زبان خارجی

دانشگاه اوکان استانبول: معرفی و بررسی کامل دانشگاه اوکان استانبول

آشنایی با دانشگاه اوکان استانبول

دانشگاه اوکان استانبول یکی از دانشگاه‌های استانبول است که به تازگی در سال 1999 توسط بنیاد فرهنگ، آموزش و ورزش اوکان تاسیس شده است. با این حال این دانشگاه به طور رسمی فعالیت خود را از سال 2003 شروع کرد و اولین فارغ‌التحصیلی در سال 2007 رخ داد.

 

مقاله پییشنهادی : دانشگاه‌های شهر استانبول

 

دانشگاه اوکان برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی متنوعی از جمله پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی و هنر را ارائه می‌دهد. این دانشگاه 109 دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی، 105 دوره در مقطع کارشناسی ارشد و 18 دوره تحصیلی در مقطع دکترا در سال گذشته ارائه داد. یکی از ویژگی‌های اصلی دانشگاه اوکان در نظر گرفتن یادگیری عملی در کنار آموزش دانشگاهی است. به همین دلیل این دانشگاه دارای مراکز آموزشی بسیاری مانند مرکز تحقیقات کاربردی و پژوهشی، مرکز هنرهای آشپزی و مرکز آموزش مستمر است. 92 درصد از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی تا این لحظه ظرف شش ماه در موقعیتی مرتبط با رشته یا هدف خود به کار گرفته شدند.

هزینه مقرون به صرفه زندگی و تحصیل در ترکیه با در نظر گرفتن فرهنگ مشابه این کشور و رابطه خوب دانشگاه‌ها با سایر کشورها ترکیه را به یکی از مقاصد جذاب تحصیلی تبدیل کرده است. دانشگاه اوکان استانبول با اهداف بلند و امکانات به روز خود یکی از مقاصدی است که سالانه دانشجویان ایرانی زیادی برای به دست آوردن یک صندلی در این دانشگاه تلاش می‌کنند. سال گذشته از میان بیش از 400 دانشجو بین‌المللی این دانشگاه 27 دانشجو ایرانی حضور داشتند.

دانشگاه اوکان استانبول

چرا دانشگاه اوکان استانبول

دانشگاه اوکان استانبول دارای 10 دانشکده، 3 مدرسه حرفه‌ای، یک بیمارستان، یک مرکز دندانپزشکی است که میزبان بیش از 25000 دانشجو است. این دانشگاه دوره‌های تحصیلی حرفه‌ای، کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین آموزش‌های بلند مدت و کوتاه مدتی را با بهترین شرایط ارائه می‌دهد.

شعار اصلی این دانشگاه نزدیک شدن به زندگی تجاری است. در حقیقت همانطور که به آن اشاره شد تمرکز اصلی دانشگاه اوکان استانبول ارائه آموزش دانشگاهی در کنار کسب مهارت‌های عملی است. از آن گذشته به دلیل برآورده کردن این شعار رابطه‌های نزدیکی با شرکت‌های ترکیه‌ای و بین‌المللی دارند. در خلال ارتباط دانشگاه و صنعت دانشجویان خود را برای کارآموزی و همچنین آشنایی با محیط کار به صورت طولانی مدت به شرکت‌های مختلف معرفی می‌کنند. علاوه بر این این دانشگاه در قالب تحقیقات نیازهای شرکت‌های مختلف ترکیه‌ای را نیز برآورده می‌کند.

تحت این شعار دانشگاه اوکان استانبول آموزش نظری و عملی را ترکیب می‌کند. این روش مدرن آموزش دانشجویان را برای ورود به محیط کار آماده می‌کنند. در انتها هنگام فارغ التحصیلی دانشجو علاوه بر مدرک دانشگاهی گواهینامه‌هایی از طرف شرکت را دریافت می‌کند. با توجه به این مساله و عزم جدی دانشگاه می‌توان آینده شغلی بسیار خوبی را برای فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در میان سایر دانشگاه‌های استانبول متصور شد.

دانشگاه اوکان استانبول

اهداف و امکانات

یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه اوکان استانبول از بین بردن شکاف میان زندگی دانشگاهی و زندگی شغلی دانشجو به وسیله ارائه بالاترین سطح آموزش است. در حقیقت آن‌ها به دنبال تربیت دانشجویانی هستند که در آینده بتوانند در بازارهای داخلی و خارجی رقابت کنند. بدون شک با کسب مهارت حرفه‌ای و سابقه حضور در محیط کار پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان اوکان نسبت به سایر دانشجویان در بازار کار شانس بیشتری خواهند داشت.

این دانشگاه برای رسیدن به هدف خود به وسیله آخرین تکنولوژی روز دنیا تجهیز شده است. این امکانات به شکلی طراحی شده‌اند که بالاترین سطح آموزشی به منظور تامین نیازهای فعلی بازار تجارت در اختیار دانشجویان باشد تا بتوانند مهارت‌های مورد نیاز را کسب کنند.

زندگی دانشجویی در کنار کلاس‌های بزرگ، سالن‌های کنفرانس، آزمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ای عظیم، مراکز ورزشی و فرهنگی، سالن بدن‌سازی، استخر شنا، کافه و رستوران‌ها، مرکز خرید و اتاق‌های گپ دانشجویی دانشگاه اوکان استانبول بدون شک خسته‌کننده نخواهد بود.

همانطور اشاره شد به منظور نزدیک کردن زندگی دانشگاهی و کاری به یکدیگر دانشگاه دارای مراکز متعددی است. موسسه کنفوسیوس دانشگاه اوکان فرصت‌های آموزشی را برای دانشجویان در حوزه ترجمه فراهم می‌کند تا دانشجو در ترجمه پروژه‌هایی مانند ترجمه کتاب‌های یادگیری زبان چینی به ترکی مشارکت کنند. علاوه بر این دانشجویان در مرکز هنرهای آشپزی با غذاهای ترکی و نحوه پخت آن‌ها و همچنین سایر غذاها آشنا می‌شوند.

مرکز تحقیقات کاربردی و پژوهشی فرصت‌های آموزشی و پژوهشی را به کمک جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌ها به منظور گسترش خدمات آموزشی از طریق نوآوری و تفکر خلاق فراهم کرده است. در مرکز آموزش مستمر دوره‌های مختلفی با در نظر گرفتن توانایی‌ها و علایق دانشجویان ارائه می‌شود.

مراکز آزمون زبان‌های خارجی دانشگاه اوکان با توجه به ارتباط‌های این دانشگاه این اختیار را دارد که آزمون‌های مرتبط با زبان چینی مانند تست مهارت زبان چینی (HSK) را برگزار کند.

دانشگاه اوکان استانبول

شهریه و شرایط پذیرش

همانطور که اطلاع دارید شهریه دانشگاه‌های خصوصی نسبت به دانشگاه‌های دولتی به علت تامین هزینه‌های دانشگاه به مراتب بالاتر است. شهریه دانشگاه اوکان استانبول هم به عنوان یک دانشگاه خصوصی شاید در نگاه اول مقرون به صرفه به نظر نرسد. در رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی به جز پزشکی و داندان‌پزشکی نرخ شهریه 6500 دلار در نظر گرفته شده است. شهریه رشته پزشکی که 6 سال به طول خواهد انجامید 25000 دلار و رشته دندان‌پزشکی که 5 سال زمان خواهد برد 22500 دلار است.  آموزش در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و ترکی است و بورسیه‌هایی نیز در نظر گرفته شده است که ممکن است چند هزار دلار از شهریه شما را کم کنند.

در مقطع کارشناسی ارشد با پایان‌نامه یا بدون پایان‌نامه متوسط شهریه  9800 دلار و شهریه مقطع دکترا 14500 دلار است. شهریه خوابگاه یکی از هزینه‌های حیاتی است که هر دانشجو باید بداند. این دانشگاه از دو نوع مجتمع قدیمی و جدید برای اسکان دانشجویان استفاده می‌کند. شهریه اتاق‌های این دو نوع مجتمع شامل هزینه اقامت، غذا و باشگاه ورزشی می‌شود که ظرفیت و موقعیت اتاق منجر به کاهش یا افزایش شهریه خوابگاه می‌شود. شهریه اتاق‌های خوابگاه‌ قدیمی بین 3500 دلار تا 9100 دلار و اتاق‌های خوابگاه جدید بین 6400 تا 10100 دلار است.

 

مقاله پییشنهادی : دانشگاه‌های مورد وزارت علوم در ترکیه

 

علاوه بر این دانشجوهای رشته آموزش خلبانی علاوه بر شهریه باید هزینه‌های اضافی آموزش خلبانی با هواپیماهای غیرنظامی را بپردازند. هزینه‌های آموزش برای چهار سال 52000 یورو در نظر گرفته شده است. دانشجو موظف است از سال دوم تحصیل تا فارغ‌التحصیلی خود اقساط شهریه خود را پرداخت کند. متقاضی باید آزمایشی را در یکی از بیمارستان‌های ترکیه که توسط دانشگاه اوکان استانبول مشخص خواهد شد را انجام دهد. جواب این آزمایش مشخص می‌کند که آیا متقاضی واجد شرایط است یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا