زبان خارجی

معرفی بهترین کتاب گرامر زبان آلمانی

اهمیت کتاب گرامر آلمانی

یکی از روش‌های تقویت زبان آلمانی استتفاده‌ی مناسب از کتاب گرامر زبان آلمانی است. کتابی که خواندن آن ممکن است، سوالات بسیاری را پاسخ دهد و زبان‌آموز را در استفاده‌ی درست زبان آلمانی یاری کند. همچنین او را با ساختار زبان آلمانی آشنا می‌کند و شیوه‌ی صحیح استفاده را آموزش دهد. یادگیری زبان آلمانی ممکن است برای بسیاری مشکل باشد اما دسترسی به کتاب گرامر آلمانی مناسب، زبان‌آموز را با اصول زبانی به صورت صحیح آشنا می‌کند. درنتیجه توانایی زبانی او سریع‌تر از قبل پیشرفت خواهد کرد. کتاب‌های متعدد گرامر زبان آلمانی را ممکن است مدنظر داشته باشید اما آنچه در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم کتاب‌هایی با بیان ساده و تمرینات موثر دستوری هستند. برای آشنایی بیشتر می‌توانید به مقاله کتاب‌های آموزش زبان آلمانی مراجعه کنید.

ویدیوهای پییشنهادی : الفبای زبان آلمانی
آموزش الفبای آلمانی

انتخاب کتاب گرامر زبان آلمانی

دقت در انتخاب کتاب گرامر زبان آلمانی بسیار مهم است زیرا یک کتاب بد می‌تواند با بیان پیچیده زبان‌آموز را از ادامه روند یادگیری دلسرد کند و در عین حال کتاب خوب می‌تواند وی را نسبت به یادگیری بسیار مشتاق کند. در انتخاب مواد آموزشی، معلم زبان، موسسه‌ی آموزشی خیلی دقت کنید. عدم انتخاب صحیح هریک از این موارد در ‌کیفیت یادگیری زبان تاثیر منفی خواهد داشت. کتاب‌هایی که در کلاس درس تدریس می‌شوند معمولا نکات گرامری اندکی در خود جای داده‌اند. برخی نرم‌افزارهای آموزش زبان آلمانی نیز به مهارت‌های گفتاری و نوشتاری هم‌چنین شنیداری بیشتر توجه کرده‌اند و توضیحی در مباحث گرامری زبان آلمانی ارائه نمی‌کنند. لازم به ذکر است که برخی کتاب‌های گرامر زبان آلمانی نیز مانند ۵۰۱ German verbs  به بیان صرف افعال زمان‌های آن اکتفا کرده اند. انتخاب هریک از این موارد فایده‌ای در یادگیری گرامر زبان آلمانی ندارد.

اکنون به معرفی چند نمونه کتاب گرامر آلمانی می‌پردازیم که مطالعه‌ی آن در درک بهتر دستور زبان آلمانی موثر است.

کتاب گرامر آلمانی

کتاب های گرامر آلمانی

۱- German: How to Speak and Write It

این کتاب گرامر زبان آلمانی با بیان ساده و قابل فهم دستور زبان برای افراد مبتدی مناسب است. کسانی که به صورت خود‌آموز زبان آلمانی می‌آموزند نیز با تمرین اصولی مواد آموزشی کتاب و هم‌چنین مثال‌های مناسب آن، به خوبی مباحث را درک خواهند کرد. جوزف روزنبرگ(Joseph Rosenberg)  به عنوان نویسنده اثر، مواردی کاربردی را در کتاب بیان کرده است و زبان‌آموز سریع‌تر در گفتگوی روزمره می‌تواند استفاده کند. این کتاب به لحاظ توجه به موضوعات پایه زبان آلمانی و بیان آهسته آن از دیگر آثار متفاوت است. از این رو هرکس در ابتدایی‌ترین مرحله یادگیری می‌تواند از این کتاب  استفاده کند.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین روش یادگیری زبان آلمانی در خانه

۲- German Quickly: A Grammar for Reading German

این کتاب گرامر آلمانی بسیار کاربردی و مناسب است. در این کتاب مباحث دستوری پایه به همراه متون علمی و ادبی بیان شده است. به طوری که زبان‌آموز در هر سطحی، بتواند از آن استفاده کند. همچنین در این کتاب برخی ضمایم مانند خلاصه دستور زبان آلمانی، توضیحی بر فرهنگ لغت آلمانی و پاسخ کلیدی برخی فصل‌ها گنجانده شده است.

۳- English Grammar for Students of German

ویرایش ششم این کتاب گرامر زبان آلمانی را برای آن‌ دسته از زبان‌آموزان پیشنهاد می‌کنیم که به صورت خودخوان زبان آلمانی می‌آموزند. در هر بخش از این کتاب یک مبحث دستوری توضیح داده شده است، مانند: توضیح اسم، فعل و../ فاعل، مفعول و …/صرف فعل / جنسیت اسم و…
علاوه بر توضیح اشتراکات و تفاوت‌های دستوری میان زبان انگلیسی و زبان آلمانی به بیان نحوه یادگیری واژگان آلمانی نیز پرداخته است.

کتاب گرامر زبان آلمانی

۴- Living Language German

Living Language German، نمونه‌ای از مواد آموزشی کامل در راستای یادگیری زبان است. در این کتاب همه‌ی مباحث آموزشی از سطح ابتدایی تا پیشرفته گنجانده شده است. برای یادگیری موثرتر از برنامه‌های تصویری به کار گرفته شده است. جان‌مایه‌ی آموزشی این کتاب حاصل بهره‌گیری از اصول آموزشی علمی زبان، فنون اثبات شده و تجربه‌ی بیش از ۶۵ سال است. با یادگیری این اصول می‌توانید به سادگی صحبت به زبان آلمانی را آغاز کنید هم چنین نوشته‌های کوتاه یا برخی متون را درک کنید. کتاب گرامر آلمانی مذکور در ۳ جلد با ۴۶ درس تدوین شده است همچنین ۹ لوح فشرده حاوی واژگان، مکالمه و تمرینات گوناگون قرار داده شده است.

۵- ?Sprichst Du Deutsch

این کتاب گرامر زبان آلمانی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیست واژگانی مناسب خود را یاد گرفته و در کنارآن به یادگیری قوائد دستوری بپردازند. جدول‌های آموزشی درون کتاب، فهرست کوتاه واژگانی، نمونه‎‌هایی عالی برای مرور برخی نکات دستوری هستند. با تمام این تفاصیل مباحث طوری مطرح شده اند که خواننده به انتخاب خود می‌تواند مطالب فصول مختلف را دنبال کند.

مقاله پییشنهادی : معرفی چند فیلم آلمانی برای یادگیری زبان

نکاتی که در انتخاب کتاب گرامر آلمانی باید در نظر بگیرید

یادگیری زبان خارجی یکی از سرمایه‌های پرسود است که هر شخصی در طول زندگی می‌تواند انجام دهد. در این مسیر یادگیری و تسلط بر گرامر آن زبان سرعت یادگیری را دوچندان خواهد نمود. کتاب‌های گرامر زبان آلمانی بسیاری را می‌توان نام برد که به افزایش دانش زبانی کمک می‌کند. آنچه در این مقاله اشاره گشت تنها بخشی از هزاران اثر تولیدی در راستای آموزش زبان بیگانه است.

کتاب گرامر زبان آلمانی

در هنگام انتخاب کتاب گرامر بهتر است به این موارد نیز توجه فرمائید:

۱- سطح آموزشی کتاب:

 معمولا در روی جلد یا پشت آن به سطح زبان‌آموزان اشاره شده است و بهتر است کتاب گرامر آلمانی خود را بر اساس آن انتخاب کنید.

 

مقاله پییشنهادی : آشنایی با سطوح زبان آلمانی

 

۲- فهرست کتاب:

 از موارد دیگری که باید به آن توجه نمود فهرست کتاب گرامر است که معمولا اطلاعات مفیدی راجع به دروس کتاب ارائه می‌کند.

۳- پاسخ‌های کلیدی یا تشریحی تمرینات داخل کتاب:

 پاسخ‌های تشریحی یا کلیدی راهنمایی فوق‌العاده برای خوانندگان کتاب‌های آموزشی است.

۴- نوع تمرین‌های داخل کتاب:

 وجود تمرین‌های متنوع در کتب گرامر زبان آلمانی، باعث یادگیری و درک بهتر مطالب می‌شود.

۵-  فهرست واژگان جدید داخل کتاب:

 در کنار تسلط بر نکات دستوری ، یادگیری لغات و اصطلاحات جدید به افزایش توان جمله‌سازی زبان‌آموز کمک می‌کند.

۶- ذکر نکات کلیدی:

 یکی از موارد مهم برای زبان‌آموزان یادگیری برخی نکات ریز و کلیدی است که سبب افزایش دانش زبان آنان می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا