زبان خارجی

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا: هر آنچه که باید در مورد این دانشگاه خصوصی بدانید

آشنایی با دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا کار خود را به تازگی در سال ۲۰۱۸ شروع کرده است. این دانشگاه تازه تاسیس فعالیت‌های علمی خود را با ارائه ۷ دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی، ۲ دوره تحصیلی در کاردانی در ۵ دانشکده و ۱ کالج آغاز کرد. تمرکز اصلی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا بیشتر در رشته‌های پزشکی است. علاوه بر این ۳ دوره تحصیلی ارشد با پایان‌نامه در زمینه پزشکی نیز در موسسه علوم سلامت خود ارائه می‌دهد.

آموزش در این دانشگاه به طور کلی برخلاف دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان به زبان ترکی استانبولی است. به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه باید مدرک زبان ترکی تومر (TOMER) را در دست داشته باشند. نحوه پذیرش در این دانشگاه به دو صورت بدون آزمون و آزمون یوس YOS است. هیچ کلاس مقدماتی نیز برای زبان در نظر گرفته نشده است.

شهریه دوره‌های دندان‌پزشکی، پزشکی، پرستاری و داروسازی به ترتیب ۱۴۰۰۰، ۱۵۰۰۰، ۳۷۵۰ و ۱۲۰۰۰ دلار است. علاوه بر این طول این چهار دوره‌‌ی تحصیلی به ترتیب ۵، ۶، ۴ و ۴ سال است. به غیر از این دوره‌ها متقاضیان می‌توانند در دوره‌های بیهوشی، مربی‌گری، تغذیه و رژیم درمانی، فیزیوتراپی و توانبخشی، روانشناسی و مامایی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا شرکت کنند. علی‌رغم رتبه نه چندان خوب این دانشگاه دانشجویان می‌توانند از آزمایشگاه‌های مدرن و جدیدترین تجهیزات بهره ببرند.

هر ساله دانشجویان زیادی کشور ترکیه را به دلیل نزدیکی و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب می‌کنند. علی رغم تازه تاسیس بودن دانشگاه لقمان حکیم آنکارا این دانشگاه خصوصی نیز مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. در حال حاضر ۴ دانشجوی ایرانی در بین معدود دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در ادامه به بررسی کلی این دانشگاه می‌پردازیم که پس از آن می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه از تمام دوره‌های آن مطلع شوید.

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا 

دانشکده‌های دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

در حال حاضر ۱۱۵۲ دانشجو در ۵ دانشکده زیر مشغول به تحصیل هستند.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندان‌پزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم سلامت
  • دانشکده علوم ورزشی

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا فرصت‌های بسیار زیادی را برای دانشجویان فراهم کرده است که دانشجویان می‌توانند از آن در جهت تقویت و کسب مهارت در حوزه سلامت استفاده کنند. این دانشگاه برای تمام دانشجویان بین‌المللی واجد صلاحیت در تمامی دوره‌ها بورس تحصیلی در کمترین حالت ۲۵ درصد در نظر گرفته است. برای مثال این دانشگاه این فرصت را در اختیار ۱۰ دانشجو می‌گذارد که در رشته پزشکی به طور رایگان تحصیل کنند. همچنین ۶ نفر این فرصت را خواهند داشت که با بورس ۵۰ درصدی در این رشته تحصیل خود را آغاز کنند. البته در رشته دندان‌پزشکی تنها بورس ۲۵ و ۵۰ درصدی برای ۶ نفر (در مجموع ۱۲ نفر) در نظر گرفته شده است.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین دانشگاه‌های استانبول

موقعیت مکانی دانشگاه

ساختمان دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در ۸ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. این فاصله کم این دانشگاه را به یکی از نزدیک‌ترین دانشگاه‌های شهری آنکارا تبدیل کرده است. این دانشگاه تا نزدیک‌ترین بزرگراه تنها ۱۲ کیلومتر فاصله دارد. فاصله این دانشگاه با ایستگاه قطار سریع‌السیر (YHT) 8.5 کیلومتر است. شما به راحتی می‌توانید به دیدار خانواده یا دوستان خود بروید زیرا این دانشگاه با فرودگاه ۳۴ کیلومتر فاصله دارد.

نباید نگران هزینه رفت و آمد خود باشید. برای رسیدن به اولین ایستگاه اتوبوس تنها کافی است که از دانشگاه ۴ کیلومتر را طی کنید تا بتوانید به راحتی از این امکان بهره ببرید. از آن گذشته در چند قدمی دانشگاه ایستگاه مترو Çayyolu قرار گرفته است که کار را برای شما به مراتب راحت کرده است.

ماموریت اصلی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا آموزش دانشجویان خود به منظور تحقق بخشیدن به رویاهای خود در اقصی نقاط جهان است. این دانشگاه تازه تاسیس به دنبال دانشجویانی که به توسعه و اداره زندگی سالم در سطح فردی و اجتماعی و همچنین پیروی از ارزش‌های اخلاقی علاقه دارند است.

از آن گذشته همانطور که در بالا اشاره شد با توجه به نوپا بودن دانشگاه لقمان حکیم آنکارا این دانشگاه از رتبه خوبی در میان دانشگاه‌های ترکیه (۱۸۱) برخوردار نیست. با این حال یکی از اهداف اصلی این دانشگاه قرار گرفتن در بین رتبه‌های برتر دانشگاه‌های ترکیه است. به همین منظور تمام تلاش خود را در این زمینه با ارائه بهترین تجهیزات و امکانات می‌کند. این یک فرصت عالی برای دانشجویان است که می‌توانند با استفاده از آن مهارت‌های مورد نیاز را کسب کنند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من یکی از دانشگاهای انتخابیم برای بورسیه ترکیه دانشگاه لقمان حکیم بوده است با معدل ۹۲ فیصدی شانس قبولیم برای این دانشگاه چگونه خواهد بود خواهشا جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا