زبان خارجی

بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

امروزه یادگیری زبان جدید مانند زبان آلمانی از طریق ابزارهای مختلفی ممکن شده است. کتاب آموزش زبان آلمانی یکی از انواع روش‌های یادگیری زبان است. با خواندن کتب خودآموز زبان آلمانی، شما از یادگیری نکات دستوری و واژگان جدید، بیشتر لذت می‌برید. همچنین در سطوح متوسط و بالاتر بدون مطالعه کتب دستوری یا واژگانی خاص، می‌توان بر مطالب جدید آموزشی تسلط کافی یافت. لذا مطالعه هم چون ستون یادگیری زبان آلمانی عمل می‌کند.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین روش یادگیری زبان آلمانی در خانه

فوائد یادگیری زبان آلمانی با استفاده از کتاب آموزشی

یادگیری با کتاب آموزش زبان آلمانی فواید بسیاری دارد که از آن میان می‌توان به برخی موارد اشاره کرد:

الف- هر کتاب اهداف خاص آموزشی خود را دنبال می‌کند. ولی در نرم‌افزارهای آموزش زبان، ممکن است شما با انبوهی از مسائل آموزشی بدون تمرین و توضیح کافی مواجه شوید.

ب- این کتاب‌ها می‌توانند فضا و حجم بسیاری به تمرین و تکرار مطالب اختصاص دهند. نمونه بیشتری از سوالات و ساختارها و هم‌چنین کلمات جدید در خود بگنجانند.

ج- در هنگام تالیف کتاب توسط اساتید برجسته زبان آلمانی، بسیار بر کیفیت مطالب دقت و توجه می‌شود.

د- در یک کتاب‌های خودآموز آلمانی، با توجه به سطح مخاطب خود از واژگان و نکات دستوری مختص آن سطح استفاده می‌شود.

ه- هنگام تهیه کتاب، نویسنده تلاش می‌کند زبان‌آموز با دسترسی به ابزار کمکی مانند سی‌دی‌های آموزشی بر مطلب مسلط شود.

خودآموز زبان آلمانی

نحوه انتخاب کتاب آموزش زبان آلمانی

هنگامی که قصد تهیه کتاب آموزش زبان آلمانی را دارید، با انبوهی از انواع کتاب‌ها مواجه می‌شوید. هر یک به روش و متدی خاص تهیه شده است. هر کدام از کتاب‌های خودآموز زبان آلمانی گروه خاصی را نیز هدف قرار داده است. می‌بایست هنگام خرید کتاب خودآموز زبان آلمانی به برخی نکات ریز توجه نمایید:

سن: هنگام خرید کتاب خودآموز زبان آلمانی، توجه نمایید که هر کتابی برای شما مناسب نیست. کتاب‌ها را برای گروه سنی مشخصی تهیه کرده‌اند. لذا جلد کتاب را به دقت مشاهده کنید و برطبق رده‌ی سنی خود، کتاب آموزش مناسبی انتخاب کنید.

سطح: مسلما قبل از شروع یادگیری زبان آلمانی، در یک امتحان تعیین سطح شرکت کرده‌اید یا آشنایی اندکی با این زبان دارید. بنابراین هنگام انتخاب، حتما به سطح زبانی مندرج در روی جلد توجه کنید.

 

مقاله پییشنهادی : آشنایی با سطوح زبان آلمانی

 

هدف: نویسنده کتاب‌های آموزش زبان آلمانی، هدفی خاص را دنبال می‌کنند. برخی به آموزش نکات دستوری زبان می‌پردازند. در برخی دیگر واژگان جدید آموزش داده می‌شود یا به تمرین مهارت‌های زبانی پرداخته شده است. قبل از انتخاب کتاب، بهتر است هدف خود را از خرید کتاب خودآموز زبان آلمانی مشخص کنید.

 

کتاب آموزش زبان آلمانی
معرفی کتب خودآموز زبان آلمانی

پس از بیان نکاتی درباره‌ی فوائد کتاب و نحوه انتخاب کتاب مناسب، در این قسمت به معرفی چند نمونه می‌پردازیم.

۱- German Made Simple

کتابی مناسب برای کسانی که قصد دارند به به تنهاییزبان آلمانی را بیاموزند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد سفر به کشور آلمانی زبان را دارد. اگر در مراحل ابتدایی یادگیری زبان آلمانی قرار دارید. کتاب فوق را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کتابی که از ابتدایی‌ترین موارد شروع کرده و در لابه‌لای انواع متون آموزشی، اصطلاحات کاربردی را جای داده است. قوائد ابتدایی زبان، واژه های جدید، آموزش تلفظ صحیح کلمات، انواع متون درک مطلب و پاسخ کلیدی در این کتاب گنجانده شده است.

۲- Living Language German

کتاب آموزش زبان آلمانی فوق جلد تکمیلی (Complete Edition)، کتابی جامع است. این کتاب طوری طراحی شده است که هر زبان‌آموز در هر سطحی می‌تواند از آن استفاده کند. اگر شما هم با زبان آلمانی ناآشنا هستید، می‌توانید با مطالعه این کتاب به راحتی به زبان آلمانی صحبت کنید. این اثر با استفاده از نوآوری‌های جدید و علوم زبان‌شناختی تدوین شده است. این کتاب شامل سه جلد، در ۴۶ درس تالیف شده که به همراه آن ۹‌ سی‌دی آموزشی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در سی‌دی ها واژگان جدید، انواع تمرینات تقویت مهارت شنیداری و مکالمات آموزشی قرار گرفته است.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین کتاب دیکشنری آلمانی به فارسی

۳- Learn German With Stories: Café in Berlin

کتاب آموزش زبان آلمانی بعدی، آموزش زبان از طریق داستان‌های کوتاه و ساده شده است. شما می‌توانید با مطالعه کتاب به نحوه استفاده انواع واژگان در درون جمله پی ببرید. ویژگی‌هایی مثل ساختار جمله‌بندی ساده، واژگان ابتدایی، به همراه ۱۰ داستان کوتاه که شما را در دنیای خیالی خود غرق می‌کند، باعث جذابیت بیشتر آن شده است. در خلال داستان، شما با نحوه صحبت رسمی و دوستانه زبان آلمانی بیشتر آشنا می‌شوید. به همراه داستان‌های کوتاه، فرهنگ لغت آلمانی نیز گنجانده شده است.

۴- The Everything Learning German Book

اگر شما هم جزء کسانی هستید که یادگیری زبان آلمانی با استفاده از کتاب‌ آموزش زبان آلمانی را مشکل می‌دانند. کتاب فوق مناسب حال شما خواهد بود. کتاب فوق با بیان ساده و حذف مواد درسی سنگین، بر لذت یادگیری زبان افزوده است. در هر مرحله با استفاده از تمرینات عملی، شما را با فرهنگ زبان آلمانی بیشتر آشنا می‌کند. پس از اتمام کتاب، شما تسلط کافی بر مباحثی مانند تلفظ، واژگان پایه و کاربرد آن خواهید یافت.

کتاب آموزش زبان آلمانی

۵- Speak German in 90 Days

اگر به راستی نمی‌دانید یادگیری زبان آلمانی را از کجا شروع کنید، پس این کتاب خودآموز زبان آلمانی برای شما مناسب است. با این کتاب، شما با مباحث ابتدایی یادگیری زبان آشنا خواهید شد. در مطالعه روزانه هر درس، با نحوه استفاده زبان آلمانی در موقعیت‌های مختلف آشنا می‌شوید. این کتابی جامع است و شما را برای مباحث درسی سطح متوسط آماده می‌کند. در این کتاب آموزشی، نکات ریز و درشت دستوری بیان شده است. شما را بیشتر با طرز بکارگیری زبان و تلفظ کلمات آشنا می‌کند. به همراه آموزش بیش از ۱۰۰۰ واژه جدید روش استفاده آن در جمله را نیز یاد می‌دهد.

۶- German: How to Speak and Write It

کتاب فوق را شاید بتوان بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی نامید. تمرین‌های بسیار دستوری شما را بیشتر و بهتر با قوائد دستور زبان آلمانی آشنا می‌کند. هم‌چنین با آوردن عکس‌های مرتبط و زیبا، زبان‌آموزان سطح ابتدایی، بهتر واژگان را به خاطر می‌سپارند. به خاطر تنوع روش‌های آموزشی کتاب، شما می‌توانید این کتاب را به همراه معلم خصوص نیز مطالعه کنید. مکالمات و متون درک مطلب بر طبق موقعیت‌های واقعی تدوین شده و پایه‌ترین لغات نیز گنجانده شده است. به عبارت دیگر شما با یادگیری این مکالمات، می‌توانید جملات را در محیط واقعی استفاده کنید. در بخش پایانی این کتاب، خلاصه‌ای از دستور زبان، نحوه نگارش حروف نیز قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با قواعد زبان آلمانی می‌توانید به مقاله مربوط به کتاب‌های گرامر زبان آلمانی مراجعه کنید.

۷- German Phrasebook

شاید شما تمایل به حفظ انواع عبارات کاربردی و واژگان ضروری برای یادگیری زبان آلمانی دارید. در این کتاب بیش از ۱۰۰۰ واژه پرکاربرد آلمانی قرار گرفته است. شما قطعا با یادگیری تلفظ صحیح واژگان کتاب و همچنین استفاده از دروس صوتی لوح فشرده، زبان آلمانی را بهتر خواهید آموخت.

 

مقاله پییشنهادی : یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟


۸- Unlocking German with Paul Noble

آخرین کتاب آموزش زبان آلمانی که در این مقاله کوتاه خدمت شما معرفی می‌شود، با سایر کتاب ساختاری تفاوت دارد. پاول نوبل، نویسنده کتاب با برشمردن سه قانون کلی برای مطالعه این کتاب، زبان آلمانی را به روشی جدید به شما آموزش می‌دهد. در این کتاب، او با ساده‌تر کردن مباحث پیچیده دستوری و اجتناب از اصطلاحات عامیانه، متون آموزشی را برای خوانندگان این کتاب خودآموز زبان آلمانی، یادگیری زا لذت‌بخش‌ کرده است. پاول نوبل به شما نحوه جمله‌سازی را با روش‌های جدیدی یاد می‌دهد. با روش عملی، شما را با نحوه بکارگیری زبان آلمانی در موقعیت‌های مختلف آشنا می‌کند. این کتاب بویژه برای کسانی که به تازگی یادگیری زبان آلمانی را آغاز کرده‌اند، فوق‌العاده است. همان‌طور که خود او نیز می‌گوید: ( هیچ چیز پیچیده‌ای در یادگیری زبان خارجه نیست که نتوان آن را ساده کرد.)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا