زبان خارجی

کتاب لغات ترکی استانبولی: معرفی و دانلود کتاب ۹۰۰۰ words

چرا کتاب لغات ترکی؟

با افزایش کلماتی که معنی آن‌ها را می‌دانید بدیهی است که توانایی درک مطلب شما بهتر و بهتر شود. از آنجایی که درک مطلب هدف نهایی خواندن است نمی‌توان اهمیت دانش لغوی را دست کم گرفت. در حقیقت یک لغت می‌تواند تمام زمینه‌های ارتباطی گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن را دگرگون کند. بدون شک لغات پول رایج ارتباطات هستند. کتاب لغات ترکی استانبولی می‌تواند به سادگی توانایی شما را در خواندن و نوشتن دو چندان کند.

دایره لغات قوی به شما این توانایی را می‌بخشد که افکار خود را دقیق و صحیح بیان کنید. با کمی تمرین و به کمک تماشای فیلم و سریال ترکی و گوش دادن آهنگ‌های ترکی می‌توانید سطح خود را بهبود ببخشید. پس از مدتی به راحتی می‌توانید بگویید: «ترکی؟ من این زبان را بهتر از فارسی صحبت می‌کنم!»

یادگیری زبان ترکی یک چالش جذاب هیجان‌انگیز است که نیاز به ابزارهای خاص خود از جمله کتاب لغات ترکی استانبولی دارد. در ادامه به بررسی یکی از بهترین کتاب‌های این حوزه خواهیم پرداخت که با گنجاندن ۹۰۰۰ کلمه در خود دایره لغات شما را وسیع‌تر خواهد کرد.

 

کتاب لغات ترکی استانبولی

کتاب لغات ترکی استانبولی Turkish vocabulary for English speakers – 9000 words

با توجه به شواهد تخمین زده شده است که زبان ترکی از بیش از ۱۵۰۰۰۰ کلمه تشکیل شده است. برای زبان‌آموزانی که قرار است به تازگی به یادگیری ترکی بپردازند این عدد وحشتناک بزرگ دیده می‌شود. قبل از ناامید شدن بهتر است بدانید که شما برای تسلط به زبان ترکی کافی است ۵ درصد از این کلمات را بدانید. این بدان معنا است که تنها و تنها ۵۰۰۰ کلمه متداول ترکی را اگر بدانید می‌توانید یک مکالمه روان ترکی داشته باشید. همچنین تنها با دانستن ۱۰۰۰ کلمه ترکی یعنی چیزی حدود ۱۱ درصد این کتاب شما قادر به درک ۷۵ درصد متون یا کتبی هستید که به زبان ترکی نوشته شده‌اند.

 

مقاله پییشنهادی : یادگیری افعال ترکی استانبولی

 

همانطور که اشاره شد این کتاب لغات ترکی استانبولی شامل ۹۰۰۰ کلمه رایج و متداول ترکی است که به عنوان یک مکمل فوق‌العاده در هر دوره از آموزش زبان ترکی استفاده می‌شود. در حقیقت این کتاب تمام نیازهای زبان‌آموزهای مبتدی و حتی پیشرفته را برطرف می‌کند.

این کتاب به شکلی طراحی شده است که برای تمام مدل‌های یادگیری از جمله خودآموز و حتی استفاده روزمره مناسب باشد. همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌کند که دانش لغوی فعلی خود را ارزیابی کنید.

کتاب لغات ترکی Turkish vocabulary for English speakers – 9000 words بر خلاف نام خود تنها مختص انگلیسی‌زبانان نیست. شما با داشتن دانش کافی زبان انگلیسی یا حتی به کمک مترجم‌های آنلاین می‌توانید از این کتاب بهره ببرید. با توجه به طیف وسیعی از کلمات که در این کتاب دیده می‌شود نباید فرصت خواندن آن را تنها به این دلیل که به انگلیسی نوشته شده است از دست داد.

 

کتاب لغات ترکی استانبولی

ویژگی‌های Turkish vocabulary for English speakers – 9000 words

این کتاب به شما کمک می‌کند که لغات زبان ترکی را بیاموزید، به خاطر بسپارید و آن‌ها را مرور کنید. برای فراگیری زبان ترکی غالبا یادگیری کلمات جدید و مرور کتاب لغات ترکی استانبولی تا استفاده روان ضروری هستند. کتاب‌های لغات متداول بر اساس ترتیب حروف الفبا نسبت به کتاب‌های لغات موضوعی نمی‌تواند موثر باشد. این کتاب به طور خاص به منظور تسهیل مطالعه و بررسی واژگان طراحی شده است. به طور کلی می‌توان مزایای اصلی این کتاب را ۳ مورد زیر دانست:

  • کلمات بر اساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند نه بر اساس حروف الفبا
  • مطالب به منظور تهسیل مراحل بررسی و خودآزمایی در سه ستون ارائه شده‌اند
  • هر موضوع به چند بخش کوچکتر برای بررسی با جزئیات بیشتر تقسیم شده است.

 

مقاله پییشنهادی : گرامر زبان ترکی استانبولی

 

در آخرین نسخه این کتاب ۲۵۶ موضوع مختلف اعم از مفاهیم پایه‌ای، اعداد ترکی، ماه‌های ترکی، رنگ‌ها، فصول، واحدهای اندازه‌گیری، لباس، غذا، رستوران، اعضای خانواده، خانه، اینترنت، طبیعت، کشورها، محیط کار و… را در بر گرفته‌است. علاوه بر این به دلیل نحوه ارائه لغات در این کتاب دیگر به یک دفترچه جداگانه برای نوشتن لغات ترکی نیاز نخواهید داشت.

شما می‌توانید با کلیک بر گزینه Download این کتاب را به صورت رایگان دانلود کنید.

 

نتیجه گیری

فراموش نکنید اعتماد به نفس شما بازیگر اصلی برقرار ارتباط است. شما به کمک دایره لغات خود می‌توانید هنرنمایی کنید. توانایی شما در استفاده از لغات و اصطلاحات ترکی  و تمرین مداوم می‌توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. با وجود ترس و تردید شما نمی‌توانید از آموخته‌های خود در عمل استفاده کنید پس بهتر است تا دیر نشده است همین حالا اولین جمله خود را به ترکی بیان کنید.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام، این کتابی که گذاشتید یک کالکشن خوبی داره .من دنبال فارسی به انگلیسی ۹۰۰۰ لغت از همین کتاب و نویسنده و لغات .خواهشا اگه نسخه ای دارید بفرستید.
    خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا