زبان خارجی

معرفی بهترین کتاب اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ (speaking) یکی از مهارت‌های ضروری در زبان انگلیسی است که به فرد توانایی صحبت و مکالمه به صورت روان را می‌دهد. متأسفانه بیش‌تر افراد اعتماد به نفس پایینی در این شاخه از مهارت زبان دارند، دایره‌ی واژگانی محدودی دارند و از همه مهم‌تر با تکنیک‌های روان صحبت کردن آشنا نیستند! لذا آن‌طور که به نظر می‌رسد، اغلب افراد معتقدند که سخت‌ترین بخش آزمون‌های زبان (مثل آزمون آیلتس)، اسپیکینگ است. البته ما تأکید داریم که نه اسپیکینگ و نه هیچ مهارت دیگری در زبان انگلیسی، سخت نیست! بلکه نیاز است تا تکنیک اصلی و کلیدی آن مهارت آموخته و سپس بارها و بارها تمرین شود. یکی از مواردی که می‌تواند کمک‌کننده باشد، کتاب اسپیکینگ آیلتس است. کتاب خوب، فرصت تقویت این مهارت را در شما ایجاد خواهد کرد و تمام نکات مهم در خصوص روان صحبت کردن را به شما می‌آموزد.

در این مطلب، قصد داریم تا بهترین کتاب‌های اسپیکینگ آیلتس را به شما معرفی کنیم. اگر می‌خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید، حتماً سری به این کتاب‌ها بزنید و نکات ضروری اسپیکینگ را یاد بگیرید.

کلیاتی دربارهی آزمون اسپیکینگ آیلتس

آیلتس (IELTS) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در اکثر کشورها و دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شود. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. نمره‌ی نهایی آزمون آیلتس چیزی بین ۰ تا ۹ تعریف می‌شود. نمره‌ی ۵ به بالا، سطح متوسط و نمره‌ی ۶ به بالا، سطح خوب در نظر گرفته می‌شود. در آزمون آیلتس هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (speaking- listening- writing- reading) ارزیابی می‌شوند. بخش اسپیکینگ به صورت مجزا، قبل یا بعد از آزمون برگزار می‌شود. مدت زمان آزمون اسپیکینگ آیلتس در حدود ۱۵ دقیقه است.

کلیاتی درباره‌ی آزمون اسپیکینگ آیلتس

آمون اسپیکینگ آیلتس سه بخش دارد. بخش اول سؤالات عمومی و شخصی درباره‌ی محل زندگی، وضعیت تحصیل و کار، وضعیت خانواده و علاقه‌مندی‌های شخص مطرح می‌شود. در بخش دوم، یک موضوع از روی کارت‌های از پیش آماده شده، انتخاب شده و فرد داوطلب در مدت زمان معلومی راجع به آن صحبت می‌کند. روی این کارت سؤالات مرتبط با موضوع نیز درج شده که انتظار می‌رود داوطلب در حین صحبت، به دو مورد، پاسخ داده باشد. در بخش سوم، در رابطه با موضوع بخش دوم، مکالمه‌ای بین مصاحبه کننده و داوطلب صورت می‌گیرد که حدود ۵ دقیقه زمان‌بر خواهد بود.

کتاب اسپکینگ آیلتس که در این مطلب معرفی شده است، به صورت طبقه‌بندی شده، آزمون‌های آیلتس دوره‌های قبل را بررسی و جمع‌آوری کرده است. مطالعه‌ی سؤالات قبلی، شما را با سازوکار آزمون آشنا کرده و اعتماد به نفس حضور در آزمون را در شما تقویت می‌کند. به علاوه این‌که می‌توان نکات ظریفی را از سؤالات استخراج کرد که به روان صحبت کردن و چگونه پاسخ دادن پرسش‌ها، کمک شایانی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کتاب آیلتس فارسی برای آمادگی بیشتر و بهتر

کتاب اسپیکینگ آیلتس Makkar IELTS

خانم ماکار، اصالت هندی دارند و بالغ بر ۱۵ سال در زمینه‌ی آموزشی آیلتس مشغول به‌کار هستند. مجموعه‌ی کتاب‌های خانم ماکار، در زمینه‌ی آزمون آیلتس بسیار قوی عمل کرده است. به‌خصوص کتاب مربوط به تقویت اسپیکینگ آن! بنابراین کتاب ماکار یکی از بهترین کتاب اسپیکینگ آیلتس است که می‌توانید تهیه کنید.

کتاب اسپیکینگ آیلتس Makkar IELTS

کتاب makkar هر چهار ماه یک‌بار آپدیت و به‌روزرسانی می‌شوند. این کتاب شما را با آزمون آیلتس و نوع سؤالات آن به خوبی آشنا می‌کند. اگر این کتاب را خوب تمرین و تکرار کنید و کامل به آن مسلط شوید، می‌توانید مطمئن باشید که نمره‌ی اسپیکینگ آیلتس شما بالای ۷ خواهد بود! در کتاب اسپیکنیگ ماکار، شما با مجموعه‌ای سؤالات آزمون آیلتس روبه‌رو می‌شوید که از طریق شاگردان مؤسسه‌ی استاد ماکار، گردآوری شده است. بنابراین این کتاب پر است از سؤالات speaking tests که تنوع بالایی دارد. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید سؤالات آزمون خودتان را حدس بزنید.

بسیاری از خوانندگان این کتاب معتقد هستند که با مطالعه‌ی این منبع به تنهایی، بخش اعظم مسیر را طی خواهید کرد. البته برخی هم می‌گویند که نبود فایل صوتی در کنار این کتاب‌ها یک ایراد مهم است! خلاصه این‌که کتاب makkar از پرفروش‌ترین کتاب‌های آیلتس اسپیکینگ بین داوطلبان این آزمون است.

کتاب Speaking ultimate

این کتاب هم از سری کتاب‌های کامل و خوب در زمینه‌ی مهارت اسپیکینگ آیلتس است.  این کتاب حدود ۲۴۰ صفحه‌ای، پرکاربردترین سؤالات آیلتس را در خود گنجانده است. در این کتاب نیز با مجموعه سؤالات طبقه‌بندی شده‌ی آزمون آیلتس در سال‌های قبل روبه‌رو می‌شوید که هم speaking tests کاملی است و هم در آشنایی شما با چگونگی آزمون و نحوه‌ی پرسش‌ها، تأثیر بسزایی خواهد داشت

کتاب Speaking ultimate.

یکی از مزیت‌های کتاب Speaking ultimate این است که در این کتاب، پاسخ‌ها با معنی درج شده که برای خوانندگان، ساده خواهد بود. یعنی دیگر نیازی به مراجعه‌ به دیکشنری و سایر کتاب‌ها نیست.

کتاب اسپیکینگ آیلتس IELTS maximiser speaking

کتاب اسپیکینگ آیلتس دیگری که می‌توان در لیست برترین کتاب‌های تقویت مهارت speaking برای این آزمون دید،  IELTS maximiser speaking است. این کتاب نیز یک منبع عالی برای تقویت مهارت اسپیکینگ است. در این کتاب نکات کلیدی ویژه‌ی آزمون اسپیکینگ آیلتس نیز مطرح شده است. با این کتاب نیز می‌توانید حداقل نمره‌ی ۶ یا ۷ را در این آزمون کسب کنید. تمرین‌های فوق‌العاده و زیاد این کتاب، به شما این اطمینان را می‌دهد که مطلب و نکات کاملاً به حافظه سپرده شده است.

کتاب اسپیکینگ آیلتس IELTS maximiser speaking

به گفته‌ی خوانندگان این کتاب، مزیت IELTS maximiser speaking، این است که در زمان کم، شما را به سطح قابل قبولی در مهارت اسپیکینگ می‌رساند. این موضوع با توجه به عدم نیاز به مطالعه‌ی منابع پراکنده‌ی دیگر، بسیار مهم است. در دو صفحه‌ی پایانی کتاب، چگونگی آموزش کتاب ذکر شده است. توصیه می‌کنیم که اگر زبان انگلیسی را به صورت خودآموز مطالعه می‌کنید، ابتدا سراغ این صفحات رفته تا با سازوکار آن بهتر آشنا شوید.

کتاب Collins speaking for IELTS

مجموعه‌ی کتاب‌های IELTS Collins از معروف‌ترین و پرکاربردترین منابع آمادگی در آزمون آیلتس است. کتاب speaking ELTS Collins میان شرکت‌کنندگان این آزمون، به عنوان یک کتاب مکالمه آیلتس کامل، شناخته شده است. این کتاب نیز به خوبی بخش‌های مختلف آزمون آیلتس اسپیکینگ را پوشش‌دهی کرده است. خوانندگان این کتاب نیز می‌توانند انتظار نمره‌ی ۶ تا ۶.۵ از آزمون را داشته باشند. با این کتاب، دایره‌ی لغاتتان گسترده‌تر خواهد شد.

کتاب Collins speaking for IELTS

در ویرایش‌های اخیر کتاب Collins speaking for IELTS، نکاتی در کادرهای watch out ذکر شده است که اشتباهات رایج در آزمون اسپیکینگ آیلتس را بیان کرده است. این کادرها، بسیار کمک‌کننده و مهم خواهند بود. همین موضوع سبب شده تا داوطلبان ترجیح دهند کتاب ielts collins را در لیست منابع و به عنوان مهم‌ترین کتاب آیلتس اسپیکینگ خود بگنجانند.

Speaking actual tests برای اسپیکینگ آیلتس

کتاب‌های actual نیز از سری کتاب‌های خوب برای آزمون آیلتس به شمار می‌آیند. این کتاب‌ نیز روی مهارت اسپیکینگ تمرکز کرده و می‌توان آن را از برترین کتاب اسپیکینگ آیلتس به شمار آورد. در این کتاب، مجموعه‌ای از سؤال‌های آزمون‌های قبلی رامی‌بینید. هر چند ماه یک‌بار، با افزوده شدن سؤالات آزمون‌های جدید، این کتاب‌ها به‌روزرسانی می‌شوند. این امر کتاب مذکور را به یک مجموعه‌ی عالی از speaking tests تبدیل کرده است. تفاوت کتاب‌های actual با مجموعه‌ی کتاب‌های ماکار، در جمع‌آوری مطالب و آزمون‌ها توسط چندین نفر است.

Speaking actual tests برای اسپیکینگ آیلتس

سخن پایانی

یادگیری زبان (مهارت‌های اسپیکینگ- رایتینگ-  لیسنینگ- ریندینگ) با تمرین و تکرار فراوان مقدور است. هرچقدر بیش‌تر تمرین و تکرار کنید، بیش‌تر تسلط پیدا خواهید کرد. بنابراین تا حدود بسیار زیادی، این موضوع موفقیت در آزمون زبان، به خودتان بستگی دارد! اما داشتن یک منبع کامل و غنی برای مطالعه و یادگیری زبان نیز اهمیت بالایی دارد. چه به صورت خودآموز یادگیری زبان را شروع کرده باشید و چه با مؤسسات آموزشی پیش بروید، از انتخاب کتاب‌های خوب و عالی بی‌نیاز نیستید!

در این مطلب، ۵ تا از برترین و پرکاربردترین عناوین کتاب اسپیکینگ آیلتس را معرفی کردیم. این کتاب‌ها، سال‌های سال است که توسط داوطلبین آزمون آیلتس استفاده شده و خوشبختانه به‌خوبی نتیجه‌بخش بوده است. اگر به دنبال کتاب مکالمه آیلتس خوب می‌گردید، سعی کنید کتاب‌های معرفی شده را جست‌وجو و تهیه کنید. این‌‌طور با خیال راحت، می‌توانید مطمئن باشید که یک منبع و مسیر درست را انتخاب کرده‌اید.

آموزش آیلتس با مکتب خونه

اگر به دنبال مدرسان فارسی‌زبان با سابقه و مجرب در زمینه آموزش آیلتس هستید؛ می‌توانید با خیالی راحت روی دوره آموزش آیلتس در مکتب خونه تمرکز کنید. دوره‌های این سایت، فضایی فراهم کرده تا شما بتوانید هر زمانی که دوست دارید آموزش ببینید و در مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس یعنی مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن امتیاز بالایی کسب کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا