نقاشیهنر

بهترین کتاب‌های آموزش نقاشی با آبرنگ

لزوم استفاده از کتاب آموزش آبرنگ

اگر نقاشی با آبرنگ را دوست دارید و قصد دارید که یک نقاش حرفه‌ای شوید، باید ابتدا اصول اولیه نقاشی با آبرنگ را یاد بگیرید. اگرچه برای آشنایی بیشتر با تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ می‌توانید آموزش‌های زیادی در یوتیوب مشاهده کنید، اما کتاب آموزش آبرنگ می‌تواند بسیار ساختارمندتر، اصول و تکنیک‌های آبرنگ را آموزش دهند.

در این مقاله قصد داریم تعدادی از جدید‌ترین، بهترین و کاربردی‌ترین کتاب‌های آموزش آبرنگ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

اگر تازه شروع به نقاشی کرده‌اید و می‌خواهید هنرمندی حرفه‌ای و خلاق شوید، باید علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزش نقاشی به صورت خود خوان هم تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ را یاد بگیرید.

برای یادگیری نقاشی آبرنگ می‌توانید از دوره نقاشی با آبرنگ مکتب‌خونه استفاده کنید، این دوره، ابتدا انواع رنگ‌ها و ترکیبات رنگی را به هنرجویان آموزش می‌دهد و سپس آن‌ها را با قلم‌موها و نحوه انتخاب آن‌ها آشنا می‌کند

مدرس در هر جلسه سوژه‌ای را انتخاب می‌کند. پس از بررسی جزء به جزء ویژگی‌هایی که هر سوژه دارد، نقاشی خود را شروع می‌کند و همزمان اصول نقاشی و نحوه به‌کارگیری تکنیک‌های آبرنگ را آموزش می‌دهد.

در این مقاله لیستی از بهترین کتاب‌های آموزش نقاشی با آبرنگ را گردآوری کرده‌ایم که علاوه بر نو‌آموزان برای نقاشان حرفه‌ای و در سطح متوسط نیز بسیار کاربردی و مؤثر است. این کتاب‌ها عبارتند از:

 

اولین کتاب آموزش آبرنگ: “آموزش نقاشی آبرنگ در ۳۰ روز”

در این کتاب ۲۲۴ صفحه‌ای که نویسنده آن «جنا رینی» است، تمامی موارد ضروری و مهمی را که یک مبتدی و تازه وارد به دنیای نقاشی با آبرنگ باید بداند، گنجانده شده است.

 

آموزش نقاشی آبرنگ در ۳۰ روز

 

این کتاب ۵ بخش آسان آموزش نقاشی با آبرنگ دارد:

  • تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ
  • فرم، چشم انداز و نور در آموزش آبرنگ
  • اشکال و فرم‌های پیچیده
  • ارزش، حجم و عمق
  • کاربرد نقاشی با آبرنگ

کتاب آموزش نقاشی با آبرنگ برای مبتدیانی که نمی‌دانند از کجا باید نقاشی با آبرنگ را آغاز کنند، گزینه بسیار مناسبی است.

نویسنده این کتاب، شما را با تمام نکات ضروری که باید هنگام نقاشی با آبرنگ بدانید آشنا می‌کند. ساختار این کتاب بسیار جالب است. اگر فقط۳۰ روز تکالیف نقاشی با آبرنگ این کتاب را انجام دهید، قطعاً پیشرفت قابل توجهی در کار خود خواهید دید. این کتاب نه تنها یک کتاب مرجع برای کتابخانه شما خواهد بود، بلکه کتابی است که بار‌ها و بار‌ها به سراغ آن خواهید رفت.

https://www.amazon.com/dp/۰۳۹۹۵۷۹۷۲۹؟ tag=createlet-۲۰

 

کتاب: “آبرنگ مدرن: ترفندهای مدرن در نقاشی آبرنگ”

آبرنگ مدرن: ترفندهای مدرن معاصر در نقاشی آبرنگ (سری مدرن)

نویسنده این کتاب، کریستین ون لوون، آبرنگ‌ساز، با اعلام شعار همیشگی‌اش: «خلاقیت یک ویژگی ذاتی انسان است»، شما را به دنیای نقاشی با آبرنگ معاصر می‌برد. آنچه واقعاً این کتاب را متمایز می‌کند، توضیح مفصل در مورد تئوری رنگ‌ها است.

البته بیان و آموزش تکنیک‌های رایج کشیدن آیتم‌های متفاوت از جمله گیاهان، گل‌ها، حیوانات، مناظر، چهره‌ها و موارد دیگر نیز در محبوبیت این کتاب بی‌تأثیر نیست.

 

کتاب ترفندهای مدرن در نقاشی آبرنگ

 

ساختار کتاب نه تنها یک محیط آموزشی و یادگیری فوق‌العاده ایجاد می‌کند، بلکه تکنیک‌های مناسب برای نقاشی با آبرنگ را نیز بیان می‌کند. سطح آموزش این کتاب در حد متوسط است. بنابراین، اگر مبتدی نیستید و تا حدی به تکنیک‌های نقاشی آشنایی دارید، اما هنوز تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ را بلد نیستید، کتاب آبرنگ مدرن گزینه مناسبی برای مطالعه است.

 

کتاب: “تکنیک‌های بافت‌سازی در نقاشی با آبرنگ”

Ray Hendershot یک نقاش آبرنگ بسیار حرفه‌ای است که تخصص او در به تصویر کشیدن مناظر روستایی با آبرنگ است. آثار او بسیار منحصر به فرد و شگفت‌انگیز هستند و این کتاب بیانگر تجربیات و دانش این استاد گرانقدر است.

 

تکنیک‌های بافت‌سازی در نقاشی با آبرنگ

 

کتاب تکنیک‌های بافت‌سازی در نقاشی با آبرنگ برای نقاشان در سطح متوسط بسیار مفید است. این کتاب تکنیک‌های خاصی از نقاشی با آبرنگ را آموزش می‌دهد. تکنیک‌هایی که بکارگیری آن‌ها نه تنها آثار هنری شما را شگفت‌انگیز نشان می‌دهد، بلکه دانش و بینش شما را نسبت به نقاشی با آبرنگ افزایش داده و از شما نقاشی حرفه‌ای می‌سازد. این کتاب که برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، ۱۳۰ صفحه دارد که نقاشی با آبرنگ را با جزئیات کامل تشریح می‌کند. هنگامی که صفحات را ورق می‌زنید، نقاشی‌های تمام صفحه‌ای با جزئیات کوچکتر را می‌بینید که یادگیری تکنیک‌ها نقاشی با آبرنگ را برای شما آسانتر می‌کند.

 

کتاب: “یادداشت‌های مهم در مورد نکات نقاشی با آبرنگ”

این کتاب گنجینه‌ای از تجربیات، تکنیک‌ها و اسرار نقاشی با آبرنگ است که طی دهه‌ها نقاشی و آزمایش کشف شده است.

گوردون مکنزی نویسنده این کتاب که نقاشی حرفه‌ای در نقاشی با آبرنگ است، شما را به سفری جادویی در مورد نقاشی با آبرنگ دعوت می‌کند.

چیزی که باعث تمایز این کتاب و همچنین دلیل گنجاندن این کتاب در لیست بهترین کتاب‌های نقاشی آبرنگ شده است، این است که به‌جای پرداختن به جزئیات یا تکنیک‌های آبرنگ، نکاتی خاص و غیر ممعمول در نقاشی با آبرنگ را بیان می‌کند.

کتاب یادداشتهای مهم در مورد نکات نقاشی با آبرنگ به جای بیان قوانینی که باید در حین نقاشی با آبرنگ رعایت کنید، نکات، راهکار‌ها و تجربه‌های خاصی را با شما به اشتراک می‌گذارد.

این کتاب با ارائه مفاهیم کامل و مفصل برای نقاشی کردن، نه تنها نقاشان مبتدی بلکه حتی برای کسانی که تا به حال قلم مو در دستان خود نگرفته‌اند، بسیار مناسب است. به همان اندازه که بیان قوانین و تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ در این کتاب کم رنگ است، نقاش‌های خیره‌کننده‌ای در این کتاب به نمایش گذاشته شده که خلاقیت شما را بالا برده و‌ایده‌های بسیاری برای نقاشی با آبرنگ به شما ارائه می‌دهد.

 

کتاب آموزش آبرنگ

 

کتاب: “اگر از نقاشی با آبرنگ خسته شده‌اید، این کتاب را بخوانید.”

همانطور که از نامش پیداست، به نظر می‌رسد این کتاب دقیقاً برای آن دسته از نقاشانی نوشته شده است که علاقه خود را به نقاشی با آبرنگ از دست داده‌اند.

این کتاب که نویسنده آن ورونیکا لیلجا است، ۱۲۸ صفحه دارد که برای هنرمندان سطح متوسط و حتی متخصص نوشته شده است. در این کتاب نه تنها مقوله‌های ابتدایی مانند بحث چرخ رنگ، رنگ‌های گرم و سرد به تفصیل بیان شده است، بلکه در مورد انواع کاغذ آبرنگ، لوازم ضروری که در نقاشی با آبرنگ به آن‌ها نیاز خواهد داشت، صحبت شده است.

اگر چه این کتاب برای هنرمندان با تجربه نوشته نشده است، اما توضیحات مفصل و کامل آن در مورد هنر‌های ترکیبی (آبرنگ با مداد، جوهر چینی، پاستل، زغال چوب و… باعث شده است که کتاب ” اگر از نقاشی با آبرنگ خسته شده‌اید این کتاب را بخوانید” حتی برای حرفه‌ای‌ها هم کاربردی و جالب باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید از قید و بند تکنیک‌های عملی و دقیق کتاب نقاشی با آبرنگ در سی روز ر‌ها شوید کتاب “اگر از نقاشی با آبرنگ خسته شده‌اید این کتاب را بخوانید” را بخوانید.

 

کتاب آموزش آبرنگ

 

کتاب: “نقاشی با آبرنگ برای مبتدیان”

این کتاب که توسط متیو پالمر نوشته شده، ۱۲۸ صفحه دارد که حاوی نکات جالب و خواندنی است. در این کتاب آموزش گام به گام نقاشی با آبرنگ بیان شده است. در کتاب نقاشی با آبرنگ برای مبتدیان نه تنها بیش از ۵۰۰ تصویر گام به گام آموزش نقاشی با آبرنگ را می‌بینید، بلکه راهنمایی‌های نقاشی با آبرنگ را نیز دریافت می‌کنید. شش پروژه کامل به همراه دوازده طرح کلی طراحی نیز در داخل کتاب قرار دارد. اگر از طراحی قبل از نقاشی با آبرنگ می‌ترسید، این کتاب برای شما مناسب است!

بسیاری از نقاشان نوپا در زمینه نقاشی با آبرنگ که این کتاب را خوانده‌اند، اظهار می کنند که کتاب مذکور نه تنها پیچیدگی‌های تکنیکی‌های نقاشی با آبرنگ رابیان می‌کند، بلکه نکات مهم و اسرار نقاشی با آبرنگی را بیان می‌کند که بیشتر در دوره‌های آموزش نقاشی با آبرنگ مطرح می‌شوند.

یکی دیگر از جنبه‌های عالی این کتاب که باعث شده کتاب “نقاشی با آبرنگ برای مبتدیان” مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرد، ، نحوه صحبت متیو در مورد لوازم ضروری آبرنگ، انواع کاغذ، قلم مو‌ها، و غیره است که در نهایت به شما یک راهنمای خوب ارائه می‌دهد.

به طور کلی “کتاب نقاشی با آبرنگ برای مبتدیان” یا

“Watercolor For The Absolute Beginner” برای کسانی که می‌خواهند تازه شروع به نقاشی با آبرنگ کنند، بسیار مفید است.

 

کتاب: “تکنیک‌های آبرنگ، نقاشی نور و رنگ در مناظر شهری”

مایکل ریردون، نقاش حرفه‌ای مستقر در کالیفرنیا، با ارائه این کتاب ۱۴۲ صفحه‌ای نقاشی‌های مناظر شهری با آبرنگ را به شما نشان داده و نکات، تکنیک‌ها و مهم‌تر از همه، چگونگی ایجاد فضایی که واقعاً به یک نقاشی جان می‌بخشد را بررسی می‌کند.

این کتاب که صرفاً برای نقاشان حرفه‌ای نوشته شده است، تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ را با جزئیات زیاد بررسی می‌کند.

اگر کمی مبتدی هستید هم از این کتاب غافل نشوید، چرا که مایکل به سبب تبحری که دارد، تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ را جوری بیان می‌کند که سخت به نظر نمی‌رسد.

به همین دلیل کتاب تکنیک‌های آبرنگ، برای مبتدیان نیز بسیار مناسب است. همانطور که از نام این کتاب پیداست کتاب تکنیک‌های آبرنگ بر تمامی مناظر خصوصاً مناظر شهری دنیای قدیم تمرکز دارد. بنابراین، در این کتاب به دنبال نقاشی‌های با موضوعات گیاهان، سگ‌ها، افراد و… نباشید.

مطالعه “کتاب تکنیک‌های آبرنگ” برای هنرمندان با سطح پیشرفته، نیز مفید است، چرا که رویکردشان در نقاشی با آبرنگ را به کلی تغییر می‌دهد. رویکردی که مایکل در این کتاب اتخاذ کرده، کمک می‌کند تا تکنیک‌های بیشتری یاد بگیرید و نکاتی را فرا بگیرید که قبلاً نمی دانستید.

 

کتاب آموزش آبرنگ

 

کتاب: “آبرنگ ۳۶۵، نکات، ترفند‌ها و تکنیک‌های روزانه”

کتاب آبرنگ ۳۶۵ برای آن دسته از هنرمندان پرمشغله‌ای مناسب است که نقاشی با آبرنگ را بیشتر به عنوان یک سرگرمی انتخاب کرده‌اند نه یک حرفه یا شغل.

بهترین کاری که کتاب Watercolor 365   انجام می‌دهد این است که به آرامی شما را تشویق می‌کند تا هنرمند بهتری شوید.

در این کتاب از طریق آموزش‌های کوچک، تمرین‌ها، توصیه‌ها و موارد دیگر، اصول اولیه نقاشی با آبرنگ را به شیوه‌ای بسیار آزاد و فارغ از قوانین یاد می‌گیرید.

Leslie Redhead نویسنده این کتاب عضو انجمنهای هنری بی‌شماری است و کتابش را چنان الهام بخش و آموزنده نوشته است که دوست دارید هر روز بار‌ها و بار‌ها به آن مراجعه کنید و نکات جدید یاد بگیرید.

یکی از مزایای جالب توجه این کتاب، تقسیم نکات مهم و ترفند‌های نقاشی با آبرنگ در فصل‌های کوتاه است که به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی جستجو کنید و بخش‌هایی را پیدا کنید که مورد نیازتان است و یا به دنبال آن می‌گردید.

 

کتاب آموزش آبرنگ

 

به طور کلی، “کتاب ۳۶۵” یک کتاب دوستانه برای هنرمندان مبتدی است که به دنبال این هستند که واقعاً با گذشت زمان سطح بیشتری از خلاقیت و مهارت را به آثار هنری خود بیاورند و نقاشی با آبرنگ را بهتر یاد بگیرند.

در نهایت، چیزی که واقعاً در این کتاب جالب است، ایجاد عادت مطالعه و یادگیری روزانه است. چرا که در ۳۶۵ روز ۳۶۵ نکته مهم را به شما آموزش می دهد.

این کتاب نه تنها به شما امکان می‌دهد بیشتر نقاشی با آبرنگ را تمرین کنید، بلکه تضمین می‌کند که سریع نقاشی با آبرنگ را یاد می‌گیرید.

 

کتاب: “نقاشی آبرنگ (اولین مراحل)”

این کتاب ۱۲۸ صفحه‌ای نوشته کتی جانسون مقدمه‌ای عالی برای نقاشی با آبرنگ است. در هر صفحه از این کتاب آموزنده، تصاویر تمام رنگی و توضیحات ساده و در عین حال آموزنده در مورد نقاشی با آبرنگ بیان شده است.

مبتدیان این کتاب را دوست دارند چرا که کتی به خاطر اینکه خودش هم نقاش با تجربه‌ای است به شیوه‌ای بسیار ساده و آسان صحبت می‌کند که هر هنرمندی در هر سطحی که باشد، موضوعات این کتاب رادرک می‌کند.

در واقع کتاب “نقاشی آبرنگ (اولین مراحل)” تمامی اصول اولیه نقاشی و همچنین روش‌های ساده نقاشی کردن با آبرنگ را آموزش می‌دهد و شما با خواندن این کتاب می‌توانید در مدت زمان کمی اثر هنری زیبایی با آبرنگ خلق کنید.

تمامی متد‌های این کتاب شگفت‌انگیز است، اگر می خواهید خیلی سریع نقاشی با آبرنگ را یاد بگیرید، حتماً خرید “کتاب نقاشی آبرنگ (اولین مراحل)” در اولویت قراردهید.

 

کتاب آموزش آبرنگ

 

کتاب: “شکستن قوانین آبرنگ”

کتاب اسرار و تکنیک‌های نقاشی که نوشته شرلی تروانا، آبرنگ‌ساز، نویسنده و مدرس مشهور است، با معرفی ده نقاشی مختلف با آبرنگ شما را به شکستن قوانین اولیه نقاشی با آبرنگ دعوت می‌کند.

با خواندن کتاب آموزش نقاشی با آبرنگ با نام شکست قوانین آبرنگ نه تنها توضیح مفصل و واضحی در مورد فرآیند عملی که شرلی هنگام نقاشی با آبرنگ به کار می‌برد، دریافت می‌کنید، بلکه می‌آموزید که چگونه می‌توانید این موارد را در نقاشی‌های آینده‌تان به کار ببرید. کتاب آموزش نقاشی با آبرنگ “شکستن قوانین آبرنگ” واقعاً کتابی نیست که برای مبتدیان نقاشی با آبرنگ نوشته شده باشد.

بنابراین با خواندن این کتاب با ریزه کاری‌ها و ترفند‌های هنری خاصی آشنا می‌شوید. به همین دلیل درکتاب “شکستن قوانین آبرنگ” توضیح کامل و مفصلی در مورد تئوری رنگ، مخلوط کردن رنگ‌ها، یا اصول اولیه نقاشی با آبرنگ نخواهید دید.

 

کتاب آموزش آبرنگ

 

با این حال، این کتاب برای آن دسته از نقاشانی که آبرنگ کار می کنند و تا حدودی متبحر نیز هستند بسیار مناسب است. چرا که با شکستن قوانین اولیه نقاشی با آبرنگ متد‌های و روش‌های جدید از نقاشی با آبرنگ رادر اختیارتان قرار می‌دهد.

این کتاب با توضیح اینکه شرلی در آثار هنریش چه ترفند‌هایی را به کار می‌برد، کتابی متمایز و جالب است. بنابراین اگر در نقاشی با آبرنگ مبتدی هستید و به دنبال یادگیری اصول اولیه هستید، بهتر است کتاب‌های دیگری مانند Watercolor 365  “کتاب 365 نقاشی با آبرنگ فارسی” یا Watercolor For The Absolute Beginner  “کتاب اصول اولیه نقاشی با آبرنگ برای مبتدیان” را مطالعه کنید.

 

جمع بندی در مورد بهترین های کتاب آموزش نقاشی با آبرنگ

با توجه به اینکه تمامی بهترین کتاب‌های آموزش نقاشی آبرنگ عنوان شده در این مقاله جز منابع مهم نقاشی با آبرنگ و به زبان انگلیسی هستند، می‌توانید ترجمه این کتاب‌ها را خریداری کرده و از آن‌ها برای آموزش نقاشی با آ برنگ استفاده کنید. اگر تسلط نسبتاً خوبی به زبان انگلیسی دارید می‌توانید ورژن اصل آن‌ها را خریداری کنید.

البته اگر به دنبال خرید کتاب آموزش آبرنگ فارسی هستید، باید ترجمه تمامی انواع کتاب آموزش آبرنگ فارسی را خریداری کنید تا بتوانید خیلی سریع ترفند‌ها و ریزه کاری‌های نقاشی با آبرنگ را یاد بگیرید.

 

به طورکلی در حال حاضر انواع کتاب آموزش آبرنگ فارسی در بازار موجود است که به راحتی می‌توانید آن‌ها را خریداری کرده و از آن‌ها در کشیدن نقاشی با آبرنگ کمک بگیرید. البته اکثر انواع کتاب آموزش آبرنگ فارسی ترجمه شده کتاب‌های اریجینال آموزش نقاشی با آبرنگ هستند، به جز مواردی که توسط هنرمندان متبحر و با تجربه ایرانی نوشته شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا