زبان خارجی

بهترین وبسایت آموزش آیلتس برای یادگیری سریع

سال گذشته، سه و نیم میلیون نفر در آزمون آیلتس شرکت کردند. چنین رقمی نشان از اهمیت بالای امتحان آیلتس برای قبولی در دانشگاه‌های بین‌المللی و مهاجرت به کشورهای خارجی دارد. محبوبیت و اعتبار بالای آیلتس در بین دانشگاه‌ها و شرکت‌ها باعث طراحی و تولید هزاران منبع آموزشی در قالب‌های مختلف شده‌است. در این مطلب فهرستی از بهترین وبسایت آموزش آیلتس به کاربران معرفی خواهد شد.

بهترین وبسایت آموزش آیلتس

در سطح اینترنت می‌توانید وبسایت‌های بسیاری را پیدا کنید که کتاب، ویدیو، پادکست و دوره آیلتس برای زبان‌آموزان طراحی کرده‌اند. سوال اصلی این است که بهترین سایت آموزش آیلتس کدام است. در ادامه می‌خواهم شاه‌ماهی‌های منابع آیلتس را به شما معرفی کنم.

سایت آموزش آیلتس

وبسایت بریتیش کاونسل (britishcouncil.org)

یکی از وبسایت‌هایی که موسسه رسمی آیلتس در صفحه اصلی خود پیشنهاد داده، بریتیش کاونسل (British Council) است. این موسسه مستقل یکی از سه مالک اصلی آزمون آیلتس به‌شمار می‌رود و در بیش از 100 کشور فعالیت می‌کند.

شما در وبسایت موسسه می‌توانید وبینار، دوره آموزشی رایگان و منابع آموزشی متعددی برای متقاضیان مدرک آیلتس و همچنین، معلمان آزمون آیلتس پیدا کنید. یکی از قابلیت‌های جالب این وبسایت، فهرست بلندبالایی از دانشگاه‌ها، مدارس، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های محلی و بین‌المللی است که مدرک آیلتس جنرال و آکادمیک را می‌پذیرند. وبسایت مسیر آیلتس یا RoadtoIELTS.com هم متعلق به این مجموعه است که امکانات زیادی برای فراگیران زبان انگلیسی دارد. شما به‌ رایگان می‌توانید سطح خود را در امتحان آیلتس تعیین کنید و از آموزش‌های جامع، ایبوک‌ها و بخش تمرین این وبسایت بهره ببرید.

پیشنهاد مطالعه: چگونه برای آیلتس شروع کنیم؟ راهنمای ساده برای مبتدیان

وبسایت گلوبال اگزم (global-exam.com)

چارلز بعد از اینکه دو بار در آزمون توفل رد شد، تصمیم گرفت تا دیگر کسی این تجربه تلخ را نداشته باشد. او در بازگشت از چین، وبسایت گلوبال اگزم را در سال 2010 راه‌اندازی کرد و قدم بزرگی در آماده‌سازی امتحان‌دهندگان آزمون‌های مختلف مانند تافل، آیلتس و مدارک دیگر زبان‌ها از جمله اسپانیایی و فرانسوی برداشت.

هر متقاضی مدرک آیلتس با پرداخت مبلغی هفتگی، ماهانه یا سالیانه می‌تواند از آزمون‌های شبیه‌سازی آیلتس، تمرین‌های تصحیح‌شده، ویدیوهای آموزشی و جلسات کوچینگ مدرسان با سابقه استفاده کند. آمار شخصی‌سازی شده و دوره‌های آموزشی مطابق با اهداف دانشجو از جمله مزیت‌های گلوبال اگزم به‌شمار می‌رود.

وبسایت آیلتس لیز (ieltsliz.com)

مدرس رسمی و باتجربه آزمون آیلتس که از سال 2008 شروع به تدریس کرده، نویسنده یکی از مشهورترین وبسایت‌های آمادگی آیلتس به‌شمار می‌رود. الیزابت تا به‌حال بیش از 300 صفحه نکته، درس و موضوع رایگان تهیه کرده‌است.

شما وقتی وارد وبسایت ساده آیلتس لیز شوید، بخش‌های اصلی امتحان آیلتس را در فهرست اصلی می‌بینید که با کلیک روی آن می‌توانید به منابع آیلتس بی‌شماری دست پیدا کنید. بخش One the Day Tips نیز نکاتی را به شما گوشزد می‌کند تا در روز آزمون، بهترین وضعیت روحی و جسمی را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: آیا با مدرک آیلتس میشه تدریس کرد؟

وبسایت آیلتس بادی (ieltsbuddy.com)

اگر می‌خواهید به دور از حواس‌پرتی، چندین ساعت بنشینید و با تمرین‌ها و نکات مختلف آیلتس آکادمیک سروکله بزنید، آیلتس بادی گزینه خوبی است. طراحی وبسایت که ساده و حتی قدیمی به‌نظر می‌رسد، منابع آموزشی و امکانات خود را با کمترین پیچیدگی در دسترس دانشجویان قرار داده‌است.

وبسایت آیلتس بادی (ieltsbuddy.com)

انجمن آنلاین یکی از بخش‌های جالب این وبسایت می‌تواند باشد که البته امکانات زیادی ندارد، اما برای آشنایی با تجربیات دیگر آزمون‌دهندگان مفید است. شما برای محاسبه نمرات آزمون خود نیز می‌توانید از محاسبه‌گر این وبسایت بهره بگیرید.

وبسایت آیلتس سیمون (ielts-simon.com – ielts-simon.study)

استاد دانشگاه منچستر که در سال 2009 تصمیم گرفت بلاگ خود را درباره آموزش آزمون آیلتس راه‌اندازی کند، فکر نمی‌کرد به یکی از معتبرترین منابع این آزمون تبدیل شود. سیمون کورکوران بعد از 11 سال بلاگ نویسی، فعالیت در وبسایت قدیمی ielts-simon.com را متوقف کرد و وبسایت جدید ielts-simon.study را به راه انداخت.

او در طی سال‌ها نوشتن نکات و ترفندهای مفید در امتحان آیلتس، از کار خود استعفا داد، دوره آموزشی ویدیویی طراحی کرد و کتاب‌های الکترونیکی مختلفی در زمینه کاری خود نوشت. بلاگ قدیمی آیلتس سیمون هنوز آنلاین است و دانشجویان می‌توانند از 2800 درس و نکته آن استفاده کنند. این بلاگ شاید بهترین سایت آموزش آیلتس نباشد، اما ترفندهای خوبی را به شما یاد می‌دهد.

وبسایت آیلتس ادونتیج (ieltsadvantage.com)

واژگان به گفته برخی از آموزگاران آیلتس در 25 درصد نمره آزمون شما نقش مستقیم دارند. با توجه به نقش واژگان در بخش گفتاری و نوشتاری، چنین چیزی دور از ذهن نیست. از همین رو، کریس پل در وبسایت آیلتس ادونتیج بیشتر تمرکز خود را روی آموزش واژگان به زبان آموزان مشتاق شرکت در آزمون آیلتس گذاشته‌است.

این وکیل سابق، که کار خود را از سال‌های 2008 – 2007 آغاز کرده، یک هدف دارد و آن هم ساده‌کردن آزمون، مخصوصا آیلتس آکادمیک، برای متقاضیان است. در کنار همه منابع آموزشی رایگان و داستان موفقیت افراد مختلف، دوره آموزشی ویژه کریس پل هم وجود دارد که مدعی بیشترین نرخ موفقیت شرکت‌کنندگان است. بنابراین، اگر فکر می‌کنید لغات آیلتس می‌تواند گریبانگیر شما در آزمون شود، وبسایت کریس پل را از دست ندهید.

وبسایت آیلتس بلاگ (ielts-blog.com)

مهم نیست از چه کشوری هستید و به چه زبانی صحبت می‌کنید، آیلتس بلاگ کمک می‌کند تا برای آزمون آیلتس آماده شوید و بهتر از هر وبسایت دیگری، شما را پشتیبانی می‌کند. سیمون بریومن در سال 2005 این وبسایت را به راه انداخت و تاکنون، هزاران منبع آموزشی آیلتس در آن منتشر کرده‌است.

علاوه بر نکات تخصصی برای مهارت‌های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خوانداری و دوره‌های آموزشی مختلف، امکان تصحیح متن این وبسایت نیز در نوع خود جذاب است. شما با صرف هزینه می‌توانید متن خود را برای آیلتس بلاگ بفرستید و آن‌ها متن تصحیح شده را برای شما می‌فرستند تا ایرادهای شما را در یکی از سخت‌ترین مهارت‌های آیلتس بگیرند.

وبسایت آیلتس منتور (ielts-mentor.com)

دنبال وبسایتی هستید که پر از نمونه سوال و آزمون آزمایشی باشد؟ آیلتس منتور را امتحان کنید. این وبسایت مانند یک منتور به شما می‌گوید چه‌کار کنید تا بهترین نتیجه را در آزمون آیلتس بگیرید. یکی از راه‌های موفقیت در امتحان آیلتس، تمرین‌کردن مستمر است. برای مثال، در وبسایت آیلتس منتور می‌توانید از صدها متن مخصوص ریدینگ آیلتس بهره ببرید تا مهارت خواندن خود را بهبود دهید.

پیشنهاد مطالعه: کتاب های آیلتس – بهترین منابع آیلتس برای شروع کار

وبسایت آیلتس آپ (ielts-up.com)

آیلتس آپ یکی دیگر از بهترین سایت های آموزش آیلتس است که جدا از منابع آموزشی و دوره‌های جامع، ابزارهایی دارد که مسیر را برای شما هموار می‌کند. ابزارهایی که به درد دو دسته امتحان‌دهنده می‌خورد: کسانی که در بین منابع آیلتس سردرگم شده‌اند و کسانی که اسپیکینگ آیلتس برایشان ترسناک است.

وبسایت آیلتس آپ (ielts-up.com)

با Maximize your Score شروع می‌کنیم. شما اطلاعاتی درباره سطح کنون زبان انگلیسی خود می‌دهید و ابزار برای شما استراتژی یادگیری شخصی طراحی می‌کند. شبیه‌ساز اسپیکینگ آیلتس (Speaking Simulator) دیگر ابزار جالب این وبسایت به‌شمار می‌رود که برای تقویت صحبت‌کردن شما به زبان انگلیسی عالی است.

وبسایت مدرسان آیلتس (ieltsteachers.org)

تیمی متشکل از چندین مدرس زبان تحصیلکرده در مقاطع دکترا و ارشد در دانشگاه‌های بین‌المللی و ایرانی، وبسایتی را به راه انداخته‌اند که تخصصی در حوزه آموزش آیلتس فعالیت می‌کند. مدرسان زبان سعی کرده تا همه روش‌های آموزشی در حوزه آیلتس را پوشش بدهد. متقاضیان مدرک آیلتس برای آمادگی بیشتر می‌توانند از دوره‌های رایگان، پکیج‌ آیلتس و حتی کلاس‌های خصوصی برای تقویت خود بهره ببرند.

بهترین سایت آموزش آیلتس کدام است؟

فارغ از هر وبسایتی که برای تمرین و یادگیری مفاهیم زبان انگلیسی استفاده می‌کنید، استمرار حرف اول را در موفقیت می‌زند. وبسایت‌هایی که معرفی کردم و ده‌ها وبسایت معتبر دیگر مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. هیچ پکیج یا دوره آیلتسی نمی‌تواند بدون تلاش خودتان کاری از پیش ببرد. بهترین استراتژی برای شما این است که منابع مختلف آیلتس را بررسی کنید، وبسایت‌ها را ببینید و تمرین‌هایشان را حل کنید تا به‌خوبی بر زبان انگلیسی و امتحان آیلتس مسلط شوید.

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی در کنار معایبی که دارد، نامحدود است. من هم پیشنهاد می‌کنم خود را محدود به یک یا دو وبسایت نکنید و تا جایی که می‌شود از همه مباحث بهره ببرید.

جمع‌بندی

در بالا بهترین سایت های آموزش آیلتس را به شما معرفی کردیم، اما آیا فهرست بهترین‌ها تمام شده است؟ خیر. بسیاری از وبسایت‌های دیگر وجود دارد که ممکن است شما پیدا کرده باشید و ویژگی‌های به‌دردبخوری برای زبان‌آموزان داشته باشد. خوشحال خواهیم شد که آدرس وبسایت‌هایی که در یادگیری آیلتس به شما کمک کرده‌اند را در بخش نظرات بنویسید.

آموزش آیلتس با مکتب خونه

اگر به دنبال مدرسان فارسی‌زبان با سابقه و مجرب در زمینه آموزش آیلتس هستید؛ می‌توانید با خیالی راحت روی دوره آموزش آیلتس در مکتب خونه تمرکز کنید. دوره‌های این سایت، فضایی فراهم کرده تا شما بتوانید هر زمانی که دوست دارید آموزش ببینید و در مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس یعنی مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن امتیاز بالایی کسب کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا