مقالات دیجیتال مارکتینگ

فریلنسینگ چیست؟

معرفی فریلنسینگ

در یک کلمه فریلنسینگ یک سبک زندگی است که هر شخصی با مهارتهای خاص میتواند برای زندگی کردن و متعادل سازی آن و نیازها و خواسته هایش انتخاب کند. بیایید تعریف فریلنس بودن با معنای مثالهای کاری واقعی در زندگی را در این مقاله پیدا کنیم. در ادامه در مقاله ی تعریف فریلنسینگ؟ بیشتر صحبت می کنیم.

تعریف فریلنسینگ

تعریف فریلنسینگ

 کار کردن به صورت مستقل برای درآمد زایی در حالی که تلاش مضاعفی برای رسیدن به اهداف از قبل تعیین شده که به فریلنسینگ مشهور است, به صورت ادامه دار انجام میشود.

به شخصی مستقل که فقط برای یک شرکت کار نمیکند بلکه به تعداد زیادی از شرکت ها در یک زمان خدمات میدهد, فریلنسر میگویند. این شخص کارمند دائمی هیچ شرکتی نیست و آزاد است تا طبق یک قالب زمانی مقرر از پیش تعیین شده و توافق مالی برای هر شخصی کار کند. این روش از خود اشتغالی را فریلنسینگ میگویند.

کلمه فریلنسر میتواند برای شرح هر شخصی که طبق برنامه از قبل تعیین شده و بدون محدودیت فیزیکی, مکانی و زمانی برای هر کارفرمایی کار میکند. او آزاد است که مدت زمان کار, زمان شروع کار, چگونگی انجام کار و مکان انجام آن کار را خودش انتخاب کند. اما همه اینها طبق ماهیت کار و خواسته هایی که هر پروژه درخواست میکند, تصمیم گیری میشود. در ادامه به مقاله ی مهارت شغلی که شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ نیاز دارند، نیز نگاهی می کنیم.

یک فریلنسر طبق خواسته های شرکت کار میکند. او دستمزد/ حقوق خود را بر اساس ارزش زمان, مهارت و تجربه خود در آن موضوع کاری تعیین میکند. او لیست مهارت های خود در فریلنسینگ و خدماتی که در آن انجام داده را آماده میکند تا طبق عوامل و مهارت های خود در زمینه یا شغلی خاص و درخواستی که برای آن مهارت در شرکت وجود دارد و تخصص خودش در موضوعی و یا نوع پروژه ای که علاقه مند است, قادر است تا پروژه ها و کار خود را برگزیند.

آشنایی با فریلنسینگ

فریلنسینگ برای کارفرما

در تعریف فریلنسینگ برای کارفرما می توان گفت، وقتی یک شرکت یا کارفرمایی, فرد مشخصی را بکار میگیرد تا نیاز آنها را طبق زمانبندی مشخص تکمیل کند و یا زمانی که آن فرد میتواند آن پروژه را کامل و یا سر وقت ارسال کند در حالی که تمام شرایط تنظیم شده توسط کارفرما را داشته باشد, فریلنسر میتواند برای ارائه خدمات خود حقوقی دریافت کند و سپس پروژه و کارفرمایی دیگر را جستجو کند. چنین افرادی بعد از انجام مسئولیت های قبلی توسط کارفرمایی جدید بکار گرفته میشوند. این روند کاری را فریلنسینگ میگویند.

ویدیو پییشنهادی : زبان بدن در مذاکرات
زبان بدن در مذاکرات

با این روش یک شاغل مستقل آزاد است تا نه تنها برای یک شرکت بلکه هزاران شرکت ممکن بر طبق مهارت هایش کار کند. او محدود یا مجبور نیست برای یک شرکت خاص به طور دائمی کار کند و بنابراین مجاز برای دریافت تسهیلات یک کارمند دائمی مثل وام های کارمندی, بیمه, ترفیع و مزایا و غیره نمی باشد.

یک کارمند ثابت حقوق بگیر, برای یک مدت طولانی یک کار را هر روز از ساعت ۹ تا ۵, انجام می دهد و حقوقی ماهانه و ترفیع سالانه را دریافت میکند. او مستحق دریافت ترفیع و پاداش بر پایه عملکرد خود و رشد شرکت است. او از کارش راضی است و میتواند یک زندگی خوب را طبق حقوقی که دریافت میکند, داشته باشد.

آشنایی با تعریف فریلنسینگ چیست

او از هرگونه ریسکی دوری میکند و برای دریافت یک درامد ثابت انگیزه دارد. در ضمن بودن کارمند در یک شرکت مانع آن میشود که او بتواند برای شرکتی دیگر در همان زمان کارکند و طبق قوانین کاری شرکت محدود است تا صرفا برای آنجا کار کند.

 

ویدیو پیشنهادی : فنون مذاکره 
فنون مذاکره

 

محدودیت های فریلنسینگ

در مقابل, یک فریلنسر محدود به قوانین هیچ کسی نیست جز خودش. او برای یک شرکت به صورت فریلنسینگ کار میکند بعد از پایان پروژه برای یک شرکت شروع به گشتن پروژه ای دیگر برای شرکتی دیگر میکند. او درخواست یا امیدی برای حقوق ثابت ندارد, علاقه ای به کار از ساعت ۹ تا ۵ ندارد, میتواند بیشتر از آن زمان در هر ساعتی از روز یا شب طبق انتخابش کار کند.

او منتظر ترفیع یا مزایا نمی ماند, ریسک میکند, به دنباال امکان موفقیت های خود میرود و برای پیشرفت , خود فرصت هایی ایجاد میکند. او منتظر لطف و ترحم رئیس برای موفقیت نمی ماند و نیازی نیست که هر روز طبق یک ساعت مشخص به دفتر بیاید.

یک فریلنسر در کار فریلنسینگ کار و موقعیت خود را طبق نیاز بازار, دانش خود, مهارت ها و ایده ال هایش انتخاب میکند. پروفایلی طبق این اصول آماده میکند که به او امکان جستجو و پیدا کردن پروژه های جدید را میدهد.

این کار در فریلنسینگ را میتوانید یک نوع پیمانکاری بدانید اما تفاوت پایه بین پیمانکار یا فریلنسر این است که آنها هیچ شغلی را با کمک هیچ شخصی انجام نمی دهند جز خودشان وقتی که قراردادی را به اتمام می رسانند. این شغل های پیمانکاری در فریلنسینگ زمانبندی مشخصی دارند که باید انجام شود. طبق نوع پروژه, این زمانبندی میتواند یک ساعت, یک روز, یک ماه یا حتی چند سال باشد. در ادامه بد نیست به مقاله ی آیا برنامه نویسی شغل پردرآمدی است؟، مراجعه کنیم.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش بازاریابی دیجیتال
آموزش بازاریابی دیجیتال

 

کیفیت کار پیمانکار

کیفیت کار پیمانکار/ فریلنسر, رفتار و قواعد او نیز, عواملی هستند که در قالب زمانی تنظیم شده برای آن کار انتخاب میشوند. به عنوان مثال اگر یک فریلنسر در کاری فریلنسینگ قادر نباشد که پروژه ای را در قالب زمانی خواسته شده به اتمام برساند ولی رفتار او خوب باشد و نظم را رعایت کند, زمان میتواند افزایش یاید.

تعریف فریلنسینگ چیست

جدا از این, میتوان گفت که فریلنسینگ یک مدل کاری است که در آن یک شخص خدمات خود را بر اساس مهارت ها و دانشی که دارد به شخص یا شرکتی که نیازمند چنین مهارت هایی در پروژه ای خاص است, ارائه میدهد.سعی میکنیم معنای فریلنسینگ را با تعدادی مثال دریابیم.

در نظر بگیرید لوله کشی برای تعمیر لوله زمانی که مشکلی به وجود می آید فراخوانده میشود. وقتی مشکل را حل میکند برای خدمات و کاری که در آن زمان انجام داده, دستمزدی میگیرد. حال او دیگر فراخوانده نمیشود مگر اینکه مشکلی مربوط به لوله یا آب وجود داشته باشد. او یک فریلنسر است که میتواند دیگر افرادی که چنین خدماتی نیاز دارند را جستجو کند.

مهارت های فریلنسر

در تعریف فریلنسینگ برای یک متخصص کامپیوتر، وقتی که کسی مشکلی مرتبط داشته باشد, فرا خوانده میشود. او مشکل را برطرف میکند برای کار فریلنسینگ طبق مهارتش دستمزدی میگیرد و سراغ کار بعدی میرود.

یک طراح خدمات اینترنتی وقتی هر شخصی به عنوان یک کار بیزنسی نیاز به وبسایت خودش داشته باشد, فرا خوانده میشود. این طراح اینترنتی همچنین آزاد است تا وقتی این کار را با رضایت به اتمام رساند و دستمزد گرفت, دنبال شخص دیگری برود که به این مهارت نیاز دارد.

 

 

یک بیزنس من نیز میتواند یک فریلنسر باشد وقتی که در کار محصولات خرده ای نیست اما میتواند در کار ارائه خدمات فعالیت کند. او میتواند با ارائه خدماتش به یک مشتری, به سراغ مشتری دیگری برود.

حتی یک شرکت نیز میتواند به عنوان یک فریلنسر در نظر گرفته شود. به عنوان مثال شرکتی که قراردادی را برای برند کردن یا برندکردن دوباره برای شخصی دریافت کرده است. شغل این شرکت وقتی که کارش برای برند کردن/ یا برند کردن دوباره برای جایی به اتمام رسید میتواند سراغ افراد دیگری که نیاز به این خدمات دارند, برود.

آشنایی با فریلنسینگ

مفهوم فریلنسینگ

سعی میکنیم که این مفهوم فریلنسینگ را از طریق دیگری دریابیم. وقتی پروژه ای را قبول میکنیم, از مهارتها و تخصص خود برای اتمام پروژه داده شده در یک قالب زمانی مشخص و با توجه به پیش شرط ها استفاده میکنیم, پس جزوی از گروه فریلنسینگ هستیم.

به عنوان مثال در تعریف فریلنسینگ، یک عکاس حرفه ای ممکن است یک کارمند دائمی برای هیچ شرکتی نباشد اما همچنان فردی ست که مهارتهای عکاسی خوبی دارد و آزاد است تا مهارت خود را به هر کسی که به این خدمات نیاز دارد, بفروشد. او ممکن است برای رویدادهایی مثل عروسی یا غیره توسط کسی فراخوانده شود و با این روش او یک فریلنسر است که با ارائه خدمات به مردمی که این خدمات را نیاز دارند درامد زایی کند و کار فریلنسینگ انجام دهد.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا