زبان خارجی

بهترین منابع آموزش آیلتس برای شروع کار

آیا می‌دانید که هر سال بیش از ۳ میلیون نفر در سراسر جهان در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند؟ این آزمون یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که برای اهداف تحصیلی، مهاجرتی و شغلی استفاده می‌شود. اما چگونه می‌توانید برای این آزمون سخت و چالش‌برانگیز آماده شوید؟ با توجه به تعداد زیاد منابع و کتاب‌های آمادگی برای آزمون آیلتس، انتخاب مناسب‌ترین و مؤثرترین آن‌ها می‌تواند دشوار و گیج‌کننده باشد.

در این مقاله، قصد داریم به شما بهترین منابع آموزش آیلتس را معرفی کنم که شامل کتاب‌ها و منابع آنلاین (دوره‌ها، پادکست‌ها و کانال‌های یوتیوب) هستند. این منابع توسط کارشناسان و استادان زبان انگلیسی انتخاب و تأیید شده‌اند و به شما کمک خواهند کرد تا سطح زبان خود را بهبود بخشید و نمره دلخواه خود را در آزمون آیلتس کسب کنید.

۱۰ تا از بهترین بهترین منابع آموزش آیلتس

منابع بی‌شماری برای آموزش زبان آیلتس وجود دارند. همین تنوع، ممکن است باعث سردرگمی شود. به همین منظور ما، مفیدترین کتاب‌های موجود در بازار را طبق دسته‌بندی‌های استاندارد جمع‌آوری کرده‌ایم تا بدون سردرگمی کتاب مورد نظرتان را انتخاب کنید.

۱۰ تا از بهترین بهترین منابع آموزش آیلتس

۱. IELTS Listening Strategies

این کتاب برای تقویت مهارت شنیداری شما در آزمون آیلتس طراحی شده که در آن راهنمایی‌های کاربردی، تکنیک‌های موثر و تمرین‌های چالش‌برانگیز برای بهبود عملکرد شما در بخش شنیداری آورده شده‌اند.

پیشنهاد مطالعه:با مدرک آیلتس میتوان چه کاری انجام داد؟ کاربرد آیلتس در عصر ارتباطات

۲. IELTS Reading Strategies

اگر به دنبال یک منبع برای تقویت مهارت ریدینگ، هستید این کتاب: راهنمایی‌های کاربردی، تکنیک‌های موثر و تمرین‌های چالش‌برانگیز برای بهبود عملکرد شما در این بخش دارد.

۳. IELTS Writing Strategies

یکی از منابع آموزش آیلتس در رایتینگ کتاب IELTS advantage writing skills است. این کتاب دارای ۹ فصل است که  ۶ فصل ابتدایی آن مربوط به رایتینگ‌های تسک ۲ و ۳ فصل دیگر آن به رایتینگ تسک ۱ آزمون  آکادمیک، اختصاص دارد. نکته قابل توجه در مورد این کتاب این است که با توجه به محتوای آن یکی از منابع آیلتس جنرال نیز محسوب می‌شود.

۴.  IELTS Speaking Strategies

این کتاب برای تقویت مهارت صحبت کردن شما در آزمون آیلتس طراحی شده است. در این کتاب راهنمایی‌های کاربردی، تکنیک‌های موثر و تمرین‌های چالش‌برانگیز برای بهبود عملکرد شما در بخش صحبت کردن آورده شده‌اند.

۵. IELTS Vocabulary Booster

یکی دیگر از منابع آموزش آیلتس است که این کتاب برای افزایش دامنه لغات شما در ۹ فصل مختلف طراحی شده است. در این کتاب لغات مورد نیاز برای هر حوزه به صورت جدول، تصویر و تست آورده شده‌ است.

۶. IELTS Grammar Guide

کتاب IELTS Grammar Guide برای پاسخگویی به نیازهای دستور زبان شما در امتحان آیلتس طراحی شده است. در این کتاب قواعد دستور زبان به صورت ساده و روان توضیح داده شده‌ است.

۷. IELTS Pronunciation Guide

این کتاب برای بهبود تلفظ و اسپیکینگ شما در آزمون آیلتس طراحی شده است. در این کتاب اصول و تکنیک‌های تلفظ به صورت جامع و کاربردی بیان شده‌اند. این کتاب حاوی تمرین‌ها و فایل‌های صوتی برای تقویت تلفظ شما است.

۸. مجموعه کتاب‌های IELTS Superpack Barron’s Test Prep

بارونز آیلتس، یکی از معروف‌ترین منابع آموزش آیلتس است که شامل تمام کتاب‌های مرتبط با مهارت‌های آزمون است. این مجموعۀ خودخوان آیلتس شامل کتاب‌ها، فایل‌های صوتیِ آموزشی و یک سی‌دی با فرمت  MP3 است. همچنین چند آزمون آزمایشی در دو دیسک صوتی جداگانه به همراه راهنماها و استراتژی‌های آموزشی ضروری برای امتحان آیلتس در یک دیسک صوتی دیگر در دسترس شما قرار می‌گیرد. این مجموعه کتاب به شما در تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری کمک زیادی خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین کتاب‌های لیسنینگ آیلتس

۹. مجموعه کتاب‌های Cambridge IELTS 14 Student’s Academic Book with Answer

این مجموعه کتاب شامل آزمون‌های واقعی از بخش‌های مختلف آزمون زبان انگلیسی کمبریج است. این آزمون‌ها در طول سال‌ها در سطح جهانی برگزار شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهد تا تجربۀ مفیدی کسب کنید. کتاب تست آیلتس این مجموعه، شامل ۴ آزمون کامل از آيلتس آكادميك برای زبان‌آموزان است. همچنین در این کتاب معرفی تمامی مراحل و سیستم نمره‌دهی آزمون آيلتس آكادميک، همراه با پاسخ‌های کامل و توضیحات جزئی آمده است.

مانند بیشتر کتاب‌های خودخوان (self study) موجود در بازار، این کتاب به عنوان یکی از منابع آموزش آیلتس همراه با فایل‌های صوتی در قالب CD در اختیار شما قرار می‌گیرد.

۱۰. مجموعه کتاب‌های Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answer

این مجموعه کتاب شامل آزمون‌های واقعی از بخش‌های مختلف آزمون زبان انگلیسی cambridge است. این آزمون‌ها در طول سال‌ها در سطح جهانی برگزار شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهد تا تجربۀ مفیدی کسب کنید.

کتاب تست آیلتس این مجموعه، شامل ۴ آزمون کامل از آیلتس آكادميك برای زبان‌آموزان است. همچنین در این کتاب معرفی تمامی مراحل و سیستم نمره‌دهی آزمون آیلتس آکادمیک، همراه با پاسخ‌های کامل و توضیحات جزئی آمده است. مانند بیشتر کتاب‌های سلف استادی آیلتس‌ موجود در بازار، این کتاب همراه با فایل‌های صوتی در قالب CD در اختیار شما قرار می‌گیرد. در مطلب معرفی بهترین کتاب های آیلتس با کتب بیشتری میتوانید برای اهداف یادگیری آیلتس آشنا شوید.

منابع آنلاین آیلتس

منابع آموزش آیلتس آنلاین گزینه‌ای راحت و مؤثر برای آمادگی شما برای آزمون هستند. شما می‌توانید به صورت خودآموز یا با همراهی استاد از این منابع استفاده کنید. همچنین می‌توانید در هر زمان و هر مکان به این منابع دسترسی داشته باشید. پس اگر شما هم قصد دارید برای آزمون آیلتس آماده شوید، حتما از منابع آنلاین بهره‌مند شوید.

بهترین منابع آموزش آیلتس

آموزش‌ آیلتس در یوتیوب

شما می‌توانید از ویدئوهای آموزشی که در یوتیوب قرار دارند استفاده کنید. برخی از کانال‌های معروف و مفید مثل کانال‌های IELTS Liz، IELTS Advantage و مکتب‌خونه است. این کانال‌ها شامل نکات، تکنیک‌ها، نمونه سوالات و پاسخ‌های آزمون آیلتس هستند.

آموزش آیلتس با پادکست

با گوش دادن به پادکست‌های آیلتس، می‌توانید مهارت شنیداری و لغات خود را تقویت کنید. برخی از پادکست‌های معروف و مفید مثل IELTS Podcast، UK Podcast و غیره است.

آموزش آیلتس با دوره‌های آموزشی

با ثبت‌نام در دوره‌های آموزش آنلاین، شما به‌صورت ساختاریافته و با راهنمایی استادان مجرب، برای آزمون آیلتس آماده می‌شوید. برخی از دوره‌های معروف و مفید، دوره‌های گلوبال اگزم، آیلتس لیز، مکتب‌خونه و غیره هستند. این دوره‌ها شامل محتوای آموزشی، تمرینات و آزمون‌های شبیه‌سازی شدۀ آیلتس هستند.

بهترین منابع آموزش آیلتس با مکتب‌خونه

در این مطلب، برخی از بهترین منابع آموزش آیلتس را به شما معرفی کردیم. این منابع شامل کتاب‌های معتبر و محبوب، منابع آنلاین مثل پادکست، کانال یوتیوب و پکیج آموزشی است اما تنها داشتن منابع خوب کافی نیست. برای موفقیت در آزمون آیلتس، شما باید برنامه‌ریزی، تلاش و تمرینِ مستمر داشته باشید. همچنین شرکت در کلاس‌های آموزش آیلتس می‌تواند به شما در یادگیری تکنیک‌ها، رفع اشکالات و افزایش اعتمادبه‌نفس کمک کند. به همین منظور، ما به شما دوره‌های آموزش آیلتس مکتب‌خونه را پیشنهاد می‌دهیم. این دوره با بهره‌گیری از استادان مجرب و متخصص، منابع کارآمد و روش‌های نوین، شما را قدم‌به‌قدم در راه رسیدن به نمره دل‌خواه آیلتس همراهی می‌کند.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا