اما این مسئله برای کسانی که به‌صورت خودآموز اقدام به یادگیری آیلتس کرده‌اند، دشواری‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل برخی از مدرسین و انتشارات این حوزه، بهترین کتاب‌های آیلتس را به زبان فارسی ترجمه نموده‌اند. برای تهیه و مطالعه چنین کتاب‌هایی می‌توانید به کتاب‌فروشی‌های معتبر شهر خود یا سایت‌ انتشارات مراجعه کنید. در منابع معرفی شده، انواع کتاب آیلتس فارسی با عناوین و کاربرد‌های مختلف، مانند آمادگی برای آزمون آیلتس، واژگان ضروری آیلتس و آموزش رایتینگ آیلتس در دسترس عموم قرار دارند.

دقت داشته باشید که علاوه بر کتاب‌های آیلتس ترجمه شده، استادان ایرانی نیز کتاب‌هایی را در این زمینه چاپ کرده‌اند. مطالعه این کتاب‌ها نیز شانس موفقیتتان را در آزمون آیلتس بیشتر می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: چگونه برای آیلتس شروع کنیم؟ راهنمای ساده برای مبتدیان

معرفی کتاب‌ های آیلتس فارسی با محوریت لغات ضروری

با توجه به این‌ که در یادگیری زبان انگلیسی دانستن واژگان ضروری از اهمیت بالایی برخوردار است، در ابتدای کار کتاب‌هایی را معرفی می‌کنیم که بر اساس essential word یا لغات ضروری تألیف شده‌اند. یکی از انتشارات معتبر خارجی که در زمینه کتاب‌های آیلتس، محصولات فراوانی منتشر می‌کند، انتشارات بارونز (Barron’s) نام دارد. محصولات این انتشارات، توجه کاربران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است؛ بنابراین در ادامه، 2 ترجمه متفاوت از کتاب Barron’s IELTS Essential Word’s را معرفی می‌کنیم.

۱. کتاب آیلتس فارسی SCORE HIGHER with BARRON’s  (واژگان ضروری آیلتس)

این کتاب از محصولات انتشارات جنگل جاودان بوده و به دلیل استفاده از اصول کتاب لغات آکسفورد، برای آموزش صحیح تلفظ کلمات، بهترین گزینه است. کتاب واژگان ضروری آیلتس یک ترجمه عینی از لغات آیلتس بارونز نیست. بلکه مترجمین علاوه بر ارائه ترجمه‌ای دقیق از واژگان آیلتس با استفاده از جملات و متون مختلف، کاربران را در درک بهتر مفاهیم و یادگیری کاربردهای کلمات یاری نمو‌ده‌اند. همچنین این کتاب به‌گونه‌ای تدوین شده تا امکان استفاده از آن به‌صورت خودآموز وجود داشته باشد.

کتاب آیلتس فارسی SCORE HIGHER with BARRON’s

ترجمه کتاب آیلتس به زبان فارسی بر عهده رضا دانشور بوده و سیامک بابائی و محمدحسین دانشور در تنظیم و نگارش آن مشارکت فعال داشته‌اند. به همراه کتاب فوق، یک CD به خریدار تحویل داده می‌شود که برای یادگیری و تقویت شنیداری زبان‌آموز تولید شده است.

پیشنهاد مطالعه: آیا با مدرک آیلتس میشه تدریس کرد؟

۲. کتاب راهنمای کامل واژگان مهم و ضروری آزمون آیلتس

مترجم این کتاب خانم مریم دستوم بوده و نویسنده آن خانم فریده پورگیو است. کتاب موردبحث ترجمه‌ای کامل و دقیق از کتاب لغات آیلتس بارونز ارائه می‌دهد. ویژگی بارز این کتاب، استفاده از سیستم IPA برای نمایش تلفظ صحیح کلمات است. همراه کتاب آیلتس فارسی، لوح فشرده کتاب اصلی نیز ارائه می‌شود.

کتاب راهنمای کامل واژگان مهم و ضروری آزمون آیلتس

معرفی کتاب‌های آیلتس فارسی با محوریت رایتینگ

مهارت رایتینگ آیلتس مورد دیگری است که در کانون توجه قرار دارد. این مهارت علاوه بر املای صحیح کلمات نکات دیگری را نیز در بر می‌گیرد. از جمله این نکات می‌توان به نحوه نامه‌نگاری و نگارش آکادمیک اشاره کرد. کتاب‌های آیلتس فارسی که در ادامه معرفی می‌کنیم مهارت رایتینگ را هدف قرار می‌دهند.

۱. کتاب آیلتس فارسی آیلتس کیت (IELTS Kit Writing skill)

اگر به دنبال کتاب آیلتس فارسی برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس هستید، کتاب IELTS Kit Writing skill انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود. کتاب‌ آیلتس کیت در دو جلد جداگانه با عنوان‌های «قوی‌ترین در‌سنامه درک مطلب» و «قوی‌ترین درسنامه مهارت نوشتن» توسط انتشارات کتابخانه فرهنگ، چاپ و عرضه شده است. مؤلفین این کتاب‌ها دکتر رضا خیرآبادی و محسن قاسمی هستند.

کتاب آیلتس فارسی آیلتس کیت (IELTS Kit Writing skill)

۳. کتاب آیلتس فارسی آلتس کیت (IELTS Kit Reading skill)

دکتر ایروانی در این کتاب، مقاله‌نویسی به زبان انگلیسی را در 8 گام با توضیحات دقیق فارسی ارائه داده است. در این نسخه از کتاب آلتس کیت درک مطلب در محوریت آموزش قرار دارد. آموزش‌های این کتاب در دو مدل ساده و خودآموز بوده و صد‌ها نکته گرامری را همراه با تمرین آموزش می‌دهد. کتاب IELTS Kit Reading skill دارای ده‌ها نمونه مقاله برای آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال هست. همچنین این منبع آموزش آزمون آیلتس، واژگان کلیدی بسیاری را همراه با جملات در خود جای داده است.

کتاب آیلتس فارسی آلتس کیت (IELTS Kit Reading skill)

کتاب‌ آیلتس فارسی آموزش سریع نامه‌نگاری

اگر علاقه دارید در زمینه نامه‌نگاری مهارت کسب کنید این کتاب را پیشنهاد می‌کنیم. کتاب آموزش سریع نامه‌نگاری از مجموعه کتاب‌های آیلتس فارسی عبداله قنبری است. این کتاب انواع نامه و شیوه نگارش آن‌ها آموزش می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: کتاب های آیلتس – بهترین منابع آیلتس برای شروع کار

کتاب‌های آیلتس فارسی آموزش سریع نگارش آکادمیک

داشتن مهارت نگارش آکادمیک برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد نیازی ضروری به شمار می‌آید. عبداله قنبری این نیاز را نیز موردتوجه قرار داده و کتاب آموزش سریع نگارش آکادمیک را به تحریر درآورده است.

کتاب آموزش مهارت‌های کاربردی در آزمون IELTS

این کتاب به نگارش محمد درستکار و شقایق خلجی بوده و مهارت‌های 4 گانه آیلتس را آموزش می‌دهد. مطالب کتاب آموزش مهارت‌های کاربردی در آزمون IELTS به داوطلب آزمون آیلتس کمک می‌کند به راحتی به سوالات پاسخ دهد؛ حتی اگر تسلط کافی بر واژگان آیلتس نداشته باشد. نکات طلائی گرامر، در این کتاب به دقت مورد بررسی قرار گرفته‌اند. همچنین نگارنده با استفاده از مثال‌های متعدد، کوشش نموده مهارت‌ها را به زبان ساده‌تری آموزش دهد.

بهترین روش یادگیری آیلتس

یادگیری آزمون آیلتس تفاوت‌های زیادی با یادگیری زبان انگلیسی به‌صورت عمومی دارد. داوطلبی که قصد شرکت در این آزمون را دارد، باید مهارت‌های خود را به‌اندازه‌ای تقویت کند که بتواند در کمترین زمان ممکن، تسلط خود را به زبان انگلیسی ثابت نماید. برای این منظور باید زبان انگلیسی را به بخش اصلی از زندگی روزمره تبدیل کند. ثبت‌نام و شرکت در کلاس‌های عمومی زبان انگلیسی و متعاقباً شرکت در دوره‌های تخصصی آیلتس، روشی متداول و اصلی برای رسیدن به مهارت‌های آزمون آیلتس به شمار می‌رود.

اما افراد شاغل و کسانی که دسترسی آسان به این دوره‌ها و کلاس‌ها ندارند، بهتر است از تکنیک یادگیری خودآموز استفاده کنند. یکی از بهترین روش‌های یادگیری آیلتس به‌صورت خودآموز، استفاده از کتاب آیلتس فارسی است. کتاب‌های خودآموز آیلتس به زبان انگلیسی به‌وفور در دسترس هستند. به‌عنوان مثال کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS یک منبع عالی برای فراگیری آزمون آیلتس بدون مدرس است. اما افراد فارسی زبان قطعاً چالش‌هایی برای استفاده از این قبیل کتاب‌ها دارند.

بنابراین بهترین روش یادگیری آیلتس در ایران و بدون مدرس این است که منابع موجود به زبان فارسی را مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم. سپس برای شروع آسان و رشد سریع در این مسیر یک کتاب آیلتس فارسی انتخاب و شروع به یادگیری کنیم. دقت کنید که یادگیری لغات نقش بسیاری مهمی در موفقیت شما در آزمون آیلتس دارد. پس حتماً این مسئله را در اولویت قرار دهید.

‌جمع‌بندی

امروزه یادگیری زبان انگلیسی برای هر فردی امری ضروری به شمار می‌رود. آزمون آیلتس یکی از روش‌های رایج برای سنجش میزان تسلطمان بر مهارت‌های 4 گانه فراگیری زبان انگلیسی است. استفاده از کتاب آیلتس فارسی به عنوان یک تکنیک خودآموز می‌تواند بهترین روش یادگیری آزمون آیلتس برای فارسی زبانان باشد. در این مطلب تلاش کردیم بهترین کتاب‌های آیلتس فارسی را به شما عزیزان معرفی کنیم. امیدواریم مطالب ارائه شده برایتان مفید باشند.

آموزش آیلتس با مکتب خونه

اگر به دنبال مدرسان فارسی‌زبان با سابقه و مجرب در زمینه آموزش آیلتس هستید؛ می‌توانید با خیالی راحت روی دوره آموزش آیلتس در مکتب خونه تمرکز کنید. دوره‌های این سایت، فضایی فراهم کرده تا شما بتوانید هر زمانی که دوست دارید آموزش ببینید و در مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس یعنی مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن امتیاز بالایی کسب کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا