زبان خارجی

بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس – ٧ کانال کاربردی

درگیر پیدا کردن بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس هستید؟ دوره و کانال مخصوص آموزش آیلتس در یوتیوب بسیار زیاد هستند و برخی از کانال‌ها، سابقه کمی دارند. اگر دنبال منابع آموزش برای آزمون آیلتس معتبر در یوتیوب هستید، در این مطلب ما را همراهی کنید تا بهترین کانال یوتیوب برای ایلتس را در اختیار شما بگذاریم.

بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس

هر یوتیوبر، روی یکی از مهارت‌های آیلتس دانش بیشتری دارد. برخی از پیج‌ها فقط در مورد یکی از بخش‌های آزمون آیلتس (نوشتن، خواندن، مکالمه و شنیدن) آموزش می‌دهند و برخی دیگر تمام بخش‌های این آزمون را در یوتیوب آموزش می‌دهند. در ادامه، شما را با 7 تا از بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس آشنا می‌کنیم. از کانال‌هایی که معرفی خواهیم کرد اطلاعات مهم زیر را جمع‌آوری کرده‌ایم:

  • نام بهترین کانال یوتیوب برای ایلتس و نام مالک
  • مدت زمان هر ویدیو
  • محل زندگی یا لوکیشن مدرس کانال
  • شروع فعالیت در یوتیوب
  • بررسی بخش‌های دیگر مانند پادکست، لایو یا ویدیوهای کوتاه
  • فعالیت ماهانه
  • بررسی زیرنویس ویدیوها

بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس

١. AcademicEnglishHelp

یکی از بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس در جهان، AcademicEnglishHelp با مدیریت یک شهروند کانادایی به‌نام آدریان است. این کانال یکی از پنج کانال برتر جهان در زمینه آموزش زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس است. شروع فعالیت کانال آکادمی انگلیش هلپ، از اکتبر 2011 بوده است.

این کانال ویدیوهای کوتاه و جذابی را منتشر می‌کند که مدت زمان آن‌ها بین 10 تا 30 دقیقه است. هر چهار تا پنج روز یک ویدیو جدید را بارگذاری می‌کند و در ماه، با برگزاریِ 9 لایو به سوالات شما پاسخ می‌دهد. این کانال به‌روز و باکیفیت بوده و با انتشار ویدیوهای بلند و ویدیو کوتاه (Short) شما را با استراتژی‌های موثر برای حل سوالات آزمون آشنا می‌کند. یکی دیگر از دلایلی که کانال آدریان به بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس تبدیل کرده، انتشار پادکست‌های جالب در مورد استراتژی‌های کلیدی آیلتس است که شما می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید. همچنین، روی ویدیوهای این کانال زیرنویس انگلیسی قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه:با مدرک آیلتس میتوان چه کاری انجام داد؟ کاربرد آیلتس در عصر ارتباطات

٢. Asad Yaqub

اسد یعقوب مدرس و مربی آیلتس پاکستانی است که از سال 2009 فعالیت خود را در یوتیوب شروع کرد. او با تجربه و دانش خود، نکات و استراتژی‌های جامع و کاربردی برای کسب نمره خوب در آزمون آیلتس در اختیار شما قرار می‌دهد. اسد که همواره آموزش آیلتس یوتیوب منتشر می‌کند، با استفاده از ویدیوهای کوتاه یا Short، مطالب خود را به صورت جذاب و خلاقانه ارائه می‌دهد.

ویدیوهای بلند این کانال معمولاً بین 1 تا 15 دقیقه هستند و روزانه بین 4 تا 5 ویدیو در مورد اسپیکینگ و رایتینگ در این کانال منتشر می‌شود. شما می‌توانید با دنبال کردن این کانال، سطح خود را در هر دو مهارت به‌طور قابل توجه‌ای بالا ببرید. همچنین، این کانال چندین بار لایو برگزار کرده است. ولی لایو کانال اسد یعقوب، مانند کانال AcademicEnglishHelp به‌روز نیست.

صفحه اسد یعقوب در یوتیوب، یک کانال چند منظوره بوده که هدف صاحب این کانال، آمادگی شما برای آزمون آیلتس است. این کانال روی همه ویدئوهای خود زیر‌نويس انگلیسی قرار می‌دهد تا درک مطالب برای کم‌شنوایان هم راحت‌تر شود. یکی از دلایلی که کانال اسد جزو بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس تبدیل شده، کوتاه بودن مدت زمان ویدیو‌ها است و شما در حین رانندگی هم می‌توانید ویدیوهای یک‌دقیقه‌ای این کانال را استفاده کنید.

٣. Learn With Sam And Ash – بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس

کانال یوتیوب Learn With Sam And Ash از اکتبر 2019 شروع به فعالیت کرده است. مدرس این کانال Sam نام دارد و هندی است. او به دانشجویان در هر سطحی زبان انگلیسی را آموزش داده؛ البته تخصص‌ش بیشتر در زمینه آزمون آیلتس است. سم در ویدیوهای خود نکات مفید و رازهای موفقیت در هر چهار مهارت (شنیداری، خواندن، نوشتاری و صحبت‌کردن) را با شما به اشتراک می‌گذارد.

البته تمها مدرس این کانال سام نیست. سام و آش دو یوتیوبر فعال هستند که حاصل تلاش آن‌ها، تبدیل شدن کانال Learn With Sam and Ash به بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس است. این کانال هر ماه 2 ویدیو در مورد گفت‌و‌گو یا صحبت‌کردن منتشر می‌کند که در آن‌ها شما می‌توانید نحوه پاسخ‌گویی به سوالات بخش صحبت‌کردن را ببینید. همچنین، هر ماه 3 لایو در مورد خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن برگزار می‌کند که در آن‌ها شما می‌توانید سؤالات خود را از Sam یا همسر او Ash بپرسید. علاوه‌بر این، کانال سام خیلی کم ویدیوهای کوتاه منتشر می‌کند و معمولا همان‌ها نکات سریع و جالب در مورد زبان انگلیسی دارند.

کانال Learn With Sam And Ash برای همه هر فردی با هر سطح زبان مناسب است. ویدیوهای این کانال بین 4 تا 20 دقیقه هستند؛ با زیرنویس انگلیسی. شما می‌توانید با دیدن این ویدیوها لغات جدید یاد بگیرید، تلفظ خود را بهبود بخشید، گرامر را تمرین کنید و از همه مهم‌تر، اعتماد‌به‌نفس خود را برای شرکت در آزمون آیلتس افزایش دهید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین منابع برای یادگیری آیلتس

٤. کانال یوتیوب آیلتس IELTS Daily

این کانال توسط یک مدرس حرفه‌ای و با‌تجربه اداره می‌شود. او در استرالیا زندگی می‌کند و از آوریل 2019 فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کرد. IELTS Daily روی چهار بخش آزمون آیلتس، یعنی شنیدن، خواندن، نوشتن و مکالمه تمرکز دارد و ویدیوهای مختلف و جامع در این زمینه منتشر می‌کند.

کانال یوتیوب آیلتس IELTS Daily

ویدیوهای این کانال بین 3 تا 50 دقیقه هستند که با فاصله‌های منظم (حدود هفته‌ای 2 تا 3 بار) منتشر می‌شوند. البته این کانال ویدیوهای کوتاه (Short) نمی‌سازد و فقط روی ویدیوهای کامل تمرکز دارد. با این ویدیوها، شما می‌توانید نکات، راهنمایی‌ها، تکنیک‌ها، نمونه سؤالات و پاسخ‌های آزمون آیلتس را ببینید و یاد می‌گیرید که چطور سطح خود را ارتقاء دهید.

این کانال علاوه بر ویدیوهای عادی، لایو (Live)های جذابی هم برگزار می‌کند. در این لایو‌ها، مدرس با شما به صورت زنده در ارتباط است و سوالات شما را پاسخ می‌دهد. مدت زمان لایو‌های این کانال بین 50 تا 70 دقیقه است. مباحث این لایو‌ها مختلف است؛ مثل: خواندن، نوشتن، کسب امتیاز بالای 8 و غیره.

بعلاوه، این کانال بیش از 40 قسمت پادکست در مورد یادگیری مکالمه (Speaking) منتشر کرده که شما می‌توانید آن‌ها را گوش دهید و از آن‌ها استفاده کنید. در نهایت، باید بگویم که این کانال، یکی از بهترین کانال یوتیوب برای  آیلتس به‌شمار می‌آید. این کانال با ویدیوهای جذاب و مفید، شما را در رسیدن به هدف خود یاری می‌کند. یکی از مزیت‌های این کانال، گذاشتن زیرنویس انگلیسی روی ویدئو‌هایش است تا کاربر بهتر متوجه شود.

پیشنهاد مطالعه: کتاب های آیلتس – بهترین منابع آیلتس برای شروع کار

٥. English with Emma · engVid

این کانال توسط Emma، (که یک معلم زبان است و گواهینامه TESOL دارد.) اداره می‌شود. Emma در کانادا است و با صدای رسا و لحن دوستانه‌اش، شما را در یادگیری زبان انگلیسی همراهی می‌کند. اِما از دسامبر 2011 فعالیت در یوتیوب را شروع کرد.‌ یکی از دلایل تبدیل‌شدن کانال engVid به بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس، تمرکز بیشتر این یوتیوبر، روی گرامر است. با این وجود ویدیوهای کانال engVid برای سطوح مختلف زبان‌آموزان مناسب هستند و شامل مباحث گرامر، لغت، تلفظ، نکات آزمون آیلتس، مکالمه و غیره هستند. مدت زمان ویدیوهای Emma بین 3 تا 50 دقیقه است و این کانال بین 1 تا 3 ویدئو در ماه منتشر می‌کند. Emma روی ویدئو‌های با محتوای کامل و جامع تمرکز دارد.

روی ویدیوهای Emma، زیرنویس انگلیسی قرار گرفته است که به شما کمک می‌کند تا همزمان با شنیدن، خواندن را نیز تقویت کنید. همچنین، در پایان هر ویدیو، اِما برای شما سوالات تستی مطرح می‌کند تا دانش خود را بسنجید.

٦. کانال آیلتس Fastrack IELTS

یکی دیگر از بهترین منابع آیلتس، Fastrack IELTS است. مالک این کانال آسیه، مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی، است. آسیه اهل قزاقستان است ولی در حال حاضر در انگلستان زندگی می‌کند. او در دسامبر 2016 فعالیت خود را در یوتیوب شروع کرد.

کانال آیلتس Fastrack IELTS

در ویدیوهای Fastrack IELTS، شما می‌توانید در مورد همه مهارت‌های لازم برای آزمون آیلتس، یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن، آموزش ببینید. ویدیوهای این کانال بین 10 تا 20 دقیقه هستند و با روش‌های ساده، قابل ‎فهم و به‌همراه زیرنویس انگلیسی تدریس می‌شوند. شما می‌توانید از اشتباهات رایج در صحبت کردن و نوشتن زبان انگلیسی آگاه شده و راه‌حل‌های بهبود آن‌ها را بشنوید. Fastrack IELTS در ماه بین 3 تا 6 ویدئو منتشر می‌کند. البته این کانال در تلگرام هم فعالیت می‌کند و با عضو شدن در آن، می‌توانید به کوییز‌ها پاسخ دهید و سطح زبان خود را بسنجید.

٧. English Speaking Success

کانال English Speaking Success توسط کیث اوهار، یک مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی اسپانیایی، اداره می‌شود. او از اکتبر 2018 فعالیت‌ش را در یوتیوب آغاز کرد و حالا کانال‌ش، جزو بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس به شمار می‌رود. ویدیوهای این کانال فقط در مورد مهارت گفت‌و‌گو در آزمون آیلتس است و کمک می‌کنند تا با اعتماد‌به‌نفس بتوانید به سوالتِ آزمون پاسخ دهید.

در این کانال سه نوع ویدیو: ویدیوهای کوتاه، ویدیوهای معمولی و لایو، منتشر می‌شود. کیث در ویدیوهای کوتاه اصطلاحات و لغات مفید را برای شما تدریس می‌کند. لایوها حدود 1 تا 2 ساعت هستند و در آن‌ها شما را با نکات و تکنیک‌های مهم برای گفت‌و‌گو آشنا می‌کند. ویدیوها نیز زیرنویس انگلیسی دارند. این کانال هر ماه فقط 1 ویدیو منتشر می‌کند.

سخن پایانی

اینجا بهترین کانال یوتیوب برای آیلتس به شما معرفی شد که منابعی ارزشمند برای آمادگی آزمون آیلتس و تافل هستند. این کانال‌ها توسط مدرسان حرفه‌ای اداره می‌شوند و شامل ویدیوهای آموزشی، پادکست‌ها و لایوهای جذاب هستند. اگر قصد دارید برای آزمون آیلتس آماده شوید، می‌توانید از کانال‌های یوتیوب آیلتس استفاده کنید. زیرا این پلتفرم، مزایای زیادی مانند دسترسی آسان و رایگان، تنوع محتوا، ارائه نکات و استراتژی‌های کاربردی و امکان تعامل با مدرسان و دیگر زبان‌آموزان دارد. اما از معایب آن می‌توان به انگلیسی بودن زبان مدرس و زبان‌آموزان اشاره کرد. از طرفی، ممکن است در زمان یادگیری، یک ماه منتظر ویدیو جدید مدرس بمانید. به‌همین دلیل به‌جای استفاده از آموزش آیلتس در یوتیوب، می‌توانید از دوره‌های آماده آموزشی استفاده کنید.

آموزش آیلتس با مکتب خونه

اگر به دنبال مدرسان فارسی‌زبان با سابقه و مجرب در زمینه آموزش آیلتس هستید؛ می‌توانید با خیالی راحت روی دوره آموزش آیلتس در مکتب خونه تمرکز کنید. دوره‌های این سایت، فضایی فراهم کرده تا شما بتوانید هر زمانی که دوست دارید آموزش ببینید و در مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس یعنی مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن امتیاز بالایی کسب کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا