00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
469,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
569,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش 504 لغت ضروری انگلیسی

دوره‌های مکتب‌پلاس
20 ساعت
93٪ (374 رای)

کاربرد دوره آموزش ۵۰۴ لغت انگلیسی چیست؟

504 لغت ضروری از مهم‌ترین منابع شما برای افزایش دایره لغات است. این دوره به شما کمک خواهد کرد که نتیجه خوبی را در قسمت‌های مختلف آزمون‌های زبان انگلیسی مانند لغات و درک مطلب و حتی گرامر کسب کنید. شما می‌توانید بعد از گذراندن این دوره تست‌های مختلف را به سادگی ترجمه کنید، درنتیجه زودتر به جواب خواهید رسید. 

علاوه براین، لغات ۵۰۴ در زندگی روزمره کاربرد زیادی دارد و فراگیری آن باعث ارتقا دانش عمومی زبان انگلیسی شما خواهد شد.

 

هدف از دوره آموزش ۵۰۴ لغت انگلیسی چیست؟

اصلی‌ترین هدف این دوره یادگیری ۵۰۴ لغت پرتکرار و با اهمیت زبان انگلیسی است. اما با توجه به حجم زیاد کتاب ۵۰۴، افراد کمی موفق می‌شوند تا انتها این کتاب را مطالعه کنند. اکثر افراد بعد از مطالعه چند درس اول، خواندن کتاب را رها می‌کنند و موفق به تمام کردن کتاب نخواهند شد. در این دوره سعی شده است تا با طراحی بازه‌های ۱۵ دقیقه‌ای برای مطالعه، کتاب ۵۰۴ لغت کامل و باکیفیت مطالعه شود. 

شما در دوره لغات 504 برای آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی آماده خواهید شد. همچنین با شرکت در این دوره شاهد پیشرفت مهارت مکالمه خود خواهید بود. 

 

دوره آموزش ۵۰۴ لغت انگلیسی مناسب چه کسانی است؟

این دوره برای تمامی داوطلبین کنکورهای سراسری، کارشناسی ارشد و دکترا مفید خواهد بود. دوره آموزش ۵۰۴ لغت انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا در آزمون‌های زبان انگلیسی موردنیاز در مصاحبه مقطع دکتری نظیر تولیمو  (TOLIMO)، ام‌اس‌آرتی (MSRT)  و... موفق عمل کنید.

همچنین این دوره برای متقاضیان آزمون‌های بین‌المللی نظیر آیلتس  (IELTS)، تافل (TOEFL) و پی‌تی‌آی (PTE) بسیار سودمند خواهد بود.

علاوه بر این دوره برای تمامی کسانی که خواهان تقویت مهارت‌های مکالمه، نوشتن و خواندن خود هستند نیز کاملاً مفید خواهد بود.

 

بعد از فراگیری دوره آموزش ۵۰۴ لغت انگلیسی چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • تقویت مهارت‌های مکالمه
 • درک بهتر گرامر
 • ریشه‌شناسی کلمات
 • یادگیری کلمات متضاد و هم‌معنی 
 • یادگیری کلمات هم‌خانواده و مشتقات دیگر کلمات نظیر اسم، صفت و فعل
 • همچنین دایره واژگان شما به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش ۵۰۴ لغات انگلیسی چیست؟

شما در این دوره بعد از هر سه درس یک آزمون جمع‌بندی خواهید داشت. درنتیجه بعد از اتمام چند درس و شروع درس‌های جدید خیالتان از مرور و یادگیری درس‌های قبلی آسوده خواهد بود. چون در آزمون‌های جمع‌بندی تمام درس‌های گذشته مرور خواهند شد.

نکته مهم در این دوره زمان ۱۵ دقیقه‌ای برای آموزش هر درس است. چنانچه شما در روز ۳۰ دقیقه زمان صرف کنید، خواهید توانست ظرف مدت ۲۲ روز کل کلمات کتاب ۵۰۴ لغت را به بهترین نحو یاد بگیرید.

دوره آموزشی لغات 504 دارای ۴ فصل اصلی است. این دوره با تمرکز بر ریشه‌شناسی هر کلمه، کلمات مترادف یا متضاد، خانواده‌ها و مشتقات دیگر کلمات مانند اسم، صفت و فعل؛ سعی دارد تا به بهترین شکل کلمات را در ذهن شما حک کند. 

برای یادگیری بهتر و معنادار، کلیه لغات هر درس در قالب یک داستان کوتاه توضیح داده شده‌اند. ابتدا کل متن داستان به همراه ترجمه کامل فارسی با صدای استاد برای شما پخش می شود؛ سپس به تحلیل همان متن پرداخته می‌شود. پس از اتمام تحلیل هر داستان، یک تمرین برای شما نمایش داده می‌شود. در این تمرین تمامی کلمات اصلی درس در چارچوب جملات معنادار مورد سؤال قرار می‌گیرند. سپس در یک اسلاید گرافیکی کل لغات اصلی هر درس مرور و جمع‌بندی می‌گردند. 

 

منابع، پیش‌نیازها و منابع مکمل

تنها پیش‌نیاز لازم برای شرکت در این دوره، توانایی خواندن و نوشتن زبان انگلیسی است. منبع اصلی این دوره نیز کتاب ۵۰۴ لغت ضروری (504 absolutely essential words) است. همچنین تست‌های ۴ گزینه‌ای برای سنجش و مرور لغات نیز استفاده می‌شود.

همچنین دوره‌های مکملی ذیل را نیز می‌توانیم برای بهبود یادگیری زبان انگلیسی در نظر بگیریم.

 • دوره اصطلاحات رایج
 • دوره گرامر متوسط
 • دوره لغات موضوعی
 • دوره گرامر پیشرفته

سرفصل‌های دوره آموزش 504 لغت ضروری انگلیسی

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
هادی فدایی هادی فدایی

هادی فدایی، فارغ‌التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و همچنین کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

ایشان بیش از 8 سال سابقه تدریس دوره‌های زبان عمومی در تمام سطوح، آزمون‌های IELTS ,TOEFL ,FCE و CAE را در آموزشگاه‌هایی چون شکوه، ایران اروپا، پردیسان و ... در کارنامه خود دارند.

از دیگر سوابق ایشان می‌توان به ۱ سال تدریس زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته در کشور ترکیه در آموزشگاه JustEnglish و تدریس دوره‌های آزمون SAT کشور آمریکا به متقاضیان ورود به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور ترکیه اشاره کرد.

ایشان در حال حاضر به‌عنوان مشاور ارشد مجموعه زبان انگلیسی در آموزشگاه ماهان فعالیت می‌کنند و مشغول تدریس دوره‌های تافل و زبان عمومی هستند.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش 504 لغت ضروری انگلیسی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (4 نظر)

محمد امین
16:03 - 1400/08/23
فارغ‌التحصیل دوره
دوره بسیار عالی و خوبی بود. کتاب 504 به خودی خود یک کتاب سنگینی هست که مطالعه و یادگیری اون شاید ماه ها زمان ببره، اما تو این دوره، این کتاب به نحوی تدریس شده که شما در عین مطالعه و یادگیری کلمات و همچنین تلفظ صحیح اونها، میتونید در مدت زمان کمتری کتاب رو به اتمام برستونید. شرکت در این دوره واقعا برای من مفید و آمورنده بود.
بهنام
10:17 - 1400/08/02
دانشجوی دوره
من واقعیتش خود کتاب 504 رو مطالعه نکردم ولی این دوره خیلی خوبه. چون هم تلفظ داره، هم در قالب داستان هست و هم تمرین داره. برای اینکه بهره وری بهتر بشه، لغاتی که نمی دونید رو وارد فلش کارت کنید.
سعید
16:03 - 1400/06/04
دانشجوی دوره
دوره بسیار بد و بی کیفیتی هستش چرا که از رو کتاب فقط لغات دوره تلفظ میشه هیچ امکاناتی نداره
علی
08:51 - 1400/04/20
فارغ‌التحصیل دوره
به نظرم به بهترین شکل ممکن کتاب 504 را می‌توان به صورت جامع و مانع گذراند و در آینده مجدداً برای مرور مجدد و سریع آن امیدوار بود. یکی از ویژگی‌های این دوره توجه به تلفظ است که در مطالعه خود آموز این کتاب معمولاَ به آن کم توجهی می‌شود. این دوره برای دوستانی که با محدودیت زمان در طی روز روبرو هستند، بسیار توصیه می‌شود.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

اگر می‌خواهید آموزش ۵۰۴ واژه انگلیسی را دنبال کنید، قبل از هر چیز باید بدانید که چرا باید لغات انگلیسی را یاد بگیرید و آن‌ها را از حفظ کنید. در این مطالب قصد داریم که ضرورت حفظ کردن لغات و همچنین مرور آموزش لغت ۵۰۴ را با شما در میان بگذاریم. 

چرا باید لغات زبان انگلیسی را حفظ کنیم؟

همانطور که می‌دانید برای یادگیری یک زبان جدید قبل از هر چیزی باید کلمات موجود در آن زبان را یاد بگیریم. اگر بتوانیم از هر زبان جدیدی کلمات متداول و ضروری آن را یاد بگیریم، در مدت زمان کمی می‌توانیم تا حدودی معانی جملات زبان جدید را متوجه شویم. مثلاً برای یادگیری زبان انگلیسی، بسیاری از کارشناسان و زبان‌شناسان عقیده دارند که هر فرد می‌تواند تنها با یادگیری حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه به ۹۵% از متون رایج زبان انگلیسی ( مانند اخبار، مکالمات روزانه، وبلاگ‌ها، روزنامه و... ) اشراف پیدا کند. این خبر بسیار خوبی است، خصوصاً برای کسانی که می‌خواهند در مدت زمان کمی زبان انگلیسی را یاد بگیرند. در این زمینه هم منابع و کتاب‌های زیادی وجود دارند که لغات جدید و مصطلح و هم چنین مترادف‌های آن‌ها را به زبان‌آموزان یاد می‌دهند. مثلاً کتاب ۵۰۴ واژه نیز یکی از همین نوع کتاب هاست که سعی دارد لغات ادبی مورد نیاز هر فرد در یادگیری زبان انگلیسی را در اختیارش قرار دهد.

چرا آموزش لغات ۵۰۴ واژه؟

از آنجایی که کتاب ۵۰۴ واژه یکی از منابع درسی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتراست و تمامی دانشجویان باید بتوانند این کتاب را به اصطلاح در دانشگاه پاس کنند، آموزش لغات ۵۰۴ برای دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، بسیار مفید و مؤثر است.

همانطور که گفتیم کتاب ۵۰۴ واژه بیشتر به درد کسانی می‌خورد که بخواهند به صورت آکادمیک و صرفاً برای گرفتن نمره در دانشگاه این کتاب را مطالعه کنند وگرنه منبع لغوی خوبی برای افرادی که قصد دارند زبان انگلیسی را یاد بگیرند و بتوانند انگلیسی صحبت کنند، نیست.

در واقع برای نوآموزان و مبتدیان در یاد‌گیری زبان انگلیسی پیشنهاد نمی‌شود، چرا که جدا از اینکه دسته‌بندی و ترتیب مشخصی ندارد، بسیاری از کلمات آن هم ادبی هستند و یا بعضی از آن‌ها هم منسوخ شده‌اند یا به عبارتی امروزه دیگر کاربردی در زبان انگلیسی ندارند.

از این جهت کتاب آموزش لغات ۵۰۴ کتابی است که به تنهایی برای یادگیری لغات زبان انگلیسی مناسب نیست، اما می‌توان در کنار سایر منابع زبان انگلیسی از این کتاب هم استفاده کرد.

کتاب آموزش ۵۰۴ بر خلاف ناهماهنگی که در بیان آموزه‌ها و ترتیب لغات خود دارد، اما یکی از منابع مهم واحد‌های دانشگاهی است که اغلب در بسیاری از ارزیابی‌ها و خصوصاً سنجش‌های دانشگاهی مطرح است.

بسیاری از کسانی که در مقطع کارشناسی یا دکترا مشغول تحصیل هستند و می‌خواهند مجوز کار مرتبط خود را بگیرند، باید کتاب آموزش ۵۰۴ واژه را امتحان دهند. مثلاً دانشجویان رشته روانشناسی در مقاطع کارشناسی ارشد برای گرفتن مجوز دفتر کار مشاوره و یا کلینیک باید این کتاب را مطالعه کنند تا بتوانند سؤالات زبان انگلیسی تخصصی آزمون اخذ مجوز را پاسخ دهند.

آیا کتاب آموزش ۵۰۴ واژه برای نوآموزان زبان انگلیسی مفید است؟

همانطور که پیشتر نیز گفتیم، کتاب ۵۰۴ واژه برای افرادیکه که صرفاً قصد دارند به زبان انگلیسی صحبت کنند، مناسب نیست، اما برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند مدارک خاصی مانند مدرک آیلتس یا مدرک تافل را بگیرند، منبع درسی خوبی است. چرا که ممکن است بسیاری از ۵۰۴ واژه موجود در این کتاب در آزمون‌های آکادمیک رسمی سنجش میزان تسلط زبان انگلیسی به چشم بخورد.

چرا مکتب خونه را برای آموزش ۵۰۴ واژه انتخاب کنیم؟

مؤسسه آموزشی مکتب خونه با چندین سال سابقه درخشان در زمینه آموزش زبان‌های خارجی، یکی از مؤسساتی است که همواره دغدغه تأمین نیاز تمامی زبان‌آموزان در هر زمینه‌ای را دارد. مثلاً کسی که بخواهد زبان انگلیسی را به قصد مهاجرت یاد بگیرد، کسی که قصد داشته باشد در آزمون‌های دکترا و کارشناسی ارشد شرکت کند، کسی که صرفاً بخواهد در آزمون تافل یا آزمون آیلتس نمره قبولی بگیرد، فردی که دوست داشته باشد به زبان انگلیسی صحبت کند و یا حتی دانش‌آموزی که تمایل داشته باشد زبان انگلیسی‌اش را تقویت کند، همه و همه می‌توانند با اساتید با تجربه، با سابقه و صبور مکتب خونه به خواسته خود برسند.

در واقع تمامی زبان‌آموزان می‌توانند با تکیه بر دانش اساتید متبحر مکتب خونه و همچنین به کارگیری روش‌های نوین آموزش زبان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدف خود برسند.

مجموعا اگر قصد دارید که زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را یاد بگیرید، قبل از اینکه بخواهید به دنبال مؤسسات و کلاس‌های آموزش زبان بگردید، حتماً سری به سایت مکتب خونه بزنید و با اساتید این موسسه آموزشی آشنا شوید. مطمئناً راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟