زبان خارجی

سریعترین روش‌های حفظ کلمات انگلیسی کدامند؟

برای آشنایی با هشت روش آسان و سریع حفظ کردن کلمات انگلیسی، با کارشناسان ما از سایت مکتب خونه همراه باشید. از زمانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنیم، همیشه دنبال روش‌ها و راه‌هایی هستیم تا بتوانیم سریعتر، آسانتر و بهتر کلمات انگلیسی را حفظ کنیم و تعداد کلمات بیشتری را به دامنه لغت‌هایمان اضافه کنیم. می‌دانیم که هر چقدر لغات انگلیسی بیشتری را یاد بگیریم در صحبت کردن به زبان انگلیسی بیشتر پیشرفت می‌کنیم و راحت‌تر به این زبان می‌توانیم صحبت کنیم. پس وقت را تلف نمی‌کنیم و اصل مطلب را بیان می‌کنیم.

با روش‌های ساده و آسان کلمات انگلیسی را حفظ کنید

امروزه راه‌ها و روش‌های بسیاری برای حفظ و یادگیری کلمات انگلیسی ارائه می‌شود، با کمی جستجو در اینترنت راه و روش‌های مختلف را به منظور حفظ کلمات انگلیسی مشاهده می‌کنیم، اما سؤال اینجاست که با کدام روش می‌توانیم آسانتر و سریعتر به یادگیری آنچه می‌خواهیم برسیم.

آموزش انگلیسی مقدماتی

 

ما در این مقاله آسانترین و مهم‌ترین روش‌های حفظ کلمات انگلیسی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

روشهای حفظ کلمات انگلیسی
سریعترین روشهای حفظ کلمات انگلیسی

هشت روش برتر حفظ کلمات انگلیسی کدامند؟

در اینجا شما را با هشت روش یا هشت قدم آسان و مؤثر در حفظ لغات انگلیسی آشنا می‌کنیم. با اطمینان به شما می‌گوییم که بعد از بکارگیری این روش‌ها خیلی راحت و سریع کلمات انگلیسی را مثل یک قطار سریع السیر حفظ می‌کنید.

هشت روش آسان و مؤثر در حفظ کردن کلمه‌های انگلیسی عبارتند از:

  1. خوب و با دقت گوش دادن به کلمات
  2.  دیدن هر چه بیشتر کلمات
  3. استفاده از دیکشنری برای معانی کلمات
  4. تکرار کردن کلمات انگلیسی
  5.  خواندن بیشتر کلمات
  6. نوشتن جمله و متن انگلیسی
  7. تهیه فلش کارتها
  8. کامل نبودن

خوب گوش دادن و خوب شنیدن

اولین قدم در یادگیری همه زبان‌ها، شنیدن و خوب گوش دادن است. مثل کودکی که فقط با گوش دادن به صدا و حرف‌های پدر و مادرش یکی یکی کلمه‌ها را بیان می‌کند و کم کم حرف زدن را یاد می‌گیرد. درست است که کودک در ابتدا نمی‌تواند کلمات را خوب تکرارکند و تلفظ آن‌ها برایش سخت است، اما رفته رفته بیشتر و بهتر می‌تواند کلمات را بخاطر بسپارد و بعد جملات را بیان کند و در آخر هم زبان مادری‌اش را کامل یاد می‌گیرد. پس قبل از هر چیز گوش‌های خودتان را حسابی تیز کنید و شنونده خوبی باشید. مهم نیست که در ابتدا متوجه کلمات و معانی و جملات نمی‌شوید. تا جاییکه می‌توانید گوش کنید به صدای فیلم، به موزیک به اخبار به کارتون به هر چیزی که به زبان انگلیسی پخش می‌شود. بدون اینکه هیچ فشاری به خودتان بیاورید به راحتی فقط گوش کنید. اجازه بدهید تا گوش‌هایتان با آوا‌ها و کلمات انگلیسی به خوبی آشنا شوند. به تجربه ثابت شده است که اگر هر زبانی را فقط به مدت شش ماه بشنوید، گوشتان به آن کلمات عادت می‌کند و مغزتان با آن آشنا می‌شود و برای یادگیری آن زبان آمادگی پیدا می‌کنید.

دیدن هر چه بیشتر کلمات انگلیسی

دومین قدم برای حفظ و یادگیری زبان انگلیسی دیدن کلمات است. چشمان ما دریچه‌ایی هستند که همه ناشناخته‌ها را به سوی مغزمان می‌برند. هر چه بیشتر کلمات جلوی چشمانتان باشند، راحتتر در ذهنتان جای می‌گیرند. پس تا می‌توانید کلمات انگلیسی را بنویسید و در هرگوشه و کنار خانه یا اتاق‌تان یا جایی که می‌نشینید، قرار دهید. می‌توانید در ماشین‌تان، روی لبتاب‌تان، روی آیینه و یخچال و هر جایی که بیشتر جلوی دیدتان است قرار دهید.

استفاده از دیکشنری

سومین قدم همراه داشتن یک دیکشنری است. به یاد داشته باشید دیکشنری صمیمی‌ترین دوست شما در حفظ و یادگیری کلمات انگلیسی است. همیشه و هر جا که می‌روید باید دسترسی به دیکشنری داشته باشید. یا در موبایل خودتان یک دیکشنری داشته باشید یا یک دیکشنری کوچک در کیف، داشبورد ماشین یا روی میز کارتان باشد. هر کلمه‌ایی را که می‌بینید چک کنید که تلفظ آن چگونه است و چه معنی می‌دهد و دیکته صحیح آن چطور است. دیکشنری شما مهمترین وسیله پیشرفت‌تان در حفظ کلمات انگلیسی است.

تمرین و تکرار کردن کلمات انگلیسی

چهارمین قدم تکرار بسیار زیاد کلمات انگلیسی است. تأکید می‌کنیم تا جاییکه می‌توانید تکرار کنید. روزانه بار‌ها و بار‌ها کلمات انگلیسی را تکرار کنید. با صدای بلند تکرار کنید. می‌توانید یا به تنهایی یا با یک دوست که در حفظ کلمات انگلیسی همراه شما است این کار را انجام دهید. همیشه گفته‌اند که هر کاری با تکرار زیاد ملکه ذهن می‌شود. هر چقدر تکرار بیشتری داشته باشیم تجربه‌مان بیشترمی شود و در آن کار قوی‌تر و ماهر‌تر می‌شویم. در زبان انگلیسی تکرار کلمات به منظورحفظ سریع آن‌ها بسیار اهمیت دارد. با هر چه بیشتر تکرار کردن کلمات بهتر آن‌ها را حفظ می‌کنیم. با صدای بلند تکرار کنید. جلوی آیینه بایستید و کلمات را مرتباً تکرار کنید.

خواندن و بیشتر خواندن

پنجمین قدم، حالا تا جاییکه می‌توانید سعی کنید بخوانید. از مجله و کتاب و نوشته‌های کوتاه و اخبار و داستان و کتاب‌های درسی گرفته تا هر چیزی که به زبان انگلیسی نوشته شده. یادتان باشد حتماً با صدای بلند بخوانید تا بعد‌ها بتوانید به راحتی کلمات را تلفظ کنید. از اینکه با اشتباه و به کندی می‌خوانید اصلاً نگران نباشید. همه این‌ها طبیعی هستند و جز مراحل یادگیری زبان انگلیسی هستند. دیگر اینکه تا می‌توانید صحبت کنید و از کلماتی که تا اینجای کار حفظ کرده‌اید استفاده کنید.

نوشتن کلمات و جمله

ششمین قدم این است که بنویسید. قدرت نوشتن را دست کم نگیرید. نوشتن تأثیری فوق‌العاده در تثبیت کلمات در فکر و ذهن‌تان دارند. برای اینکه کلمات برای همیشه در حافظه‌تان باقی بمانند آن‌ها را در جمله بکار ببرید. با کلماتی که یاد گرفته‌اید و آشنا شده‌اید جمله‌سازی کنید. روزانه مرتباً جمله‌نویسی کنید و همراه آن نوشتن و با صدای بلند خواندن را فراموش نکنید. از اینکه غلط بنویسید و یا اشتباه تلفظ کنید نترسید. دو هفته اول جملات ساده بنویسید و بعد پاراگراف‌های کوچک و ساده و در دو هفته بعد متنهای بزرگتر بنویسید و از کلمات بیشتری در نوشته‌های خود استفاده کنید.

تهیه فلش کارتها

هفتمین روش سریع حفظ کلمات انگلیسی تهیه فلش کارت‌ها هستند. با استفاده از فلش کارتهایی که از کلمات جدید زبان انگلیسی درست کرده اید، می توانید راحت تر آن ها را به خاطر بسپارید.

می‌توانید کلمه‌های انگلیسی را روی کاغذ‌های یادداشت یا کارت‌های کوچک نوشته و معانی آن‌ها را پشت کارت یا کاغذ بنویسید و مرتب آن‌ها را ببینید و با آن‌ها بهتر و بیشتر آشنا شوید. بدین ترتیب خیلی راحت تر کلمات انگلیسی را به خاطر می سپارید.

کامل نبودن در یادگیری

هشتمین قدم در یادگیری زبان انگلیسی این است که هیچوقت سعی نکنید کامل باشید. کامل بودن و بی‌نقص بودن در شروع هر کاری باعث ایجاد بی‌علاقگی می‌شود. چرا که اگر بخواهید خیلی کامل و عالی باشید، می‌خواهید سریعتر از حد توانتان به پیش بروید. با این کار فشار بیشتری به خودتان وارد می‌کنید و این باعث از بین رفتن شوق و علاقه‌تان به حفظ کلمات انگلیسی می‌شود. بنابراین نمی‌توانید کلمات را سریع و آسان حفظ کنید.

آموزش مکالمه مقدماتی انگلیسی

 

در این صورت نه تنها حفظ کلمات به کندی پیش می‌رود، بلکه نیتجه عکس هم می‌گیرید. این را بدانید که هیچکس در راه یادگیری و حفظ کلمات انگلیسی کامل نیست. لازم نیست که شبانه روز به حفظ کردن کلمات انگلیسی بپردازید. طبق آخرین تحقیقات محققین مشخص شده که روزانه حداقل پانزده دقیقه وقت گذاشتن برای حفظ کلمات انگلیسی بسیار مفید و مؤثر خواهد بود. البته تداوم داشتن تمرینات روزانه اهمیت زیادی دارد. پس هر روز تمرین کنید. اینکه روزانه کلمات را حفظ کنید و بکار ببرید بسیار بسیار مهم هست.

روش های ساده برای حفظ کلمات
به خاطر سپردن کلمات انگلیسی

سخن آخر در مورد روش‌های حفظ کردن کلمات انگلیسی

سریعترین روش‌های حفظ کلمات انگلیسی را که در این مقاله برای شما آورده‌ایم با جدیت انجام دهید. با انجام این هشت روش ساده و آسان یا هشت قدم مهم در حفظ کردن کلمات انگلیسی بیشتر پیشرفت می‌کنید. با سعی و تلاش روزانه، با شنیدن کلمات انگلیسی، دیدن آن‌ها، خواندن، نوشتن و تکرارشان، می‌توانید وارد دنیای دوست داشتنی زبان انگلیسی بشوید. هر روز با مطالب و دانستنی‌های جدید به اطلاعات خودتان بیافزایید و بدانید که سریعتراز قبل می‌توانید کلمات انگلیسی را حفظ می‌کنید. یادتان باشد تنها کسانی زبان انگلیسی را از ابتدا عالی و بی‌نقص یاد می‌گیرند و صحبت می‌کنند که انگلیسی زبان مادری آن‌ها بوده و هست. دانشجویان زبان انگلیسی با علاقه و پشتکار و تکرار می‌توانند پله‌های ترقی زبان انگلیسی را به سرعت طی کنند. همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی زبان بسیار مهمی در دنیا است و راه ارتباطی با دنیایی تازه را به روی شما می‌گشاید.

مقاله سریعترین روش‌های حفظ کلمات انگلیسی از سایت مکتب خونه به شما کمک می‌کند تا سریعتر به هدف خود برسید و کلمات انگلیسی را حفظ کنید.

مرجع کامل آموزش زبان انگلیسی

 

پس بیایید ازهمین الان شروع کنید. تصمیم بگیرید و اراده کنید تا با یک برنامه‌ریزی دلخواه و با استفاده از این هشت روش که در این مطالب عنوان کردیم، کلمات انگلیسی را حفظ کنید. دست به کار شوید و با استفاده از این راهکار‌های ساده به سرعت کلمات انگلیسی را از حفظ کنید. مطمئناً از دیدن نتایج شگفت‌زده خواهید شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا